Nový radar v Praze Dejvicích??

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Nový radar v Praze Dejvicích??

Příspěvek: # 39769Příspěvek Jirásek

Dnes odpoledne jsem šel na úřad Prahy 6 a objevil v ulici Čs. armády, na rohu s Národní obrany, nový radar ve směru do centra pro oba jízdní pruhy. Dle informací na odboru dopravy to montovali minulý týden, nic bližšího jsem nezjistil. Na první pohled to vypadá trochu jako úsekáč, ale ten by v těchto místech neměl logiku Navíc jsem nenašel konec. Takže pravděpodobně stacionár. Nenašel jsem čáru (místo měření) na vozovce. Otazkou je, zda je to již funkční. Přikládám pár fotek
P1040932.JPG
P1040932.JPG (95.68 KiB) Zobrazeno 9476 x
P1040930.JPG
P1040930.JPG (91.61 KiB) Zobrazeno 9476 x
Tušíte někdo něco bližšího. Jedná se mi hlavně o potvrzení, že je to stacionár. Typově je to asi něco nového.
Pomíjím otázku umístění info cedule o měření přímo na sloupu s radarem (to znamená za místem měření), její pevné umístění a obsahové provedení. Netuším, zda to není v rozporu se zákonem.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nový radar v Praze Dejvicích

Příspěvek: # 39775Příspěvek Gumídek

Jirásku, to právě nemusí být vůbec pravda. Stacionár to není a ani nemůže být. Tento systém se používá jako úsekáč, nebo jako měření EU(financované s fondů EU), nebo jako radar semafor, když se aktivuje sepnutím červené. Jako stacionár sloužit nemůže. Chtělo by to kontrolu bedny, která je na sloupu, jestli na ní náhodou zase není , že patří k systému řízení dopravního provozu v Praze....Až se tam dostanu, juknu na ní, a může to znamenat také klidně to, že někde bude namontováno druhé měření a úsekáč bude na světě. Nenechte se zmás tím, že zábleskáč-přisvětlení je zde. Vůbec nemusí být na konci, může být i na začátku měření, naněkterých místech Prahy už to tak je namontované...A cedule tam už dávno byla, protože se týkala toho stacionáru, který tam je namontován už dávno-bedna u školy...V rozporu se zákonem ta cedule je, protože mají být označovány přenosnými cedulemi.....A typově to nic nového není......už se to tu probíralo mockrát....A neděs nováčky, protože ti po tomto příspěvku zase začnou zadávat kde kterou dopravní kameru přidělanou na výložnících semaforů...
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový radar v Praze Dejvicích

Příspěvek: # 39777Příspěvek Jirásek

Gumajzi, právě proto, že si nejsem absolutně jistý a nechci nikoho děsit či dělat zmatky, hodil jsem to do diskuze. V této oblasti dám 100% na moudřejší a hlavně chytřejší 8-) . Kdybych byl magor :blazen: , dám Ti to do fronty jako stacionár a nadělám v tom bordel. S tou cedulí máš pravdu, neuvědomil jsem si, že tam již byla dříve (ach ta Róza), sorry.
Jako úsekáč mi to připadá divné. Pokud je to začátek, konec by musel být někde na křížovatce s Bubenečskou či dále (tam jsem až nedošel). A v tomto úseku jsou semafory, čímž je velká pravděpodobnost snížení průměrné rychlosti za běžného provozu. Pokud by to byl konec, začátek by musel být někde u kulaťáku a tam nic není. Jako klasický stacionár je to zcela atyp. Tvoje vysvětlení, snímač pro dynamické řízení dopravy, je velice pravděpodobné. Avšak je to zase trochu jiné zařízení, než jsem laicky zaznamenal na jiných místech v Praze pro tyto účely. A chybí mi právě to infra přisvícení. :zamysl: Proto jsem zmaten.
I když vývoj v technice probíhá rychle a může se objevit něco nového.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
janinka012
Příspěvky: 164
Registrován: 22.8.2010, 19:07
Bydliště: Východní Čechy

Re: Nový radar v Praze Dejvicích

Příspěvek: # 39782Příspěvek janinka012

Gumajzi chtěla bych se tě zeptat, pro měření v obci musí byt ty cedule přenosné co informuji o začátku a konci měření?
Ja znám dost míst kde jsou natvrdo zabetonovaé tudíž nastálo a nikdo jim je neukradne nebo seotočí.
říkaš tedy že je to v rozporu se zákonem?

dík za info J.
TT One 30 series
NC 9.053
Mapy DE_AT_CH_and_Eastern_Europe_880.3810
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nový radar v Praze Dejvicích

Příspěvek: # 39784Příspěvek Gumídek

Je to porušení silničního zákona, a to jeho části týkající se měření rychlosti. Protože silniční zákon mluví o tom, že měření rychlosti musí být označeno na začátku a na konci přenosnou dopravní značkou č.xy. Omlouvám se, že neuvádím přesné znění, ale nechce se mi hledat. Já si myslím, že
1) Dotyčný navrhovatel zapomněl na pevná měření, a měl na mysli jen mobilní měření. Ale co není psáno...atd...
2) Požádají už brzy o změnu zákona, a že jim povolí i pevné cedule, jestli vůbec nezruší povinnost tato místa označovat a pak budeme v pr...
janinka012
Příspěvky: 164
Registrován: 22.8.2010, 19:07
Bydliště: Východní Čechy

Re: Nový radar v Praze Dejvicích

Příspěvek: # 39785Příspěvek janinka012

aha dík za vysvětlení.
ale víš jak s navigaci kde maš 98% mist kde se měří zaznamenanych je to celkem v klidu.
A pokud někdo opravdu tak jsou tu antiradary....taky povolený.

Jinak co se těch přenosných ceduly týka jsem jela nedávno do Prahy a cestou už nevím v jakém městě ale bylo to na silnici s více pruhy byla tato cedule začátek a ja ji neviděla jela jsem v pruhu ke středu a všimla si až jak měří a pak konec měření, jinak většinou kde to nezmam rychlost dodržuji.
Takže spoléhat na tyto cedule se taky nedá...
TT One 30 series
NC 9.053
Mapy DE_AT_CH_and_Eastern_Europe_880.3810
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový radar v Praze Dejvicích

Příspěvek: # 39787Příspěvek Jirásek

Na cedule se opravdu spoléhat nedá, protože státní nemusí používat cedule (a také nepoužívají) a mohou měřit kdykoliv a kdekoliv při zachování bezpečnosti. Omezení s tabulema a místy měření platí pouze pro městskou (místní) policii a městské (místní) úřady. Daleko lepší je jezdit podle předpisů.
Ale tímto jsme se dostali na OT diskuzi.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
janinka012
Příspěvky: 164
Registrován: 22.8.2010, 19:07
Bydliště: Východní Čechy

Re: Nový radar v Praze Dejvicích

Příspěvek: # 39793Příspěvek janinka012

jasný, vratte se k tématu.
Jinak jsem ráda za uveřejněni techto radaru co jsem jela nedávno po jížní spojce tam jich je docela dost a člověk o nich ví takhle dopředu a dá si pozor.
TT One 30 series
NC 9.053
Mapy DE_AT_CH_and_Eastern_Europe_880.3810
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nový radar v Praze Dejvicích

Příspěvek: # 39797Příspěvek Gumídek

Hlavně pozor na ulici Liberecké (Dříve Cínovecká-došlo k přejmenování-až k odbočce na Březiněves-ven z Prahy), zde si oblíbila česká policie dvě místa, jedno je parkoviště u McDonald, a pak také stávají na mostě(Kostelecká), který přemosťuje Libereckou, hned za pumpou ÖMV. Auto mají zaparkované za rohem, takže jsou vidět jen dvě postavičky na mostě s laserovým radarem v ruce....a měří "oblíbenou" 80tku(omezení hluku)...
A omlouvám se za OT....
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nový radar v Praze Dejvicích

Příspěvek: # 39798Příspěvek Gumídek

Já tohle téma zamknu, a kdyby někdo měl nějaký doplněk k tématu, tak SZ a odemknu. Myslím, že jinak byl probráno, a pokud bych něco zjistil, odemknu a doplním...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nový radar v Praze Dejvicích

Příspěvek: # 39849Příspěvek Gumídek

Tak jsem dnes zkontroloval ulici Čsl. armády, a zjistil jsem, že je to místo vylepšené ještě o jednu obyčejnou kameru, která je umístěna tak, že snímá zadek vozu. Ta je namontovaná u přechodu pro chodce, který je řízen dopravní signalizací. a navíc od tohoto semaforu je to to zařízení napájené... A na druhé straně ulice (protisměr) je udělaná příprava na montáž asi toho samého...
A jaké bylo mé překvapení, když jsem jel z Petřin po ulici Střešovická, a přímo v zastávce Ořechovka (do centra) je namontováno to samé. Kamera, mikrovlnný snímač a zábleskové přisvícení...Takže budeme sledovat, co se s těmito zařízeními bude dít dále. Protože párové zařízení zatím nemají, a nejsou funkční....
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Nový radar v Praze Dejvicích

Příspěvek: # 39854Příspěvek Scorpio_cz

Ahoj, a není ono to třeba průjezd na červenou přes ten přechod ???
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nový radar v Praze Dejvicích

Příspěvek: # 39858Příspěvek Gumídek

Problém je, že na ČSL armády je přechod od toho daleko, a kamera zabírající zadek vozu, je za přechodem(světelným), a aby hlídali přechod, který je bez světel, tak zase koukají před něj, míst na něj....A v té zastávce tramvaje je přechod, ale bez světel...tam zase nevím, co by jí startovalo, i když tam by ta možnost byla-pohyb na přechodu. Ale tam zase není takový pohyb lidí...Uvidíme, já si soukromě myslím, že něco ještě přibyde...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

Příspěvek: # 41018Příspěvek Gumídek

Zatím to patří k systému "Sledování a řízení dopravního provozu v hl. městě Praze". Takto zní oficiální název....
Od října žádné reakce, téma zamykám. Pokud někdo bud chtít odemknout, pošlete Sz a odemknu, jako vždy...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

Příspěvek: # 41555Příspěvek Gumídek

Tak vše je jinak. Dnes jsem byl Gebičem upozorněn na toto - Radar na Střešovické již funguje, a je to tento typ radaru...http://www.unicam.cz/cz/produkty/zjisto ... -smyckami/
Takže prohlédneme také ulici čs. armády, jestli tam nejsou také smyčky v silnici. A jestli nejsou, myslím, že přibudou, stejně jako nebyly na Střešovické. Od teďka budeme tyto radary zařazovat mezi stacionární. Ale pozor, musí být vyfrézované smyčky v silnici....Protože tyto kamery se jinak dají použít jako hlídání průjezdu na červenou (aktivuje je rozvícení červené), nebo jako úsekové měření, ale to jsou dvě stanoviště za sebou. Zde rychlost měří pohyb přes dvě smyčky, kdy si toto zařízení auto vyfotí, vyhodnotí, a k záznamu zapíše rychlost....
Zamčeno