Navigon 8310

Vše o navigacích značky Navigon
Odpovědět
slon72
Příspěvky: 11
Registrován: 26.6.2009, 8:26

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29539Příspěvek slon72

Co zkusit přidělat držák přímo do desky pomocí dodaného samolepícího adaptéru - mám Mazdu 5 a signál je 3-4 dílky, samozřejmě podle dostupnosti v terénu.
martineams
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 18:36

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29546Příspěvek martineams

Nevím jestli jsi někdy v tomhle autě seděl, ale pomocí tohoto držáku to na přístrojovku nikde rozumně nejde. Uprostřed je kaplička s displejem (na ní už navigace překáží ve výhledu) a na stranách otvírací přihrádky (do nich by se nedalo jít). jediné možné (a ergonomické) místo je boční okénko, nebo čelní sklo, ale to je pak ta navigace v podstatě za jízdy bezpečně nedosažitelná. Pak už zbývá ji prdnout nahoru vedle zpětného zrcátka, ale ten visící kabel by mě naprosto iritoval. Ale s tím jsem počítal už dlouho před koupí této navigace. Více jsem měl strach z příjmu GPS. Naštěstí to funguje bez problémů a nejenom s tímto navigonem.

Ze ten špatný příjem TMC můžou ta atermická skla. Je to uvedený i v manuálu auta. Dokonce to má nad zrcátkem plošku kde chybí ta pokovená vrstva, aby fungovali čtečky pro výběr míta, nebo řízení vjezdu (do garáží ap.). Venku to frčí jak po másle. Ten držák bude řešení a ten originál alespoň budu mít volný pro případné půjčování a ježdění v jiném autě. Což mě taky čeká.

Jinak ještě chci upozornit na ty všechny prodejce a recenzenty. Navigon 8110, 8310, nově 8410, 7210, 7310, žádný z nich nemá nabíječku s TMC přijímačem :silis: ! Ten je uvnitř přístroje. Nabíječka má pouze na svém kabelu připojenou anténu pro příjem TMC, což je ten druhý kablík, který je v podstatě takovou náhražkou prutové antény. Je to vyvedený z nějakého pinu (nejspíše datového, až to prozvoním tak upřesním ::prav:: ) toho mini USB konektoru a končí plastovou koncovkou někde ve 2/3 směrem k adaptéru. Nic víc nic míň. Kdo má nějaké vkv rádio tak ví jak je příjem některých zejména vzdálenějších stanic na poloze té antény zavislý. Ten drát je navíc vedený většinou dolů k zásuvce zapalovače a tak ještě více zakrytý karosérií vozu.

Upřímně se vůbec divím že to je schopný takto vůbec něco přijímat. Taky záleží na lokalitě, zatím jsem s ní jezdil po takových partyzánských stezkách. Tam mi občas nejde ani autorádio. Mám jí pouze necelý týden. Třeba to bude jinde normálně fachat. Na mý 42 km trase do práce si ani neťukne (Čáslav - Chlumec nad Cidlinou)
Miloš58
Příspěvky: 21
Registrován: 24.7.2007, 10:45

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29548Příspěvek Miloš58

No já jezdím z Prahy po D11 přes Chlumec nad Cidlinou, Nový Bydžov do Hořic a absolutně nemám žádný problém s příjmem RDS po celý trase. A to samozřejmě na ten šlahoun co je součástí nabíjecího kabelu do zásuvky zapalovače... :usmev: A jak už jsem psal, zatím jsem nezaregistroval nikde žádnej problém s příjmem ať už jsem jel kdekoliv a že toho najezdím docela dost. Mám Navigaci asi tři týdny a najela se mnou asi 3000 km a opravdu příjem RDS maká dobře.
:koul:
Uživatelský avatar
vojta66
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 18:19
Bydliště: Praha, matka měst
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29549Příspěvek vojta66

jedna z hlavních výhod navigonu oproti tomtomu je právě příjem a práce s rds-tmc. To má navigon zmáknuté perfektně.
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
c. a.r.
Příspěvky: 2
Registrován: 10.7.2009, 9:32

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29550Příspěvek c. a.r.

Všechny zdravím.Předevčírem jsem dostal novou 8310.Fajne.Ale vzhledem k tomu,že manuál není v češtině,nevím jak aktivovat FreshMaps.dále jsem zjistil,že je nový firm 7.4.3. Můžete mi prosím někdo polopaticky vyvětlit co a jak?Ochotnému předem děkuji. :zamysl:
martineams
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 18:36

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29551Příspěvek martineams

CZ Manuál je na instalačním CD v PDF formátu a taky v kořeni MicroSD karty. Jak na aktivaci Fresh je dostatečně vysvětleno tady na tomhle webu: http://www.mp3centrum.cz/novinky/jak-ak ... 7110-8110/
c. a.r.
Příspěvky: 2
Registrován: 10.7.2009, 9:32

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29552Příspěvek c. a.r.

Já děkuji.Pokusím se.Těšilo mne. :palce:
martineams
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 18:36

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29554Příspěvek martineams

Miloš58 píše:No já jezdím z Prahy po D11 přes Chlumec nad Cidlinou, Nový Bydžov do Hořic a absolutně nemám žádný problém s příjmem RDS po celý trase. A to samozřejmě na ten šlahoun co je součástí nabíjecího kabelu do zásuvky zapalovače... :usmev: A jak už jsem psal, zatím jsem nezaregistroval nikde žádnej problém s příjmem ať už jsem jel kdekoliv a že toho najezdím docela dost. Mám Navigaci asi tři týdny a najela se mnou asi 3000 km a opravdu příjem RDS maká dobře.
:koul:
Jen bych se chtěl zeptat jak máš nastavený příjem TMC? Já jsem si nejdříve ručně nastavil frekvenci nejbližšího radižurnálu CR1 a pak režim naladění přehodil na "přidržet vysílač". Ale pokud pojedu někam ven tak to bude muset stejně na automatický ladění. Nové vygenerování mám "na vyžádání ".

Problém je v autě. protože to mimo něj šlape bez problémů. Měl jsem ji v jiném autě a tam to taky šlo.
Miloš58
Příspěvky: 21
Registrován: 24.7.2007, 10:45

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29558Příspěvek Miloš58

Já mám oboje nastavený na "automaticky".... sice se pak trosku lisi ty dopravni informace podle toho ktery radio si zrovna navigace vybere ale neni to snad níjak zasadni...
Miloš58
Příspěvky: 21
Registrován: 24.7.2007, 10:45

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29631Příspěvek Miloš58

Pánové teď trošku odbočím. Máte někdo pozitivní zkušenosti s dotazy na technickou podporu Navigonu? Já si s nimi už asi dva týdny dopisuju ohledně možnosti zazálohovat Oblíbené. Můj dotaz vznikl po mém aktualizování FW a následné ztrátě uložených oblíbených. Chtěl jsme aby mě oficiálně odpověděli jak mám při dalším upgrade FW postupovat abych té ztrátě předešel a od té doby jsme si vyměnili s (paní/panem) Anan Husen několik mejlíků a už si připadám jak ve špatném snu. Já o voze a on (ona) o koze... Prostě nejdříve bylo tvrzeno, že "Oblíbený zůstanou po povýšení FW", pak po dalším mém naléhání, že mě se jaksi ztratily napsali: "Poradili sme se s našim vedením. Bohužel je možné, že u aktualizaci SW Vám zmizí "Oblíbené". V tomto případě, jak už sme se zmínili, doporučujeme provést back-up." A když jsem jim vyvětloval, že záloha karty mi jaksi nepomůže a že chci radu jak postupovat v dalším případě tak jsem dostal opět unifikovanou odpověď že: "Ano. Jak už sme Vám v predešlém e-mailu napsali. je jedno jakou aktualizaci provedete "Oblíbené" Vám nezmizí."
Tak nevím jestli se mezi smíchem mám pláčem mám vztekat, nebo tam dojet osobně, nebo poslat celou Husen kamsi... Komunikoval jste někdo s nima s tím, že by Vám úspěšně poradili? :zamysl:
Díky...
martineams
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 18:36

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29644Příspěvek martineams

Já jsem jim tam taky už párkrát psal. Jediný co jim nelze vytknout je to že vždy odpověděli. Kavalita odpovědí ale stojí za to. Jsou to občas perly. Takhle například dopadl můj dotaz ohledně hard resetu. :shock3:
Vážený pane,

děkujeme Vám za e-mail.
Proveďte HARD RESET přístroje.Stiskněte tlačítko ONN-OFF a současně RESET tlačítko a držte takto po dobu 10 sek. Když to nepomůže, tak to reklamujte u prodejny, kde ste navigaci koupili a prodejna to reklamuje přímo u nás.
Doufáme, že sme Vám poradili a další otázky Vám rádi zodpovíme.

S pozdravem a přáním hezkého dne
__________________________________
Váš NAVIGON tým
Anna Husen
Anička prostě má na všechno fungovanou odpověď :?: .
Miloš58
Příspěvky: 21
Registrován: 24.7.2007, 10:45

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29646Příspěvek Miloš58

Jo jo, díky za reakci... už jsem se lekl, že jen já mám smůlu na to, že jsem položil až příliš komplikovaný dotaz :usmev:. Ano odpověď je unifikovaná a jsou moc milý, ochotný a celkem i rychlý, jen je škoda, že jsou (aspoň pro nás) úplně k ničemu (slušně řečeno). Jejich odpovědi jsou tak nějak pouhým zkopírováním dotazu a možná tak ještě přehozením několika slov a tázací větu dotazu přetvoří na větu oznamovací... :chlamani:. Udělal jsem ještě jeden mírně naštvaný pokus o dotaz a snad jej formuloval jasně a oznámil jim, že bych byl rád kdyby mě konečně opravdu odpověděli na to na co se ptám. Tak uvidím co mi přijde za skvost... :grin:
Miloš58
Příspěvky: 21
Registrován: 24.7.2007, 10:45

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29647Příspěvek Miloš58

vojta66 píše:jedna z hlavních výhod navigonu oproti tomtomu je právě příjem a práce s rds-tmc. To má navigon zmáknuté perfektně.
Můžu potvrdit z dnešního zážitku, kdy jsem jel po "Jižní spojce" v Praze a za "Lanovým mostem" bylo na těch digitálních cedulích oznámeno, že k Barranďáku je nějak moc minut dojezdu. Já chtěl sjíždět v Braniku a nechal navigaci ať udělá co umí. A opravdu na úrovni křížení s D1 mě oznámila že podle dostupných dopravních informací přepočítává cestu a svedla mě z Jižní spojky už na sjezdu k Thomayerce... Tedy naprosto perfektně zareagovala na "kolaps dopravy", který jsem pak viděl asi 100m za tím sjezdem a byl až bůhvíkam... Tohle mě můj předchozí Garmin nikdy neudělal a zůstal bych v koloně možná ještě teď :jupi:
Opravdu práce s RDS je nutno jen a jen pochválit :palce:
Uživatelský avatar
šemík
Příspěvky: 36
Registrován: 12.7.2009, 10:04

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 29906Příspěvek šemík

ad citlivost/ informace se mi natáhnou i na nabíječce ze sítě doma (satelity nemá zrovna dosažitelne) nastavení vše na automaticky
ad TMC/ je to fakt super nejezdím moc ale líbí se mi že jsou informace stále aktualizované a dost rychle a často
ad dlouhodobé opravy/ kde je lepe poslat informace třeba o dlouhodobě uzavřených ulicích? kdo to posílá do RDS ? My Report asi nemá smysl posíláte někdo? jak je to řízeno organizováno?
ad ukládání bodů zájmů a následná editace (moje pravidelné cíle nebo oblíbené) dá se to přeuložit do pc a pak nějak editovat?
umí 8310 pracovat s kartou SDHC ? jakou jste tam kdo použilnejvětší?

Konkrétně v Karviné jsou dlouhodobě uzavřeny Havířská a Svatopluka Čecha a dost lidí co projíždí jsou zmatení ikdyž je vše včas značeno

:zamysl:
Pokud víš napiš pokud nevíš nebo si jen myslíš že víš dej pokoj a běž psát jinam. Děkuji
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Navigon 8310

Příspěvek: # 30111Příspěvek ClonyXXL

Mám 7210ku (asi rok a půl, už ani nevím) a zkoušel jsem tam kartu MicroSDHC 16 GB a šlapala. Takže nevidím důvod, proč by v novější 8310 šlapat neměla. Nebo si ji půjč, vyzkoušej a pak kupuj.
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
Odpovědět