Rozdělení POI podle států

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Petr.vanecek
Příspěvky: 7
Registrován: 16.7.2007, 11:14

Rozdělení POI podle států

Příspěvek: # 7254Příspěvek Petr.vanecek

Vzhledem k tomu, že přibývá POI z různých států nebylo by vhdoné tyto jednotlivé státy od sebe rozdělit příp. zřídit filtr. Teda pokud už neexistuje a já si ho jen nevšiml.
FSC LOOX N560 + 2GB SD Kingston
TomTom Navigator 6.030 | Maps Eastern_Europe v680.1536
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělení POI podle států

Příspěvek: # 7256Příspěvek Henry

Takový jednoduchý filtr je, když dáš do hledání "CZ-", "SK-", "FR-" atd.
Petr.vanecek
Příspěvky: 7
Registrován: 16.7.2007, 11:14

Re: Rozdělení POI podle států

Příspěvek: # 7258Příspěvek Petr.vanecek

Jo, jo už jsem si toho všimnul. Díky. ;)
FSC LOOX N560 + 2GB SD Kingston
TomTom Navigator 6.030 | Maps Eastern_Europe v680.1536
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Rozdělení POI podle států

Příspěvek: # 7268Příspěvek Docent

Henry, to je sice pravda, ale tím si vyfiltruju třeba jenom CZ a pak na mne kouká 16 stránek s kategoriemi... A třeba tohle "cz- AND strom" nefunguje :roll: . Taky bych se přimlouval za rozdělení podle států, začíná v tom být docela dobrý gulášek :( .

EDIT: Tak jsem právě kliknul na "nebezpečná místa" a ono na mne jako název POI zírá např. tohle...: "Num 17931". Tak jsem si šel dát panáka, vrátil se, a protože alkohol bystří smysly, tak jsem zjistil, že koukám na FR- :palce: .

Pro autora uvedené kategorie: K čemu je takovýhle název POI dobrý :!: ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělení POI podle států

Příspěvek: # 7272Příspěvek Baharis

Já si v zimě před cestou do FR stahoval radary pro IT a FR z nějakého zahr. serveru a bylo to tam všechno tak. Prostě to upozorní, že tam je radar. Jaká je předepsaná rychlost, by mě řidič vědět....
No a pokud se na displeji objeví ikona Nebezpečné místo, také by to mělo stačit ke spozornění. ;)
GARMIN nüvi 670
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Rozdělení POI podle států

Příspěvek: # 7273Příspěvek Docent

K těm nebezpečným místům mám jiný názor... Pokud tam není popis, tak je to na 2 věci. Je rozdíl mezi nebezpečným místem, kde se za deště drží voda, a tudíž je mně to místo za letošního sucha vcelku volné, nebo mezi místem, kde maj lidi ve zvyku vyjíždět z vedlejší bez rozhlédnutí...
BTW třeba Němci mají nebezpečná místa rozdělená do detailu a ke každému i extra ikonku.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělení POI podle států

Příspěvek: # 7275Příspěvek rossini

Docent píše:...
BTW třeba Němci mají nebezpečná místa rozdělená do detailu a ke každému i extra ikonku....
To mě zajímá, nemáš nějaký vzorek nebo tipa na web?
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Rozdělení POI podle států

Příspěvek: # 7286Příspěvek Docent

No, teď koukám... Když mně sdělili, že nemůžu radary zaplatit kartou, tak jsem je nějak přestal sledovat a teď koukám, že se nedostanu ani tam, kam jsem se původně zadarmiko zaregistroval... Zkusím pátrat dál.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Rozdělení POI podle států

Příspěvek: # 7287Příspěvek Docent

Halo, admini, jukněte na to, co se zobrazí, když naťukám http://www.poi.cz ... Nechci nikoho obírat o zásluhy, ale 1) nevěřím tomu, že dotyčný hrnutel (od slovesa "hrnout") si ty POI nasbíral sám nebo s kámošema, 2) pohybuju o tom, že ty kategorie zajímají alespoň 5% návštěvníků tohoto webu (což je ostatně vidět na počtu stažení). Pokud by fungovalo stahování přes PoiEdit, bylo by to asi jedno, ale takhle...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
KarlvonBahnhof
Příspěvky: 24
Registrován: 21.8.2006, 8:31
Bydliště: Praha

Re: Rozdělení POI podle států

Příspěvek: # 7399Příspěvek KarlvonBahnhof

rossini píše:
Docent píše:...
BTW třeba Němci mají nebezpečná místa rozdělená do detailu a ke každému i extra ikonku....
To mě zajímá, nemáš nějaký vzorek nebo tipa na web?

Je to tady, v části D-A-CH, sekce Sicherheit, nicméně placená část OVIs.
http://www.pocketnavigation.de/poi/over ... .6.74.html

Polské kategorie "Nebezpečná místa"
http://poi.mobilne.net/?strona=glowna&etap=grupy&id=11

Francouzské (Points noirs - "Černá místa", Points Noirs a Forte Declivite - "Černá místa prudká klesání")
http://www.gpspassion.com/forumsen/topi ... C_ID=21763

Pŕesně z těchto důvodů na jiném místě i moje pochybnost o nevhodnosti zahraničních POI na POI.cz. Jezdím PL, AT, DE, FR pravidelně, výjimečně IT (dovolené po antických památkách), a POI si prostě aktualizuji "u kováře", nikoliv "kovaříčka".
Nikomu ale samozřejmě nemám právo tento názor vnucovat...

zdravím,
KvB
Samsung Galaxy Note 8, Android 8.0.0
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Rozdělení POI podle států

Příspěvek: # 7402Příspěvek Docent

jj, dík, ten odkaz na pocketnavigation je přesně ono.
A na ty zahraniční POI by opravdu stačil odkaz v příslušné sekci, je sice hezké, že to sem někdo nacpe, ale pochybuji o tom, že to ten dotyčný bude nadále aktualizovat... O aktivitě zdejších sosatelů při jejich aktualizaci pak pochybuji ještě více :evil: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělení POI podle států

Příspěvek: # 7403Příspěvek rossini

ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Odpovědět