Nové radary v Praze

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
BONGO
Příspěvky: 1
Registrován: 4.5.2006, 7:08

Nové radary v Praze

Příspěvek: # 986Příspěvek BONGO

PŘÁTELÉ, MOHL BY NĚKDO, PROSÍM, VYTVOŘIT NOVÝ POI S RADARY UVNITŘ PRAHY, KTERÉ BUDOU V PROVOZU ZA PÁR DNÍ? CELÝ SEZNAM JE ZDE http://www.autorevue.cz/Bleskovky/AR.asp?ARI=8343
DĚKUJI.BONGO
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové radary v Praze

Příspěvek: # 987Příspěvek Henry

BONGO píše: PŘÁTELÉ, MOHL BY NĚKDO, PROSÍM, VYTVOŘIT NOVÝ POI S RADARY UVNITŘ PRAHY, KTERÉ BUDOU V PROVOZU ZA PÁR DNÍ? CELÝ SEZNAM JE ZDE http://www.autorevue.cz/Bleskovky/AR.asp?ARI=8343
DĚKUJI.BONGO


Ano ta otázka by měla být směřována na Baharise, chce to aby někdo z Prahy (napadá mě Libor_m, Roacher atd.) ty radary zaměřil. (U těch, co měří nějaký úsek, to asi bude chtít zaměřit z obou stran...)
Roacher
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2005, 9:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 988Příspěvek Roacher

Často jezdím po Poděbradské, Koněvové, Jižní spojce,...takže se pokusim něco zachytit
Acer N35
2x SD 512
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 989Příspěvek libor_m

Rozhodně bych nezakládal novou kategorii, ale dal bych je normálně do statických radarů. Už jenom proto, že to statické radary jsou, viz můj příspěvek z ledna tohoto roku zde: http://www.poi.cz/poibb/viewtopic.php?t=57
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Roacher
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2005, 9:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 990Příspěvek Roacher

jj,to určitě, to že to jsou "nové" radary na situaci asi nic nemění,takže normal do stacionárních popř. mobilních
Acer N35
2x SD 512
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 991Příspěvek Baharis

Tak jsem tu pár dní nebyl a vídím, že si tu pěkně povídáte o radarech. :)
Novou kategorii určitě ne, už tak je jich dost. Já se teda nachystám a můžete začít posílat pozice.
Ale v tom článku mě zaujala věta o měření průměrné rychlosti. Když si třeba představím pět aut jedoucích v jednom úseku rozdílnou rychlostí, jedno přidává, druhé ubírá. To by muselo být hodně inteligentní zařízení, aby na konci všem ukázalo průměrnou rychlost. Existuje něco takového, máte s tím zkušenosti?
GARMIN nüvi 670
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 992Příspěvek Henry

Baharis píše: ...Ale v tom článku mě zaujala věta o měření průměrné rychlosti. Když si třeba představím pět aut jedoucích v jednom úseku rozdílnou rychlostí, jedno přidává, druhé ubírá. To by muselo být hodně inteligentní zařízení, aby na konci všem ukázalo průměrnou rychlost. Existuje něco takového, máte s tím zkušenosti?


Ano už dávno jsem o takových radarech četl (odkaz už ti nenajdu, bylo to na nějakém německém serveru), info o nějakém tom zajímavém radaru tu už psal Libor viz. odkaz výše. Technicky to u stacionárních radarů není až zas tak složité (stačí ryhlý procesor a dobrý výhled - za hustého deště či sněžení to nefunguje) a cena blížicí se dvoum miliónům by tomu odpovídala. Šlo o systém dvou/tří kamer - jedna něco jako paromatická někde vysoko (osvětlení) zabírá velkou část silnice a software po překročení "startovací čáry" naváže na každé auto "pointer" (lze takto zachytit mnoho aut najednou a opustí a vyhodnotí stav po projetí auta "koncové čáry" (může ovšem měřit oboustranný provoz). V tom okamžiku pošle rozdíl času převyšující logicky dovolenou průměrnou rychlost a pozici vozidla druhé kameře, která zepředu vyfotí auto i se zaznamenanou průměrnou rychlostí.

Tedy doufám, že to není řešení dvou kamer - na začátku a na konci, které pak porovnávaním záběrů vozidel se je snaží dát dohromady.

Průměrná rychlost se počítá jednoduše: vzdálenost mezi začátkem a koncem měření podělí rozdílem časů zaznamenání těch vozidel na začátku a na konci :P

Proto je nutné "zaznamenat" oba konce takových kamer - měly by jít rozpoznat tou fotící kamerou.
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 993Příspěvek libor_m

Existuje. Např. při výjezdu z tunelu Mrázovka směrem na Smíchov. Každý pruh má svou kameru a rozpoznává SPZ. Takže ho nezmateš ani když přejedeš do jiného pruhu.

Jo a jinak by bylo dobré mít u těch stacionárních radarů v názvu i povolenou rychlost. Někdo by to mohl použít např. s CheckPOIntem, který skvěle měří průměrnou rychlost u úsekových radarů. Takže např. "70kmh, název".
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Bura
Příspěvky: 5
Registrován: 4.5.2006, 12:25

Příspěvek: # 994Příspěvek Bura

libor_m píše: Existuje. Např. při výjezdu z tunelu Mrázovka směrem na Smíchov. Každý pruh má svou kameru a rozpoznává SPZ. Takže ho nezmateš ani když přejedeš do jiného pruhu.

Jo a jinak by bylo dobré mít u těch stacionárních radarů v názvu i povolenou rychlost. Někdo by to mohl použít např. s CheckPOIntem, který skvěle měří průměrnou rychlost u úsekových radarů. Takže např. "70kmh, název".


Ta maximální rychlost je dobrý nápad

ad měření průměrné rychlosti - tunel Mrázovka i Strahovský - v každém pruhu je příčná čára jako start a další jako konec měření, kamera snímá SPZ a sleduje dobu průjezdu -podle již pokutu platících je na fotce vidět i tvář řidiče. V tomhle případě nestačí upozornění na začátku , chtělo by to, aby ikona dala vědět, že jsem v měřeném úseku - máte někdo představu, jak to udělat?
Orel
Příspěvky: 4
Registrován: 26.3.2006, 14:18
Bydliště: Brno

Příspěvek: # 995Příspěvek Orel

Kluky, tak jsem vsechny ty nove prazske radary zatim sproste podle popisu uvedenem na webu a podle polohy v mape prenesl zatim do Excelu vcetne GPS.
Kam to muzu umistit ?
Acer n311
Roacher
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2005, 9:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 996Příspěvek Roacher

...nejlépe poslat Baharisovi SZ nebo mailem
Acer N35
2x SD 512
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 997Příspěvek libor_m

Orel píše: Kluky, tak jsem vsechny ty nove prazske radary zatim sproste podle popisu uvedenem na webu a podle polohy v mape prenesl zatim do Excelu vcetne GPS.
Kam to muzu umistit ?

Dobrá iniciativa, ale jen nechápu, jak jsi zaměřil radary, které ještě nejsou nainstalované a tutíž ještě nikdo nevíme, kde přesně budou (např. název ulice nebo rozpětí jednoho bloku podle popisu je nedostatečné). Má toto smysl?
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 998Příspěvek Baharis

Tak dobrá budu vám s těma inteligentníma radarama věřit. Ale teď co s těma novýma radarama. Už jsem je dostal na mail. Tady si říká Orel, tak od Orla. Můžete se na to podívat ZDE. Orlovi jsem už psal o vysvětlení k způsobu zaměření.
Nevím, jestli tam už něco je instalované, ale já si myslím, že by se měli zařazovat až tam fyzicky budou. Co vy na to?
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 999Příspěvek libor_m

Jednoznačně s Tebou souhlasím. Např ve Slezské je již od půlky ledna, ale na Korunní stále není. My Pražáci Ti budeme průběžně posílat souřadnice již nainstalovaných a budeme si to odškrtávat, abychom na žádný nezapomněli.

Ví někdo o podobných radarech v jiných městech, které by se tento rok měli také vyrojit?
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1000Příspěvek Baharis

"Mí pražané mě rozumí"
Dobře. Ještě mám jeden dotaz, který mě nějakou dobu už leží v hlavě, ale když píšu příspěvky, vždycky se zatoulá až někam na dno. :)
Běžné informační radary na začátku obce, které vás informují o vaší rychlosti. Předpokládám, že to má funkci pouze informativní, bez dalších následků. Zařazovat je také? Já ty v mém okolí zatím nezařazuju.

to:All
Prosím všechny přispivatele nových pozic. Pište prosím jednoznačně např.: Obec - Ulice - Souřadnice. Podobně, tak jak to je v současných pozicích. Na formátu souřadnic až tak nezáleží, ale ta omáčka kolem je zbytečná, místní poměry neznám. Potřebuju jednoznačně napsat, CO do toho jedno krátkého řádku mám dát.


EDIT:
No posuďte sami: Upozornění ke kategorii: CZ-Radary_stacionarni --- Nová položka --- V Brně je to na ulici Sportovní po celém úseku, kde je 80 a pak 60. Dále je kamera na křižovatce Sportovní/Drobného/Pionýrská

Děkuji vám
GARMIN nüvi 670
Odpovědět