Nová řada TomTom Go 400,500,600,5000,6000

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Uživatelský avatar
honey72
Příspěvky: 16
Registrován: 5.12.2008, 17:51

Re: Nová řada TomTom Go 400,500,600,5000,6000

Příspěvek: # 50519Příspěvek honey72

Díky za info, po práci to taky stáhnu. Těch téměř 6 GB by se mi stahovalo přes pracovní dobu :-) Hned potom prověřím, jestli je něco nového. Nečekám, že už přibudou vlastní POI, hlasy, barvy, ale mohla by být opravena ta potřeštěná Zuzka.
TomTom GO 5000, dříve TomTom GO 1005 LIVE, ještě dříve GO 730 T, předtím MIO MOOV 370 a jako první MIO 250
Uživatelský avatar
hanyss25
Příspěvky: 95
Registrován: 6.4.2012, 10:07

Re: Nová řada TomTom Go 400,500,600,5000,6000

Příspěvek: # 50520Příspěvek hanyss25

Jak uz jsem jednou psal... aktualizace se tyka map ne SW navigace. Na 100 % nic noveho ve vlastnostech nepribyde. :koul:
TomTom GO 6200 |TomTom GO 5000 |Rider 410 | Bandit Action Cam | 16.401 | map: Europe v975 (07/2016) | MyDrive Connect: (4.1.2.2959) | Škoda Octavia 2 Combi RS 2.0 TFSI, 160 kW, 215 HP
dalislavista
Příspěvky: 4
Registrován: 15.2.2014, 8:45

Re: Nová řada TomTom Go 400,500,600,5000,6000

Příspěvek: # 50521Příspěvek dalislavista

Proč mě zase TomTom nepřekvapil...
od konce minulého roku urguju opravu mapy- viditelnost silnice mezi Vysokou Libyní a Bílovem. Silnice tam je, ale od nějaké z minulých oprav map jakoby neexistuje. Mezitím mou opravu akceptovali, v lednové mapě nic a nyní zase NIC. Tak hlavně, že máme doživotní aktualizace map. Třeba to za pár let zapracují.
Uživatelský avatar
Bufik
Příspěvky: 4
Registrován: 4.1.2014, 12:15

Re: Nová řada TomTom Go 400,500,600,5000,6000

Příspěvek: # 50524Příspěvek Bufik

Tak nějaké chybějící cesty je to poslední co mě trápí. Jak jsem již jednou psal , jezdím celou EU a s touto navigací je to utrpení. Asi největším problémem je že nefunguje upozorňování na radary. Respektive funguje ale podivně. Pokud naplánuji cestu tak to radary ukazuje , ale při jakékoli změně trasy radary zmiznou a neukazuje nic. Taky na radary neupozorňuje zvukem a to je mám zvuky zapnuté. Zkoušel jsem vše možné a nic. Taky mě trápí samovolné restartování. Dále zpožděné reakce , třeba na křižovatkách kdy už jsem za ní a on hlásí odbočte vpravo. No a co opravdu nemůžu vydýchat je když třeba přejedu odbočku tak než naplánuje novou trasu tak to trvá tak dlouho že přejedu i tu další. Samozřejmě to dělá u delších tras , ale nechápu proč začne plánovat trasu celou znova. Větší nedodělek snad TomTom ani vypustit nemohl.
TomTom GO 5000
rumcajs_tr
Příspěvky: 20
Registrován: 3.3.2013, 11:34

Příspěvek: # 50533Příspěvek rumcajs_tr

Ahoj, po delší době jsem si v TT všiml, že mi nějak zmizelo nastavení ohledně vyhýbání se trafficu. Mám Go5000 a dřív byla volba nepřeplánovat - zeptat se - přeplánovat automaticky... teď to zaboha nemůžu najít... :-(

EDIT: Tak jinak, to nastavení tam je, ale to co se změnilo je, že i po rozkliknutí dopravní události ji nelze vyřadit z trasy a to dřív šlo... přeplánuje to pouze tomtom, pokud ovšem uzná, že zdržení je dostatečně dlouhé - ručně se to nedá vynutit...
Uživatelský avatar
honey72
Příspěvky: 16
Registrován: 5.12.2008, 17:51

Re: Nová řada TomTom Go 400,500,600,5000,6000

Příspěvek: # 50536Příspěvek honey72

No ten traffic opravdu ovládá plně TomTom, může se zatím nastavit jen co má dělat, pokud dojde ke změně. Ale události, o kterých navigace ví už během plánování nijak zatím ovlivnit nelze. Třeba kousek od baráku máme půlroční uzávěrku a objížďka je vedena okolo nás. Jenže (a za to Tomtom asi nemůže, to je to pitomé označení celého úseku) uzavřena je jen asi čtvrtina trasy a ten zbytek zbytečně navigace táhne přes město. Takže když jedu po objížďce podle skutečnosti a najedu na obchvat jak mám, Navigace se může zbláznit, co si to dovoluju :usmev: . Všechno to zčervená, ukáže se mi zákazová značka, nějaká červená nesmyslná čísla o čase a pořád se mě snaží z té silnice dostat pryč. GO 1005 se mě prostě zeptá, jestli se chci uzávěrce vyhnout. PS: jedná se o uzávěrku I/14 v Trutnově křiž. s ulicí Na Konečné až po křiž. s Vlčickou. Navigace ukazuje uzávěrku o několik kilometrů dál až ke kruh.objezdu na náměstí Svobody.
TomTom GO 5000, dříve TomTom GO 1005 LIVE, ještě dříve GO 730 T, předtím MIO MOOV 370 a jako první MIO 250
Uživatelský avatar
honey72
Příspěvky: 16
Registrován: 5.12.2008, 17:51

Nová řada TomTom Go 400,500,600,5000,6000

Příspěvek: # 50551Příspěvek honey72

Tak jsem trošku projel po republice novou GO 5000 a jsem docela překvapený, čekal jsem nepoužitelnou navigaci. Samozřejmě pominu nedostatky, o kterých se v tomto vláknu píše - nelze nahrát svá POI, hlasy, barvy atd. Když však srovnám s GO 1005, největším přínosem je nejen možnost více než tří průjezdních bodů, jsou jich desítky, ani je nevyužiji, ale jejich správa. V Go 1005 jsem musel i ty tři jediné body přesouvat postupně v seznamu tlačítky a pamatovat si, který je který. V GO 5000 se objeví mapa trasy s vyznačenými body a jejich označením se jednoduše navolí pořadí. Dále pak u 1005 schází ukládání tras, kvůli kterému jsem musel 5000 pořídit. Zpočátku jsem se obával, že modré menu s menšími šipkami mi bude vadit, ale člověk si zvykne rychle. Výborná je malá šipečka, ukazující těsně následující křižovatku. Co se týče hlasu Zuzana, v 1005 hlásila do nějaké aktualizace blbě levou a pravou stranu, od té doby bez chyb. Proto jsem se divil, že u nové 5000 to zase plete. Ale jak jsem vysledoval, opačně to hlásí jen u typu "držte se vlevo" nebo "držte se vpravo" avšak jen u jednoho typu šipky. Šipek, u kterých to hlas řekne je totiž více druhů, různě zahnutých nebo kvůli přejíždění pruhů, ale Zuzana říká opačně stranu jen u jedné z nich. Takže už jsem pak vždy při mrknutí na šipku nahlas dětem říkal, poslouchejte, jak to Zuzana poplete. Co však Zuzana už oproti 1005 nedělá, je vkládání slabiky "DVA" do textů, třeba ulice NA DVA LOUCE apod. Samozřejmě, některá slova nepřelouská ani nyní. Někdy se mi zdálo, jako by navigace měla sekundu zpoždění. Začala hlásit odbočku až za ní, rychlost byla už jiná apod. Po restartu (po bubínkách) to bylo v pořádku a docela mne udivilo, že navigace hned naběhla jako by se nic nestalo a dál pokračovala po trase. To by 1005 neudělala. Co je u 5000 trošku blbé, že nevíte o ztrátě spojení s Traffic. Objeví se sice hláška, ale zrovna se nemusíte dívat a pak hurá do zácpy. U 1005 zmizela dopravní lišta, ale tady lišta zůstane a ikonku s přeškrtnutým autíčkem vidíte vedle ikonky baterie jen po přepnutí do menu. Co mi docela vadí u 5000, je noční režim. I v min.podsvětlení to docela oslňuje a přitom je šedá mapa prd vidět. Snad pomohou později vlastní barvy. Na zvláštní vyhledávání adres a POI jsem si už také zvykl. Dokonce jsem i rád, že zmizelo zadávání státu. Sice vyděsí, kolik toho v Evropě musí hledat, ale je to rychlé. Avšak výsledky nic moc a navíc, dost nepřesné polohy. Možná právě proto jak 5000 ukazuje v liště ty benzínky na trase a vzdálenost k nim, když se k nim přiblížíte asi na cca na 500 metrů (na dálnici i kilometry), vzdálenost k nim zmizí a Vy nevíte, jestli jste ji minuli anebo jestli máte pokračovat. Navíc, jsou to jen benzínky těsně u silnice a na dálnici jen po Vaší straně. Pokud je k nim delší sjezd anebo přejezd na druhou stranu, tak tam není. Doufám, že v budoucnu se do lišty budou moci navolit i jiná POI, třeba odpočívky. Také se mi několikrát stalo, asi po běžné denní aktualizaci, že namísto Zuzany mě po ránu vyděsil Miloslav ...
TomTom GO 5000, dříve TomTom GO 1005 LIVE, ještě dříve GO 730 T, předtím MIO MOOV 370 a jako první MIO 250
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Nová řada TomTom Go 400,500,600,5000,6000

Příspěvek: # 50552Příspěvek Tonny

Není těch nedostatků nějak moc???
Jak tak pročítám, určitě bych si tuto "navigaci" nekoupil...

Mimo tema:
HMMM, a jakou vlastně?
Mám pocit, že od dob TOMTOM ONE XL první generace /rok 2008/ TOMTOM neumí vyrobit navi, která by v něčem nebyla tak říkajíc "na nic"!!!!
Na "nových" navi se bez vyjímky vždy najde něco, co se dá nazvat zásadním problémem a to, co bych nazval "užitná hodnota" /co umí ve vztahu k ceně/ klesá limitně k velmi nízkým hodnotám.
Už jen čekám, kdy navi po některé aktualizaci zcela přestane navigovat, bude to ještě navi???
Sestupná tendence TOMTOMů je zcela zřetelná, co bude dál???
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

rumcajs_tr
Příspěvky: 20
Registrován: 3.3.2013, 11:34

Příspěvek: # 50566Příspěvek rumcajs_tr

Mě teda vadí hlavně to, že se u GO5000 nedá manuálně vyhnout zobrazené dopravní události... pokud například z rádia slyšíte, že je tam už 10km kolona a traffic tomtomu si myslí, že je tam jen 2km a je rychlejší to tedy projet přímo, navede Vás do zácpy a nemáte šanci. Událost vidíte, dá se na ni kliknout, ale volba vyhnout se není... :-(
rumcajs_tr
Příspěvky: 20
Registrován: 3.3.2013, 11:34

Příspěvek: # 50613Příspěvek rumcajs_tr

Dnes aktualizace 13.051 - kromě hlasového ovládání, které je v naších zemích nefunkční - nic nového :-(
Uživatelský avatar
hanyss25
Příspěvky: 95
Registrován: 6.4.2012, 10:07

Re: Nová řada TomTom Go 400,500,600,5000,6000

Příspěvek: # 50616Příspěvek hanyss25

Ano verze 13.051 skutecne prinesla hlasove ovladani (pouze do zarizeni GO 5000) protoze toto jedine zarizeni disponuje mikrofonem. Nicmene ovladani v ceskem jazyce ma byt podle oficialniho fora nekdy v cervnovem updatu :usmev: sme asi nak v druhe varce podporovanych zemi . Dalsi zmeny kterych jsem si vsimnul:

- v panelu trasy na pravo se zvetsilo pismo: cas, vzdalenost a doba dojezu jsou nyni citelnejsi
- v panelu trasy se upravily slovicka "kilometry" atd na zkratky "km" , "hod". "min." a tak pri zacpe a vzdalenosti neleze slovo kilometry do ztracena kde bylo videt jen kilom... a kdyz byla naka kolona tak zbyvalo vzdycky ,9 kilom... takze tedka se zkratkama jde vse videt

- v nabidce zvuky a varovani pribyla moznost na upozorneni vystrah bud: cist nahlas upozorneni, varovne zvuky, zadny. predtim byl jen prepinac vypnuto zapnuto

to je asik vse ceho jsem si stacil vsimnout :zamysl:
TomTom GO 6200 |TomTom GO 5000 |Rider 410 | Bandit Action Cam | 16.401 | map: Europe v975 (07/2016) | MyDrive Connect: (4.1.2.2959) | Škoda Octavia 2 Combi RS 2.0 TFSI, 160 kW, 215 HP
rumcajs_tr
Příspěvky: 20
Registrován: 3.3.2013, 11:34

Re: Nová řada TomTom Go 400,500,600,5000,6000

Příspěvek: # 50617Příspěvek rumcajs_tr

Ahoj, dík za doplnění, ty drobnosti jsem přehlédl, ale jestli opravili ty "kilometry" za "km", tak je to super :-)

Jinak ještě dotaz - nemáte někdo problém s dobíjením GO_5000 v autě? Nedávno se mi stalo, že navi se mi vypnula protože došla baterka, a to i přesto, že byla normálně v kolíbce připojená na napájení. Když jsem ji vzal do ruky, byla pěkně žhavá... nikdy dřív se mi to nestalo.

Trochu jsem nad tím špekuloval a nakonec mě napadlo tohle - za předním sklem ve slunečných dnech svítí docela brutálně slunko - a černá zadní strana navigace se pěkně zahřívá. A jestli je tam nějaká li-ion nebo li-pol baterka, tak má určitě ochranu od teploty, takže nad určitou teplotu se nabíjení odpojí - tudíž se nenabíjí. To by odpovídalo tomu, že mi to zatím udělalo jen dvakrát a vždycky když bylo slunko a navi byla docela horká. Ve stinných dnech není problém. Navigačku mám od listopadu, takže jsem pořádné hice ještě nezažil - doufám, že to nebude standardní chování, že při cestě parným létem budeme končit s vypínajícíma se navigacema. Dost mě překvapuje, že navigačka v tu chvíli jede na baterku a až se vybije - chcípne - proč by to nemělo být uděláno tak, že se sice nedobíjí, ale aspoň napájí???

Je to ale jen hypotéza, takže se chci zeptat, jestli někdo narazil na něco podobného v přicházejících parných dnech...?

Díky
Uživatelský avatar
hanyss25
Příspěvky: 95
Registrován: 6.4.2012, 10:07

Re: Nová řada TomTom Go 400,500,600,5000,6000

Příspěvek: # 50619Příspěvek hanyss25

Ahoj, tak s moji GO 5000 jsem to nezazil a to jsem s ni jezdil pres cele leto. S tim vedrem mas pravdu hodne se mi to stavalo kdyz jsem mel mobil,navi na skle a tak jsem prisel s resenim, mam proste pustenou klimu ktera ochlazuje okno a tudiz i taky navigacku a funguje, a je to aji dobre ze to nefouka prednima vetrakama primo na me :usmev:

Jinak k tvemu problemu. Nabijis navi origo kabelem? Nekde jsem cetl ze tohle muze delat neorigo kabel nebo treba kabel prodlouzeny pres nejakou redukci, dalsi kabel atd... Zkus si v navigaci zapnout moznost - Nastaveni baterie - Pokud je odpojeno od site, prejde automaticky do rezimu spanku. Takhle uvidis ze kdyz navi prestane nabijet upozorni te to ze se vypina. Ono to neni nejake reseni ale spis by se tim dalo vypozorovat kdy se ti navigace vypina - treba: vypne se z elektriny po 5 minutach, 30, hodine nebo tak vis...

Jinak v vemu lze nahore v pravo videt ikonku baterky a pokud je zarizeni v napajeno je ikonka baterky preskrnuta bleskem pokud jede z baterky je tam jen baterka.
TomTom GO 6200 |TomTom GO 5000 |Rider 410 | Bandit Action Cam | 16.401 | map: Europe v975 (07/2016) | MyDrive Connect: (4.1.2.2959) | Škoda Octavia 2 Combi RS 2.0 TFSI, 160 kW, 215 HP
rumcajs_tr
Příspěvky: 20
Registrován: 3.3.2013, 11:34

Re: Nová řada TomTom Go 400,500,600,5000,6000

Příspěvek: # 50620Příspěvek rumcajs_tr

Ahoj, to je právě divné - mám zaškrtnuto, aby se při odpojení ze sítě přepnul do režimu spánku, ale on se nepřepíná - prostě se objeví nápis, že baterka je vybitá a šmytec... taky ikonka blesku se objevuje - skoro jako by to nestíhalo dobíjet.
Je ale pravda, že mám napájení neorigo kabelem a ještě s prodlužovačkou.
Ještě by to mohlo souviset s tím, že jsem teď měnil auto - dřív s oktávkou v pohodě. taky mi na to foukala klimoška - teď se superbem dvakrát za sebou problém (výduchy klimošky jsou tam jinak a může to souviset i s vyhřívaným předním sklem?)?

Přisuzoval jsem to hlavně tomu přehřívání kvůli tomu, že navigace byla fakt dost teplá a ve stinných dnech to nedělá, ale může to souviset i s tím nabíjením - ten drát s prodlužovákem jsem ale v předchozím autě používal taky a nikdy nebyl problém... tak nevím, budu to pozorovat a třeba na něco přijdu.
Roura74
Příspěvky: 8
Registrován: 10.2.2014, 18:06

Nová řada TomTom Go 400,500,600,5000,6000

Příspěvek: # 50622Příspěvek Roura74

Já si odpálil baterku postupně na ONE a pak na TT730. Oboje jsem nechal omylem za oknem v zaparkovaným autě. Budeš mít asi podobnej problém.
Odpovědět