Trhání s více POI

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
Zelych
Příspěvky: 1
Registrován: 4.8.2006, 20:56
Kontaktovat uživatele:

Trhání s více POI

Příspěvek: # 1724Příspěvek Zelych

Zdravim, Nainstaloval jsem si nekolik BZ a od te doby se mi zacala navigace nejak trhat. Prikladal jsem to nedostatku pameti, ale kdyz se tak delo i po restartu, tak mi bylo jasne, ze neco neni v poradku!
A pak jsem jednou nahodou vypnul zobrazovani BZ a najednou to bylo bez problémů!
Po tom co jsem zredukoval přidané BZ z původních asi 8 skupin zhruba na 4 začalo to zase chodit docela normalně.
Tak bych se chtel zeptat jestlineexistuje nejaky způsob jak tam mit vsechny pozadovane body zajmů, a nemít navigaci se skoky obrazu (cca 1 obraz za vterinu)
Cetl jsem cos o slucovani kategorií BZ, nepomohlo by treba to, kdyz by se sloucilo více podobných do jedné?
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1729Příspěvek libor_m

Nepomohlo, jedná se o množství POI zobrazených v mapě.

Řešení je ale jednoduché. Vytvoř si vlastní POI.DAT soubor. Návod nalezněš zde: http://www.poi.cz/poibb/viewtopic.php?t=35 :wink:
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
shade_man
Příspěvky: 16
Registrován: 18.9.2007, 20:19

Re: Trhání s více POI

Příspěvek: # 7755Příspěvek shade_man

Ja bych mel podobnej problem....kdyz si zapnu zobrazovani mobilnich radaru tak Miloslav zacne "koktat"...proste se jakoby seka zvuk ale ne obraz coz je dost divny...kdyz zobrazovani mobilnich radaru vypnu tak hlas funguje normalne...nevite nekdo co s tim?
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání s více POI

Příspěvek: # 7765Příspěvek MilanSu

Odpověď máš nad svým dotazem, vlastní POI.DAT. Samozřejmě také záleží na zařízení, ale já jsem měl (kdysi) obdobný problém, pak jsem si začal dělat vlastní POI.DAT a bez problémů. Možná ještě jeden trik, nenastavuj si na radary zobrazení na mapě, ale pouze upozornění (v podstatě tě stejně asi nezajímá radar o dvě ulice vedle), pokud pojedeš po ulici kde je radar, tak se ti zobrazí a zapípá to (zvuk co si nastavíš). To by nemělo ovlivňovat další fci (zpomalení Míry)
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
shade_man
Příspěvky: 16
Registrován: 18.9.2007, 20:19

Re: Trhání s více POI

Příspěvek: # 7774Příspěvek shade_man

Jasny diky moc...zkusim to....akorat ten odkaz na poi.dat nefunguje...nemohl bys ho sem hodit?...diky.
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání s více POI

Příspěvek: # 7775Příspěvek MilanSu

Odkaz je http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=3&t=35 jinak si dej obsah fora, TomTom a tam je to asi hned druhe vlakno
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
shade_man
Příspěvky: 16
Registrován: 18.9.2007, 20:19

Re: Trhání s více POI

Příspěvek: # 7788Příspěvek shade_man

Diky a jeste bych mel dotaz....muzu mit ty soubory poi.dat dva??...ten co je puvodne u tomtoma bych nerad mazal...nikdy nevim co se muze hodit a ja bych si vytvoril vlastni treba jen s radarama,nebezpecnejma usekama atd....nacte pak tom oba dva nebo musim mit na karte jen jeden poi.dat?
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání s více POI

Příspěvek: # 7789Příspěvek MilanSu

Načte vždy pouze jeden, já to dělal tak, že jsem si původní přejmenoval na POITT.dat a svůj na POI.DAT a když jsem potřeboval originál, tak jsem zase POI.DAT přejmenoval na POICZ.DAT a POITT.DAT na POI.DAT. Měl jsem na to takový prográmek, který se spustil a automaticky udělal to přejmenování. Mám teď PDA rozbité (nedobrovolná koupel), takže píšu jenom z hlavy
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
janl
Příspěvky: 30
Registrován: 20.9.2007, 16:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání s více POI

Příspěvek: # 7814Příspěvek janl

A nemá někdo už poi dat uděláný jak ten původní + třeba dodělaný v jednom? :-)
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání s více POI

Příspěvek: # 7818Příspěvek MilanSu

Každý si dělá svůj POI.DAT podle svých představ, kde má BZ, které konkrétně jeho zajímají. Spojení s původním nemá smysl, jelikož by řada BZ byla dublována. Tvorba POI.DAT je skutečně poměrně jednoduchá a po prvotním nastavení i rychlá. Takže doporučuji si udělat vlastní POI.DAT, pro začátek třeba jenom s jednou kategorií BZ. Návody na tvorbu jsou k dohledání zde ve fóru
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
janl
Příspěvky: 30
Registrován: 20.9.2007, 16:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání s více POI

Příspěvek: # 7833Příspěvek janl

Děkuji za odpověď.
Jestli jsem to dobře pochopil. Nejjednodušší je stáhnout body zájmu ov2 formátu a nakopírovat do tom toma. Jenže to moc zdržuje tom toma. Poi.dat - nic nezdržuje. Takže ty "originální" z tom toma, tam můžu nechat aktivní všechny. A ty který chci dodat - jako doprava, radary, popřípadě oblíbený obchod.... nedám ho zobrazovat v nastavení, ale dám na něj upozornit nějakým tónem, třeba 1 km předem. To pak nebude tak brzdit tom toma? Nebo jakmile na něj dám upozornit tónem je to stejné jako bych ho dal zobrazovat? Protože jestli to je tak jak tady píšu, byl by problém vyřešen. Mám tom toma hrozně krátce, takže to zase nemám tak vychytaný. :-)
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání s více POI

Příspěvek: # 7834Příspěvek MilanSu

Pochopil jsi to dobře, pokud dáš jenom upozornění a nezobrazení, mělo by to být v pohodě, alespoň si myslím. Já už hodně dlouho používám svůj POI.DAT.
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
janl
Příspěvky: 30
Registrován: 20.9.2007, 16:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání s více POI

Příspěvek: # 7835Příspěvek janl

Tak to by mi pomohlo. Taky se jistě odhodlám vytvořit si vlastní Poi.dat. Zatím jsem ale koukal, že moc nefunguje ten manuál v PGF.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Trhání s více POI

Příspěvek: # 7836Příspěvek Docent

janl píše:Poi.dat - nic nezdržuje. Takže ty "originální" z tom toma, tam můžu nechat aktivní všechny.
No nevím, ale já třeba vestavěné "Zastávka trajektu", "Tenisový kurt" apod. moc nepoužívám :mrgreen: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
janl
Příspěvky: 30
Registrován: 20.9.2007, 16:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání s více POI

Příspěvek: # 7839Příspěvek janl

Ještě takový dotaz. Když tam dám tedy, aby mi to upozornilo na poi zvukem (už, vím že se ukáže i íkonka). Ale chtěl jsem se zeptat jestli v případě poi bodu doprava to napíše třeba po 2000 m uzávírka (a třeba práce na silnici) - nebo jen to ukáže tu íkonku a zvuk, který si nadefinuji?
Odpovědět