Kategorie Historické památky

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvek: # 46707Příspěvek Gumídek

Ale takhle to je, je Tonny se s tím nechce smířit....
zmije
Příspěvky: 16
Registrován: 2.3.2012, 14:08

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvek: # 46731Příspěvek zmije

Škoda Tonny že už to nebudeš číst ale musím ti dát za pravdu. Protože špatně zadaný bod je horší jak když tam vůbec není.A mám zato že tento web využívá ponejvíc majitelé autonavigací,proto ti druzí by mohly být tolerantnější.A kdo chce přesný souřadnice může využít strýčka googla.Myslím že tu nejde o přesné stanovení cíle ale jak se kněmu dostat. Turista promine když obejde parkoviště. A toto se netýká jen hradů a zámků .
janinka012
Příspěvky: 164
Registrován: 22.8.2010, 19:07
Bydliště: Východní Čechy

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvek: # 46732Příspěvek janinka012

Tak s tímto ja nesouhlasím,je to teda muj názor, ale pokud existuji souradnice kde se da poloha určit přesne tak proč to davat jinam...
od toho tu jsou parkovište a když nekam jedu kouknu jestli tam je parkoviste a necham se na nej navigovat a ne se nechat navigovat na hrad...kde me to navede z druhe strany kopce...
TT One 30 series
NC 9.053
Mapy DE_AT_CH_and_Eastern_Europe_880.3810
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvek: # 46733Příspěvek Henry

Já bych to shrnul a uzavřel. Nikdo tady nechce mít špatně zaměřené body. Nejde vyhovět všem,ale pokud je to možné, tak souřadnice uvádět k hlavnímu vchodu respektive příjezdu, pokud to možné není, tak souřadnice objektu dle možností.

Není v silách správců, aby fyzicky kontrolovali záznamy ve svých kategoriích, ani to není náplň jejich práce. Musí kontrolovat návrhy a opravy uživatelů a důvěřovat jim a jejím schopnostem, nemohou však za to, že i tak ten záznam je špatně, zvlášť u nových bodů není možné skutečnost ověřit na starších fotomapách.

Hrady zámky si dávám do úkolů (mám jich tady nevyřešených docela hodne), nebudu slibovat žádný termin, mějte prosím ještě krapet trpělivosti, děkuji.
Uživatelský avatar
koko1
Příspěvky: 27
Registrován: 15.6.2009, 8:35
Bydliště: Praha

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvek: # 46734Příspěvek koko1

zmije píše:Škoda Tonny že už to nebudeš číst ale musím ti dát za pravdu. Protože špatně zadaný bod je horší jak když tam vůbec není.A mám zato že tento web využívá ponejvíc majitelé autonavigací,proto ti druzí by mohly být tolerantnější.A kdo chce přesný souřadnice může využít strýčka googla.Myslím že tu nejde o přesné stanovení cíle ale jak se kněmu dostat. Turista promine když obejde parkoviště. A toto se netýká jen hradů a zámků .
Pokud do toho můžu mluvit,jsem stejného názoru jako zmije.
TomTom GO 930Traffic
RDS/TMC receiver 4V00.013, Aplikace 9.510, Boot 5.5120
Europe 905.4754

Transcend SDHC 8GB, Class 10
TomTom HOME 2.9.2.2837
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvek: # 46736Příspěvek Gumídek

Tak si to pořádně přečti....Ono to není jen o tom...A většina bodů je zadávána u vchodu do budovy. To, že tě navigace navede blbě už není naše vina, ale vina algoritmu navigace. Zadávat bod třeba 100 metrů od skutečné polohy je dost k ničemu, to je jako kdyby nebyl...Já jsem s tím nikdy neměl problém, a používám body pracovně..A nikdy mne to nezklamalo....
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvek: # 46737Příspěvek Tonny

Vážení, prosím, zanechte komentářů.
Není co řešit.

Já totiž nikdy nepsal, aby se zadával bod 100 m vedle!!!
Nikdy jsem nepsal, aby se bod zadával mimo svou polohu!!!
Co jsem psal, aby se bod v rámci svého půdorysu zadal tak, aby naváděl ke vchodu nebo k Parkovišti.

Prosím dost,
došlo zde k tomu, že se můj objektivně a srozumitelně popsaný požadavek pozměnil, vygdradoval do absurdity a odmítnutí se zdůvodnilo tak, jak se zdůvodnilo.
V tuto chvíli není co řešit, není co dodat - kdyby to šlo, snad by mohl některý z adminu celou debatu smazat.
Když není snaha pochopit, co co go, a převládá názor jak je prezentován Janinkou a Gumajzrem, není o čem diskutovat.

Poslední vyjádření:
máme navigace, které umí navigovat s přesností metrů.
Pokud je zde obhajován názor, že mne navigace má navést k objektu /viz předchozí diskuse/, a vchod si mám najít objížděním bloku, je něco špatně. Stejně tak je něco špatně, když se výše uvedený požadavek přirovnává k americkým blbostem.

Prosím o klid, neřešte to,
- udělejte si závěr každý sám a spoléhejte na to, že navi vás s přesností několika metrů dovede v některých případech někam jinam.
Děkuji za uklidnění situace.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

zmije
Příspěvky: 16
Registrován: 2.3.2012, 14:08

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvek: # 46739Příspěvek zmije

Škoda,rozumím ti.Lidi z odlehlích míst by o výpočtu algorytmu mohli říct své. :zamysl: Sto metrů se projít je příjemější jak padesát km najet.
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvek: # 46740Příspěvek vrána

Vase starosti na moji hlavu :-P. To mi tedy poradte, jak zadat letiste Buranos Aires, kdyz nejblizsi cesta, kterou navi zna, je nekolik kilometru daleko :-D.
Co tim chci rici - pravdu ma Tonny i Gumajz. A spravce by mel mit u zadavani bodu tolik rozumu, aby posoudil situaci a dal bod ne doprostred (kuprikladu) nejakeho arealu, ale nekam ke kraji, kde lze cekat vchod nebo je tam rozumna cesta - nicmene nikoliv mimo ten areal. Takhle dela PavelGre nove stadiony a ja predelal ta letiste. Tam, kde je to jedno nebo je to treba TV vysilac nekde na kopci, umisti se bod primo na stred objektu a holt si uzivatel musi pomoci treba turistickymi mapami nebo vesteckou kouli...

Ostatne spravne to shrnul Henry.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
pavelgre
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 9:22
Bydliště: Posázaví

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvek: # 46741Příspěvek pavelgre

Jojo jak píše Vrána. Body záznamů je potřeba zadávat tam kde ve skutečnosti jsou. Ideálně přímo nad budovu poblíž vchodu. Co se týče umístění polohy poi bodů, tak s Tonym souhlasím. Jen není tak úplně snadné vše hned opravit jak už napsal Henry. Zadávat souřadnice jinam = chaoz! Kategorie záznamů musíme udržet v "uklizeném" ale zároveň použitelném stavu. Tak aby všechny záznamy byly ve stejném formátu, nebo se v tom už nikdo nevizná.
Z nouze by tedy šlo bod zadat o kus vedle, ale kdo to bude později zase opravovat??? Pokud je problém v tom že GPSka navádí někam do zadní ulice z důvodu špatně zakreslené cesty nebo dokonce chybějící cesty(ulice,parkoviště..) je potřeba toto nahlásit jako chybu zde na ...http://forum.navigovat.mobilmania.cz/fo ... 108df88d6f (výrobce map pro Teleatlas, jeho mapy jsou ve většině navigací). Nejen já sám, se pro to snažíme dělat maximum. Ale zadávat body zájmu na nesprávné místo je opravdu špatně.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Kategorie Historické památky

Příspěvek: # 46743Příspěvek Gumídek

Neřešte to, Tonny našel viníka, a to mu stačí. Může za to Gumajz. Akorát že jsem Gumajz, a ne Gumajzr....
A to, že jsem jeho reakci přirovnal k inteligenci některých amíků, to mu vydrží až do smrti...Takže to neřešme, já to na svých bedrech unesu...Jen mne štve, že jsem Tonnyho považoval za inteligentnějšího člověka. A zahrát tady na notu všem citlivkám, jak ho s malou holčičkou navigace kvůli ZLÉMU GUMAJZOVI zavedla k zadnímu traktu nemocnice, to bylo přes čáru. Měl by si uvědomit, že těžko já mohu za to, že mapové podklady nemají zakreslenou cestu, která by vedla ke vchodu. A dál to nehodlám řešit, i kdyby se Tonny postavil třeba na hlavu. Ztratil jsem touto "plodnou" debatou spoustu času, který jsem mohl věnovat smysluplnější činnosti....
A dělá mi "radost", jak jsou uživatelé tohoto webu rádoby nestranní. Pomalu ve mne začíná zrát chuť začít se chovat stejně. Začít vše kritizovat, nic nedělat, všechny kategorie přehrnout na nějakého "blba", a jakmile se mi něco nebude líbit, hned ho pořádně sepsout, jak to dělá blbě. A to, že tu něco dělá dobře ??? No a co....vždyť to dělá zadarmo, idiot, tak co čeká ??? Chválu ??? Naivita !!!! Mohl bych mít spoustu volného času, válet se, nic nedělat, a jen mít na všechno kritické řeči...
Omlouvám se, ale už mne to fakt štve...Za všechno co člověk dělá, musí být vždy řádně potrestán...
Zamčeno