Nový navcore 9.4

Vše o navigacích značky TomTom
Zamčeno
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nový navcore 9,4

Příspěvek: # 45247Příspěvek Gumídek

Jo, máš pravdu, ještě tento typ zvuků se dá použít - wav. Ten TLV není jen u zvuků, ale skoro u všech věcí, které stáhneš ze stránek TT...je to něco jako verifikační soubor, Když ho vymažeš, bude to dál bez problémů fungovat..Jen u staženýcj jejich tradarů bych to nedělal...tam by to mohlo poškodit fungování radarů..
A nebyl bych takový škarohlíd u NC.. Už jsem tu několikrát říkal, že jsem měl šanci vyzkoušet více navigací a systémů a jsem rád, že mám TT....není na světě nikdo, kdo by se všem zavděčil...
Uživatelský avatar
ozzy.tt
Příspěvky: 5
Registrován: 10.2.2008, 8:15

Re: Nový navcore 9,4

Příspěvek: # 45248Příspěvek ozzy.tt

Byl jsem jž před několika lety velkým zastáncem TT. V té době měli jedinou vážnou konkurenci a to Garmina. Teď mám pocit, že jim ujel vlak. V minulosti měl Garmin drahé mapy ale dnes si za relativně malý příplatek koupíš verzi LifeTime a máš vystaráno po celou dobu fungování zakoupené navigace. A to není vše. TT se uzavírá všem třetím stranám. Není už možné ho upravit k obrazu svému, což byla jeho veliká přednost. Mám zařízení, které nemohu ovládat, ale které znásilňuje mou svobodomyslnou duši. :grin:
TomTom 920 T
Uživatelský avatar
bolo365
Příspěvky: 111
Registrován: 28.2.2009, 16:56

Re: Nový navcore 9,4

Příspěvek: # 45283Příspěvek bolo365

Nedá mi to, abych se tomíka trochu nezastal a nereagoval na tvůj příspěvek na předcházející straně:
- vlastníme v rodině Xl IQ a GO 750, mám tedy navcore 9.400 ve vyšší i nižší verzi.

1) Po aktualizaci navcore a aktualizaci map - legál - u obou strojků zůstalo vše, jak bylo nastaveno - oblíbené, poi body, konfigurace - nic se neztratilo,nic nezmizelo.
2) Právní oznámení se ani u jednoho rozhodně nezobrazuje při každém zapnutí tomíka, ale při prvním zapnutí po odpojení od počítače. Pokud ho připojuješ k PC několikrát denně, tak je to asi opruz, ale jednou týdně mi to žíly netrhá...
3) Na menu mi nepřipadá nic nelogického a s ovládáním nemám problém.
TT XL IQ, Navcore 9.061,Central and Eastern Europe 865.3245,
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nový navcore 9,4

Příspěvek: # 45284Příspěvek Gumídek

Potvrzuji bod za bodem, je to přesně tak....
puncocharovi
Příspěvky: 24
Registrován: 18.6.2011, 6:34

Re: Nový navcore 9,4

Příspěvek: # 45287Příspěvek puncocharovi

Ano, to samé, vše v pohodě. Jen ta ekonomická trasa kdyby byla...
Go 920, navcore 9.4
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nový navcore 9,4

Příspěvek: # 45288Příspěvek Gumídek

Ona zase tolik nechybí. Pokud se jedná o trasu do cca 150 km, tak se velmi podobá nejrychlejší trase...Ona se vůbec ta ekonomická velmi podobá (někdy úplně) nejrychlejší trase, takže zase tak celký problém to není. Ale kdyby byla, je to další možnost volby....
puncocharovi
Příspěvky: 24
Registrován: 18.6.2011, 6:34

Re: Nový navcore 9,4

Příspěvek: # 45290Příspěvek puncocharovi

No, ona mi celkem chybí. Jde to sice upravit ručně a vždy je lepší si trasu před jízdou prohlédnout, ale třeba při cestě do Chorvatska mi to z Pasova na Salzburg hází kvůli 1 minutě ušetřeného času trasu o cca 90 km delší po dálnici přes Wels.
Nechápu ale, že s neofi Navcore mi to má 920 nabídla a 9.4 ne, laicky se domnívám, že navcore je stejné i pro vyšší modely, které ekonomickou trasu umí. A tak mi z toho vychází, že TT uměle znemožňuje tuto volbu starším modelům. Ale je to pouze má domněnka.
Martin
Go 920, navcore 9.4
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: RDS-TMC přijímač

Příspěvek: # 45291Příspěvek Tonny

Gebič - konkretně tento jsem nezkoušel. Asi rok, rok a půl zpět jsem s navcore dělal pokusy, - nenašel jsem žádný, který by neměl "nějaký problém" - přeci jen moje ONE Xl je už historický kus a přiznávám, že svojí blbostí jsem přišel o původní navcore - ten uměl /co se RDS TMC týká/ více, než současná oficiální verze. Kde je k nalezení tebou navrhovaná verze, díky??
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: RDS-TMC přijímač

Příspěvek: # 45292Příspěvek Gumídek

Máš pravdu, já jsem rád, že se objevil tento NC. Protože u každého neoriginálu něco není tak, jak by mělo...
Ale 8.351 měl takovou chybu, že jsem radši tehdy šel do neoriginál NC. Protože problikávala obrazovka tak intenzívně, že jsem věděl, že pokud si ho tam nechám, tak jí rozšlapu...
Ale to je OT...
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový navcore 9.4

Příspěvek: # 45296Příspěvek vrána

No já to řeším tak, že dám vypočítat alternativu a zvolím znovu "nejrychlejší". A přesně - velmi často se stane, že nabídnutá nejrychlejší alternativa je jen o pár minut delší, ale zato o mnoho a mnoho km kratší - tudíž vlastně ekvivalent "ekonomické". Mně se líbí (akorát si nevzpomenu, u koho jsem to zaregistroval), když navi umí nakreslit třeba všechny ty tři trasy do mapy najednou včetně výpisu výsledků - sice chápu, že to bude trvat trojnásobek času, než to všechno spočítá, ale člověk hned vidí, co a jak a klidně by to mohla být volitelná funkce "porovnat trasy" nebo tak něco.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
slofik1
Příspěvky: 254
Registrován: 6.1.2007, 12:33

Re: Nový navcore 9.4

Příspěvek: # 45298Příspěvek slofik1

vrána. navigon mi to ukazoval,všechny tři trasy nabídl a ty si vybereš kterou chceš použít.
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: RDS-TMC přijímač

Příspěvek: # 45299Příspěvek Gebič

Tonny píše:Gebič - konkretně tento jsem nezkoušel. Asi rok, rok a půl zpět jsem s navcore dělal pokusy, - nenašel jsem žádný, který by neměl "nějaký problém" - přeci jen moje ONE Xl je už historický kus a přiznávám, že svojí blbostí jsem přišel o původní navcore - ten uměl /co se RDS TMC týká/ více, než současná oficiální verze. Kde je k nalezení tebou navrhovaná verze, díky??
9400 je ofiko navcore a mel by ti narhnout TTHome... Tedy pokud bude i pro tve zarzeni, ale v podpore jsem videl XL, tak to zkus... Je to po dlouhe dobe zase ofiko navcore... :palce:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: RDS-TMC přijímač

Příspěvek: # 45301Příspěvek Tonny

Ok, zkoušel jsem , ale TOMTOM HOME mi nové navcore nenabízí. Asi bud muset použít "náhradní" postup.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový navcore 9.4

Příspěvek: # 45302Příspěvek vrána

Jo, to je ono, já si akorát nebyl jist, která firma to byla.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
knoll
Příspěvky: 19
Registrován: 1.11.2007, 21:44

Re: Nový navcore 9.4

Příspěvek: # 45303Příspěvek knoll

Po instalaci nového NC 9.4 na mé 930T funguje vše dobře, hlavně se citelně zrychlilo vykreslování mapy, ale bohužel nefunguje EPT (navigace v tunelu), před tím na 8.341 EPT fungoval. Má někdo vyzkoušenu funkčnost EPT na 930 s 9.4, prosím?
TT 930, NC 9.510, mapa záp. a stř. Evropa 9.30
Zamčeno