Důležitá změna na online.poi!

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Důležitá změna na online.poi!

Příspěvek: # 5248Příspěvek Henry

Raději jsem založil nové vlákno...
Oznamuji, že byl kompletně přepsán kód na online.poi.cz, což s sebou přináší i některé změny.
Neměnil se design (až na vyjímky), takže by neměl být problém v orientaci na stránce. Co je tedy jiné?

1 - u registrovaných uživatelů se nyní vůbec nepoužívá SESSION (pouze u Anonymních uživatelů), takže se zrychlilo načítání stránek
2 - k zrychlení načítání stránek rovněž přispělo vyčištění a zjednodušení kódu
3 - identifikace uživatele je plně pod správou systému phpBB
4 - většina odkazů se nyní předává pomocí metody GET, což umožňuje jednotlivé stránky lépe odkazovat (záložky, odkazy z jiných stránek...)
5 - hodně práce se udělalo na vnitřní logice generování stránek, s tím spojené otázky zabezpečení, práv uživatele nebo přidávání nových funkcí do budoucna
6 - z důvodu, že se již nepoužívá SESSION, tak nenastane situace, kdy po delší neaktivitě se další stránka přesměruje na výchozí přehled kategorií, "aktivní" kategorie zůstává tak dlouho dokud v přehledu kategorií neklepnete na zobrazení záznamů jiné kategorie (pouze v případě, že máte vybranou kategorii, která je mezitím správcem odstraněna, tak se nastaví kategorie č. 26 - Mobilní radary)
7 - ze stejného důvodu jako v č. 6 si systém pamatuje filtry pro kategorie a pro záznamy dokud neklepnete na tlačítko "Zrušit filtr"
8 - změnilo se zobrazování hlášek, které je podobné tomu z fóra, a které již "nerozhazuje" design stránek
9 - změnila se stránka "Úpravy kategorie", kde zmizely selecty s několika tisíci řádky uživatelů (změna správce kategorie a asistenti) a místo nich bylo vytvořeno textové políčko, u kterého se při psaní objevují relevantní výsledky (obdoba našeptávače známého z vyhledavačů napsaná v AJAXu)
10 - byly opraveny chyby funkčnosti nalezené při překopávání kódu
11 - nový systém je psán v kódování UTF-8 (starý ve win1250), které se používá také zde na fóru, data na online.poi jsou zatím uložená v kódování win1250, takže se musí většina věci na webu "překódovávat", ovšem zanedlouho bude někdy v noci proveden převod do formátu UTF-8 i v databázi

Určitě se při přepisování takového projektu nasekala řada chyb, takže budu rád, když mně zde do fóra napíšete, co se chová jinak, než by se chovat mělo. Dnes se ještě budou zobrazovat výpadky u nověji registrovaných uživatelů a některá nedávno změněná nastavení v Uživatelském panelu nebudou reagovat, ale to by se mělo v následujících hodinách změnit.
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Důležitá změna na online.poi!

Příspěvek: # 5255Příspěvek Ivo

Mam zasadni problem ve FF 2.0.0.4, stranka s kategoriemi je totalne rozhazena, ani se nedaji poznat jake kategorie tam jsou zobrazeny. V IE 7 je stranka OK. Tedy az na prni radek stranky, ktery ukazuje stejnou chybu:

Kód: Vybrat vše

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /home/www/poi.cz/www/www.poi.cz/newpoi/promenne.php on line 202: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource
EDIT: Jeste screen shot - http://www.ivopokorny.cz/temp/poi.jpg
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
lygos
Příspěvky: 10
Registrován: 28.5.2006, 12:22

Re: Důležitá změna na online.poi!

Příspěvek: # 5256Příspěvek lygos

Nejsem schopen smazat POI z kategorie, kterou spravuji ani pripojit nove POI, vzdy dostanu hlasku:

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /home/www/poi.cz/www/www.poi.cz/newpoi/funkce.php on line 1027: Undefined variable: sess_id_kat
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /home/www/poi.cz/www/www.poi.cz/newpoi/funkce.php on line 1029: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Důležitá změna na online.poi!

Příspěvek: # 5257Příspěvek rossini

Henry to řeší - vydržte.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Důležitá změna na online.poi!

Příspěvek: # 5258Příspěvek Henry

Ten první BUG jsem opravil a na ty další se hned podívám...
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Důležitá změna na online.poi!

Příspěvek: # 5260Příspěvek Ivo

Henry, diky. Ve FF jiz je to OK. :palce:
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Důležitá změna na online.poi!

Příspěvek: # 5261Příspěvek Henry

Už by měly být opraveny i ty chyby od Lygose - zabezpečení se dělalo nakonec a zde bylo příliš restriktivní :!:
U Iva byl problém ten, že jsem stránky otestoval jako admin i jako běžný uživatel, ale ne jako běžný uživatel, který nemá žádnou vlastní kategorii :cry: :KO: :koul:
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Důležitá změna na online.poi!

Příspěvek: # 5263Příspěvek MilanSu

Dnes jsem zkusmo vyzkousel kontrolu vzdalenosti bodu a v IE6 je nejak divne CZ (ale nejsou to jenom znaky s apostrofem) a chybne se zobrazuji souradnice.Viz screenshot
EDIT: jeste uplna prkotina, ve foru se zobrazuje cas o hodinu mene (viz tento prispevek odeslany 23:17). V souvislosti s vyhledanim blizkosti zaznamu me napadlo jeste jedno mozne "vylepseni". Moznost odkazu primo z vyhledanych blizkych bodu a v souvislosti s tim (nevim jestli je realne) moznost zadani vice retezcu do hledani (cislo bodu;cislo bodu ....)
Přílohy
poi.jpg
poi.jpg (75.01 KiB) Zobrazeno 12323 x
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Důležitá změna na online.poi!

Příspěvek: # 5307Příspěvek Henry

No však já vidím čas příspěvku 23.17 :grin:
Problém je jinde a divím se, že sis toho za ty léta nevšim :o) Takže v Uživatelském panelu (http://www.poi.cz/poibb/ucp.php?i=165) vyber UTC + 1, Střední Evropa, Berlín, Praha, Brno a o položku níž je "Právě je nastaven letní čas:", tak tam dej "Ano".

Tu analýzu jsem upravil, zobrazení na mapě bude dělat Rossini a to s tím vyhledáváním jsem nepochopil.
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Důležitá změna na online.poi!

Příspěvek: # 5311Příspěvek rossini

Tu mapu už mám v "BETA" verzi, dokončím to v Pátek a Sobotu, v neděli to bude...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Důležitá změna na online.poi!

Příspěvek: # 5316Příspěvek Docent

Šel by udělat nějaký filtr, aby neveřejné kategorie nechodily do RSS čtečky :zamysl: ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Důležitá změna na online.poi!

Příspěvek: # 5317Příspěvek freewall

Taky jsem na to koukal, co mi to tam leze, po chvili jsem pochopil :usmev:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Důležitá změna na online.poi!

Příspěvek: # 5318Příspěvek Jirásek

A ještě jedna drobnost. Dříve, když se kliklo na ikonu u kategorie, stahla se ikona s příslušným názven kategorie. Dnes jsem zkoušel stahnout kategorie a ikony kolegovi na při kliknutí na ikonu se načetla znova první stránka kategorií. Pokus jsem opakoval na několika počítačích (IE6, IE7), pořád stejné.
Jediné co funguje - uložit obrázek jako a přepsat číslo názvem příslušné kategorie.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Důležitá změna na online.poi!

Příspěvek: # 5321Příspěvek MilanSu

To Henry: Za cas se omlouvam, to jsem skutecne prehledl, jsem holt LAMA :grin:
Pokud se tyka vyhledani, myslel jsem to jako vicenasobny filtr. Napr. zadam cislo zaznamu 3224; 1254 a vyhledaji se zaznamy 3224 a 1254 (ten strednik je jako oddelovac, ale v podstate rekneme treba 3224 AND 1254) v podstate jako bezne vyhledavani treba v Googlu.
Pokud se tyka vyhledani blizkych bodu, v zobrazenych souradnicich se orezavaji nuly zprava, pokud by to slo, bylo by lepe je tam ponechat, lepe se to kontroluje, kdyz je to zarovnane.
Pokud se tyka vyhledani ze zobrazeneho seznamu blizkych bodu, myslel jsem to tak, ze by bylo aktivni zobrazene cislo zaznamu a kliknutim by se vyhledal prislusny zaznam s moznosti editace, pripadne hned oba blizke body.
Ale to jsou spise namety, na usnadneni pouzivani. Snad jsem to ted popsal srozumitelne. :zub:
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Důležitá změna na online.poi!

Příspěvek: # 5323Příspěvek Henry

RSS čtečka byla upravena, aby se tam nezobrazovaly soukromé kategorie.
Stáhnutí ikony z přehledu kategorií opět funguje jak má.
S tím multi hledáním popřemýšlím...
Odpovědět