ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Vše o navigacích značky TomTom
Cheetah007
Příspěvky: 47
Registrován: 24.1.2010, 10:43

ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 35116Příspěvek Cheetah007

Vlastním TomTom XL IQ Routes™ edition Europe Traffic a s přístrojem jsem nadmíru spokojený.
Do tohoto tématu budu psát své zkušenosti a totéž můžete udělat i vy v případě že máte ONE nebo XL IQ Routes :mrk:

Zacnu tedy ja.Dilenske zpracovani je vyborne,pouzite plasty dostatecne kvalitni vse vyborne slicovane a nikde nic nevrze.
Displej 4.3" je dostatecne velky ma vynikajici barvy a jas take.Pokud jde o podsviceni je vyborne,rovnomerne dole neprosvitaji led jako u nekterych garminu (konkretne 255W co jsem videl vystavenou to mela dost viditelne) a nenasel jsem na takto velke obrazovce jediny vadny pixel.Dotykova vrstva reaguje vyborne.Pokud jde o pozorovaci uhly,jsou taktez na velmi dobre urovni.Ani pri maximalnim pohledu shora/sdola ci ze stran se barvy neztraceji ci neprechazeji do inverze,pouze trochu zeslabne jas ale to je u TFTcek vlastnost.
Velikost pameti je 2GB a volneho mista na jednotce po pripojeni je asi 103MB,nelze ji sice nijak rozsirit ale me to osobne nevadi.
Pokud jde o patentovany drzak EasyPort nemam k nemu vyhrady.Neni treba zadny figl ci grif,proste nasadit a zacvaknout vyndavani je take v pohode asi to TomTom trochu zlepsil,protoze nasazovani byvalo v diskuzich o rade ONE kde se poprve objevil a starsich XL casto kritizovano,nicmene ja problem nemam.

Prostredi je velmi dobre graficky zpracovane,pohyb v nem rychly odezva vyborna,intuitivni a prehledne.Po koupi jsem mel navcore 8.415 ktery jsem hned prvni den pres TomTom HOME updatoval na 9.026.
Nejsem si ale jisty jaka byla rychlost prekreslovani mapy u NC8xxx ale v NC9xxx se mi zda ze to trochu vazne....pri vykreslovani mapy se pouziva Antialiasing (Zda byl i v NC8.415 nevim) a pri navigaci mapa trochu cuka.
Co jsem cetl zde na foru tak TT XL ma CPU na 266MHz a rada GO na 400MHz takze je to mozna tim.
Garmin nuvi 3790LMT LifeTime Update FW4.30, CN2012.20
ansre81
Příspěvky: 3
Registrován: 30.1.2010, 21:14
Bydliště: Chlumín, okr. Mělník

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 35616Příspěvek ansre81

Zdravím, jsem nováčkem na tomto fóru. Na narozky jsem pořídil menší verzi -TT One IQ Route + RDS-TMC. Hned ten den jsem ho "vytunil" zásluhou POI o radarech atd. Za to díky všem autorům seznamů POI kde nás chtějí příslušníci střežit a chránit. Je to má první navi a jsem maximálně spokojen. Jednoduchá obsluha, přehledné menu, i podpora PC a obslužný SW. Jak říkám - naprostá spokojenost.
Přesto mám otázku do diskuze: "Existuje v TT nějaká funkce k optimalizaci cílových/průjezdních bodů v itineráři?". Táta má Mio c510 a tam mu itinerář sám vyhodnotil podle zadaných míst optimální trasu. Díky za odpovědi :palce:
TomTom One IQ Routes™ edition + RDS-TMC 4V00.014, Navcore 9.026.483454.2,
Western and Central Europe v825.2157
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 35621Příspěvek fox50

Taková funkce není.

Zde se dovíš o itinerářích asi nejvíce.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 35623Příspěvek Scorpio_cz

Možná v PC zkusit ty itineráře nějak propasírovat přes T.Y.R.E. ?

Získá se tady :
http://www.tyre.tk/
http://www.janboersma.nl/gett/index.php

- freeware
- v češtině
- možnost automatických aktualizací
- umí pracovat s itineráři TomTom a snad i s body zájmu
- zobrazení přes Google Maps nebo Google Earth
- spouštění možné přímo z TomTom HOME
Uživatelský avatar
RoLs
Příspěvky: 43
Registrován: 24.6.2007, 10:18
Bydliště: CZ

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 35625Příspěvek RoLs

To ansre81:
Pro optimalizaci tras se mi osvědčil program ITN Converter

Obrázek Obrázek

V ITN convertoru otevřeš soubor *.itn a přepneš na editor - v novem okne se zobrazi mapa s průjezdnimy body - trasu si prohlédneš po stisknutí "Get directions" - (pokud je bodů hodně tak to chvilku trvá než se vše zobrazí).
Klik na "optimise itinerary" a trasa se zoptimalizuje.
Pokud není trasa presne dle tvych predstav, muzes body ve sloupci "itinerary" posunout nahoru či dolu jak se ti to bude zdát nejlepší.
Zavres okno s mapou a v puvodnim okne zvolis format itinerare a exportem optimalizovanou trasu ulozis.

Nekdy se mi stane ze soubor itinerare (*.itn) primo vytvoreny v navigaci mi nejde v ITN Convertoru otevrit, nebo prvni bod trasy spatne zobrazi a priradi nesmysmyslnou pozici. Kdyz se tak stane, tak nejdrive itinerar prevedu v TYRE na body zájmu (koncovka *.ov2) a pak uz to jde otevřít s touto koncovkou bez problémů.

Ulození do *.itn uz problemy v navi nedela.
Tomtom Via 52 Europe Lifetime,TomTom GO 730 Traffic, Windows 10 Pro 64-bit, Firefox
ansre81
Příspěvky: 3
Registrován: 30.1.2010, 21:14
Bydliště: Chlumín, okr. Mělník

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 35786Příspěvek ansre81

Díky za info o itin.-přiznám se, že jsem se k tomu ještě nedostal. Další poznatky/ dotazy:
Jak velký má vliv počasí na příjem družic? Když je zamračeno a poněkud víc sněžilo, tak se mi stalo, že jsem jel bez signálu skoro 10min, po "restartu" ale naběhla docela rychle a signál chytila do pár desítek sekund :zamysl: No a to co mě začlo zajímat nejvíc-předpokládám správně, že když koupím jeden rok navigaci tak že k ní dostanu na ten rok aktualizace map zdarma? :shock3: poraďte jestli je to tak a paklože ano-KDE ty mapy najdu? Pouze na stránkách výrobce nebo i někde tady na POI? Díky-zase budu o něco chytřejší :doutnik: :?:
TomTom One IQ Routes™ edition + RDS-TMC 4V00.014, Navcore 9.026.483454.2,
Western and Central Europe v825.2157
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 35789Příspěvek Gumídek

Není pravidlo, že koupíš navi a automaticky jsou tam mapy. Tak to není. Vždy je to na krabici výslovně uvedeno. A aktualizace jsou dělány kódem, který je právě na přebalu krabice. Rozbalíš, Připojíš se na TomTomHome(ten nainstaluješ do počítače), zadáš kód a na tvůj účet u TomTom naskočí ta aktualizace map zdarma....Nezaměňovat z bezplatnou zárukou nejnovějších map. To funguje měsíc a výrobce tím zyručuje, že po koupi si stáhneš nejnovější mapu přes TomTomHome..Ještě něco ?? Stačí to takto ??
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 35790Příspěvek Jirásek

Ještě si dovolím doplnit Gumajze:
1.Počasí, zástavba, okolní terén - to vše má vliv na příjem signálu z družic. Signál dopadající k GPS čipu je velmi slabý. Mlha, déšť, mraky a pod. za jistých okolností omezují průchod signálu atmosférou (je to trochu složitější problematika, záleží například na velikosti rozptýlených vodních částí v atmosféře).
2.Pokud není pravidelně aktualizován QuickGpsfix přes TT Home, může nabíhání družic trvat delší dobu. Obzvlášte pohyb dobu logování výrazně prodlužuje. Další vliv má doba od posledního použití a vzdálenost mezi místem posledního vypnutím navi a místem opětovném zapnutí. GPS čip musí dostat z družice informace o aktuálním rozložení viditelných družic (almanach), to znamená nepřetržitý datový přenos (bez výpadku), přenosová rychlost je nízká. K přesnému určení a zalogování potřebuje dokonce celou navigační zprávu (navigation message), její přenos trvá 12,5 min!! Proto je důležitá aktualizace QuickGpsfix, což jsou, zjednodušeně řečeno, informace z navigační zprávy platné pro určité období (3 - 5 dní).

Trochu infoTADY
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 35798Příspěvek Gumídek

Od Jiráska úplně vyčerpávající zpráva....
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 35800Příspěvek Gebič

Ja myslim, ze ani ten co vymyslel GPS, by to lepe nenapsal... :?:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Kozelsky
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 14:11

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 35803Příspěvek Kozelsky

Nenapsal by to lépe .. tuším že už odpočívá v pokoji :grin:
TomTom GO930T
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 35804Příspěvek Jirásek

No pánové, je to silně OT. ::prav:: Myslím tím hodnocení mého tvůrčího projevu.
GPS je kolektivní dílo americké armády a jejich vývojářů, v provozu od roku 1973. Kozelsky měl na mysli asi sira Arthura Charlese Clarka, který je považován za "otce" satelitů. Zemřel 2008.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
ansre81
Příspěvky: 3
Registrován: 30.1.2010, 21:14
Bydliště: Chlumín, okr. Mělník

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 35824Příspěvek ansre81

Díky všem za reakce-takže mapy si budu muset dokoupit a s tím příjmem to bude asi to, že jsem byl asi 30 km od posledního vypnutí.
TomTom One IQ Routes™ edition + RDS-TMC 4V00.014, Navcore 9.026.483454.2,
Western and Central Europe v825.2157
Kozelsky
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 14:11

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 35826Příspěvek Kozelsky

Jirásek píše:No pánové, je to silně OT. ::prav:: Myslím tím hodnocení mého tvůrčího projevu.
GPS je kolektivní dílo americké armády a jejich vývojářů, v provozu od roku 1973. Kozelsky měl na mysli asi sira Arthura Charlese Clarka, který je považován za "otce" satelitů. Zemřel 2008.
Chtěl jsem tím víceméně říct, že GPS bylo spuštěno už strašně dávno, což většina lidí zde na fóru nebyla ani na světě (já ko kousek) a nemá představu jak je to starý systém. Omlouvám se za OT.
TomTom GO930T
jpobo
Příspěvky: 3
Registrován: 18.3.2010, 15:27

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 35866Příspěvek jpobo

mám dotaz, asi před týdnem jsem si koupil TomTom XL IQ Routes Edition s 2GB mapou Evropy. Stáhl jsem si novou mapu, vše ok, ale dá se do této navigace dostat mapa i jiným způsobem něž jen přes TomTom Home? Příklad - koupím si mapu na SD kartě a čtečkou karet ji dostanu do počítače a pak zaktualizuju svou navigaci. díky
Odpovědět