Zobrazení názvu blížícího se POI za jízdy

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
PedroKV
Příspěvky: 14
Registrován: 29.4.2006, 17:36
Bydliště: Karlovy Vary

Zobrazení názvu blížícího se POI za jízdy

Příspěvek: # 8748Příspěvek PedroKV

Ahoj, dá se nějak udělat, aby se zobrazil název POI, ke kterému se blížím? Myslím ten popisek, který se zadává. Zajímá mě třeba v kategorii podjezdy_nizke, jak je ten podjezd nizky. TT6 (PDA) zobrazí jen symbol a přehraje daný zvuk, ale za jízdy se mi název nezobrazí. Teda ani když stojím, ale to můžu dát Prohlížet mapu a kliknout na něj a objeví se, ale za jízdy toto samozřejmě nejde. Dá se to nějak vychytat? Díky
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobrazení názvu blížícího se POI za jízdy

Příspěvek: # 8749Příspěvek Jirásek

Nejde. Alespon mi neni znamo, ze by to TT na PDA umel. Jenom pri prohlizeni mapy.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobrazení názvu blížícího se POI za jízdy

Příspěvek: # 8752Příspěvek vilik

Možná dát místo ikony popis ve formátu bmp.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Uživatelský avatar
imaster
Příspěvky: 254
Registrován: 28.5.2007, 18:53
Bydliště: Ostrava

Re: Zobrazení názvu blížícího se POI za jízdy

Příspěvek: # 8753Příspěvek imaster

No ale to by jsi musel mít každý bod jako samostatný POI a to by jich bylo tolik, že to PDA ani PNA neutáhne.
Peugeot 206 1.1i 2004
TomTom GO 910(Apl. 8.204 ), RDS-TMC , Maps Western and Central Europe 815.2003

imaster@seznam.cz
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobrazení názvu blížícího se POI za jízdy

Příspěvek: # 8792Příspěvek vilik

Pochopil jsem, že se na to ptá. Cituji

Kód: Vybrat vše

Ahoj, dá se nějak udělat, aby se zobrazil název POI, ke kterému se blížím?
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Uživatelský avatar
imaster
Příspěvky: 254
Registrován: 28.5.2007, 18:53
Bydliště: Ostrava

Re: Zobrazení názvu blížícího se POI za jízdy

Příspěvek: # 8793Příspěvek imaster

Já to pochopil tak, že by chtěl, aby před každým POI bodem se mu místo ukony ukázalo, co je napsáno v popisu. ( třeba- 3,90 m, zeleznicni most,Veseli n. Moravou silnice 54). To by šlo opravdu jako ikona v BMP . Ten obrázek by byl vlastně ten popis. Ale, protože ikona je stejná pro celou kategorii, tak by musel jednotlivé POI body v té kategorii rozčlenit na jednotlivé POI a dát jim příslušnou ikonu.Vzhledem k tomu, že jen podjezdy nízké mají zhruba 195 bodů, tak si myslím, že to žádná navigace hardwerově neutáhne.
Peugeot 206 1.1i 2004
TomTom GO 910(Apl. 8.204 ), RDS-TMC , Maps Western and Central Europe 815.2003

imaster@seznam.cz
PedroKV
Příspěvky: 14
Registrován: 29.4.2006, 17:36
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zobrazení názvu blížícího se POI za jízdy

Příspěvek: # 8794Příspěvek PedroKV

imaster píše:Já to pochopil tak, že by chtěl, aby před každým POI bodem se mu místo ukony ukázalo, co je napsáno v popisu. ( třeba- 3,90 m, zeleznicni most,Veseli n. Moravou silnice 54). To by šlo opravdu jako ikona v BMP . Ten obrázek by byl vlastně ten popis. Ale, protože ikona je stejná pro celou kategorii, tak by musel jednotlivé POI body v té kategorii rozčlenit na jednotlivé POI a dát jim příslušnou ikonu.Vzhledem k tomu, že jen podjezdy nízké mají zhruba 195 bodů, tak si myslím, že to žádná navigace hardwerově neutáhne.
Pochopil jsi to přesně, jen bych to nemusel mít jako ikonu, tu bych chtěl standardní, ale že by se to zobrazovalo jako text zcela dole místo názvu silnice/ulice, na tu danou chvíli. Holt to ale Tomík neumí.. :-/
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobrazení názvu blížícího se POI za jízdy

Příspěvek: # 8795Příspěvek MilanSu

Tomík ne, ale Garmin to tak děla
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Zobrazení názvu blížícího se POI za jízdy

Příspěvek: # 8796Příspěvek Docent

Umí to iGO se skinem Riks, bohužel se to nechá zřejmě provozovat jen na 128 MB RAM, "slabší" PDAčka vypadávají na hlášení "Memory full" :KO: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
la_da
Příspěvky: 5
Registrován: 27.12.2007, 9:51

Re: Zobrazení názvu blížícího se POI za jízdy

Příspěvek: # 10439Příspěvek la_da

Predem prosim za prominuti mozna hloupe otazky, ale jsem zacinajici majitel Garmina 660 a nedari se mi najit uspokojivou odpoved na otazku jak dostat vsechny body napr.nizkych podjezdu do nav. Kdyz dam stahnout v gpx formatu tato mista, potom dam do nav. tak se mi zobrazi pouze nejakych 48. Na strance kde se zobrazuji jsou zatrzitka mnoha z nich nezaskrtnuta a zadnym zpusobem mi nejde toto zatrhnout. Jak mam prosim postupovat? Jiz druhy den se marne pokousim o stazeni a instalaci.
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobrazení názvu blížícího se POI za jízdy

Příspěvek: # 10453Příspěvek MilanSu

Už jsem to psal někde i v jiném vlákně, teď jsem to pro jistotu ještě otestoval na POI CZ-Shell. Při vyhledávání se ti zobrazí body nejblíže aktuální (nebo poslední) pozici, avšak maximálně 48 bodů. pokud chceš najít jiný, musíš použít volbu zadat a zadat město, nebo místo, které tě zajímá.
Konkrétně u Shell se mi zobrazí 48 BZ cca do vzdálenosti 120 km, ale vím, že určitě je v Brně, tak zadám Brno a vypíší se mi všechny Shell v Brně.
Doufám, že jsem to popsal srozumitelně :D , samozřejmě musíš pak trochu vědět co hledáš
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobrazení názvu blížícího se POI za jízdy

Příspěvek: # 10456Příspěvek vilik

Myslím, že takhle nějak je to i u TomToma. :usmev:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
la_da
Příspěvky: 5
Registrován: 27.12.2007, 9:51

Re: Zobrazení názvu blížícího se POI za jízdy

Příspěvek: # 10457Příspěvek la_da

MilanSu píše:Už jsem to psal někde i v jiném vlákně, teď jsem to pro jistotu ještě otestoval na POI CZ-Shell. Při vyhledávání se ti zobrazí body nejblíže aktuální (nebo poslední) pozici, avšak maximálně 48 bodů. pokud chceš najít jiný, musíš použít volbu zadat a zadat město, nebo místo, které tě zajímá.
Konkrétně u Shell se mi zobrazí 48 BZ cca do vzdálenosti 120 km, ale vím, že určitě je v Brně, tak zadám Brno a vypíší se mi všechny Shell v Brně.
Doufám, že jsem to popsal srozumitelně :D , samozřejmě musíš pak trochu vědět co hledáš
Jjj,diky funguje to presne tak. Byl jsem z toho trochu rozhozenej, zobrazovalo se mi to jen v Praze i kdyz je potrebuji nejvic tam.Ted se pokusim pridat nektere podjezdy, ktere znam a nejsou tam, snad se mi to podari. Jsem z toho taky zatim mimo. Pokud mi nekdo reknete jak to udelat co nejjednoduseji budu jenom rad.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobrazení názvu blížícího se POI za jízdy

Příspěvek: # 10459Příspěvek Jirásek

Zravím, jsem nyní pouze na PDA, tak se podívej do sekce TVORBA, je tam návod jak přidávat body zájmu. Autorizovat budu ale až zítra z PC, na PDA se to blbě kontroluje.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Odpovědět