Pro úplné začátečníky

Vše o navigacích značky TomTom
Maron
Příspěvky: 26
Registrován: 16.5.2008, 22:20
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 17882Příspěvek Maron

Ted jde ještě o to, kde mohu zjistit ty konkrétní rozdíly ve fičůrkách. Protože, jinak se budu horkotěžko rozděhodovat, co vlastně oželím, nebo za to dám horkotěžko naškudlené peníze... Můžete mi někdo nějak pomoci v rozhodování?
Třeba, jaké mapy a sovtw kam jdou a kam ne. Čím konkrétně se liší. Popřípadě by bodly nějaké porovnávací obrázky.
Možná, už je někde srovnávání třeba: TT 730 trafik, TT930-trafik a TT XL Europe31-trafik. Pokud o něčem víte, prosím o nakopnutí správným směrem.
Samozřejmě, že asi nejlepší je TT930-trafik, ale jsem před dovolenou a taky mám ztrátu 3tis. za tu minulou navigaci...
Díky všem za pomoc při rozhodování
Nejlepší navi: MM (Moje mamina- zatím...) jinak One XL-T
Maron
Příspěvky: 26
Registrován: 16.5.2008, 22:20
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 17886Příspěvek Maron

Tak jsem si zatím zjistil tyto rozdíly:
TT go930-T: má asi všechno :palce: cena asi 11.300 kč
TT go730-T: nemá dálkové ovl., má "jen" 2Gb iner. ramku, Jaké tam jdou mapy a softw, to zatím nevím... cena asi 10.500 kč Vzhledem k cenovému rozdílu, nemá cenu uvažovat o koupi TTgo730-T- ledaže by mi něco závažného uniklo.

TT XL-europe31-T: nemá dálkáč, nemá HandsFree pro telefon,
Z popisu jsem se nedozvěděl jaký má procesor, velikost ramky, asi není součástí domácí nabíječka.
Jaké tam jdou mapy a softw, to zatím nevím... cena asi 6.700 kč

Napadá vás ještě něco co mi uniklo a stojí to za úvahu?

EDIT Jirásek: Prosím, necituj předchozí příspěvky! Obzvláště pokud jsou tvoje - to je úplný nesmysl. Děkuji.
Citace vymazána.
Nejlepší navi: MM (Moje mamina- zatím...) jinak One XL-T
Uživatelský avatar
rapon
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 15:56

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 17897Příspěvek rapon

930 má mapy:
Detailní pokrytí zemí západní Evropy:
Andorra, Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Portugalsko, San Marino, Španělsko (včetně Kanárských ostrovů), Švédsko, Švýcarsko, Rakousko, Vatikán a Velká Británie.

Detailní pokrytí zemí střední Evropy:
Česká republika, Estonsko, Chorvatsko, Lotyšsko, Litva, Maďarsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko a Ruská federace.

Pokrytí komunikačních spojnic střední Evropy:
Pokrytí hlavních komunikací, umožňující navigaci z jednoho města do druhého a v hraničních oblastech sousedních států: Albánie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Bulharsko, Makedonie, Moldávie, Rumunsko, Srbsko a Ukrajina.

Mapy Severní Ameriky:
Tato nejnovější mapa je nejucelenější a nejpřesnější mapou USA a Kanady, jaká kdy byla publikována. Zahrnuje také samostatnou mapu Guamu.

730 má mapy:
Jen Evropu - edná se o Andorru, Belgii, Českou republiku, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francii, Chorvatsko, Gibraltar, Irsko, Itálii, Lichtenštejnsko, Litvu, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Monako, Nizozemsko, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán a Velkou Británii.

Mapa také pokrývá spojovací komunikace Albánie, Běloruska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Makedonie, Moldávie, Černé Hory, Rumunska, Srbska, Ukrajiny a Ruska

ONE XL 31:
stejná mapa jako 730

Obecně se dá ale říct, že všechny modely řady x30 podporují stejné mapy, takže nebude problém dokoupit co je třeba.
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Uživatelský avatar
rapon
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 15:56

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 17898Příspěvek rapon

Nějaký další porovnání technických parametrů a další informace najdeš tady http://www.yournav.com/content/cmpr/1/127/
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Maron
Příspěvky: 26
Registrován: 16.5.2008, 22:20
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 17945Příspěvek Maron

TO RAPON:
díky za to srovnání, ale přišli mi takřka stejné.
http://www.yournav.com/content/cmpr/1/127/
jsou to modely 930T,920T a 730T
Nejlepší navi: MM (Moje mamina- zatím...) jinak One XL-T
Uživatelský avatar
rapon
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 15:56

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 17959Příspěvek rapon

Ty řady x20 a x30 jsou v podstatě stejné, rozdíl je hlavně v mapách a další vybavenosti. Já osobně jsem pro jednoduchost, nevím proč bych měl z navigace poslouchat hudbu, prohlížet si fotky, číst knížky atd. atd. atd. Potřebuji aby mě dovedla spolehlivě na místo a to je všechno... a stejně tak mapa USA se mi zdá zbytečná, stačí Evropa a ideálně případně West a Central
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 17968Příspěvek Gumídek

Xl nepotřebuje domácí nabíječku. Nabíjí se přes USB...
sukin
Příspěvky: 2
Registrován: 18.6.2008, 16:27

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 17972Příspěvek sukin

Ahojky, mám problém absolutního začátečníka. Když dám navigovat na adresu nabídne to jen země pak města a pak to píše čekejte a nic. Nejde se nikdy dostat do ulic a popisných čísel. Prosím o radu :cry: Díky
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 17974Příspěvek *MC*

Dej si do podpisu typ zařízení a verze mapy jaký používáš!! :zed: Jinak to je: Navigovat na/ulice a číslo domu
Sygic Aura HTC
sukin
Příspěvky: 2
Registrován: 18.6.2008, 16:27

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 17975Příspěvek sukin

TT GO 720 a mapy Western and central europe v 710.1677
pavelsuc
Příspěvky: 3
Registrován: 20.3.2008, 20:42

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 17977Příspěvek pavelsuc

Taky se rozhoduji mezi GO 730 a 930. Vyšší verze má ještě jednu funkci, kterou 730 nemá - Enhanced Positioning Technology - navigování bez signálu. Máte prosím někdo s touto funkcí zkušenosti? Má praktické využití? Například ve Vídni je v tunelech docela dost odboček....... Dík za radu
TomTom GO930T, app 8.010
Mapa: Western_and_Central_Europe 800.1765
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 17978Příspěvek *MC*

já tady tu funkci u ONE NEW nemám a v tunelech, třeba strahovskym atd. to stejně naviguje, nebo lépe řečeno vidíš to dopředu kam máš jet a šipka se posunuje s tebou, akorát teda bez signálu neupozorňuje na ty úsekáče, ale ty znám stejně nazpaměť takže neřešim. Jinak jestli chceš investovat víc, tak si kup ten nejnadupanější a máš na půl roku klid než budou zase nový typy :mrk:
Sygic Aura HTC
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 17984Příspěvek Jirásek

pavelsuc píše:Taky se rozhoduji mezi GO 730 a 930. Vyšší verze má ještě jednu funkci, kterou 730 nemá - Enhanced Positioning Technology - navigování bez signálu. Máte prosím někdo s touto funkcí zkušenosti? Má praktické využití? Například ve Vídni je v tunelech docela dost odboček....... Dík za radu
Ono "navigování bez signálu" je sice hezké, ale jestli se nepletu, vychází z poslední rychlosti před ztrátou signálu. To znamená - v tunelu pojedeš pomaleji/rychleji a už ti to ukáže nepřesnost.
Toto je jedna z mála velkých výhod těžkých (a drahých) navigací, dodávaných výrobcem auta. Pokud jsou opravdu integrovány do systému vozidla, mají napojení na tacho a při ztrátě signálu pracují dál podle "tachometru".
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 17994Příspěvek fox50

Já EPT mám (920), a mohu říci že mi tato vychytávka moc nefunguje. Po vjezdu do tunelu to chvilku ukazuje ale po 20sec obrazovka stejně zešedne a neukazuje nic. A to tomuto tato technologie měla zabránit. Mám špatný kus nebo je to skoro k ničemu.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
martin.h
Příspěvky: 21
Registrován: 24.7.2007, 14:26
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro úplné začátečníky

Příspěvek: # 18332Příspěvek martin.h

Zdravim, potřebuji prosím poradit. Jaké mapy patří do TT GO 700 ( jsou to ty samé jako do TTONE XL, a mobilní TT- myslim šestkova řada)???
N95,TT.....
Odpovědět