Routing na Atlas Czech 7

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
dedekpmr
Příspěvky: 12
Registrován: 21.1.2008, 13:04

Routing na Atlas Czech 7

Příspěvek: # 24735Příspěvek dedekpmr

Nedavno jsem jel s Garminem a mapou Atlas Czech 7 z Ústí nad Labem do Liberce a zpět. Do Liberce mne navigoval standardně přes Děčín, ale cestou zpět mne zaskočil tím že chtěl u Nového Boru na Českou lípu a potom Zahrádky, Úštěk. Doma jsem si potom vyzkoušel že počítá trasu zpět z Liberce oklikou. V CNEU 2008 to počítá správně a v Mapsource s Atlas Czech 7 taky dobře. Na Garminu mám vždy jen 1 aktivní mapu, režim automobil, rychlejší trasa a vyhýbání obratům do protisměru a pruhům pro více pasažérů. Kudy vás to posílá z Liberce do Ústí n/L a máte podobnou zkušenost?
Uživatelský avatar
Kodýl
Příspěvky: 126
Registrován: 12.1.2008, 15:13

Re: Routing na Atlas Czech 7

Příspěvek: # 24741Příspěvek Kodýl

Vyzkoušel jsem to jen v simulačním režimu a taky to vede přes Zahrádky.
MapSource a GPS nebudou mít asi nikdy stejné parametry pro výpočet trasy.
Jaký typ navigace máš? Bylo by dobré, kdyby do Garminů přidali možnost dávání přednosti
hlavním silnicím v procentech.
dedekpmr
Příspěvky: 12
Registrován: 21.1.2008, 13:04

Re: Routing na Atlas Czech 7

Příspěvek: # 24742Příspěvek dedekpmr

Mám Nuvi 200. Zkoušel jsem i TOPO Czech a ta routuje správně. Tak tohle je zatim asi jediná chyba routingu kterou jsem na Atlasu objevil. Jinak se Atlas 7 oproti předchozí verzi naučil routovat po Ústí a už mne nehoní po okruhu ale logicky přes centrum.
Uživatelský avatar
Kodýl
Příspěvky: 126
Registrován: 12.1.2008, 15:13

Re: Routing na Atlas Czech 7

Příspěvek: # 24743Příspěvek Kodýl

Já to zkoušel na Topo 2, mám nüvi 250.
Jinak Topo 2 a Atlas 7 mají totožnou uliční síť.
Uživatelský avatar
vlasta63
Příspěvky: 26
Registrován: 6.11.2007, 10:35
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Routing na Atlas Czech 7

Příspěvek: # 24876Příspěvek vlasta63

Ahoj
Já tuto trasu projížděl naposledy tuto sobotu naposledy a vedla úplně normálně po sil.č13 . Pravě jsem to zkusil simulovat i na jiných mapách a je to stále stejné Atlas 7, Topo1.20 i city nav.nt2008 GPS Garmin SP510 nastavení mám stejné.
GARMIN SP C-510,GTM 21
radarus
Příspěvky: 1
Registrován: 19.3.2009, 20:57

Re: Routing na Atlas Czech 7

Příspěvek: # 26364Příspěvek radarus

Ahoj,
Mám nuvi 200 a mám podobnou, ne-li horší zkušenost - jel jsem z prahy do Kutné Hory a nechal jsem zapnutou gps ikdyž cestu znám, a ejhle, v Horních Počernicích jsem chtěl jet na Dolní Počernice a poté na Český Brod a Kolín, ale navigace mě vedla rovně na Sadskou a Poděbrady. Říkal jsem si, že třeba bude "znát" lepší cestu (rychlejší). Měl jsem dost času a tak jsem to zkusil - jel jsem cca 1,5 hodiny. Po mé známé trase to mám za cca 45 minut !!! Měl jsem nastaveno vyhýbat se placeným úsekům a mapu TOPO Czech 2. Zkusil jsem nahrát mapu Atlas Czech 7 a počítá to stejně tam i zpět. Prostě mě pořád honí kolem dálnice, ikdyž je to o dost delší. Nevim co s tím.
speed.mb
Příspěvky: 1
Registrován: 7.3.2009, 20:31

Re: Routing na Atlas Czech 7

Příspěvek: # 26375Příspěvek speed.mb

No,nevim kdyz jsem ted zkousel simulaci z Cerneho mostu do Kutne Hory tak jak CN2009,topo 2,atlas7 ukazovali cca od 55 do 58minut.
Odpovědět