Upozorňování na POI

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4537Příspěvek freewall

Potřeboval bych trosku poradit :roll:

Radary od Bloodika mi na mem milaaaskovi zarvali krasnym velkym pismem treba "Rychlostni alam - Alarm 70"

Kdyz manualne poslu pres POI Loader radary tak mam upozorneni tim nejmensim pisem, jake na milaskovi jde, prototoze ten tex je prislis dlouhy, sam chytra Gaminova masinka se snazi jej zmensit co nejvice, aby se to veslo na tu horni listu.
Takze bych potreboval poradit co z tech vsech radaru, aby se mi zobrazilo jen upozorneni (alarm) na tu kterou rychlost, nepotrebuji mit napsano, ze je to Kladno, trida......, coz ve sve slepote na tak malych pismenkach stejne nevidim.

Jednoduse proste co napriklad na tomhle :

<wpt lat="50.102340" lon="14.484920"><name>[M50] Praha 9, Spojovací (pod mostem) (smer Zizkov)</name></wpt>

mohu umazat, aby to na mne zarvalo ze "Alarm 50 km/h" a zobrazilo ikonu na trase

P.S. Tak treba tohle se mi asi na Garmina nevejde cele, ale nemusim mit zobrazeno "[M50] Praha 9, Spojovací (pod mostem) (smer Zizkov)", stacilo by jen to jak jsem psal
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Benik
Příspěvky: 8
Registrován: 14.5.2007, 19:25

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4540Příspěvek Benik

Zdravim,

mam Garmin C510 jako asi hodne lidi, kteri si koupili auto od GE money bank... mozna to sem nepatri... Muze mi prosim nekdo vysvetlit par veci...
Do navigace jsem si vzdy nahraval radary sam, ze zacatku jsem z toho byl zmateny jak kostelni mys. Nejak jsem to tam nahral a dal to neresil.

Ted jsem zjistil, ze na strankach radary.opevneni.cz je ten napis o kterem tady pisete.
Muj dotaz zni, jaky je rozdil mezi nahranim radaru pres POILoader nebo prave ze stranek http://radary.opevneni.cz...
Jsem asi blazen ale mam v tom hokej. Muze mi to prosim nekdo vysvetlit polopaticky. A taky nechapu slucovani kategorii, pac kdyz si nektere ty kategorie sloucim, tak v me navigaci nejsou zadne ikonky radaru a ani me to na ne neupozornuje.

dekuji vrele

David
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4541Příspěvek freewall

Radary stazene z opevneni byly (pokud budu mluvit za Garmina) takova super sluzba, protoze vse bylo nastaveno a tys je dostal do masinky pres POI Loader, pres doporucene "Atomaticke nastaveni" a nemusel ses o nic starat. To, ze vse bylo nastaveno znamena, ze podle rychlosti jakou jsi jel, se ti vcas spustil alarm s upozornenim na radar.
Ted, kdyz to Bloodik bohuzel zrusil, musis udelat tohle jako kazdy rucne - to znamena :

1) Stahnout vsechny soubory .gpx radaru (stacionarni, mobilni, usekove a semafory), zaroven i stahnout ikony
2) v PC vytvorit adresar napr. POI a v nem dalsi podadresare napr. Obchody, radary atd. atd,
3) do toho adresare "radary" ulozit vsechny .gpx soubory radaru a jejich ikony, ktere se ti urcite stahly ve formatu .bmp
4) Po pripojeni milaaaska, spustit POI Loader, vybrat cestu k adresari v PC na adresar "POI", pak "dale" atd. az bude ta nabidka nastaveni jak nahrat, tak vybrat "manualne", kazdym kliknutim "dalsi" se ti nahore zobrazi ta ktera kategorie POI´s, ktere mas ulozene v PC, az ti nabehnou radary, tak si v dolni polovine nabidky vyberes co chces "zafajfknout" - cili zda upozornit, kdyz prekrocis rychlost, kterou si stanovis nebo kolik metru pred tim mistem se ti ma spustit alarm. Asi je vhodnejsi ta prvni varianta - abys vcas sundal nohu z plynu - nekde se tu doctes nazory, jak si to kdo nastavuje treba vzdalenosti pred atd.

Jinak, pokud pises, ze i u ostatnich kategorii se ti nic nezobrazuje - za prve musis mit pretazene i ikony tech poi´s a za druhe v masince se ti zobrazi az pri vetsim zoomu (treti stupen zoomu - dej na mximum a pak 3x uber minusem) - sice se ti budou zdat vozovky zbytecne siroke ap., ale kdyz dosahnes vyssi rychlosti, tak se zoom automaticky zmensi a zase naopak atd.

Uuuuuuuuuf, doufam, ze staci :)

Slouzime lidu :P

P.S. A samozrejme, ze upozorneni si muzes nastavit u jake chces kategorie - ja osobne si nastavuji radary a nebezpecna mista, protoze aby to na mne rvalo u kazdeho Lidlu nebo hospody... to by bylo na budku :D
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Badys
Příspěvky: 29
Registrován: 5.5.2007, 7:08
Bydliště: východočech

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4542Příspěvek Badys

2 rossini - tak ať se zadaří
2 freewall - dobrá práce, pokud už toto Beník nepochopí, tak už pak nezbývá nic jiného, než ho nahnat k počítači, nažhavit telefony a jít s ním krok po kroku. Pak už to snad dopadne. No snad to někdy vrátí někomu jinému.
Akorát jsi mu zapoměl polopaticky vysvětlit co (kdo) je milaaasek, aby se nechtěl připojovat k manželce (přítelkyni) :lol: :lol: :lol: Beniku nic ve zlém, jsem jen hecíř.
S tím písmem Ti neporadím, až tak dalece neexperimentuju.
Garmin nüvi 3790T LIFETIME
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4543Příspěvek freewall

......pokud nekdo vite co mam umazat a co nechat, jak pisi vyse, dejte vedet - zatim jsem neco udelal metodou pokus - omyl - uvidim az zitra pojedu do prace, zda mi to jedno nebezpecne misto zobrazi jak bych chtel a jak jsem to myslim umazal, jak by to mohlo byt
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Zbyna
Příspěvky: 3
Registrován: 1.5.2007, 10:20

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4551Příspěvek Zbyna

Ahoj lidi existuje nejaky web kde lze stahnou poi body na zahraniční země?
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

těsně vedle

Příspěvek: # 4553Příspěvek rossini

Ano existuje, a jejich spousta. Výčet najdeš o pár témat níže na hlavní straně fóra. Víc číst, míň psát 8)
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4560Příspěvek freewall

ale nejvic toho najdes tady http://www.google.cz/ :D
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
bloodik
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 12:32

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4566Příspěvek bloodik

Tak jak Vam jde studium formatu zapisu GPX pro POIloader ? :)
(help -> vse je popsano v helpu POIloaderu ... sice blbe, ale je ;) )
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Benik
Příspěvky: 8
Registrován: 14.5.2007, 19:25

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4567Příspěvek Benik

TO freewall: děkuji vřele... Jsem si to radši vytiskl a musím si to přečíst vícekrát, pač mi to ještě hlava nebere... Ještě co jsem včera napsal tento dotaz, tak jsem si s tim hral a myslím si, že po dvouch hodinách se mi to možná povedlo... akorát mě mate to, že když si stáhnu radary např mobilní, zaškrtnu že to chci uložit ve formátu *.gpx, tak se mi to uloží stejně v nějakém *.xml, takže jsem ho jednoduše přepsal na gpx... nevim jestli je to tak správně...
A ještě něco... udělal jsem si skupiny Radary, Hrady, Zámky "kvůli miláškovi, ale ne Garmin :) :)" a musel jsem je všechny dát pod jeden adresář např ALL a pak se mi tam všechno nahraje a růčo jsem si tam zadal to upozorňování... a s tim sloučenim je to taky debilní ne? pač pak Garmin neupozorňuje na radary atd. Ne?

ještě jednou díky... a fakt lituji normálního uživatele, který by si chtěl nahrát radary...
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4569Příspěvek Henry

bloodik píše: Tak jak Vam jde studium formatu zapisu GPX pro POIloader ? :)
(help -> vse je popsano v helpu POIloaderu ... sice blbe, ale je ;) )


Musím nyní dodělat co mám smluvně sjednáno v práci, pak ještě musím dodělat program pro postižené kuželkáře a až pak se vrhnu na GPX, abych to vhodně zaintegroval přímo do poi.cz. Takže počítám, že příští týden bych se na to vrhl.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4570Příspěvek freewall

bloodik píše: Tak jak Vam jde studium formatu zapisu GPX pro POIloader ? :)
(help -> vse je popsano v helpu POIloaderu ... sice blbe, ale je ;) )


Ale vzdyt galerie nabizi stazeni ve formatu gpx :shock: a navic tvuj prispevek vyzniva dost skodolibe. THX
Naposledy upravil(a) freewall dne 16.5.2007, 19:46, celkem upraveno 1 x.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4571Příspěvek freewall

Benik píše: TO freewall: děkuji vřele... že to chci uložit ve formátu *.gpx, tak se mi to uloží stejně v nějakém *.xml........, takže jsem ho jednoduše přepsal na gpx... ...


:D tak to jednoduche prejmenovani na gpx neni to prave orechove :D , staci, kdyz na strance http://online.poi.cz/ uuuuplne dole kliknes na "Zobrazit galeii" a pak uz si stahnes primo format gpx - kouka na tebe :)

Jinak ty body v adresarich kdyz funguji u mne, tak proc by nefungovaly u tebe - adresare musis mit bez diakritiky a pro sichr jeste jednou jak je to u mne - v PC nekde adresar treba "POI", v nem dalsi adresar Hrady, zamky a v nem uz primo vsech zamky, zriceniny, rozhledny ap. vcetne ikonek techto souboru.... a pak v POI Loaderu v tech prvnich krocich nekde v horni casti jak se zadava cesta k POI, tak tam nastavim ten uplne nejvyssi adresar - tzn. "POI"... a pak uz by to melo byt O.K.

Drzim palce :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Badys
Příspěvky: 29
Registrován: 5.5.2007, 7:08
Bydliště: východočech

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4593Příspěvek Badys

Kluci, dobrá zpráva, BLooDik zase otevřel svoji stránku s radary pro Garmina :D :D :D .
BLooDiku díky.
Garmin nüvi 3790T LIFETIME
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Upozorňování na POI

Příspěvek: # 4600Příspěvek freewall

4 Bloodik :

Diky :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Odpovědět