Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Zamčeno
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 22963Příspěvek Gumídek

To by mne zajímalo, jak tohle chceš kontrolovat....a udržovat aktuální...My děláme s mílou kategorii restaurace a café...A upozorňuji tě, že dělám taxikáře, takže jsem prakticky denně v ulicích. Už dělám kontrolu několik měsíců, a pořád narážím na závady v kategorii. Protože stále vznikají nové restaurace, a tak stejně další zanikají...Přejmenovávají se, z kaváren se dělají restaurace atd...atd...atd...Nechceš vydržet, až vstoupí v platnost zákaz kouření všude ?? A těch restaurací, kde se nekouří sice pár je, ale pak to zase nekoresponduje s kvalitou kuchyně atd. Nevím nevím...říkáš, že je v Opavě snad jedna jediná...kolik jich bude v republice ?? Já jsem odnaučený kuřák...aby to nevypadalo, že ti to vymlouvá kuřák...
kolemjedoucí
Příspěvky: 12
Registrován: 27.10.2008, 16:34
Bydliště: pod Řípem

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 22965Příspěvek kolemjedoucí

..jak "jak zveřejnit nové vytvořené POI ??" to nevím, to zveřejňuje admin.... ale kolegové psal jsem už do Fora, aby se nedublovaly body POI jako je to v případě LPG CZ a LPG EU a oboje je převážně na našem území. Nevím kdo z nich tu byl první s POI ale jedno je fakt, že u POI LPG EU žádná udávaná čerpací stanice LPG u DOBŘÍNĚ co ukazuje 50°26'21.97"N; 14°17'40.02"E není,nebyla a asi ani nebude...objel jsem to tam kolem a nic ani podle domorodců. Žádám admin. o opravu-zrušení POI případně doporučuji převod(a tím i vlatní kontrolu) pod jednu ikonu a jedno .*ov2
Dále jsou zase stejné ikonky znározňující "vodní tok " u rejpalazhor ikona 1500 s názvem Pramen řeky a tajistá u kolegy faltak ale na "přehrady" a dám li ikony a .ov2 v navigáturu se to smíchá jako "voda" a nevím pak zda je blízko pramen či přehrada.
Je to jako s lékaři-dělené na lidské a ZOO- taky nejsou jedno a totéž.
Díky, to je jako námět na zamyšlení u výběru a vytváření nového POI zda se jedná skutečně o nový POI nebo jen o rozšíření stavájících o nové BZ.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 22972Příspěvek Docent

No nevím, ale už z principu je jasné, že některé POI prostě ve více kategoriích být musí... Třeba Praděd:
a) vrchol hory
b) TV vysílač
c) rozhledna
d) restaurace
e) hotel
f) přírodní rezervace
a možná ještě něco...
Dle tvé logiky by měl být v čem?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
cervik
Příspěvky: 3
Registrován: 28.1.2008, 19:55

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 23028Příspěvek cervik

Jeste jednou moc moc prosim 8-) 8-) o zverejneni POI Jeep-club a neo mi aspon poradte jak udelat aby si ho clenove mohly sami stahovat diky
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 23122Příspěvek Henry

Vlez do vlastnosti kategorie: http://www.poi.cz/index.php?poi=uprav1&c_idkat=1651
A dole je modrý rámeček "Asistent" - do políčka napiš jméno uživatele, který má mít přístup a pak dej Přidat - a tak stále dokola, až tam budeš mít všechny členy klubu...
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 23254Příspěvek P800

Zkusím ještě jednou. Nová kategorie 1659, prosím o zveřejnění. Díky
strnecka
Příspěvky: 12
Registrován: 9.7.2008, 9:52
Bydliště: Praha

K+R nova kategorie

Příspěvek: # 23267Příspěvek strnecka

Zdravím

založila jsem novou kategorii, K+R parkoviště (Kiss and ride), zatim je tam jen 5 zaznamu, ale nechtela jsem to napr. u metra I.P. Pavlova placnout jen tak nekam, i kdyz vim, ze tam nekde je.

Jestli uznate, ze je to hodne zverejneni, mozno zverejnit.

Diky

Simona
Garmin nuvi660
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 23289Příspěvek Henry

K+R parkoviště jsem zveřejnil, i když opravdu netuším, kdo to bude využívat :mad2:


P800 píše:Zkusím ještě jednou. Nová kategorie 1659, prosím o zveřejnění. Díky
Co je na tom "CZ-Burger King" zajímavého, že to potřebuje odlišit např. od restaurací? Navíc s jediným záznamem?
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 23291Příspěvek P800

Co je na tom "CZ-Fastfood KFC" nebo "CZ-Fastfood McDonalds" zajímavého, že to potřebuje odlišit např. od restaurací?? Burger King je stejná sorta, jen má první otevřenou restauraci v ČR. A budou přibývat.
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 23302Příspěvek Baharis

No to snad nemyslíš vážně? Ty opravdu považuješ kategorii s jedním záznamem za účelnou? Píšeš "zatím". Já bych řekl, že až jich bude alespoň pět, bude se dát hovořit o nějakém řetězci...
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 23306Příspěvek P800

Přít se nebudu, nicméně Burger King nepovažuji za běžnou restauraci patřící do kategorie CZ-Restaurace. Skvělý den..
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 23311Příspěvek Baharis

Ale já ti věřím a budu rád, když tu bude další síť podniků, které budou tvořit alternativu ke stávajícím. Jen promiň, ale jeden je opravdu málo...
GARMIN nüvi 670
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 23313Příspěvek Docent

Stejně jich nikdy nebude tolik, aby to stálo za samostatnou kategorii, takže bych navrhoval to nacpat do nějakého CZ-Fastfoody s tím, že název řetězce bude na začátku.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 23344Příspěvek fox50

:) A je to tu zase. Jeden je málo ale součástí nadřazení skupiny by to být mohlo. :)

Navrhuji stejné řešení jako u benzínek, jedna kategorie pro všechny FastFoody, a pokud od jednoho druhu (McDonal,KFC) bude více jak 10 záznamů vytvořit samostatnou kategorii se stejným začátkem kategorie.

Kdo bude chtí samostatné KFC má možnost, kdo bude chtít samostatné McDonald má možnost, komu je to jedno udělá si sloučenou kategorii CZ-FastFood :) Až těch Burger Kingů bude alespoň 10, vytáhnou se do samostatné kategorie.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zveřejnit nové vytvořené POI??

Příspěvek: # 23347Příspěvek Baharis

Jako správce do toho mohu snad také něco říct.
Máme tu několik stovek kategorií, o účelnosti pro širokou veřejnost některých bych pochyboval. Mezi nimi je několik desítek kategorií se méně jak 10-20 záznamů, o jejihž bezúčelnosti téměř nepochybuju. Tak proč vám leží v krku zrovna fastfoody? 76 a 44 zánamů? Dle počtu stažení, také žádný trpaslík.
O tom kolik bude minimum pro založení nové kategorie, jestli pět, nebo deset, můžeme polemizovat. To je jasné. Ale se slučováním jako správce absolutně nesouhlasím. Nejsem jejich pilný uživatel, ale dle mého názoru to jsou dva naprosto odlišné typy stravování.
Pravdou je Foxi, že jsem moc nepobral, jak to s tím slučováním myslíš. Možná jsem to nepochopil. Jako benzinky, jako benzinky. Šak benzinky jsou každá značka zvlášť...
GARMIN nüvi 670
Zamčeno