Garmin Oregon 300 nebo Garmin Colorado 300

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
jakesv
Příspěvky: 4
Registrován: 20.11.2007, 18:42

Garmin Oregon 300 nebo Garmin Colorado 300

Příspěvek: # 28953Příspěvek jakesv

Máte někdo nějaké zkušenosti?Přečetl jsem toho dost, ale mám z toho v hlavě guláš. :zamysl:
SPM
Příspěvky: 11
Registrován: 28.9.2008, 12:04

Re: Garmin Oregon 300 nebo Garmin Colorado 300

Příspěvek: # 28960Příspěvek SPM

Je to víceméně oboje na jedno brďo, jedinej podstatnej rozdíl je v tom, že oregon má dotykovej display, kdežto na coloradu se to ovládá tlačítkama a tim kolečkem :)
p12m
Příspěvky: 1
Registrován: 6.6.2007, 20:44

Re: Garmin Oregon 300 nebo Garmin Colorado 300

Příspěvek: # 29140Příspěvek p12m

Zásadní rozdíl je ve dvou věcech.1: dotykový displej-velmi rychlé ovládání a zadávání údajů no GPS. Do Colorada je to hodně pomalejší a zdlouhavěší. Myslím, že Oregon má lepší kostrukci a tvar těla, snadněni se vyměňují baterie a lépe padne do ruky. 2: čitelnost displeje - velký nedostatek Oregonu, asi způsobená nevhodnou technologií povrchu dotykového displeje, v určitém úhlu je prakticky nečitelný, za denního světla špatně čitelný. Musí se stále používat podsvícení a to spotřebovává baterie. Colorado je za slunce čitelnější a ostřejší i bez podsvícení.
Rozhodnout se je problém, sám jsem to řešil několik týdnů a moje rozhodnutí bylo Oregon, protože výhoda pohodlného ovládání asi převažuje horší displej.PM
orbman
Příspěvky: 9
Registrován: 1.9.2009, 12:10

Re: Garmin Oregon 300 nebo Garmin Colorado 300

Příspěvek: # 31006Příspěvek orbman

Já koupil Colorado a kolega v práci Oregon. Podle mne je to ovládání Colorada víc o zvyku a po nějakém čase mi subjektivně připadá rychlejší/efektivnější ... kdežto ovládání Oregonu je hlavně ze začátku intuitivnější a jednodušší (to je ale výhoda, která se časem smazává). Oregon je trochu menší a díky tomu se lépe nosí v kapse. Když jste ale v terénu a máte špinavé ruce, je ten dotykový displej trochu nevýhoda. Rozdíl ve viditelnost displeje v terénu/na sluníčku/v autě jsem ale ještě neměl příležitost posoudit. Pokud je u Oregonu skutečně třeba více podsvěcovat, může to být docela zásadní, protože celkově to na baterie příliš extra dlouho nevydrží.
Garmin Colorado 300
Odpovědět