Správa POI

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 566Příspěvek MilanSu

To Henry :
Neslo by na POI dat nejakou tabulku (CSV nebo XLS) kde by byl pouze seznam aktualnich kategorii (cislo, nazev, pocet POI, posledni aktualizace)
Jde mi o to, ze asi vetsina z nas (nebo si to myslim) pouziva vlastni POI.DAT a pokud vznikne nova kategorie (ktera neni zahrnuta v ramci slucovani), musim si ji doplnovat a vyhledavat ve svych zaznamech co jde do ktere sloucene kategorie a co ve vysledku do jake kategorie v POI.DAT. Pokud bych si stahl aktulani XLS, tak jenom porovnam ....
Uz bych se tak rad vrhl na cisla popisna, ale musim ted delat neco co mne zivi, pocitam tak zacatkem unora neco zkusim zbastlit
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 567Příspěvek Henry

MilanSu píše: To Henry :
Neslo by na POI dat nejakou tabulku (CSV nebo XLS) kde by byl pouze seznam aktualnich kategorii (cislo, nazev, pocet POI, posledni aktualizace)
Jde mi o to, ze asi vetsina z nas (nebo si to myslim) pouziva vlastni POI.DAT a pokud vznikne nova kategorie (ktera neni zahrnuta v ramci slucovani), musim si ji doplnovat a vyhledavat ve svych zaznamech co jde do ktere sloucene kategorie a co ve vysledku do jake kategorie v POI.DAT. Pokud bych si stahl aktulani XLS, tak jenom porovnam ....
Uz bych se tak rad vrhl na cisla popisna, ale musim ted delat neco co mne zivi, pocitam tak zacatkem unora neco zkusim zbastlit


V CSV - to by šlo, podle čeho to chceš řadit?
A používali by to i další? (Jestli ne, tak bych jen tady pak dal link...)
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 568Příspěvek MilanSu

no pokud to bude v CSV tak si to pak v Excelu setridim jak potrebuju,
co se tyce ostatnich tak nevim, ale mohlo by se asi hodit ne
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 570Příspěvek Henry

Takže jednoduchý seznam v CSV je zde, piš připomínky...
http://www.poi.cz/poi/seznamkat.php
Jo a je to bez soukromých kategorií, ale to už si určitě každý pamatuje, jaké má soukromé a jestli do nich vkládal nějaké údaje 8)

Formát dat je tedy: (cislo, nazev, pocet POI, posledni aktualizace) řazeno podle názvu
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 571Příspěvek MilanSu

Tak jsem to presne myslel, "SUPER". Predpokladam, ze kdyz se vytvori nova kategorie, tak se automaticky aktualizuje i ten soubor CSV, takze pokud si ho stahnu mam vzdy aktualizovany seznam kategorii POI
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 572Příspěvek Henry

MilanSu píše: Tak jsem to presne myslel, "SUPER". Predpokladam, ze kdyz se vytvori nova kategorie, tak se automaticky aktualizuje i ten soubor CSV, takze pokud si ho stahnu mam vzdy aktualizovany seznam kategorii POI


Ano, žádný soubor CSV na serveru není, vždy se vygeneruje nový a hned pošle, nikam se neukládá...
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 573Příspěvek libor_m

Henry, takhle je to super, Milane, díky za nápad, už jsem se v tom začínal ztrácet :?
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 574Příspěvek MilanSu

Jak je videt, tak to bude vyuzivano i jinymi. Slo by dat nekam odkaz (abych si nemusel pamatovat) nekam na POI.Online. Idealni by bylo po otevreni Kategorii POI, tak dole jak se zadava filtr dat odkaz Seznam.CSV
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 575Příspěvek Henry

MilanSu píše: Jak je videt, tak to bude vyuzivano i jinymi. Slo by dat nekam odkaz (abych si nemusel pamatovat) nekam na POI.Online. Idealni by bylo po otevreni Kategorii POI, tak dole jak se zadava filtr dat odkaz Seznam.CSV


Done
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 576Příspěvek MilanSu

To henry :
Verejne vyslovuji pochvalu pred nastoupenou jednotkou POIaku :D
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 577Příspěvek Henry

MilanSu píše: To henry :
Verejne vyslovuji pochvalu pred nastoupenou jednotkou POIaku :D


Jeěště jednou a česky, já sú pravě popítý jihomaravaským vínem a ty malé písmenka nevidím :o :( :) :shock: :lol: :? No a zítra resp. i pozítří ples no jéééjej a předtím ta BEFOrE párty a v nedělu After párty - to mi radši přístup na site zatrhněte :oú))))
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Analýza blízkosti POI

Příspěvek: # 589Příspěvek Henry

Který opilec psal výše uvedený příspěvek? A ještě mým jménem - no fuj :D

Jinak jsem udělal malou změnu na http://online.poi.cz - u záznamů dole jsem nahradil odkaz na Analýzu blízkosti bodů přednastavenou hodnotou dané kategorie a tlačítkem, takže teď si může každý vlastník (nebo "kontrolor") nastavit vlastní hodnotu pro zjištění, zda jsou dva a více POI k sobě blíž než si stanoví - slouží to především k odhalování nechtěných duplicit.

Můžete se tak např. podívat, která golfová hřeště jsou od sebe blíž než 5 km.

Jinak pro zvědavce co se týče výpočtu, tak to není přesně kruh s poloměrem (zde 5 km), ale čtverec jehož středem je bod A s hranou 2 x [zkoumaná hodnota] (zde 5 km) a je-li bod B uvnitř daného čtverce, tak vám to ta analýza vyplivne. Maximální odchylka tedy může být cca 1,414 * [zkoumaná hodnota] (zde 5 km), když jsou body v úhlu 45° nebo 135° od rovníku.
Roacher
Příspěvky: 81
Registrován: 10.10.2005, 9:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 590Příspěvek Roacher

Ehm, Henry, jak prosté :shock: :lol:
Acer N35
2x SD 512
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Analýza blízkosti POI

Příspěvek: # 597Příspěvek Henry

Henry píše: ...
Můžete se tak např. podívat, která golfová hřeště jsou od sebe blíž než 5 km.

Jinak pro zvědavce co se týče výpočtu, tak to není přesně kruh s poloměrem (zde 5 km), ale čtverec jehož středem je bod A s hranou 2 x [zkoumaná hodnota] (zde 5 km) a je-li bod B uvnitř daného čtverce, tak vám to ta analýza vyplivne. Maximální odchylka tedy může být cca 1,414 * [zkoumaná hodnota] (zde 5 km), když jsou body v úhlu 45° nebo 135° od rovníku.


Upravil jsem algoritmus (při velkých hodnotách mohl "přehlídnout" blízkost bodů), teď by to mělo být O.K. a oproti předchozímu způsobu to teď už počítá s přesným kruhem okolo daného bodu. Přidal jsem taky sloupec, který znázorňuje skutečnou délku v metrech mezi danými body.
A nepoužívejte tuto funkci (pokud možno) na kategorie s mnoha záznamy, ať se příliš nezatěžuje server, přece jen to je dost počítání. Jde hlavně o města, hory a českou poštu...
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 743Příspěvek MilanSu

To Henry :
Posledni dobou mi vsechna upozorneni na zmeny POI chodi se souradnicemi ve stupnich, konec koncu to koresponduje i s novymi leteckymi mapami.
Musim to rucne prepocitavat v externi tabulce, neslo by nejak umoznit editaci souradnice ve stupnich (nejaky vypocet tam mas, sice ne na desetinna mista vterin, to by taky nebylo spatne doplnit, alespon 2 des.mista (aby to korespondovalo s mapami))
Nevim jestli by to vubec slo, ale dost by to zjednodusilo spravu POI, to doplneni souradnice ve vterinach o 2 des.mista, zase zobrazi na mape skutecnou polohu, jinak pri zaokrouhleni je to nekdy "krapet" mimo
EDIT : Idealni by to bylo neco podobneho jako je v pluginu TTCoords. V podstate nejaky script, ktery by se pustil pri potvrzeni ulozeni zmen, pokud zadam napr. 50,054917, ulozi se tuto a prepocte na 50 3 17,7
pokud zadam 50 3 17,7, prepocte se na 50,054917 a dale to same. Mozna, ze te napadne lepsi reseni, pokud to tedy vubec bude mozne.
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Odpovědět