Návrh jak by měl vypadat formát jednotlivých bodů

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Návrh jak by měl vypadat formát jednotlivých bodů

Příspěvek: # 44142Příspěvek Gumídek

Ale Tonny, jen opakuješ to, co jsem navrhl na začátku...Nosíš sovy do Atén, dřevo do lesa atd atd...
Ještě jednou opakuji : Adresa by se měla jmenovat ulice, a pokud není ulice, tak k městu či vesnici číslo domu....A nebudu řešit jestli orientační či popisné, protože je to tak, jak říká freewall....
a u časů jsem psal to samé. Přednost má jednoduchost takže pokud celá hodina, tak bez nul, vyjímkou je pokud je část hodiny. Takže po-pá 10:30-18...
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Návrh jak by měl vypadat formát jednotlivých bodů

Příspěvek: # 44143Příspěvek Tonny

Tak promiň, Gumajzi, že jsem si dovolil to shrnout, nic ve zlém....
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Návrh jak by měl vypadat formát jednotlivých bodů

Příspěvek: # 44144Příspěvek Gumídek

To neva.....já jen proto, aby to zase někdo celé nezopakoval...
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh jak by měl vypadat formát jednotlivých bodů

Příspěvek: # 44148Příspěvek vrána

No akorát že pokud tomu dobře rozumím, tak Gumajz chce č.p. přímo do kolonky Město (pokud obec nemá pojmenované ulice) a Tony navrhuje psát ho samotné do kolonky Adresa (resp. pokud bude přejmenovaná na Ulici). Ale pokud vím, tak jsme se dohodli, že se to bude psát za název obce přímo do kolonky Město, ne? Já už to teda v dosti kategoriích předělal... :zamysl:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Návrh jak by měl vypadat formát jednotlivých bodů

Příspěvek: # 44153Příspěvek Gumídek

Ano, jen číslo bez ulice by svádělo k domněnce, že správce zapomněl napsat název ulice...
Je to stejné, jako když jsme s mílou začali psát slovo nenalezeno do polí, která nelze zjistit. Protože u některých bodů jsou nedohladatelné webovky, nebo telefon. A nechat pole prázdné mohu u malé kategorie, kde vím, proč je prázdné. Ale u veliké kategorie jako jsou restaurace, jsme se stále vraceli k záznamům, kde byla prázdná pole, protože jsme mysleli že jsme zapomněli zadat data.....Tak abychom věděli, že tento záznam byl opraven, tak jsme zavedli toto označení...Vím, vypadá to divně, ale je to funkční. A Henry zařídil,že se toto slovo negeneruje do záznamů stahovaných do navigací...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Návrh jak by měl vypadat formát jednotlivých bodů

Příspěvek: # 44727Příspěvek Gumídek

Tak jak to bude s tou dohodou o tom, jak má vypadat formát jednotlivých bodů....Je potřeba to dát do návodů a už dál pokračovat dle toho...
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh jak by měl vypadat formát jednotlivých bodů

Příspěvek: # 44779Příspěvek vrána

Já souhlasím se vším, co vaše chytré hlavy vymyslely, hi! A běda, jak to zase změníte, protože potřetí už ty kategorie předělávat nebudu! :blazen:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
Strogoff
Příspěvky: 76
Registrován: 23.5.2008, 10:40

Re: Návrh jak by měl vypadat formát jednotlivých bodů

Příspěvek: # 44818Příspěvek Strogoff

Dobry den, chtel bych se zeptat zda jeste plati prefix kategorie pred nazvem bodu? Napriklad pro kategorii Hrady je nazev "Hrad Bouzov", pro kategorie Zriceniny je nazev "Zric Skalka" atd... A pokud plati, pouziva se nejaky zvlastni format, nebo pocet znaku? Napriklad "[Hrad] Bouzov"? Dekuji za odpoved.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ted Garmin 3597, drive Garmin 3790, Garmin 760
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Návrh jak by měl vypadat formát jednotlivých bodů

Příspěvek: # 44820Příspěvek Gumídek

No, já bych se přikláněl k přesnému označení. Takže je to v kategorii hrady, tak není problém psát Hrad Bouzov. Vypadá to lépe. U zřícenin to není potřeba, tam bych se přikláněl také k přesnému označení . Příklad : Hrad Bouzov, Hradiště Nýdek, Zámek Pimprdlík....Je jasné, že v této kategorii toho bude povícero....V hardech jsou hrady, v zámcích jsou zámky...Ale obvyklý název je Hrad Bouzov, a ne jen Bouzov...
Uživatelský avatar
Strogoff
Příspěvky: 76
Registrován: 23.5.2008, 10:40

Re: Návrh jak by měl vypadat formát jednotlivých bodů

Příspěvek: # 44826Příspěvek Strogoff

Nu, Hrady Zamky asi nejsou dobry priklad. Tak vezmu konkretne kategorii Architekt_Dientzenhofer. Pokud napisu Kostel X, Klaster Y, atd... tak nikdo nebude vedet ze bod patri do kategorie Dientzenhofer. Muze tedy napsat "KID Kostel X" a "KID Klaster Y", v pripade "[KID] Kostel X" (KID = Kilian Ignace Dientzenhofer)?
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ted Garmin 3597, drive Garmin 3790, Garmin 760
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Návrh jak by měl vypadat formát jednotlivých bodů

Příspěvek: # 44828Příspěvek Gumídek

Ale ty znaky před mají význam při slučování kategorií. Nevím, jestli a s čím by tuto kategorii někdo slučoval...
F.Komín
Příspěvky: 14
Registrován: 5.2.2012, 19:59
Bydliště: Hradec Králové

Re: Návrh jak by měl vypadat formát jednotlivých bodů

Příspěvek: # 45098Příspěvek F.Komín

Gumajz píše:Ne, ona ho má. Je to číslo té obce spravující....Bohužel, je to tak. Obec Předboj má 25072, ale správu máme svou, ale pošta je Kojetice, ale ty jsou od nás tři kilometry....Bohužel to tak je.....Já bych se přikláněl k freewallovi. PSČ je, obec je v obci + popisné číslo, a ulice prázdná. Okresy se také nepíšou...
Já bych doporučoval tu prdelku psát jako ulici. Příklad: kdysi jsem bydlel na adrese Bobr42, pošta Žacléř. Když jsem si to teď zkoušel zadat v navigaci, obec Bobr nezná, musel jsem zadat Žacléř a jako ulici Bobr a pak číslo popisné. Když je to takto v databázi té navigace, měli bysme se tomu přizpůsobit (případně si u každého takového bodu ověřit, jak by se to muselo do navigace zadat, aby to vzala). Mám Garmin nuivi 1310 + mapy Atlas Czech 2011.5 NT + Adresy CR v2.
F. Komín
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh jak by měl vypadat formát jednotlivých bodů

Příspěvek: # 45106Příspěvek vrána

Tak s tímhle průserem se setkávám na Mapách.cz v adresách čím dál tím častěji. To jsem teda zvědav, co s tím provedem. :zamysl:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návrh jak by měl vypadat formát jednotlivých bodů

Příspěvek: # 45107Příspěvek freewall

A je třeba ten Bobr veden jako obec? Není to část Žacléře? Konkrétně Garmin na tyhlety "prdelky" má v položce "Kam vést" možnost "Města" a přes města ti najdu i tu sebemenší HorníDolní.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návrh jak by měl vypadat formát jednotlivých bodů

Příspěvek: # 45108Příspěvek freewall

ScreenShot00146.jpg
ScreenShot00146.jpg (82.75 KiB) Zobrazeno 5760 x
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Odpovědět