Návrh přestávky v řízení

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarda (J)
Příspěvky: 101
Registrován: 28.6.2007, 19:26
Bydliště: Brno - Bzenec
Kontaktovat uživatele:

Návrh přestávky v řízení

Příspěvek: # 8780Příspěvek Jarda (J)

Když jsem v sekci "nastavení / zámek" zaškrtnul tuto možnost, nedobral jsem se k dalšímu nastavení. Na displeji při řízení je zobrazena ikona posezení. Pokud na ni klepnu, vlevo je ikona "probíhá přestávka" a ta jde použít a vpravo odložit, což je zašedlé. Máte s tímto nějakou zkušenost ?
Navigace: TomTom GO Live 1005
www.jarduvsvet.cz
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: Návrh přestávky v řízení

Příspěvek: # 8802Příspěvek P800

Tuším, že po čtyřech hodinách Tě TomTom vyzve k přestávce. Poté bude aktivní i ikona Odložit..
Uživatelský avatar
Jarda (J)
Příspěvky: 101
Registrován: 28.6.2007, 19:26
Bydliště: Brno - Bzenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh přestávky v řízení

Příspěvek: # 8827Příspěvek Jarda (J)

No to je dobrý :-) Vždycky jsem se vlezl do méně než čtyř hodin cesty. Tak to do jara můžu zase vypnout. Dík za info.
Navigace: TomTom GO Live 1005
www.jarduvsvet.cz
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: Návrh přestávky v řízení

Příspěvek: # 8844Příspěvek P800

P800 píše:Tuším, že po čtyřech hodinách Tě TomTom vyzve k přestávce. Poté bude aktivní i ikona Odložit..
Měl jsem pravdu, dnes jsem si to ověřil. Čtvrt hodiny před přestávkou se TomTom ozve s upozorněním na blížící se doporučenou přestávku v řízení. Pět minut před přestávkou se na displayi objeví ikona s odpočítáváním. Stačí na ni kliknout a zvolit odložení, nicméně za nějaký čas se ozve znovu. Pokud se zvolí, že přestávka probíhá, reaguje opět až za další čtyři hodiny..
Uživatelský avatar
Jarda (J)
Příspěvky: 101
Registrován: 28.6.2007, 19:26
Bydliště: Brno - Bzenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh přestávky v řízení

Příspěvek: # 9209Příspěvek Jarda (J)

Tak už jsem to také otestoval. Výjezd z Brna do Přibyslavic odtud do Prahy Vršovic a pak do Loun. Celou dobu byl TomTom zapnutý i když jsme jen nakládali. 15 minut před uplynutím čtyř hodin "jízdy" začal ukazovat čas. Pět minut před uplynutím čtyř hodin se objevilo upozornění. Když se stiskne odložit, přestaví se čas opět na 15 minut. Když jsem dal přestávku ( už nevím jak dlouhou ) tak při další cestě kde jsme jeli do Kralup nad Vltavou, a pak už zpět do Brna se přestávka objevila po dvou hodinách. Snad jsem se nezmýlil. Takže buď byla přestávka krátká, nebo je první návrh po čtyřech a pak už další častěji.
Navigace: TomTom GO Live 1005
www.jarduvsvet.cz
Uživatelský avatar
Rychj
Příspěvky: 226
Registrován: 12.1.2008, 13:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

TT a plánování přestávky

Příspěvek: # 13734Příspěvek Rychj

Aloha... Tak jsem dnes zkoušel tuto funkci a přijde mi že pracuje nějak podivně, za celý den mi to nabídlo přestávku cca po 2 hodinách jízdy a pak asi po 3 hodinách... Nevíte někdo, jestli se tato fuknce dá nějak lépe nastavit, nebo jak přesně funguje ? ... :zamysl:

EDIT: Přesunuto sem (původně nově založené vlákno)
Tomtom 920, RDS-TMC, 4GB A-DATA SDHC
NavCore: 8.002
Mapa: Western_and_Central_Europe v.805.1801, Australia v.720.1838, North_America v.805.1801
Nokia 6500 clasic
Charlie1

Re: Návrh přestávky v řízení

Příspěvek: # 13753Příspěvek Charlie1

Myslim si ze nastavit nejde mam 910 a jak jsem to zkoumal tak jsem nic nenasel jak to zmenit me to navrhuje prestavku vzdy po dvou hodinach coz je pro me v mezinarodni doprave nepouzitelne tak ze jsem si to vypnul kdyby presto nekdo objevil zpusob jak to zmenit tak dejte vedet :zamysl:
PatrickE3
Příspěvky: 8
Registrován: 22.6.2008, 15:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh přestávky v řízení

Příspěvek: # 18107Příspěvek PatrickE3

Zdravim, prisli jste uz na to nejak? docela bych tu funkci uvital, teda hlavne po 4,5 hodinach pauzu ... aby pak nebylo ::prav::
TT Go 920 T
Charlie1

Re: Návrh přestávky v řízení

Příspěvek: # 18119Příspěvek Charlie1

Zdarek zkousel jsem to nekolikrat ale nic takze myslim ze to asi nejde :KO: proto ani nepouzivam ale treba se mylim a jde to
Kaliban123
Příspěvky: 21
Registrován: 6.11.2007, 17:24

Re: Návrh přestávky v řízení

Příspěvek: # 18156Příspěvek Kaliban123

A já stejně nechápu k čemu je tahle funkce dobrá jako obyčejný řidič si udělám přestávku přece podle sebe a pokud jako kamioňák tak tam se řídím tachografem respektive kolečkem a předpisy které říkají kdy a jak dlouho přestávku
Uživatelský avatar
Jarda (J)
Příspěvky: 101
Registrován: 28.6.2007, 19:26
Bydliště: Brno - Bzenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh přestávky v řízení

Příspěvek: # 18182Příspěvek Jarda (J)

Takhle na to nemusíš myslet, když ti to dá samo vědět. A nejenom kamioňáci potřebují odpočívat. Jsou i řidiči malých aut co jsou denně na cestách. Třeba náš firemní řidič ve své rozpadající se Avii žádný tachograf nemá :-) Podle mého to vzniklo proto, že sami zákazníci o to měli zájem. Každý to potřebovat asi nebude, stejně jako řadu jiných funkcí, ale přes to všechno není na závadu takovou funkci mít.
Navigace: TomTom GO Live 1005
www.jarduvsvet.cz
PatrickE3
Příspěvky: 8
Registrován: 22.6.2008, 15:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh přestávky v řízení

Příspěvek: # 18229Příspěvek PatrickE3

To Kaliban123 no koleckem jo, jenze to kolecko nesmis vyndavat ... az po skonceni jizdy, takze jako bys ho tam nemel, teda ohledne prestavek ... :(
TT Go 920 T
Kozelsky
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 14:11

Re: Návrh přestávky v řízení

Příspěvek: # 18235Příspěvek Kozelsky

Ta funkce je dobra, ale dobra je na 3 a ja bych vedel jak by byla vyborna, teda na 1. Kdyby sel nastavit cas prestavky, tak by byla vyborna, protoze kdyz jezdim v noci tak bych si ji dal treba na 30 minut .......
TomTom GO930T
Odpovědět