6600FM-TMC

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Slzic
Příspěvky: 6
Registrován: 1.6.2008, 10:30

6600FM-TMC

Příspěvek: # 17029Příspěvek Slzic

Ahoj pořád nějak nejsem chytrej z funkce TMC u přístroje řady 6600FM. Jestli to dobře chápu, tak tato funkce je dostupná pouze v případě, že sladím frekvenci navigace s frekvencí radiopřijímače? V tom případě se ale zřejmě asi nedá pak poslouchat zároveň i radiostanice na jiné frekvenci pokud se nemýlím. Byl bych rád pokud by mi to někdo osvětlil jak to tedy je. Díky za rady.
Uživatelský avatar
Jintaj
Příspěvky: 6
Registrován: 4.6.2008, 20:47
Bydliště: Pragl

Re: 6600FM-TMC

Příspěvek: # 17270Příspěvek Jintaj

Především zaměňuješ funkce dvou odlišných věcí. TMC je příjem dopravních informací z některé rozhlasové stanice (u nás většinou ČRo 1) a jejich převedení do textové podoby, která se pak zobrazí na displeji navigace. Garmin Nuvi 660 má kvůli tomu vestavěný RDS-TMC přijímač, který neumí přijímat nic jiného, takže s ním těžko budeš poslouchat běžné rozhlasové vysílání. Naproti tomu FM výstup z navigace umožní poslouchat např. hlasové povely nebo soubory MP3 přes autorádio, pokud ho sladíš s kmitočtem FM vysílače v navigaci. Je třeba zvolit frekvenci, na které nevysílá žádná rozhlasová stanice a u aut s anténou vzadu počítat s horším příjmem. Je vhodnější propojit navgaci s autorádiem přes linkový vstup ...
Garmin Nuvi 760 do auta a Legend na kolo a pěškobus.
Slzic
Příspěvky: 6
Registrován: 1.6.2008, 10:30

Re: 6600FM-TMC

Příspěvek: # 17352Příspěvek Slzic

Takže pokud jsem to dobře pochopil, tak nemusím mít pro příjem TMC vůbec zapnuté rádio?
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: 6600FM-TMC

Příspěvek: # 17358Příspěvek MilanSu

Jompochopil jsi to přesně, rádio na to nemá vliv. Pouze musíš mít zapnuto nabíjení, jinak TMC nefunguje (myslím tím napojenou navigaci v do nabíječky v autě)
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Slzic
Příspěvky: 6
Registrován: 1.6.2008, 10:30

Re: 6600FM-TMC

Příspěvek: # 17365Příspěvek Slzic

Díky za rady :koul:
Uživatelský avatar
Jintaj
Příspěvky: 6
Registrován: 4.6.2008, 20:47
Bydliště: Pragl

Re: 6600FM-TMC

Příspěvek: # 17396Příspěvek Jintaj

Aby ti RDS-TMC pracovalo, musíš mít v autě navi umístěnou v držáku s připojeným kabelem, který má kromě napájecího konektoru i další žílu s přísavkami (anténa na TMC). Tu upevníš vodorovně na čelní sklo a po zapnutí navi se ti v základní obrazovce ukáže další tlačítko (ikonka s vykřičníkem). Po jejím zmáčknutí se zobrazí schematická mapa s dopravními informacemi od nejbližší k nejvzdálenější.
Garmin Nuvi 760 do auta a Legend na kolo a pěškobus.
Slzic
Příspěvky: 6
Registrován: 1.6.2008, 10:30

Re: 6600FM-TMC

Příspěvek: # 17656Příspěvek Slzic

V příspěvku výše je též uvedeno, že se zobrazují informace na displeji GPS. Mám tomu rozumět tak, že pokud dojde k nějaké hlášené dopravní události, že se mi tato informace objeví na displeji v nezávislé spojitosti s mačkáním ikony pro dopravní informace?
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 6600FM-TMC

Příspěvek: # 17747Příspěvek Andílek1

Pokud myslíš tím mačkáním ikony přehled uzavírek atd. tak částečně. Na navigaci se ti ukáže jen informace o problému na tvé trase - v pravém dolním rohu, tedy pokud je vysílán pomocí TMC. To co je vysíláno na zelené vlně, nemusí být vysíláno TMC. U nás je to zatím v plenkách a podle mých zkušeností a i ostatních uživatelů navigace hlásí např. zácpu která už není.
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: 6600FM-TMC

Příspěvek: # 19146Příspěvek Baharis

Tak buď jsem trouba, nebo mě něco nefunguje...
Mám přístroj Nuvi 670, TMC jsem nikdy neřešil, měl jsem pocit, že na jižní moravě není signál. Jen někdy okolo Brna jsem zaregistroval, že se prosvítila ikona Dopravy.
Teď jsem se vráti z cesty do Itálie na které jsem si myslel, že by se mohl hodit. Ale za celou dobu, ani v Rakousku, ani v Itálii se mě ikona Doprava neprosvítila.
Vzal jsem navigaci i s držákem domů a marně se snažím něčeho dosáhnout. Popíšu stav:
- Nainstalován poslední Update, tuším 4,50
- Spuštěna pouze mapa Atlas Czech 7 NT
- V Navigaci zapnuto Vyhýbat se Dopravě (asi není důležité)
- Vyhledáním nových stanic zapnuta automaticky CRO_A_GA. K dispozici ještě JSDI-CRo
- Zelená kontrolka na napáječi po počátečním blikání zůstane svítit zeleně, což by mělo znamenat že TMC komunikuje
- Přesto ikona Dopravy NENÍ prosvícená
Dělám něco blbě??? Nový přístroj kvůli tomu kupovat nebudu, ale pokud by měl být problém v autodržáku, byl bych ochoten zainvestovat. Ale jak zjistit, kde je problém?
GARMIN nüvi 670
Sokoll
Příspěvky: 3
Registrován: 14.7.2008, 19:57

Re: 6600FM-TMC

Příspěvek: # 19148Příspěvek Sokoll

Někdy minulý týden jsem četl na teletextu, že ještě letos by se u nás mělo spustit plnohodnotné vysílání FM-TMC, tak se necháme překvapit.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: 6600FM-TMC

Příspěvek: # 19151Příspěvek freewall

Baharis píše:...... Spuštěna pouze mapa Atlas Czech 7 NT.....

Kdysi jsem někde četl, že doprava nefunguje v Atlasu (myslím, že mi to našeptali z Picodasu), takže spíš City Navigator 2008
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: 6600FM-TMC

Příspěvek: # 19152Příspěvek Baharis

V tom to asi nebude. Do Castiglioncella jsem na Atlas nejel. :mrk:
Měl jsem samo City a nainstalované mám stále. Ale teď pro testování jsem vše povypínal a nechal jen Atlas. Jsem kdysi kdesi slyšel, že Nuvi může mít chaos v tom, kterou mapu zrovna používám. No, nevím jestli to je problém. Vyzkouším, jak dojedu ze zahrady. Zarážející je, že stanice najde, dioda svítí zeleně, jen ta ikona se neprosvítí... :-P
GARMIN nüvi 670
VitaCapek
Příspěvky: 41
Registrován: 18.3.2008, 21:10

Re: 6600FM-TMC

Příspěvek: # 19155Příspěvek VitaCapek

u 760 - po zapnutí bliká na konektoru žlutá dioda - hledá/načítá dopravní informace. Až zezelená - má načteno.
1) pak v "nastavení" přibyde volba "doprava" a ta zobrazí hrubou mapu kde jsou vyznačeny uzavírky v širokém okolí.
2) Na 3D navigační mapě se ikonka-trojúhelník objeví, jen pokud je aktivní navigování a trasa vede místem, kde je nahlášen problém - v ikonce je i odhadovaný čas zpoždění. Pokud na ikonu kliknu, ukáže mi naplánovanou trasu se zvýrazněním, kde je hlášen problém - a mohu zvolit, že to objedeme.

A ještě lidský faktor - on to někdo musí nahlásit ... a pak taky zrušit .... což ne vždy zafunguje.
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: 6600FM-TMC

Příspěvek: # 19156Příspěvek Baharis

V podstatě správně napsané, ale pro mě nic nového a nic mě to neřeší. Mě zelená dioda zeleně a trvale svítí, stanice FM mám najíté, ale neprosvítí se mě ikona sprostého znaku s vykřičníkem v pravo dole, v hlavním menu. A ještě někdy na jaro to šlo. :nastvany:
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: 6600FM-TMC

Příspěvek: # 19158Příspěvek MilanSu

Ja tedy ted Nuvi moc nepouzivam, ale pokud jsem ji pouzival, TMC funguje pouze v autodrzaku, doma to nejde vyzkouset. Dale jde o to, i kdyz TMC sviti, ze nemusi byt v urcite vzdalenosti (ktera nevim kolik je) zadne udalosti, ktere by to mohlo zobrazovat, coz se mi tedy stavalo vyjimecne
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Odpovědět