Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Odpovědět
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 48730Příspěvek Gumídek

Tak se pořádně podívejte na umístění kamer na těchto křižovatkách....Vždy je minimálně jedna kamera, která prostor křižovatky snímá také ve směru jízdy. Takže se nemusíte bát toho, že následuje postih za to, že dobrzdíte třeba metr za čárou.... :usmev:
Když ještě běžel starý systém, např. na křižovatce ulice Střelničná, tak fungoval tak že se aktivoval záznam všech kamer. Takže bylo auto na snímcích zepředu, z boku, zezadu, vždy to bylo tak, aby na fotce nebylo pochyb, že je auto opravdu v prostoru křižovatky a vjelo do ní na červenou...Dokonce jsem tyto snímky viděl, když ještě nebyl bodový systém..Přinesl je do Mynosu jeden člověk, bydlící v Ďáblicích. Přišlo mu předvolání, a policie mu předložila tyto snímky. Takže nemohl ani tvrdit, že auto neřídil, protože byl vidět jeho obličej....Stačí vám to takto ???
Pochopte, kdyby vám chtěli dát pokutu za to, že jste přejel čáru o metr, tak u soudu by to s největší pravděpodobností prohráli. Je to stejné jako s rychlostí. Až po vyloučení "statistické chyby" lze bezpochyby tvrdit, že se jedná o překročení rychlosti. A ta statistická chyba jsou 3km....Takže 53Km/h je neprůkazné, ale už 54Km/h ano....
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 48732Příspěvek freewall

8-) 8-) 8-)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
PeNik
Příspěvky: 11
Registrován: 29.8.2007, 12:54

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 48735Příspěvek PeNik

Tak mi to nedalo a kouknul jsem se do silničního zákona, kde se píše:
(2) Při řízení provozu na křižovatce znamená pro řidiče
a) signál s červeným světlem "Stůj!" povinnost zastavit vozidlo před dopravní značkou "Příčná čára souvislá", "Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě!" a "Příčná čára souvislá s nápisem STOP", a kde taková dopravní značka není, před světelným signalizačním zařízením,


Podle mě, když člověk zastaví za namalovanou čárou, může to být klidně postihnutelné, ale vůbec nijak to nesouvisí s kamerami (snad jen jako důkaz). :grin:
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 48736Příspěvek Gumídek

Já moc dobře vím, co je v silničním zákoně. Ale otázka nezněla, co je v silničním zákoně...Uživatel se ptal, jak funguje záznamové zařízení...
PeNik
Příspěvky: 11
Registrován: 29.8.2007, 12:54

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 48737Příspěvek PeNik

To je sice hezké, ale také se ptal, zda může dostat pokutu. Může.

A jak funguje zařízení? To přesně nevím, ale když jsem já dostal pokutu za průjezd na červenou (už to bude 10 let, někde na Legerově v Praze), tak fotka byla taková, že jsem ještě nevjel pořádně do křižovatky a už jsem byl zaznamenán, že jsem byl za semaforem. Podle mě se to v tomto daném případě aktivovalo pár chvil před pádem na červenou. A jestli tenkrát byl systém tak chytrý, že dokázal zjistit, že něco jede nebo se automaticky spínal a pak lidská síla vyhodnocovala snímky, nevím. Ale nepamatuji si, že by se někde u křižovatek, kde je radar, něco dávalo do silnice, ale vyloučit to nemohu.

Takže jsem napsal nic neříkající příspěvek. :palce:
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 48738Příspěvek Gumídek

Jo.... :zamysl:
Martin Lexa
Příspěvky: 80
Registrován: 5.1.2010, 22:15

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 48758Příspěvek Martin Lexa

K tomu, abys dostal pokutu za zastavení metr za čárou, chybí materiální aspekt přestupku. Možná finančně motivovaný správní orgán to neuzná, ale soud ano.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 48759Příspěvek Gumídek

To zcela určitě. Lepší zastavit metr za čárou, než to nahulákat na červenou do křižovatky a způsobit dopravní nehodu.... :usmev:
Uživatelský avatar
Strogoff
Příspěvky: 76
Registrován: 23.5.2008, 10:40

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 48819Příspěvek Strogoff

Dobry den, mam par otazek ohledem usekovych radarech EU. jestli se nemylim, radary EU sice meri rychlost, ale protoze je zaplatila Evropska Unie, nesmi se prozatim pouzivat na pokutovani. Rad bych se vas zeptal:
1 - proc vubec EU plati radary na nic? Predpokladam ze CZ slouzi jako laboratorni mys, ze az se vse vyjasni (technika, pravo, zakon...) tak se naimplantujou po cele Evrope?
2 - kdy se ty radary EU budou pouzivat jako ostatni na pokuty?
3 - jak se dozvime ze radary EU uz EU nejsou?
Dekuji za objasneni.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ted Garmin 3597, drive Garmin 3790, Garmin 760
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 48820Příspěvek freewall

1) K využití pro řízení dopravy, monitorování dopravní situace, statistickým účelům ap. bla, bla
2) Mám dojem, že ten závazek je na 3 roky
3) Nedozvíš, pochybuji, že to bude někdo vytrubovat do světa - ohlídat si to musíš sám... a nebo jezdit tak, aby ses nemusel o to starat
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 48821Příspěvek Gumídek

1) EU neplatí radary na nic. Evropská unie dává peníze na dopravu a rozvoj technologií s ní souvisejících. A tato zařízení nefungují jen jako úsekový radar, ale i na sběr dopravních informací, vyhledávají kradená auta, dále jestli je SPZ na autě na které patří atd...
Dále k té Evropě. Úsekových měření se až zas tak moc po Evropě nevyužívá. Tím ale neříkám, že je nepoužívají vůbec, to ne..Mají zase vyzkoušené a ověřené jiné systémy. Švýcarsko má např. stacionární radary po dálnicích...a ve městech samozřejmě také...
p.s. mám pocit, že snad ten typ našeho úsekového měření je i český patent..ale to nevím určitě...a není to zase tak důležité..

2) Po dobu tří let je není možné používat k represívním účelům...
Jakmile zjistím změnu ve fungování kteréhokoliv úsekového měření, tak přemístím do úsekových radarů. Také kvůli tomu máme udělané přesunování bodů z kategorie do kategorie.....

3) Zde to vůbec není jednoduché. Já se snažím získávat informace, ale...Občas přátelé pustí informaci, ale dnes, kdy se každý bojí o židli, to zase taková sláva není...Takže pátrám a ptám se, a když se něco dozvím, tak se vždy o to zde podělím...

Stačí to aspoň takhle ??? Moc jsi se toho nedozvěděl, viď ???
Uživatelský avatar
Strogoff
Příspěvky: 76
Registrován: 23.5.2008, 10:40

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 48822Příspěvek Strogoff

Panove, moc Vam dekuji za upresneni. Je toho mnohem vic nez jsem ocekaval. Nicmene to znamena, ze pokud je nejaky usekovy radar v kategorii EU dnes, muze se stat ze nez se dostane do kategorie "normalni usekac" potrva par tydnu (mesicu?). Ne ze bych jezdil 200km/h v obci, to rozhodne ne, ale uznavam ze po ulici 5 Kvetna za Nuselakem nejedu presne 50-kou. Jeste dekuji za vysvetleni, a posilam muj obdiv a podekovani za udrzovani tak uzitecne a kvalitni databazi.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ted Garmin 3597, drive Garmin 3790, Garmin 760
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 48823Příspěvek freewall

Gumajz v tom má větší přehled, ale odhaduji, že to "vypuklo" tak nějak před rokem, takže si myslím nějaký je čas :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 48824Příspěvek Gumídek

Děkuji, děkuji za uznání... 8-) , jsem rád za každého, komu tato kategorie zachrání body...
Jen poznámka. Na 5.května jezdím předpisově, protože tam na několika místech rádi měří "měšťáci'.... :pistol:
Nicméně, zatím mám dle kontroly všechny body....
A přehled, no, někdy mám pocit, že mi z toho jde hlava kolem... :zed:
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 48840Příspěvek vrána

Vzal jsi mi to Gumajz z "ruky" - na 5. května jsou snad každý večer, i když pohříchu jsem je viděl jen směrem do centra - za měřenýmn úsekem mají "pokladničku" s anténou, namířenou na protikus, umístěný na konci úseku (malá parabolka se zářičem). Netřeba psát, že pokladnička tam není sama a vždy tam bylo ještě jedno auto, připravené vyrazit za tím, kdo by nechtěl zastavit. Jednou jsem dokonce asi o kilometr dál viděl takového hříšníka, zablokovaného hned třemi měšťáckými i stáťáckými vozy... nehledě na to, že dneska tam třeba šmejdil černý kombíkový Passat, ten samý, co byl pak vidět u té havárie vody na Sulické ulici. Včera jsem tam tudy sice jel kilo, ale to jsme mazali na auto na střeše u Shellky, co je vedle Zapy (víc nám ta cisterna nejede, heh). :mrk:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Odpovědět