Radarová hnízda

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
swond
Příspěvky: 4
Registrován: 2.9.2007, 10:19

Re: Radarová hnízda

Příspěvek: # 7877Příspěvek swond

Hezký den.Chtel bych se zeptat, na co se udava u radaru jejich rychlost do názvu.V TomTomu jsem se pokukoval, nač to asi slouží, ale nyvapátral jsem to.Je to snad funkce nějakého upozornění v případě vyšší rychlosti? Ja použíávám pouze upozornění na metry..
díky za reakci
Uživatelský avatar
TheMylan
Příspěvky: 92
Registrován: 13.6.2007, 11:15
Bydliště: Brno

Re: Radarová hnízda

Příspěvek: # 7979Příspěvek TheMylan

Nejsem si jistý, ale co vím já, tak při navigování je to nanic, člověk se nato může podívát akorát tak v seznamu BZ kolik je kde omezená rychlost, či porovnat údaj při pohovoru s policajtem. Nebo se tyto údaje vlastně zobrazují zde v mapách... :shock:
Mio a702 TomTom 6, IGo 8 a hlava pomazaná...
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Radarová hnízda

Příspěvek: # 7980Příspěvek Jirásek

Mimo jiné je tato informace využívána i při generování kategorií v jiných formátech než pro TT (ov2).
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
swond
Příspěvky: 4
Registrován: 2.9.2007, 10:19

Re: Radarová hnízda

Příspěvek: # 8093Příspěvek swond

To jsem věděl, že to používá namříklad Mio.Ale divil jsem se, proč se to tak upěnlivě zadává do ov.2ojek..Ted už je mi to jasné, když jsem zjistil, že právě do jiných souború se to konvertuje z .ov2 :P
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Radarová hnízda

Příspěvek: # 8094Příspěvek Docent

Používá se to i při generování souboru pro POIWarner, kde se radary roztřídí podle rychlosti a jde nastavit upozornění pro každou rychlost zvlášť, včetně hlasového varování, třeba "Pozor, zde je padesátka", "Pozor, zde je třicítka" apod. S TomTomem 6.030 však POIWarner nefunguje, leč jeho výrobce to moc nezajímá, i když mu spousta lidí v diskusi spílá za podvod... CheckPoint s ním nefunguje též, ale ten je aspoň zadarmo.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Radarová hnízda

Příspěvek: # 8105Příspěvek Jirásek

Trochu jsem to tu promazal (pro pamětníky - spor o řidičských schopnostech), snad to neztratilo souvislost
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
TheMylan
Příspěvky: 92
Registrován: 13.6.2007, 11:15
Bydliště: Brno

Re: Radarová hnízda

Příspěvek: # 8828Příspěvek TheMylan

Pomalu ale jistě zjišťuji, že radarová hnízda - 3 a více radarů na jednom místě, které jsem zde řešil a vyřešil se opět vracejí zpět na svoje místa... to je škoda, vždyť přeci není potřeba být upozorňován po 20ti metrech na to samé.... :shock:
Mio a702 TomTom 6, IGo 8 a hlava pomazaná...
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Radarová hnízda

Příspěvek: # 8831Příspěvek Docent

Já jsem zase v sobotu zíral v Černuci, že na mne iGO pištělo, pak přestalo, pak zase začlo... Tak jsem se na ten radar kouknul na mapách a on ho někdo umístil na zahradu rodinného domu asi 50 metrů od silnice... Chápu takovouhle odchylku třeba u hradu, ale u těch radarů by asi chtělo na mapě předem zkontrolovat, kam ho vlastně umisťuju...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Radarová hnízda

Příspěvek: # 8833Příspěvek Baharis

A poslal jsi mě Docente opravu? :mrk:
Přesnost je taková, jakou si ji děláme. Těch více radarů na jednom místě, to je těžké. Mám nastavenou kontrolu 100 m a pokud to je blíž, snažím se s zadavatelem komunikovat. Ale dobrá. Pokusím se to projít a probrat.

Co se týká mazání bodů, znovu po mnohokráte upozorňuji, že žádost o mazání bez jediného slova vysvětlení NEAUTORIZUJI !!!
Naposledy upravil(a) Baharis dne 5.11.2007, 11:16, celkem upraveno 1 x.
GARMIN nüvi 670
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Radarová hnízda

Příspěvek: # 8835Příspěvek Docent

Neposlal, protože je to mobilní radar a právě tam žádný nestál, takže bych ho sice umístil ke správné silnici, ale ne na správnou pozici :oops: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Radarová hnízda

Příspěvek: # 8839Příspěvek Baharis

TheMylan píše:Pomalu ale jistě zjišťuji, že radarová hnízda ...... se opět vracejí zpět na svoje místa
Trochu konkrétněji bych to potřeboval. Udělal jsem zběžnou kontrolu a niz zásadního jsem tam nenašel.

Obrázek

Obrázek
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
TheMylan
Příspěvky: 92
Registrován: 13.6.2007, 11:15
Bydliště: Brno

Re: Radarová hnízda

Příspěvek: # 8955Příspěvek TheMylan

Konkrétně jsem měl na mysli hnízdo na D1 velký Beranov, před asi týdnem tam byly zase tři, dnes zase pouze dva.... Tak teď nevým...
Mio a702 TomTom 6, IGo 8 a hlava pomazaná...
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Radarová hnízda

Příspěvek: # 8964Příspěvek Baharis

Situace se mění každým dnem i hodinou..... :mrk:
GARMIN nüvi 670
Petr.vanecek
Příspěvky: 7
Registrován: 16.7.2007, 11:14

Radar D1

Příspěvek: # 9037Příspěvek Petr.vanecek

Chtel jsem zeptat v navigaci se objevil novy POI(radar) na 72 km dalnice D1. Vzdy tam projizdim tak jak se ma, ale vcera jsem mel chvili cas, tak jsem na tomto miste zastavil (je tam benzinka Agip). Prosel jsem to krizem krazem a zadny stacionarní radar jsem neobjevil. Muzete mne nekdo rict, zda tam opravdu je a kde se nachází. Diky.
FSC LOOX N560 + 2GB SD Kingston
TomTom Navigator 6.030 | Maps Eastern_Europe v680.1536
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Radarová hnízda

Příspěvek: # 9039Příspěvek Baharis

A kdo to má prosímtě hledat? Pokud chceš nějaké informace, tak napiš kategorii a číslo bodu.
GARMIN nüvi 670
Odpovědět