Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět

Návrh rozdělit CZ-Nebezecna_mista je:

dobrý nápad
44
67%
špatný nápad
19
29%
nevím
3
5%
 
Celkem hlasů: 66

Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 34111Příspěvek Docent

Jasně, vyjetý koleje jsou fakt něco jiného než nebezpečný povrch :silis: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 34112Příspěvek freewall

Mně se líbí to tvoje "A jste v kruhu..." - já si myslel, že tady to tvoříme všichni pro všechny. Ty jsi něco extra? Nějaký cenzor, který má patent na rozum a je tu jen pro to, aby jen kritizoval a hledal mouchy? Hele založ si nějakou smysluplnou kategorii a my ti ji budeme pitvat.

Nikdo není dokonalý a to ani ty, ikdyž si to možná myslíš.
O rozdělení balíku "pele-mele" nebezpečných míst jsem přesvědčen, že to byl krok správným směrem a zatím nejsem nečetl rozumný argument, že to byla blbost. Většina to přivítala, jen ty si zřejmě ze zásady proti.

Třeba to kritizované "Vynášející zatáčka-nebezpečný horizont" - neznám místo osobně, musím vycházet z toho, kdo co dodá. Ale neznamená, že když je tam značka 40, že ta zatáčka nevynáší a že by to nemohlo ošetřeno naším bodem - ta čtyřicítka tam asi není zbytečně a možná proto, žed vynáší. A pokud tam nějak stávají auta za horizontem, tak je tam to varování na nebezpečí za horizontem. Do názvu bodu nejdou psát romány a nelze se vždy strefit vždy úplně přesně. Před rozdělením jsi měl jednu kategorii, pokud ti to vyhovovalo, tak si je sluč zase dohromady - ty budeš spokojenej a my taky.

Já se sice zařekl, že nebudu již na tvoje poznámky reagovat, tak snad naposled
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 34114Příspěvek Gumídek

Pro eidz : Tak už se uklidni...Já kategorie nebezpečná místa nepoužívám, a nestahuji. A proto je ani nekritizuji, jsou lidé, kterým se tyto kategorie hodí, chtějí je, tak je mají. Jinak už vedeš rozhovor o ničem. Pro některé řidiče je nebezpečný i rovný úsek se "čtyřicítkou"...Takže pitvat, jestli vynáší zatáčka, nebo ne...Vždycky ve všem najdeš diskutabilní místa..
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 34124Příspěvek vrána

Eidz:

Asi jsi nepochopil, že podstata tohoto systému tkví v tom, že:
1) musíme spoléhat na to, že uživatelé jsou příčetní a pokud žádají zařazení bodu, je k tomu nějaký důvod. Kupříkladu nerespektování dopravního značení, že. My můžeme v rámci velmi omezených možností místo zkontrolovat pohledem na ortofotomapu a občas i přítomností. Leč republika je velká a nás málo. Prndat umí každej, zapojit se málokdo.
2) Od doby zadání záznamu se mohlo dopravní značení změnit a bod proto pozbyl významu. Pak bych očekával, že pokud je ti toto známo, jako svéprávný uživatel zadáš návrh na zrušení bodu a né, že to tu budeš uvádět jako nějaký příklad toho, že záznam nesouhlasí se skutečností.
3) Nejrozšířenější navigace TomTom neumí varovat jinak, než ikonkou a hláškou. Pokud bude skokanský můstek v povšechné kategorii, kde je hafo jiných rozmanitých nebezpečenství, může dojít při jízdě neznámou ulicí k nesprávnému vyhodnocení dopravní situace řidičem a ke skoku. Jistě, řidič je povinen... blábláblá. V noci ve sračkách v bídném osvětlení a s mizerným dopravním značením (i v Praze) se to může stát každému natotata. Já si skočil jednou a víckrát už fakt nechci.
4) Existuje zde možnost slučování kategorií. Naše snaha je nabídnout uživatelům možnost si vybrat, zda chtějí mít některé kategorie zvlášť. Zbytek si mohou sloučit.

Ach jo. :zed: Vanitas vanitatum et omnia vanitas :zed: :nositka:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 34131Příspěvek eidz

Body přidávám i dávám návrh na jejich zrušení - tam, kde jsem si na 100% jist. Ten bod v části nebezpečná zatáčka je nový, před rozdělením kategorie tam nebyl. Vzhledem k tomu, že vedle této silnice vede parovod, tak každý sjezd je takto řešen, takže proto nechápu, že tento je nebezpečný.
Ale beru, že můžu přispívat víc.

Budou brány na úsek nebo jaké bude řešení? Můžu zadat střed nepřehledného úseku, ale to mi nepřijde šťastné.

Historia magistra vitae.
Haec habui, quae dixi.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 34150Příspěvek vrána

Co se týče úseků, jsem z toho sám volaaký zmätený. Zjistil jsem, že ten zatracený TomTom nechce na displeji zobrazovat dva body stejné kategorie současně - vždy ukazuje jen ten nejbližší. Jedinou výjimkou je, když si nechám zobrazovat kategorii na mapě, ale to zase neúměrně zatěžuje už tak slabý procesor PDAčka. Pokud se bod zobrazuje jako "upozornění na blížící se POI", tak bohužel jen ten nejbližší. Pokud se takto chovají i velké TomTomy (já mám SW verzi TT7 mobile), nemají nějaké úsekové brány valného smyslu, neb je nikdo nepozná - leda by ty body nebyly vedle sebe, ale ten vlevo o kousek dál, aby navi stačila zareagovat. Připadá mi to trochu krkolomné.
Zkouším proto jiné řešení. V kategorii CZ-Nebezpecna_mista-jine_nebezpeci, kam tyhle úseky spadají, je zkouším značit tak, že POI na jejich začátku není na vozovce, ale vpravo od ní (konec je pak v tom samém směru vlevo od ní, neb jest to vlastně začátek úseku při jízdě v protisměru). Nic lepšího (kromě pořízení jiné nafikace) mě zatím nenapadlo. Jestli někoho něco jo, tak sem s tím.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 34152Příspěvek Docent

Nj, vráno, to chce pořídit si ideální navigaci :mad2: . BTW když už jste u těch cizojazyčných cincátů, já znám akorát "Post coitum omne animal triste" :grin: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 34157Příspěvek eidz

coitus, vomitus, exitus je základ :vino:
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 34164Příspěvek eidz

Mám další nápad.
.... (pauza, aby bohové tohoto serveru mohli nastartovat tep na 180)

Co říkáte na kategorii Nebezpecna_mista-kriz ????
Jednalo by se o databázi novodobých božích muk kolem našich silnic. A kde už jeden křížek je, tak lze přidat další, takže nebezpečné místo...

??????????????
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 34165Příspěvek freewall

Už se to tady někde diskutovalo - on je problém, že většinou by se to překrývalo s jinými nebezpečnými místy - zatáčky, aqua a já nevím co prostě. Asi bych byl pro mít místa smrtelných nehod - je otázkou odkud by se čerpala data a jak už jsem někde psal - takové místo není proto, že hledal spadlého vajgla mezi nohy a napálil to do stromu - sice na místě může být křížek ale tohle by nebylo nebezpečné místo
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
mkbn
Příspěvky: 61
Registrován: 1.4.2009, 9:41

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 34167Příspěvek mkbn

Taky jsem pro, těmi nebezpečnými místy trochu šetřit. Přehršel těchto informací vede ke ztrátě jejich významu.
Ještě taková drobnost. Mluvilo se tu o nebezpečných místech a úsecích. Osobně si myslím, že i v úseku se jedná vždy pouze o místa. Ale nebylo by lepší z toho udělat dvě kategorie? Venkoncem každý si může vybrat. :zamysl:
Mio C720, iGo8 8.3.2.64873 na MFD, MicsanTrans v1.1Eur(BIG), content na SD
MioMap 3.3, J&T 3.2a cz TMC
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 34168Příspěvek Docent

Řekl bych, že se nechá pochopit, že místo s výskytem zvěře ve vozovce bude spíše úsek, než bod... Ale nic ti nebrání si to po stažení přejmenovat, já si CSV soubory pro svoji navigaci upravuji běžně :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
mkbn
Příspěvky: 61
Registrován: 1.4.2009, 9:41

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 34169Příspěvek mkbn

Nevím, k tomu by se musel vyjádřit nějaký myslivec. V podstatě zvěř (i člověk) může přecházet komunikaci kdekoli, ale jsou místa kde zvěř chodí pravidelně a to nebude velký úsek, z pohledu navigace je to možné chápat jako bod. Ale mě šlo spíš o to, co je nebezpečné místo a úsek. Pro někoho je takový úsek celá D1. A jistě jsou tam místa více, či méně nebezpečná. Nemám nic proti zadávání těch úseků. Jen si myslím, že při rozdělení do dvou kategorií, může každý použít co mu vyhovuje.
Mio C720, iGo8 8.3.2.64873 na MFD, MicsanTrans v1.1Eur(BIG), content na SD
MioMap 3.3, J&T 3.2a cz TMC
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 34171Příspěvek freewall

Jasně bod, že se někde může motat na silnici něco chlupatýho je vlastně bod, ale nevím jak u ostatních navigací, obzvlášť u best of best co má Docent :blee: , ale já si u přenosu těhle bodů v PoiLoaderem ručně zadávám předstih v metrech (zpravidla 300 metrů), kdy na mne navigace začne kecat něco o zvířatech na silnici - takže je z toho takový malý úsek :usmev:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
mkbn
Příspěvky: 61
Registrován: 1.4.2009, 9:41

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 34175Příspěvek mkbn

Ano přesně tak jsem to myslel. I když je zadán pouze bod, informace přijde stejně s předstihem. Tak že i na zadání úseku vlastně stačí zadat pouze to jedno místo.
Mio C720, iGo8 8.3.2.64873 na MFD, MicsanTrans v1.1Eur(BIG), content na SD
MioMap 3.3, J&T 3.2a cz TMC
Odpovědět