Změny na online.poi.cz

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 4006Příspěvek Henry

Na online.poi.cz pracujeme na některých úpravách, které brzy uvidíte. Z tohoto důvodu jsme museli stanovit podmínku pro název kategorie. Každá kategorie teď musí být ve formátu: XX-Nazev
Musí mít více než 3 znaky a první dva znaky tvoří předponu (obvykle stát) a na třetím místě je pomlčka.
Všechny stávající soukromé kategorie, které toto nesplňovaly byly "obohaceny" o předponu "XX".
davew
Příspěvky: 2
Registrován: 1.3.2007, 1:04

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 4579Příspěvek davew

Pokud mohu doporučit, rozhodně by mělo být možné upozornit admina toho kterého POI, že má někde chybu. Přidal bych tlačitko...
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 4581Příspěvek Baharis

Ale na tom upozorňování admina/adminů přeci celý tento projekt stojí!!!
Pokud je něco s jednotlivým bodem, máme tu žlutý zvonek na konci každého řádku. Tam se dají opravit souřadnice i název. Zvonek vedle jména správce zase slouží k přidávání nových bodů. Jinou formu oprav ani neschvaluji. Pracné přepisování souřadnic z mailů nebo SZ bez možnosti jednoduché kontroly správnosti je hlubokou minulostí a krokem zpět.
Pokud si někdo chce se správcem jen tak pokecat, sanadno najde jeho kontakt zde v diskusi.
No, nevím. Asi by nebylo složité prosvítit jméno správce na online POI s možností přímo poslat mail, nebo SZ. Ale z výše uvedených důvodů to považuji za celkem zbytečné....
GARMIN nüvi 670
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 4694Příspěvek Henry

Kvůli zvýšení výkonu online.poi.cz byly změněny čísla některých záznamů. Nemělo by to mít na nic vliv, pokud vás ale někdo odkázal na číslo záznamu a v systému ho už nenajdete (číslo větší než 1 milion), tak ho můžete zjistit z přiloženého textového souboru.
Přílohy
konverze.zip
Log převádění čísel záznamů
(295.84 KiB) Staženo 738 x
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 5410Příspěvek MilanSu

To Henry: dnes jsem aktualizoval nějaké body a použival jsem vyhledávání. Jakým způsobem teď funguje, mám dojem, že dříve vyhledával kdekoliv v názvu zadaný řetězec, nyní asi jede z kraje.
Př. Kategorie BENZINA, BZ BENZINA Praha, Karlovarská
Pro filtr Praha je nalezen, pro filtr Praha, nebo filtr Karlovarská nenalezen
Např BENZINA Praha-Suchdol je nalezena pro filtr Praha-S
Má vliv velikost znaků a interpunkce?
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 5414Příspěvek Henry

Hledá to fultextem, takže nezáleží kde ve slově se hledaný řetězec nachází.
Velikost znaků vliv na výsledek nemá, ale interpunkce ano - nejde momentálně použít kvůli rozdílnému kódování dat v databázi a na webu. Obejít to prozatím lze podtržítkem, který nahradí jakýkoli znak, takže třeba karlovarsk_ ten záznam najde.
Převod dat do formátu UTF8 mám v plánu, ale nevím, kdy se k tomu dostanu - bude třeba odstavit online.poi.cz na delší dobu (možná i pár hodin) a data převézt. Protože jde o mnoho dat, tak to musím udělat na rychlém připojení v práci. Aby nebyl ovlivněn nějak výrazně běh aplikací, tak to bude někdy v noci. Rád bych to tento týden udělal...
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 5415Příspěvek MilanSu

Jo uz jsem zase o neco chytrejsi, Karlovarsk vyhledá Karlovarská, ale Karlovarská nevyhledá nic. Toto je trochu blbý příklad, protože je to na konci, takže to jde obejít zkracenim, ale pokud bude interpunkce uprostřed, tak jedině nahradit _.
Takze shrnuto jakykoliv znak, ktery by mohl byt s interpunkci je nutno nahradit _, pro priklad pro vyhledani Nádrazní je nutno zadat N_drazn_ nebo N_drazn, coz je samozrejme dost neprakticke, ale zrejme to bude vyreseno prevodem kodovani
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 5416Příspěvek freewall

Dik za tvoje zkoumani - pokus - omyl na ukor chrupani :palce:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 5417Příspěvek Jirásek

A nestálo by za úvahu obecně intrpunkci - čárky (háčky nejsou) vypustit ? Nejsem zrovna přítel prznění a komolení češtiny. V tomto případě, kdy někde jsou čárky použité a někde ne, však mohou vznikat, resp. vznikají, komplikace. A naopak, ošetřit zadávání popisů tak, aby to diaktriku vypustilo.
Takže v rámci zjednodušení ........... Nebijte mne :lol1: , je to jenom taková úvaha :zamysl:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 5418Příspěvek rossini

Ne ne, žádné vypouštění, jen si musíme ustanovit určitý standard, který budeme schopni parsovat jednotlivým navigacím tak, aby jim znaménka nevadila (viz ">" a Garmin). V budoucnu půjdeme právě opačnou cestou, a to je rozšíření META informací (textů, popisů, telefonů, kontaktů), které ale "nepolezou" do GPS mašinek...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 5422Příspěvek Henry

Od teď je možné zadávat souřadnice i na západ od Londýna - viz. http://www.poi.cz/index.php?poi=napov1
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 5591Příspěvek Baharis

Ahojte.
Důsledkem změn, velice dobrých změn na webu, došlo k vypadnutí možnosti přímo nahlédnout na pozici bodu, který se mě ukazuje s červenými vykřičníky. V případě že je požadavek na autorizaci a ve stanoveném okruhu už nějaký bod je. Trošičku to ztěžuje kontrolu. 8-) 8-) 8-)
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 5595Příspěvek Baharis

Ještě jednou prosím o pozornost.
Když se podívám do fronty a mám tam jeden jediný záznam, který koliduje s nějakým stávajícím, vypadá to takto:

Obrázek

Pokud kliknu na červený vykřičník, nejen že se mi nezobrazí možnost podívat se kde ty body jsou, ale dle mého názoru tam jsou úplné nesmysly v místech a vzdálenosti k nim. :

Obrázek

Už jsem to psal Henrymu, ale buď mě nepochopil, nebo něco nechápu já..... :cry:
GARMIN nüvi 670
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 5605Příspěvek Docent

Nevím, jestli je chyba na mém přijímači, ale ve všech názvech POI, kde byla písmena s čárkami (á, í...), mám místo těch písmen A s vlnovkou nahoře... Jestli se to tady někde řešilo, tak prosím nenadávat, stačí napsat odkaz :( .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na online.poi.cz

Příspěvek: # 5607Příspěvek Henry

4 Docent: kde se ta diakritika zobrazuje špatně? Na webu? Nebo v stažených souborech? Jakých?

4 Baharis: asi jsem to nepochopil... Mapa, kde se zobrazí oba body zatím není a Rossini na tom dělá. Jinak kliknutím na vykřičník se zobrazí body v kategorii, které jsou k sobě blíž, než je nastaveno - zobrazí se tedy všechny body, které jsou blíž, ne jen ten jeden nový. Ale ten tam je samozřejmě taky - je to bod, který má číslo přes 900 000 000. Vždy v jednom řádku se tedy ukážou dva body, které jsou od sebe blízko a vzdálenost v metrech ukazuje, jak jsou od sebe daleko.
Body na mapě z analýzy zobrazit jdou klepnutím na názvy těch bodů, takže nyní je nutné zatím otevřít dvě okna...
Odpovědět