Nejdou odemknout mapy - v přístroji nebo přes MapSource?

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

stodola
Příspěvky: 3
Registrován: 15.5.2007, 20:50

Nejdou odemknout mapy - v přístroji nebo přes MapSource?

Příspěvek: # 4592Příspěvek stodola

Ahoj mam navigaci garmin C510 evropu v9 a kdyz ji nahraju hlasi mapy jsou zamčeny kliče mam poradí negdo dik. Jo a radary uz nikde nejsou
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Vložení dodatečných POI do navigace Garmin

Příspěvek: # 4597Příspěvek freewall

Mapy je nutnost nejdrive odemknout v Map Source v pocitaci a pak je prehrnout do masinky
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
stodola
Příspěvky: 3
Registrován: 15.5.2007, 20:50

Re: Vložení dodatečných POI do navigace Garmin

Příspěvek: # 4638Příspěvek stodola

Zdravím . to jsem udelal a stale to hlasí to same . Na PC makaj v navigaci ne mam garmin c510
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Vložení dodatečných POI do navigace Garmin

Příspěvek: # 4640Příspěvek freewall

Tak to jsou me znalosti v koncich, nekde jsem tu popisoval, ze po uplnem vybiti masinky se mi jaksi zrestartovala a hlasila mi "Nelze odmeknout mapy", po potvrzeni O.K. mi ale nabehly, dali mi to do richtichu az v Picodasu s tim, ze jsem tam mel nejak blbe nahrane mapy
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Badys
Příspěvky: 29
Registrován: 5.5.2007, 7:08
Bydliště: východočech

Re: Nejdou odemknout mapy - v přístroji nebo přes MapSource?

Příspěvek: # 4716Příspěvek Badys

Pokud selžou všechny standardní postupy, určitě bych kontaktoval Picodas s žádostí o pomoc. Moje osobní zkušenosti s těmito pány jsou velice dobré a kdybych měl známkovat jako ve škole, tak jednoznačně za 1
Garmin nüvi 3790T LIFETIME
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nejdou odemknout mapy - v přístroji nebo přes MapSource?

Příspěvek: # 4718Příspěvek freewall

Potvrzuji, uz jsem ji tady nekde dekoval - jsou fakt dobri a ochotni, jinak Picodas pro mistne neznale : N50 03.985 E14 25.808

Slouzime lidu :P
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nejdou odemknout mapy - v přístroji nebo přes MapSource?

Příspěvek: # 4723Příspěvek freewall

Jinak take vysla nova verze MapSource zde : http://www8.garmin.com/support/download ... jsp?id=209

tak jak pisi zde : http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovk ... ARI=113314

pro ty linejsi, kteri nechteji klikat na odkaz clanku, tak pisi tohle :

Českým uživatelům programu Garmin MapSource doporučuji stáhnout jeho nejnovější aktualizaci 6.12.4. Vedle řešení potíží se špatnou detekcí některých navigačních přístrojů a problému souvisejícím se startem aplikace nabízí i novinku výhradně pro lidi v Česku. Garmin totiž opravil dialog pro podrobné nastavení parametrů uživatelských bodů, ve kterém se už dostanete i k poslednímu řádku s internetovou adresou. Ta byla v předchozích verzích MapSource chybně skryta za okrajem dialogu a nebyla tak přístupná.
Dříve se dal tento nedostatek vyřešit instalací například anglické verze nebo přepsáním několika souborů ve složce s programem, nyní je už řešení „čisté“. Aktualizace programu Garmin MapSource je zdarma.

Slouzim lidu :P

Tak nevim, jestli by tenhle prispevek nemel byt v "Garminech", protoze nevim jestli "MapSource" neni urcen jen pro Garminy. Pokud je to tak, prosim adminy o prijmuti omluvy za tento bordel a presunuti do "Garmin". Děkuji :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
peca
Příspěvky: 14
Registrován: 27.4.2007, 7:55

Re: Nejdou odemknout mapy - v přístroji nebo přes MapSource?

Příspěvek: # 4857Příspěvek peca

Ahoj všem,
mám opačný problém. Provedl jsem registraci (Garmin nüvi660), odeslal 25místný kód, objevila se hláška: "podařilo se vám odemknout mapy na vašem disku MapSource", ale při spuštění MapSource se objeví chyb.hlášení - "nenalezené žádné nainstalované map. produkty"
Navigaci jsem kupoval v zahraničí a žádné mapové produkty jsem k nüvi nedostal - krom mapy přímo v Garminovi :usmev:
Jestli to dobře chápu - pokud navigaci koupím v ČR, dostanu na CD, či DVD -Topo Czech a pomocí této mapy MapSource rozchodím ?
Pokud budu chtít MapSource rozchodit pomocí City Navigator NT v9, tak musím mít příslušné DVD ?
A pokud si časem v ČR zakoupím Topo Czech, jak postupovat při instalaci - nepřeinstalují se mi mapy NT v9 ? :zamysl:
Ufff, snažil jsem se být stručný, snad to není moc krkolomné :grin:

Díky za případné rady...........
Badys
Příspěvky: 29
Registrován: 5.5.2007, 7:08
Bydliště: východočech

Re: Nejdou odemknout mapy - v přístroji nebo přes MapSource?

Příspěvek: # 4867Příspěvek Badys

Zdar, pochopil jsi to opravdu dobře, pokud by jsi zakoupil mašinku v ČR, dostal by jsi TOPO Czech, nebo možná Atlas10 v6, Mne to vyšlo tak, že mám oficiálně obě v posledních verzích a nemusel jsem dodatečně zaplatit ani korunu. DVD z City Navigátorem NT v9 v balení není, mapa je předinstalovaná v navigaci. Ale dle informací z Picodasu by v krátkém čase mělo být toto DVD k dispozici pro stávající majitele této verze map, k zakoupení DVD bez 25 místného kódu (cenu mne říkali cca 200 - 300Kč) právě třeba proto, aby to člověk mohl mít v MapSource. Při instalaci jiných map nemusíš mít strach NT v 9 se nepřeinstaluje, pokud se nebudeš v Garminu hrabat, připojený Garmin k PC se objeví jako další disk. Samozřejmě, pokud budeš do Garmina instalovat nějaké mapy, tak se Ti v MapSource objeví. Zkus si stáhnout a nainstalovat toto, mělo by to být free: http://topomaps.index.bg/BGTopoMapsSetup2.12.exe. Je to topo mapa Bulharska bez routování. Pro Tvůj pokus by to mělo stačit.
Garmin nüvi 3790T LIFETIME
Uživatelský avatar
peca
Příspěvky: 14
Registrován: 27.4.2007, 7:55

Re: Nejdou odemknout mapy - v přístroji nebo přes MapSource?

Příspěvek: # 4868Příspěvek peca

Diky Badys,
Bulharsko jsem rozchodil :palce:
Akorat dost dobre nechapu, nac mam pak ten krasne zluty papirek a na nem ten 25 mistny kod.....
Momenalne pobyvam v NL a mel jsem moznost vyhodne koupe a s dokoupenim TOPO Czech jsem pocital.
Snad se informace z Picodasu brzy stanou skutecnosti.
Ja bych momentalne potreboval (nebo spise chtel :usmev: ) pracovat v MapSource s mapami NL a NSR.

Jeste jednou diky za info.
Badys
Příspěvky: 29
Registrován: 5.5.2007, 7:08
Bydliště: východočech

Re: Nejdou odemknout mapy - v přístroji nebo přes MapSource?

Příspěvek: # 4870Příspěvek Badys

Hlavně ten žlutý papírek s 25 místným kódem nevyhazuj, pořádně si ho schovej, teď by jsi ho měl potřebovat pro registraci. Zkus otevřít MapSource, vyber záložku Pomůcky a tam vyber volbu Odemknout mapy... a pokračuj dle instrukcí. Já už si to moc nepamatuju (tu registraci NT v9), ale myslím, že to tak nějak bylo, popř. mne někdo z garmiňáckých kluků doplní, nebo opraví. Pokud budeš kupovat nějakou mapu ČR, doporučuju TOPO Czech v1.20, dá se říci, že už v sobě obsahuje i Atlas10 v6.
Garmin nüvi 3790T LIFETIME
TomasW
Příspěvky: 7
Registrován: 15.5.2007, 23:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou odemknout mapy - v přístroji nebo přes MapSource?

Příspěvek: # 4871Příspěvek TomasW

Ten žlutý papírek je tvoje licence k mapě CN9. Potřebuješ tu licenci abys mohl přístroj s mapou zaregistrovat na my.garmin.com a také abys pak rozchodil mapu v počítači. Potřebuješ k tomu jen to instalační DVD, které se dodává třeba k navigacím Zumo apod). K některým Nuvi se tuším dodává disk bez NT verze a se sice tváří stejně ale není to správná verze co bys měl mít (CN9NT). U těch navigací s malou pamětí je totiž disk potřeba k běžnému provozu (nemají v paměti celou Evropu a pro provoz je potřeba mít nainstalovaný MapSource s mapou a vybírat si mapové polygony, které pak nahraješ do GPS). Samostatný disk jsem nikdy neviděl, jen upgrade disky z předchozích verzí..
Je tam řada potencionálních problémů a chápu Garmin že tam, kde předpokládají že to uživatelé nebudou potřebovat, disk nedodávají...
Bacha na to že mapa CN9CN se stejně neposílá do navigace pomocí MapSource ale jinou metodou (přímo ze speciálního disku) a tak je potřeba jen pro prohlížení map a vybírání waypointů. Naplánovanou trasu do Nuvi stejně nejde poslat. To jsou už funkce pokročilejších přístrojů, kde funguje obousměrné posílání všeho. Ale pro vybírání a hledání bodů je to dobré...

T.
TomasW
Příspěvky: 7
Registrován: 15.5.2007, 23:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou odemknout mapy - v přístroji nebo přes MapSource?

Příspěvek: # 4873Příspěvek TomasW

A ještě jedna poznámka k dotazu.,..
instalovat holý mapsource bez map je cesta do pekel. Některé mapy (typicky CN9) se při instalaci na nic neptají a naperou do počítače verzi, která je součástí té mapy a obvykle je starší. Tím často vznikají problémy typu "chybějící .DLL" nebo různě nabořené registry apod. Pokud budeš instalovat CN9 a v té době máš už instalovaný MapSource, nebylo by od věci zazálohovat registry, registrační kódy a možná i stávající MapSource odinstalovat, pak nainstalovat ten z CN9 a pak nakonec nahrát nejnovější verzi. Fakt jsou s tím problémy. MapSource často nepozná svojí novější verzi (zejména když to jede na českých windows).
Jinak klíčem odemykáš mapu, pokud nemáš mapu nahranou, klíč se akceptuje ale je to nanic, žádná mapa tam není. Klidně si můžeš nahrát nějakou mapu od kamaráda a použít i jeho klíč, v počítači ta mapa s tím klíčem bude fungovat ale nebude fungovat po přenosu do GPS, tam se porovná ten klíč s ID přístroje a pokud to je klíč od jiné GPS, tak se neotevře.
Takže shrnutí:
- mapa může být "free" a pak žádný klíč není potřeba ani v PC ani v GPS
- komerční mapu odemkneš v počítači i v GPS pomocí 25-místného klíče
- MapSource jako takový je jen ovládací prostředí a žádný klíč k němu není potřeba
- mapu odemčenou od výrobce v GPS musíš pro provoz na počítači také odemknout (žlutý lístek) ale nepřenášíš jí do GPS, tam už je nahraná a nepřehrává se z MapSource
- další upgrade map CN se v přístroji nahraje ze speciálního upgrade disku, kde je zaváděcí aplikace, která umí přepsat mapu v GPS (to bude třeba situace za rok)

T.
Uživatelský avatar
peca
Příspěvky: 14
Registrován: 27.4.2007, 7:55

Re: Nejdou odemknout mapy - v přístroji nebo přes MapSource?

Příspěvek: # 4874Příspěvek peca

Ta ma poznamka, ze nechapu smysl zluteho papirku byla mirne receno nepresna :grin:
Jak ale pise TomasW:
"Potřebuješ tu licenci abys mohl přístroj s mapou zaregistrovat na my.garmin.com a také abys pak rozchodil mapu v počítači. Potřebuješ k tomu jen to instalační DVD"
No a to me prave matlo, protoze ho nemam...
Pristroj jsem na garmin.com zaregistroval, klicem mapu odemkl a opravdu je to na nic :usmev:

Diky panove za informace, udelalo se mi castecne jasno :palce:
Badys
Příspěvky: 29
Registrován: 5.5.2007, 7:08
Bydliště: východočech

Re: Nejdou odemknout mapy - v přístroji nebo přes MapSource?

Příspěvek: # 4876Příspěvek Badys

No, ještě jsem nekupoval žádný mapový upgrade v Garminu jsem CN 9NT už měl, novější ješte neexistuje, ale je možné, že na základě registrace na myGarmin, kde máš zaregistrovanou mašinku i mapu 25místným kódem, tak budeš moci zakoupit (nainstalovat) upgrade na vyšší verzi, takže třeba to uplně na nic nemusí být.
Garmin nüvi 3790T LIFETIME
Odpovědět