Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Zamčeno
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20266Příspěvek fox50

Tonny vlaksim píše:Proč to píšu?
Některé POI jsou z kategorie "MUSÍM MÍT POI KATEGORII ZA KAŽDOU CENU" - Jsou kategorie, které považuji až za absurdní, ale neberu právo autorům je zveřejnit. Jen snad, že by adminové mohli zavést kategorii POI pro soukromé účely - bylo navrhováno jinde ve foru.
Odpověděli jiní :)
Tonny vlaksim píše: Při té příležitosti bych se rád zeptal, má pojmenovávání nějakou logiku nebo je to jen na autorovi kategorie POI? Např. už jinde probírané kategorie TURISTICKÉ ZNÁMKY versus Hrady, zánky, rozhledny a podobě. Když nic jiného, tak dochází k duplicitě.
Proto žádám admIna o zrušení kategorie Skanzen, když jsem ji zakládal, tak kat. Tur. Známky nebyly, dnes je to duplicita.
Ohledně pojmenování tu už bylo docela rozsáhlá diskuze a vyšlo z toho následující. Sjednocují se názvy, aby podobné ketegorie začínaly stejně "CZ-cerpací xxx", "CZ-bankomaty xxx", a šlo je tedy snadno slučovat. Navíc vznikla myšlenka zobrazování do stromové struktury která dokonce je i ve stádiu vývoje, ale zatím to není hodotvé.
Tonny vlaksim píše: Stejně tak rozhodnutí, zda navigovat až na místo, nebo na nejvýhodnější, zpravidla nejbližší parkoviště. /Nedávno mne v Mělníku při snaze dostat se na Zámek táhla nav kaďe-tadě, ale všude byl zákaz vjezdu - za každou cenu mne chtěla dotáhnout na nádvoří zámku, přitom P na náměstí 200m odsud to ignorovalo/, takže pokud se jedná o POI pro AUTOnavigace, můj názor je, že navigovat na Parkoviště.
V tomtom souhlasím s navigováním na skutečné místo z důvodů různých potřeb, k čemu je turistovi že je na parkovišti a ne na hradě který chtěl navštívit. Pokud přijedu k hradu a na první pohled nevím kde zaparkovat tak jsou možnosti, 1)Ještě jednou se pořádně rozhlídnu, většinou bývají parkoviště u hradů značený 2) v navigaci zadám najít parkoviště 3) zeptám se nějaké ho domorodce. Prostě navigace je pomocník.
Tonny vlaksim píše: K duplicitě POI pro čerpačky - asi jsem nějak nepobral důvpdy, proč je tolik kategoriií. Přeci při plánování trasy se mne nav ptá na jméno nebo část jména POI. Pokud tedy zadám jinde v diskusi zmiňovaný SHELL, pak mi to najde pouze shellky. Alespoň takto mi to na TOM TOMU funguje. /Píšu zde proto, že původní tema je zamčeno/.
Také jsem zezačátku moc nechápal, ale správce kategorie napsal vyjádření a pochopil jsem. Ono rozdělení má svou logiku a různí lidé mají různé potřeby. Mám možnost si do té sloučené kategorie vybrat jenom ty čerpačky které potřebuji, na co jsou mi třeba čerpadla LPG když jezdím na benzín. Prostě výhodou je ta volnost. Naopak by pro někoho byl velký problém kdyby měl z jedné velké hromady všech čerpaček vybírat jenom nějaké konkrétní. Další důvod je že pokud má někdo zobrazeny benzínky na mapě tak se rapidně snižuje rychlost vykreslování v závislosti na počtu POI v OV2 souboru, takže někdo kdo chce jezdit jenom na Shellky tak si stáhne jenom ty, tím pádem je počet položek v souboru ov2 o honě menší. Prostě je více důvodů proč to mít rozdělené než na jedné hromadě.
Tonny vlaksim píše: Pojmenování POI je samostatnou kapitolou, Je skvělé si přečíst číslo Turistické známky a přitom nevědět, kde a o co se jedná. Stejně tak již zmiňovaná Ostatní čerpací stanice.
Na toto téma jsem se také už asi 3x rozčiloval ale zbytečně v tomtom souhlasím u každé kategorie má být nějaký popis co daná kategrie vlastně obsahuje za body. Často se stává že samotný název není vypovídající.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20269Příspěvek Docent

fox50 píše:V tomtom souhlasím s navigováním na skutečné místo z důvodů různých potřeb, k čemu je turistovi že je na parkovišti a ne na hradě který chtěl navštívit.
Se obávám, že zrovna u rozhleden bys s navigováním na skutečné místo moc neuspěl, protože by se to většinou pokoušelo navigovat místy, kudy se na rozhlednu člověk nikdy nedostane... Zkus třeba Lhotku u Berouna, správná cesta pro turistu je právě z parkoviště :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20271Příspěvek fox50

A jak je daleko ta rozhledna od parkoviště ?
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20273Příspěvek Docent

Nejde o dálku, ale o to, že tě se tě navigace snaží dotáhnout na místo, odkud je rozhledna absolutně nepřístupná nebo se nedá dojet tam, kam si navigace myslí, že dojet lze.
Lhotka.png
Lhotka.png (46.51 KiB) Zobrazeno 7649 x
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20285Příspěvek fox50

Jejda, ty ikonky POI v automapě jsou ale malinký :) Jsem si toho parkoviště nevšim dokud jsem si to nenašel v TomTomu :)

Nehodlám tu rozpoutávat nějaku diskuzi protože neznám správný návod kam umisťovat ikonku, a asi jednotný návod není. Každý případ by se dal odůvodnit něčí potřebou. Navigace prostě najde místo na silnici která je nejblíže k danému bodu. Ale z principu jsou to souřadnice daného bodu a né nejlepší cesty k cíli. Takže i když máte pravdu, stejně bych byl pro, dávat souřadnice na místo kde se POI skutečně nachází.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20286Příspěvek Docent

Ale ta souřadnice je na správném bodě, je to to malinké "F" uprostřed. Já chtěl jenom říct, že v některých případech nejde navigovat přímo na POI, protože navigace najde blbost. Našel jsem i případ, kdy se navigace dostala co nejblíž ke kýženému bodu, zbývala maličkost - vyskočit na 6 metrů vysokou skálu, správný přístup byl pochopitelně z naprosto opačné strany :grin: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
micronimus
Příspěvky: 7
Registrován: 14.5.2008, 14:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20290Příspěvek micronimus

Tonny vlaksim píše::usmev: U nás je pod nádražím asi 8 metrů hluboký, 300 metrů dlouhý podchod, v nočních hodinách z důvodu osobní bezpečnosti neprůchodný..... :usmev:

Proč to píšu?
Některé POI jsou z kategorie "MUSÍM MÍT POI KATEGORII ZA KAŽDOU CENU" - Jsou kategorie, které považuji až za absurdní, ale neberu právo autorům je zveřejnit. Jen snad, že by adminové mohli zavést kategorii POI pro soukromé účely - bylo navrhováno jinde ve foru.

Při té příležitosti bych se rád zeptal, má pojmenovávání nějakou logiku nebo je to jen na autorovi kategorie POI? Např. už jinde probírané kategorie TURISTICKÉ ZNÁMKY versus Hrady, zánky, rozhledny a podobě. Když nic jiného, tak dochází k duplicitě.
Proto žádám admIna o zrušení kategorie Skanzen, když jsem ji zakládal, tak kat. Tur. Známky nebyly, dnes je to duplicita.
Stejně tak rozhodnutí, zda navigovat až na místo, nebo na nejvýhodnější, zpravidla nejbližší parkoviště. /Nedávno mne v Mělníku při snaze dostat se na Zámek táhla nav kaďe-tadě, ale všude byl zákaz vjezdu - za každou cenu mne chtěla dotáhnout na nádvoří zámku, přitom P na náměstí 200m odsud to ignorovalo/, takže pokud se jedná o POI pro AUTOnavigace, můj názor je, že navigovat na Parkoviště.
K duplicitě POI pro čerpačky - asi jsem nějak nepobral důvpdy, proč je tolik kategoriií. Přeci při plánování trasy se mne nav ptá na jméno nebo část jména POI. Pokud tedy zadám jinde v diskusi zmiňovaný SHELL, pak mi to najde pouze shellky. Alespoň takto mi to na TOM TOMU funguje. /Píšu zde proto, že původní tema je zamčeno/.
Pojmenování POI je samostatnou kapitolou, Je skvělé si přečíst číslo Turistické známky a přitom nevědět, kde a o co se jedná. Stejně tak již zmiňovaná Ostatní čerpací stanice.
Neberte prosím tento příspěvek jako negativistický, /už vidím některé odpovědi od ambiciozních správců temat. že když se mi nelíbí, můžu jít :usmev: / - jde mi o diskuzi na téma zda se dá něco vylepšit a možná taky proč, - mám pocit, že některé věci jedou setrvačností a nad smyslem se už nikdo nezamýšlí.
Díky za pochopení a snad se podaří sehnat pár věcných názorů
hezké , chápu že některé POI se překrývají či dublují nicméně nechápu co je veselého zdrovna na CZ - Podzemni_prostory . Celé prázdniny jsme s dětmi objížděli pamětihodnosti a dostali se i do zajímavejch destinací (štoly, staré doly, podzemní muzea, kostnice, středověké sklepy, bunkry apod.) ke kterým na mapách či na netu informace nenajdete. Sami jsme při jejich hledání bloudili . Rozhodně to není moje ambice za jakoukoli cenu spravovat nějaké POI ale snaha pomoci ostatním při hledání. A od toho tahle databáze snad je. Nebo se mýlím ? A pojmenování konkrétního POI ? Někdy je to docela oříšek aby to bylo krátké a výstižné a obsahovalo všechny možnosti a alternativy a nebylo také zavádějící. Určitě by stálo za to umístit k názvu POI i poznámku nebo komentář (co na to admini ?) . Množství soukromých POI je sice hezká myšlenka ale budou li takhle uvažovat všichni tak je celá myšlenka tohohle webu k ničemu.
PDA iPAQ HP6915 , 2GB miniSD, TomTom Navigator 6.030, map.: PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE 675.1409
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20291Příspěvek Gumídek

Pro micronimus : Ještě také smysl pro humor... :jupi:
micronimus
Příspěvky: 7
Registrován: 14.5.2008, 14:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20292Příspěvek micronimus

OK, chytám se za nos a uznávám , že pojmenování CZ-Podzemni_prostory je zavádějící a vícevýznamové a upravuji tedy název na CZ-Historické_podzemí jenž by měl být více vypovídající.

PS: ještě k množství POI jejich křížení, překrývání a dělení jednotlivých skupin na podskupiny . Vůbec by mi nevadilo kdyby existovaly např. k POI CZ-Hrady třeba i jiné podskupiny , třeba CZ-Hrady_západní_čechy nebo CZ-Hrady_u_vody. Naopak, čím větší zpřesnění konkrétních POI, tím lépe. Je přece na každém které konkrétní POI si vybere. Někde to tu už padlo , nemá smysl stahovat databázi všech čerpacích stanic když mám kartu pouze na SHELL a potřebuji tedy přesná a konkrétní data k jedné pumpě . Stejně tak můžu mít staženo více variant POI k danému tématu a zapínat v navigaci jenom to co zdrovna potřebuji. Z toho důvodu naopak pestrost výběru vítám. Slučování kategorií mi naopak nevyhovuje . Ačkoli mám navigaci vcelku rychlou velké množství dat ze sloučených skupin do jedné databáze ji zbytečně zatěžuje a zpomaluje
PDA iPAQ HP6915 , 2GB miniSD, TomTom Navigator 6.030, map.: PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE 675.1409
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20298Příspěvek Andílek1

Navigace na místo vs parkoviště - pokud si pamatuji dobře tak zde na POI je kategorie CZ_Parkoviste. Co takhle tedy hrady a další památky navigovat třeba na nádvoří a pro nás motorizované "turisty" přidat souřadnice do této kategorie - pokud je tedy velký problém použít oči, hlavu a parkoviště najít bez navigace :grin:
Jinak jak někdo psal nademnou tak poblíž je vždy nějaké parkoviště a troufnu si říct že na 99% dobře označené, takže pro mne třeba žádný problém :usmev:
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20299Příspěvek Docent

Ono by stačilo, kdyby příslušní "přidavači" :usmev: právě třeba těch parkovišť napsali, k čemu je to parkoviště dobré... Někde to je (parkoviště Penny, výchozí body na některé rozhledny), ale u většiny bohužel ne...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20314Příspěvek Docent

Pro autora historického podzemí:
V názvech kategorií se NEpoužívá diakritika...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20316Příspěvek Gumídek

Přesně tak,v názvu kategorie ne,ale uvnitř kategorie,u jednotlivých bodů ano...Zajímavé je,že to všichni dělají naopak. Dříve,když se diakritika nepoužívala,ztak nám cpali body s diakritikou. Dnes,když se používá,tak nám cpou soustředěně bez diakritiky. Všem píšeme,aby ji používali,a výsledek nula....No jo,to je život...
micronimus
Příspěvky: 7
Registrován: 14.5.2008, 14:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20320Příspěvek micronimus

Docent píše:Pro autora historického podzemí:
V názvech kategorií se NEpoužívá diakritika...
opraveno ... taky jsem měl zafixováno že je to naopak :zamysl: apropo nechystáte zakomponování nějaké poznámky k názvu POI kam by se dalo POI přesněji specifikovat ?
PDA iPAQ HP6915 , 2GB miniSD, TomTom Navigator 6.030, map.: PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE 675.1409
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 20321Příspěvek Jirásek

Vydrž. Doufám že neprozradím přísné tajemství - něco se chystá.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Zamčeno