Změny na online.poi.cz

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2411Příspěvek Henry

V poho, jen to zpočátku vypadalo, že před náma tajíš nějaké "zajímavé" koníčky :P
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2413Příspěvek Henry

Jedna z důležitých změn, tentokráte zde na fóru, je zrušení možnosti informovat mejlem na každý nový příspěvek. Je to kvůli zneužívání ke spamování. Pokud by po této službě někdo velmi moc toužil, tak bych mu to doprogramoval mimo PhpBB s dvouhodinovou kontrolou na nový příspěvek.
Roacher
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2005, 9:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2438Příspěvek Roacher

V poho...co znamená MIT UNS? :D
Acer N35
2x SD 512
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2440Příspěvek libor_m

PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2643Příspěvek Henry

Pokud se vám správcům ve frontě u nového záznamu objeví dva červené výkřičníky (viz. obrázek níže), tak to znamená, že tento nový záznam je blíž k jinému záznamu než je nastaveno u této kategorie (Seznam kategorii - Upravit - Kontrolovaná blízkost). Jde o snahu předcházet duplicitám záznamů (nápad Baharise). Pokud na tento vykřičník klepnete, tak se v novém okně (panelu) otevřou záznamy seřazené vzdálenostně od tohoto nového navrhovaného bodu a vpravo se ta vzdálenost i zobrazí (v km).

Dále je možné přímo z fronty záznamu poslat Soukromou Zprávu navrhovateli klepnutím na jeho jméno (přezdívku) - otevře se v novém panelu formulář. Je-li navrhovatel nepřihlášen (Host), tak se po klepnutí na "Host" otevře výchozí poštovní klient s předvyplněnou adresou navrhovatele.
Přílohy
ukazka1.JPG
ukazka1.JPG (65.71 KiB) Zobrazeno 5291 x
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2672Příspěvek Baharis

Nedávno jsem psal Henrymu prosbu, abych mohl jednodušeji posílat mail/SZ přímo z fronty. Jen jsem si navíc posteskl, že jeden den něco zadám a druhý den to mažu pro duplicitu, vůbec jsem nečekal, že tento problém má nějaké rozumné řešení. No do večera vymyslel tuto parádní věc a již po několika dnech provozu musím konstatovat, že to je geniální.
Když mě za jeden den dojde kolem dvaceti radarů, ocením více jak kdo jiný okamžitou informaci o tom, že v okruhu 100-200-300-.... metrů už něco je. Jednoduš odešlu zprávu o hezkém, ale zbytečném pokusu a mažu. Naprostá paráda.
Henry, děkujem!!!
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2674Příspěvek MilanSu

Protoze jsem veskrze "liny" clovek, potreboval bych pomoc od Henryho. pokud to lze, pripadne poradit, jak si to usnadnit. Chtel jsem si nastavit to upozornění na blízké body(protoze se mi take casto stava, ze uzivatel zasle novy bod a ona je to v podstate zmena a ne novy). Tak jsem si seradil kategorie podle spravce, vyhledal svoji prvni (stranka 2) a zmenil vzdalenost. Jenomze pak se to zase vrati zpet, setrideno implicitne, takze znova setridit, najit svuj prvni (uz jsem ho zmenil nebo ne?), zmenit a tak porad dokola.
Slo by to nejak hromadne, pripadne pokud muzes, nastav mi u vsech mych kategorii 1000 m, tzn. jestli to dobre chapu, pokud bude do vzdalenosti 1000 m od noveho bodu neco v dane kategorii, tak tam budou vykricniky.
Dekuji predem, hezke proziti vanocnich svatku vsem POIakum, samozrejme bohateho Jeziska a na Silvestra opatrne :D
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2680Příspěvek Baharis

Zaregistroval jsem výrazné zpomalení při práci "ve frontě". Je to daň za poslední změny, nebo je tu jiný problém?
GARMIN nüvi 670
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2682Příspěvek Henry

4 Baharis: Na 4 Mbitu žádné zpomalení, které by se dalo pozorovat, takže ne, není to těma funkcema, ale činností databáze. Nicméně jsem udělal pár úprav na DB, vyindexoval jsem nejdůležitější entity v tabulkách, tak by se to mělo o něco zrychlit.
Na většině stránek úplně dole je teď údaj o čase za jaký byla stránka na serveru vygenerována, takže můžeš i porovnat čas s kontrolou vzdálenosti: http://www.poi.cz/poi/povol_zaznamy.php?time=1166786043 i čas s vypnutou kontrolou vzdálenosti
http://www.poi.cz/poi/povol_zaznamy.php ... ntrol=true

4 Milan: provedeno, vše nastaveno na 1 km, já vím, že kdyš máš víc kategorií, tak to není zrovna user-friendly, ale u takových jednorázových věcí pomůžu, jediným SQL příkazem jsem to udělal celé za 15 sekund.

Jinak jen připomínám, že stále je funkční stará věc a to analýza blízkosti bodů - zobrazíte-li si záznamy vybrané kategorie, tak dole je: Analýza blízkosti bodů - stanovena na (v políčku přednastavené metry zadané u této kategorie - samozřejmě lze změnit) metrů
Po klepnutí na "Proveď" se zobrazí dvojice záznamů, které jsou k sobě blíž než je nastaveno. Takže u mobilních radarů si můžeme zjistit dva nejblíže k sobě zadané radary: Dálnice u Hustopečí - 19 metrů, což je ovšem v tomto případě v pořádku neb se měří na obou stranách...
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2683Příspěvek Baharis

Jsem to zkoušel a je to jak blesk (né že sem-tam uhodí :) ). Načteno na 0,0112 sec. Ale poslední dva dny to opravdu trvalo tak 5-10 sec.
Možná ty drobné úpravy mě nic neříkajících věcí. Ty "entity", to mě nadáváš, nebo co? :wink:
Díky, měj se.
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2684Příspěvek MilanSu

To Henry: Díky, mě by to určitě trvalo mnohem déle než 15 s, myslím že ani 15 min by mi nestacilo :)
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
b.palava
Příspěvky: 43
Registrován: 23.3.2006, 18:53
Bydliště: Ostrava

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 3975Příspěvek b.palava

V diskuzi hledam klik na http://online.poi.cz/ a neblikají tam červeně přidané nebo upravené BZ
Betina Pálavá :-)

TomTom One
a plno map :-)
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 3976Příspěvek Baharis

Červené ikony blikají, tedy alespoň mě. A co se týká strának, snad jsi pochopil co s stalo a kluci ve svém volném čase a zadarmo určitě dělají co můžou, aby stránky byly stejné, případně lepší jak byly.
Tak prosímtě vydrž.
EDIT: Libor mě svým příspěvkem nakopl a tak jsem se podíval do profilu. Tak ona to Betina :wink: . Přijmi omluvu, že jsem ti psal v mužském rodě. :)
Naposledy upravil(a) Baharis dne 4.4.2007, 21:02, celkem upraveno 1 x.
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 3980Příspěvek Jirásek

Souhlasím s Baharisem, mějme strpení (hodně strpení). Chce to trochu času na odladění a doladění.
Je to hodně moc práce, tak vydržme a nebuďme netrpěliví :lol: .
Samozřejmě, nápady a návrhy na vylepšení budou u pánů adminů určitě vyslyšeny (pokud si nebudou odporovat :P :P ), ale chce to čas.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 3985Příspěvek libor_m

b.palava píše: V diskuzi hledam klik na http://online.poi.cz/ a neblikají tam červeně přidané nebo upravené BZ

na www.poi.cz - určitě jsi nebyla přihlášená ...
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Odpovědět