Polská Automapa

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Odpovědět
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Polská Automapa

Příspěvek: # 16538Příspěvek Docent

A jo, já myslel, že narážíš na ty "daleko známější navigace" v předchozím příspěvku :grin: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Polská Automapa

Příspěvek: # 16542Příspěvek Henry

Docent píše:... Henry by musel udělat "něco", co stávající data převede do požadovaného tvaru. Předpokládám, že když jsem to zvládl já v Excelu, tak pro něj to nebude problém :usmev: .
Já toto vlákno sleduji a pokud se zde objeví aspoň deset uživatelů, kteří tuto aplikaci budou používat, tak tomu ty cca dvě hoďky, potřebné pro integrování nového formátu do systému, obětuji. :usmev:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Polská Automapa

Příspěvek: # 16546Příspěvek Docent

Já vím zatím o třech, i se mnou :zamysl: . Tak se honem hlaste další, ať si to nemusím patlat v tom Excelu :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
09freds
Příspěvky: 1
Registrován: 22.5.2008, 12:27

Re: Polská Automapa

Příspěvek: # 16556Příspěvek 09freds

vyzkoušel jsem Automapu včera z Ostravy do Prahy a skutečně se mi jeví, že je velmi příjemná. Je lepší než TOMTOM - novější mapy (dálnice D47) a na rozdíl od IGO 6 se neseká.
Přimlouvám se za češtinu a předem děkuji.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Polská Automapa

Příspěvek: # 16558Příspěvek Docent

Jenže teda se nebavíme o češtině, ale o formátu souboru s POI :grin: . Ale na češtině už prý se taky pracuje...

Pro začátek:
Tady jsou české hlasy pro Automapu a tady radary.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Polská Automapa

Příspěvek: # 16564Příspěvek Gumídek

No,tohle by se mi líbilo. Já mám pro tento hlas z voice readeru velkou slabost. Používám ho pro navigování ve svém TT. Udělal jsi to dobře. Ty s tím budeš tak dlouho blbnout,až to začne zajímat i mne. Vážně,děláš tu propagaci Automapy dobře !!! :palec: :?:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Polská Automapa

Příspěvek: # 16572Příspěvek Docent

Díky za poklonu :cheers: , tohle je podle mne fakt momentálně nejlepší existující navigace na PDA. iGO 8 není špatný, ale nenažraný na paměť, a abych dělal před každým jeho spuštěním soft reset s bootováním v nouzovém režimu, to se mně fakt nechce (jinak totiž rozumně neběží). U TomToma mně prostě nevyhovuje plánování cesty - mám malý autíčko (zlé jazyky tvrdí, že "angličáka" :grin: ) a to upřednostňování dálnic při rychlé trase pro něj prostě není... Garmin je na mém PDAčku zoufale pomalej, Navigon má pro Česko navigaci nepoužitelnou (poslední mapy Navtequ mne tahaly po cestách, kde jsem ještě nejel ani na kole, starší mapy měly mizerné pokrytí), slibně vypadal Sygic McGuider, ale slovenští hoši se nějak odmlčeli a přestali mně posílat betaverze k testování (nebo pracujou na odstranění těch 3 stránek chyb, co jsem jim poslal :grin: ), docela dobrej je ještě PC Navigator od Mapfactoru, ale taky nějak ustrnul ve vývoji...

Automapa mne prostě dostala - rychlá, graficky přehledná, možnosti uživatelských úprav podobně jako skiny v iGO... Negativem je trošku nacionalistický přístup Poláků - fórum výhradně v polštině, POI lze zadávat jen bez diakritiky nebo s polskou abecedou (či azbukou, nebo jak se ta jejich písmena s ocásky jmenují), podporu češtiny zatím neplánují, jinde než v Polsku (a jednom německém e-shopu) se koupit nedá...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Polská Automapa

Příspěvek: # 16580Příspěvek Jirásek

Docentovi:
Gumajz píše: Vážně,děláš tu propagaci Automapy dobře !!! :palec: :?:
To ještě netušíme, že Docent bude určitě v budoucnu dealer a generální poradce s exkluzivní smlouvou pro ČR. :osli: On se nezdá, ale nejdřív všude "pohaní" ostatní SW (TT, iGO a pod.) a vychválí Automapu, Henryho donutí udělat konverzi POI a skončí to krachem TomToma.
:usmev: :usmev: :usmev: :usmev:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Polská Automapa

Příspěvek: # 16588Příspěvek Docent

jj, začnu tím, že od nich budu chtít zkonvertovat ty hlasy, oni po mně budou chtít sériové číslo a já nakonec budu prvním platícím zákazníkem v ČR :grin: . Jinak na sériové číslo mají navázaný i program pro konverzi POI... Docela vychytralé.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
godz
Příspěvky: 19
Registrován: 22.5.2008, 5:07

Re: Polská Automapa

Příspěvek: # 16589Příspěvek godz

Henry píše:
Docent píše:... Henry by musel udělat "něco", co stávající data převede do požadovaného tvaru. Předpokládám, že když jsem to zvládl já v Excelu, tak pro něj to nebude problém :usmev: .
Já toto vlákno sleduji a pokud se zde objeví aspoň deset uživatelů, kteří tuto aplikaci budou používat, tak tomu ty cca dvě hoďky, potřebné pro integrování nového formátu do systému, obětuji. :usmev:
tak to abych se zaregistroval ještě pod devíti přezdívkama, abych to uspíšil :palce:
ale myslím si, že je to docela kvalitní program a že své příznivce si časem najde.
ps: spolupodílím se na češtině do tohoto programu, takže v dohledné době čekejte nějaký ten soubor na přepsání :grin:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Polská Automapa

Příspěvek: # 16614Příspěvek Docent

Takže polští kolegové mně zkompilovali wav soubory do interního formátu .voice, soubor je tady. Nakopírujte ho do složky s Automapou, wav soubory ve složce Voices smažte (kromě souborů Radary mobilní.wav atd., pokud tohle upozornění používáte. Všechny ostatní soubory ve ze složky Voices jsou ukryty v onom souboru Milena (cz).voice). V Menu, Settings, Voice messages si pak na druhé stránce vyberte hlas Milena (Czech) a je to :usmev: .

Pravděpodobně tam budou nějaké chybičky, je to první pokus, po odladění je zkusím ukecat na novou verzi :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
godz
Příspěvky: 19
Registrován: 22.5.2008, 5:07

Re: Polská Automapa

Příspěvek: # 16619Příspěvek godz

testoval jsem to a je to good. docente, díky.
djj
Příspěvky: 3
Registrován: 2.12.2007, 19:01

Re: Polská Automapa

Příspěvek: # 16622Příspěvek djj

dobrý den pánové,

můžu říct, že automapa je po TomTom asi první navigace, která mě oslovila, testoval jsem Navigon, Destinator, IGO2006 i IGO8 (s tou pamětí je to pravda, neustále padá :chlamani: ) a s českou Milenou ji už nic nechybí, až na ty POIky :zamysl: -
Musím říct, že jste udělali kus práce a držím Vám palce, ptže by byla škoda nevyužívat takový kousek a držím palce :palec:
HTC Touch2 (3333) + Nokia E50 + GPS Navibe
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Polská Automapa

Příspěvek: # 16632Příspěvek Docent

Já na tu konverzi udělám nějaký popis a zkusím to nenápadně podstrčit Henrymu, jestli by to nenaprogramoval :grin: . Ale konverzí do uam souboru si to už bude muset prohnat každý sám. Má to i výhodu - v csv souboru připraveném pro konverzi do uam je název kategorie, Henry tam může dát název, který je tady, třeba CZ-Lekarny, a bude už na každém, jestli si to do Automapy dá pod tímhle názvem, nebo CZ-Lekarny vymění v CSV souboru za Pharmacy a tím se mu lékárny nebudou v Automapě zobrazovat jako extra kategorie, ale stejné jaké lékárny, které v ní už jsou...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
djj
Příspěvky: 3
Registrován: 2.12.2007, 19:01

Re: Polská Automapa

Příspěvek: # 16634Příspěvek djj

good idea :palce:
HTC Touch2 (3333) + Nokia E50 + GPS Navibe
Odpovědět