Aktualizace radaru pro MIOMAP

Vše o navigacích značky iGO a Mio

Moderátor: Scorpio_cz

Uživatelský avatar
Taxi
Příspěvky: 6
Registrován: 12.6.2007, 11:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvek: # 9592Příspěvek Taxi

Nazdar Rosini
Tak sem si stáhl soubor SpeedCams.mtc od vás.Nic ve zlým,vím že je to komplikováný,ale ten soubor je na tom bohužel špatně.Velkej pokrok je,že je u radarů rychlost,ale veliký mínus je to,že se hlásí všemi směry....je to problém hlavně v tom,že ti navigace hlásí i radary,které jsou třeba o ulici dál,nebo v ulici,která je kolmá na místo,kde je radar umístěn.Nevím,jestli se vyjadřuju přesně,ale jak sem pochopil,máš MIO 720 a když tam ten váš soubor vložíš,a svezeš se,pochopíš co myslím.Další problém jsou průjezdní kamery.Jestliže jsou značeny všemi směry,bude se ti hlásit i tam kde není(protisměry atd...).Vím,že je to vo tom,aby se vkládali směry už při vkládání radaru k vám na poi...Pak by to mělo jít překonvertovat na použitelnej soubor.Co s tím,to vám bohužel neporadím...Já to právě proto řešil souborem POIUpdates.upd,kterej má ovšem taky nevýhody.Hlavní nevýhoda je v tom,že když si uživatel navigace udělá nějaký upravy na radarech a pak si někdy stáhne aktualizaci ode mě,přijde o ty svoje upravy...
Takže Henrymu a tobě držím palce,ať se zadaří a funguje vám to jak má...
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvek: # 9594Příspěvek rossini

Jak jsem pochopil, tak ty ty směry máš, že? Takže když se podíváš do jednotlivých kategorií radarů, například http://www.poi.cz/index.php?poi=zazna1&c_idkat=26 , tak tam ty směry můžeš přidat či zeditovat a budou tam navždy a pro všechny. Rádi vyslechneme, co a kde přesně nastavit tak, aby to bylo tak, jak jste zvyklí...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvek: # 9595Příspěvek Henry

Existuje nějaký skin, který při upřesňování směru měření kromě grafického zobrazení ukáže i navrhovaný úhel?
Jakým směrem se zadává ten úhel? Směrem měření anebo směrem pohybu auta? Viz obrázek: červenou je vyznačena šipka, kterou jezdí auta, která jsou záhy měřena. Jsou tady dva případy:
1) měří zelená felicie, která je čelně proti jedoucím autům, měří tedy proti směru vozidla
2) měří tmavě modrá fábie, která stojí po směru a měří auta zezadu, když se od fábie vzdalují

Má tam být úhel cca 235° anebo 55°?
Přílohy
r1.jpg
r1.jpg (40.68 KiB) Zobrazeno 6686 x
Uživatelský avatar
Taxi
Příspěvky: 6
Registrován: 12.6.2007, 11:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvek: # 9599Příspěvek Taxi

O skinu nic nevím,ale měl by stačit směr jízdy auta.Ten ja důležitej.Jestli se měří čelně z protisměru nebo zezadu,není tak důležitý.Důležitější je,aby ikona radaru byla umístěna na silnici,nebo co nejblíš k ní.A také by neměla bejt přímo v křižovatce.Pak jde směr nastavit jednoduše.
Co se směru ode mě týče,nejsou kompletní.Dá se pracovat s Prahou,Kladnem a to je asi tak všechno.Pokud mi vyjde čas,určitě se na vaše radary kouknu,ale neslibuju:-D

P.S Na ten obrázek se kouknu,a zkusím něco vymyslet,ale až večer.Čus.
miomi
Příspěvky: 5
Registrován: 1.12.2007, 16:18

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvek: # 9716Příspěvek miomi

Ahoj, mám dotaz. Jak bude řešený to, že nabízíte ke stažení radary v jiných formátech pro více zemí než pro MIO? MIO nebo iGO je jen ČR+SR. Bylo by dobrý, aby si každý mohl zatrhnout, jaký radary (země) tam chce a podle toho se mu vygeneroval soubor (txt nebo mtc).
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvek: # 9751Příspěvek Henry

To je otázka do diskuze. Já jsem proto, aby se vždy stahovaly radary pro ČR i SR dohromady. Nenapadá mne jediný důvod, proč tam oboje radary nemít.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvek: # 9753Příspěvek Docent

Třeba ten, že na Slovensko vůbec nejezdím :zamysl: ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvek: # 9754Příspěvek Henry

A také pravděpodobně nejezdíš do všech států Evropy a přitom ti pravděpodobně nevadí, že tam máš od výroby radary Evropy. .. Soubor ve formátu mtc přístroj nijak nezpomaluje a v budoucnu by mohla být jednodušší integrace ČR+SR radarů do evropských radarů...
Uživatelský avatar
Hobbby
Příspěvky: 22
Registrován: 5.11.2007, 19:33
Bydliště: Strachotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvek: # 9816Příspěvek Hobbby

Ja jsem taky pro integraci slovenskych radaru. Na slovensko sem tam zavitam, tak abych nebyl nekde nemile prekvapen. I kdyz se snazim jezdit podle pravidel, ale clovek aspon spozorni, dostat pokutu za prekroceni rychlosti o 4km/hod je zbytecnost...
Jinak drzim palce Henry, at se to povede :)
Mio A701 (WM6) s TomTom 6.030 (8320) Eastern Europe v680.1536 a Western Europe v675.1409
http://forum.mio4u.cz
miomi
Příspěvky: 5
Registrován: 1.12.2007, 16:18

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvek: # 9839Příspěvek miomi

Henry píše:A také pravděpodobně nejezdíš do všech států Evropy a přitom ti pravděpodobně nevadí, že tam máš od výroby radary Evropy. .. Soubor ve formátu mtc přístroj nijak nezpomaluje a v budoucnu by mohla být jednodušší integrace ČR+SR radarů do evropských radarů...
Mě šlo spíš o to, že by to mělo být buď sloučený všechno (ČR,SR,IT,...) nebo nic a pak by to bylo podle výběru nebo jen jedna země. Takhle to nemá moc logiku, když všichni kromě uživatelů MIO mohou mít vše, a uživatelé MIO jen ČR+SR.
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvek: # 9850Příspěvek Henry

Naším cílem je legálně nabízet radary pro navigace buď ČR+SR anebo celou Evropu. Na tom pracujeme. Dnes byly aktualizovány směry měření a úhly (zdroj: Taxi) u většiny českých radarů (konkrétně u 1086 záznamů). Další přibudou...
Uživatelský avatar
Taxi
Příspěvky: 6
Registrován: 12.6.2007, 11:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvek: # 9851Příspěvek Taxi

Henry píše:Naším cílem je legálně nabízet radary pro navigace buď ČR+SR anebo celou Evropu. Na tom pracujeme. Dnes byly aktualizovány směry měření a úhly (zdroj: Taxi) u většiny českých radarů (konkrétně u 1086 záznamů). Další přibudou...
Jdu to vyzkoušet :-D

Tak sem to vykoušel.Jsou tam chyby,a hlavně ve směrěch.Ale to se podá.Každopádně je to velkej krok kupředu.
Uživatelský avatar
Jasper
Příspěvky: 35
Registrován: 29.7.2007, 7:30
Bydliště: Praha 9 - Kbely
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvek: # 10651Příspěvek Jasper

Zdravím všechny. Pánové oceňuji vaši snahu pro uživatele MIo ale.. S radary ve formátu *.mtc mám bohužel negativní zkušenosti. Používal jsem radary formátu *.upd od taxi. Nicméně z několika důvodů jsem vyzkoušel formát *.mtc a to včetně Vašeho souboru. Bohužel ty radary nefungují tak jak by měly. Pokud máte zájem tak popis problému na základě mých zkušeností najdete tady http://forum.mio4u.cz/viewtopic.php?t=1 ... c&start=30 Nejdřív jsem si myslel že je to pouze můj problém ale podle rakcí tomu tak není. Odvádíte tady určitě kus práce ale s radary pro Mio to asi tak jednoduché nebude. Ať se daří.
Mio C520FT+,iGo8 8.0.0.44366
Skin Riks 2.6 tS+, Unlock MioPocket
http://forum.entershop.cz/index.php
http://tomasii.cdc.cz/
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvek: # 10656Příspěvek Docent

Ono to nefunguje hlavně proto, že je blbě zadáno umístění (pro někoho holt 50 metrů není žádná míra). Konkrétně mobilní radar 60 km na Evropské u vokovické vozovny do centra někdo namaloval do boční ulice, takže správný směr měření na něm prostě nastavit nejde, anžto ta boční ulice je pochopitelně kolmá na Evropskou :KO: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Jasper
Příspěvky: 35
Registrován: 29.7.2007, 7:30
Bydliště: Praha 9 - Kbely
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace radaru pro MIOMAP

Příspěvek: # 10663Příspěvek Jasper

Nemyslím si že ten problém je tady. Stahoval jsem speedcam.mtc i z jiných stránek a je to to samé. Navíc jsem to zkoušel na jedné trase s různými soubory radarů. Pokud vím tak "taxi" využívá pro tvorbu svého souboru zdejší databázi a při tom jeho soubor radarů ve formátu *.upd funguje bez problémů. Já nevím v čem je problém jenom na něj upozorňuji.
Mio C520FT+,iGo8 8.0.0.44366
Skin Riks 2.6 tS+, Unlock MioPocket
http://forum.entershop.cz/index.php
http://tomasii.cdc.cz/
Odpovědět