Kategorie Ethanol E85

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Kategorie Ethanol E85

Příspěvek: # 45869Příspěvek Gumídek

Předem chci říci, že nemám nic proti kategoriím, které uštří lidem peníze, které informují atd.....
A teď k této kategorii. to není kategorie, ale chaos......u záznamů se správce nenamáhá dodat žádné informace. Vezmu to postupně.
1) Nejsou zde směrovací čísla, když spousta navigací podle nich umí navigovat.
2) Chybí telefonní čísla, a když jsou, tak zase ne ve správné formátu...
3) Chybí webové stránky, ačkoliv spousta pump je má...
4) A hlavně, chybí otevírací doby, protože správce si vůbec nedělá starosti s tím, aby dohledal nějaké informace...
5) V poli adresa se dubluje město, i když bylo řečeno, když není ulice, do pole město se zadá jméno městečka a popisné číslo...
6) V poli stát není buď nic, nebo ČR..i když se zadává stát v mezinárodním formátu....
Dohodli jsme se na nějaké úpravě kategorií, ale jak je vidět, kategorie byla schválená, i když hlavní atributy nesplňuje....
Pánové, buď bude stejný metr na všechny, nebo zde zavládne bordel, a budeme od uživatelů poslouchat jenom kecy, že se o kategorie nestaráme....Takže doufám, že správce nebude jenom horempádem přidávat body, ale klidně pomaleji, ale pečlivěji...
A to už nemluvím o tom, že nekontroluje ani, kde body jsou. Příklad Firma Tolosaner, benešob nad Pločnicí, dal jsem si práci a prohlédl mapu, kde tam ta čerpačka je, ale já ji nenašel, a on ji má umístěnou na náměstí..??? Kde je v té chvíli relevantnost kategorie...Jak by se vám líbilo, když vám bude docházet Ethanol, a vy budete připraven natankovat zde, a budete jezdit sem a tam, a pumpa nikde ??? Asi budu vypadat jako šťoura, ale taková práce je k ničemu...
Peggííí
Příspěvky: 10
Registrován: 3.4.2012, 10:59

Re: Kategorie Ethanol E85

Příspěvek: # 45870Příspěvek Peggííí

Ano uznávám, že zveřejnění bylo hodně uspěchané, ale makám na tom opravdu intenzivně, a psal jsem ve fóru i v žádosti o zveřejnění jak se věci mají. Jako první věc jsem považoval za důležitou formální stránku a ověření, že uvedené stanice etanol opravdu mají. To je hotové téměř ze sta procent. Chybějící údaje se mohou doplnit průběžně, napsal jsem na téměř všechny zveřejněné čerpačky, ať to zkontrolují a doplní - to je podle mě nejspolehlivější a nejrychlejší cesta, byť za tu cenu, že několik prvních stažení bude s chybami.
Chyby tam budou vždy - některé údaje se prostě s časem mění. Několik čerpaček stále nejsem schopen ověřit - nemám na ně žádný kontakt - no zatím je tam nechávám, i když bude zřejmě lepší je smazat, pokud je nedohledám.

ad:
1)dobře PSČ doplním, kde je zjistím i když jejich význam pro navigaci vůbec nechápu
2)dal jsem tam většinou jen čísla, na která jsem volal - dávat tam jiná nemá smysl, většina těch, co je na webech je neaktuálních nebo je to fax :(
mimochodem - při vkládání čísla se zobrazuje nápověda "vložte devítimístné číslo nebo číslo v mezinárodním formátu"
3)hodně webů pump je totálně neaktuálních (třeba http://www.pasoil.cz/) - má cenu je tam dávat???
4)otvírací doby se pokusím co nejdříve doplnit - nezbývá než stanice obvolat - je snadné je opsat z mapy.cz, ale neodpovídá to často realitě. Chvilku to bude trvat, jinak to prostě nejde.
MIO C710, iGO Primo 2.4, BE-ON-ROAD
Peggííí
Příspěvky: 10
Registrován: 3.4.2012, 10:59

Re: Kategorie Ethanol E85

Příspěvek: # 45871Příspěvek Peggííí

A neříkejte mi, že nekontroluju, kde ty body jsou! Strávil jsem tím spoustu času, byla v tom strašná spousta chyb!
U Tolosaneru jsem měl na 100% potvrzeno, že etanol v daných městech prodávají, ale nebyl jsem schopen zjistit kontakt na firmu. Před chvílí jsem ho sehnal a je to už opraveno. Benešov nad Ploučnicí není velkoměsto, aby se řidič nedoptal, to je můj názor :)!
MIO C710, iGO Primo 2.4, BE-ON-ROAD
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Ethanol E85

Příspěvek: # 45872Příspěvek Tonny

Proč tak podrážděná reakce???
To, že autor kategorie nechápe, proč "něco" - zde PSČ - musí být v popisu přeci neznamená, že tento údaj bude bojkotovat!
Podle této rétoriky bych měl bojkotovat celou tuto kategorii, protože tyto PHM bych si do auta nikdy nedal.

A použít argument, cituji: "Benešov nad Ploučnicí není velkoměsto, aby se řidič nedoptal," mi u navigace, která umí navigovat s přesností na metry přijde jako irelevantní. Zveřejním pouze bod, o kterém vím co a jak, nebo dám do poznámky, "prosím o ověření" - tento argument o doptání se je úsměvný.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Kategorie Ethanol E85

Příspěvek: # 45873Příspěvek Gumídek

No comment, dále nemám co dodat, Tonny to řekl za mne. Aspoň je vidět, že když se schválí zveřejnění nehotové kategorie, už zůstane v tom formátu, v jakém byla.....
Peggííí
Příspěvky: 10
Registrován: 3.4.2012, 10:59

Re: Kategorie Ethanol E85

Příspěvek: # 45874Příspěvek Peggííí

Tohle mě už ale opravdu štve! Strávil jsem s tím hodiny práce, protelefonoval spoustu peněz, nic z toho nemám, zanedbávám jiné důležitější věci a mám být v pohodě, když někdo napíše, "že se nenamáhám sehnat žádné informace" ???? Co se takhle zamyslet nad vaším způsobem chování k lidem, kteří se tu zdarma a ve svém volném čase snaží vytvořit něco užitečného pro jiné? Vůbec se nedivím, že většinu kategorií musíte nakonec dělat sami :(. Napsal jsem, že to dodělám, přesto pan Gumajz napíše "že když se schválí zveřejnění nehotové kategorie, už zůstane v tom formátu, v jakém byla.....". Opravdu mám po tomhle sto chutí se na to vybodnout - já vás ke svému štěstí nepotřebuju! Fakt ne! Nedělám to pro vás, to byste si měli uvědomit a podle toho se chovat!

To Tonny:
1)je snad někde řečeno, že PSČ je povinný údaj? V Návodu jsou příklady a v nich PSČ vůbec není vyplněno, tak proč mi proboha vyčítáte, že jsem to nevyplnil? Nenapsal jsem jasně, že to dodělám? Tak proč mluvíte o bojkotu?
2)V poznámkách mám uvedeno, co o dané čs vím, stačilo se podívat :). Žádné s neověřenou polohou tam už nejsou. Aspoň doufám. Zbývá několik neověřených, zda čerpají E85 - mám je smazat? V původním zdroji ze kterého jsem převážně vycházel uvedeny byly a zatím jsem tam našel jen 6 stanic, které prodej zrušily, tedy malé procento. Radši bych je tam nechal - tohle stejně z principu nemůže být nikdy 100 % aktuální.
3)body bohužel nejde zveřejňovat individuálně - musel bych je smazat a znovu vložit. Vzhledem k tomu, že se jednalo o velký počet bodů, nechal jsem je tam, dokud jsem nezjistil přesnou polohu. To se snad dá pochopit.

Dnes ráno jsem napsal, že máte na webu chybu v nápovědě k formátu telefonního čísla, opravil to snad někdo? Ne, ani náhodou! Vlastní bordel vám prostě nevadí! Přesto mi vyčítáte, když vkládám čísla přesně podle nápovědy :(. Nějak mě to nepřekvapuje...

No sumasumárum poněkud mě přechází chuť v tomhle podivném spolku na čemkoliv dělat :(. Chtěl jsem mít čerpačky E85 ve své navigaci v pořádku, protože to, co je publikováno jinde, je neaktuální a hlavně velmi nepřesné, a přišlo mi dobré podělit se o to i s ostatními, kteří na tohle palivo jezdí. Jestli máte pocit, že to nebyl dobrý nápad a nedáte mi čas to dodělat - mě to bolet nebude :)! Minimálně do středy se loučím, nemám na to čas a po téhle diskuzi ani náladu!
MIO C710, iGO Primo 2.4, BE-ON-ROAD
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Kategorie Ethanol E85

Příspěvek: # 45875Příspěvek Gumídek

A dost, okamžitě se začni ovládat. Jen jsem napsal svůj názor. Jen mne utvrzuješ v tom, že nemá cenu ti nic říkat. To, co si myslíš, že děláš jen ty, zde děláme všichni, ale nevěšíme to stále někomu na nos, a stále to neomíláme. Buď to dělat chceš, nebo ne. Jestli ano, není jiná možnost, než akceptovat, jak mají kategorie vypadat, a dodržovat nějaké dohody...A to je vše, co jsem chtěl říci....
Je vidět dle tvé odpovědi, že buď se přizpůsobíme my tobě, nebo máme smůlu....Ale to fakt nefunguje...Kategorie neděláš pro sebe, ale pro ostatní, a podle toho také mají vypadat....Dělej jak myslíš....
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Ethanol E85

Příspěvek: # 45876Příspěvek Tonny

Hmmmm.....
Každá kolonka, uvedená ve formuláři je povinná.
Tak je a tak bude...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Peggííí
Příspěvky: 10
Registrován: 3.4.2012, 10:59

Re: Kategorie Ethanol E85

Příspěvek: # 45878Příspěvek Peggííí

Beru na vědomí, ale teď bohužel opravdu nestíhám.
Konstruktivní připomínky velmi rád postupně zapracuju, jsem zvyklý dělat věci pořádně. Jen na arogantní, nepravdivé a zcela neužitečné výroky na moji adresu nejsem zvědavý. Už dlouho mě nikdo tak nevytočil!
MIO C710, iGO Primo 2.4, BE-ON-ROAD
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Ethanol E85

Příspěvek: # 45880Příspěvek Tonny

HOWG - o další debatu nezájem.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Peggííí
Příspěvky: 10
Registrován: 3.4.2012, 10:59

Re: Kategorie Ethanol E85

Příspěvek: # 45881Příspěvek Peggííí

Prima :)!
Ještě k té radě "Zveřejním pouze bod, o kterém vím co a jak, nebo dám do poznámky, "prosím o ověření" "
Tím jste myslel opravdu poznámku nebo Popis bodu? Tu poznámku asi kromě správce nikdo nevidí, nebo ano?
V popisu bodu by to mělo snad větší smysl, ale jestli to není zvykem, tak neověřené (a nejspíš bez osobní návštěvy neověřitelné) stanice smažu. Není jich už moc.
MIO C710, iGO Primo 2.4, BE-ON-ROAD
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Kategorie Ethanol E85

Příspěvek: # 45905Příspěvek eidz

Peggííí píše:Beru na vědomí, ale teď bohužel opravdu nestíhám.
Konstruktivní připomínky velmi rád postupně zapracuju, jsem zvyklý dělat věci pořádně. Jen na arogantní, nepravdivé a zcela neužitečné výroky na moji adresu nejsem zvědavý. Už dlouho mě nikdo tak nevytočil!
Pravda, Gumajz je trochu prchlivý, ale mrkni, kdy byl registrovaný, kolik má příspěvků. A za tu dobu, už asi po stopadesáté osmé řeší to samé. Tak buď trochu tolerantní.

Hele, na základní a střední škole, jsme nejvíc nadávali na učitele, co z nás dřeli kůži. A po letech - musím uznat, že pouze tito mě něco naučili. Já si s Gumajzem taky trochu užil výměny názorů a teď musím říct - klobouk dolů. Vážím si jej a respektuji jej.

Tak uklidni emoce :vino: udělej drobnost, v klidu si přečti, co Ti napsal a pak znovu do díla.

A uvědom si jedno - máš 1 kategorii. Gumajz už zde opravil tolik záznamů, kategorií, že kdyby jsi věnoval jen 10% jeho času na tu svou kategorii, tak ji máš jak víno.
:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Kategorie Ethanol E85

Příspěvek: # 45909Příspěvek Gumídek

Děkuju !!!!
Ještě jedna poznámka, už to máš OK(ty poslední záznamy)...Jen si zaškrtávej ty čtverečky vepředu, když budeš mít jistotu, že bod je zkontrolovaný a v pořádku. Tím si v tom udržíš přehled...Také proto tam jsou...
Peggííí
Příspěvky: 10
Registrován: 3.4.2012, 10:59

Re: Kategorie Ethanol E85

Příspěvek: # 45911Příspěvek Peggííí

Já taky děkuju eidzovi za mediaci a omlouvám se za prchlivost. Samozřejmě že mi neuteklo kolik práce tu Gumajz dělá a asi právě proto se mě to tolik dotklo. Kritika od autority mrzí dvojnásob! :(

Škoda, že to na webu není nastaveno tak, aby ty čtverečky měly vliv na zveřejnění bodu. To by mě i Gumajzovi zásadním způsobem usnadnilo život a ušetřilo nervy! Tahle možnost by tam měla být! Nebo jak to děláte s body, ke kterým nemáte dost informací, ale nechcete je mazat? Já to vidím na tlustý sešit na poznámky a to není moc praktické :(.
MIO C710, iGO Primo 2.4, BE-ON-ROAD
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Kategorie Ethanol E85

Příspěvek: # 45916Příspěvek Gumídek

Jo, jo, a zbytek nosit v hlavě....A eidz to napsal správně, já to nikdy nemyslím osobně, vždy to píšu s ohledem na tento web...A zase mne nechvalte jako autoritu, jsem správce jako všichni ostatní...
Odpovědět