POI do Sygic Mobile

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Odpovědět
Uživatelský avatar
pipa
Příspěvky: 8
Registrován: 17.9.2007, 15:27
Kontaktovat uživatele:

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44747Příspěvek pipa

co zkusit server http://poiplaza.com, vypadá to , že tam mají nativní soubory
zatím jsem to ale nezkoušel
TOMTOM GO910, Galaxy Note
Uživatelský avatar
mr.SM
Příspěvky: 15
Registrován: 28.12.2011, 11:40

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44760Příspěvek mr.SM

Chtel bych tyto ikony
http://poiplaza.com/index.php?p=ds&s=616
http://poiplaza.com/index.php?p=ds&s=621
http://poiplaza.com/index.php?p=ds&s=618
http://poiplaza.com/index.php?p=ds&s=617

Ale nevim kam je dat, do jake slozky aby si s tim Sygic poradil.
Zkousel jsem /Sygic/aurmaps/import - bez vysledku.
Zkousel jsem /Sygic/aurRes/icons/rupi - bez vysledku.

Takze kam s nema, mrskama?
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44765Příspěvek Gumídek

Tytto ikony jsou ve formátu bmp. i zde na serveru, stačí nahoře kliknout na ikony a můžeš stahovat. Je jich tam několik set různých...
Uživatelský avatar
mr.SM
Příspěvky: 15
Registrován: 28.12.2011, 11:40

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44769Příspěvek mr.SM

Jenze nevim kam s nema. Mam N8 na symbianu, a zadny navod jsem nenasel. A vsechny rady zatim ztroskotaly. Udajne Sygic pro Symbian ma umet POI ikony i v png formaru 32x32 32bit hloubka. Jenze at ulozim ikony odtud z fora kamkoliv, proste nefunguji...
Uživatelský avatar
Wojnar
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 7:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44787Příspěvek Wojnar

Koukám, že se něco děje kolem podpory POI pro Sygic.
V nastavení si mohu nastavit "Výchozí formát pro stahování", ale když na to pak kliknu nic se neděje. Jo, vlastně děje, změní se kódování textu na stránce, takže místo háčků/čárek jsou kosočtverce s otazníky :(
Ale soubor nikde :(
Tohle není finál, že ne?


EDIT:
Tak vypadá to, že se něco děje. DÍK!

Ale, stažený *.txt soubor musím stejně v poznámkovém bloku otevřít a uložit (nic neměním, i kódování UTF-8 nechávám), jinak si Aura pak neví rady s diakritikou :(
Naposledy upravil(a) Wojnar dne 6.1.2012, 20:25, celkem upraveno 1 x.
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Uživatelský avatar
mr.SM
Příspěvky: 15
Registrován: 28.12.2011, 11:40

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44806Příspěvek mr.SM

Tak bud jsem fakt lama nebo nevim.

Mam nokii N8, sygic ve verzi 11.O3. Stahnu prislusne poi ve formatu ov2. Pres ov2 translator v.2.9 prevedu do formatu upi. Stahnu si ikonu a pojmenuju jak soubor upi tak bmp stejnym nazvem ( napr.: cze_radary.upi, cze_radary.bmp). Soubor upi vlozim do Sygic/auramaps/cze.ta.2011.03, soubor bmp do Sygic/aurares/icons.

Podotykam ze jsem zkousel to same akorat se souborem s koncovkou rupi.

Uz opravdu nevim co delam spatne, ale nejsem schopen to zprovoznit, proste se mi to v navigaci neukaze.
Uživatelský avatar
Wojnar
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 7:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44807Příspěvek Wojnar

Bavíš se o SMM nebo už o Auře?

Jestli Aura, pak se *.rupi a *.bmp (mimochodem 22x22x8 BPP) kopírují do složky Aura/Maps/import.
Aura si je po spuštění najde, dotáže a importuje.

A pak nestahuj to ve formátu *.ov2 páč bys soubor ještě musel upravit, ale server už umožňuje stáhnout připravený *.txt pro konverzi. Sice s omezeními, ale je.

Nicméně všechno to tady je na cca třech posledních stránkách popsáno, vysvětleno, rozebráno.
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Uživatelský avatar
mr.SM
Příspěvky: 15
Registrován: 28.12.2011, 11:40

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44808Příspěvek mr.SM

I kdyz to dam do te slozky jak mam, myslim tim import tak mi to nic nenabidne...
Uživatelský avatar
Wojnar
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 7:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44809Příspěvek Wojnar

Hm, těžko říct.
Na Symbianu to nemám možnost vyzkoušet :(
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44823Příspěvek Henry

Wojnar píše:Koukám, že se něco děje kolem podpory POI pro Sygic.
V nastavení si mohu nastavit "Výchozí formát pro stahování", ale když na to pak kliknu nic se neděje. Jo, vlastně děje, změní se kódování textu na stránce, takže místo háčků/čárek jsou kosočtverce s otazníky :(
Ale soubor nikde :(
Tohle není finál, že ne?


EDIT:
Tak vypadá to, že se něco děje. DÍK!

Ale, stažený *.txt soubor musím stejně v poznámkovém bloku otevřít a uložit (nic neměním, i kódování UTF-8 nechávám), jinak si Aura pak neví rady s diakritikou :(
Omlouvám se, byl jsem "postižen" déletrvajícím výpadkem internetu, takže jsem krapet paralyzován a doháním všechny resty. Můžeš mi poslat soubor po přeuložení v poznámkovém bloku i ten původní soubor stažený do soukromé zprávy (hoď to do raru či zipu), podívám se jaké byty tam jsou rozdílné...

Co se BMP souboru týká, tak dle info na stránkách Sygicu, by si to měla Aura převzorkovat z jakéhokoli čtvercového rozměru i barevné hloubky. Teď ty stažené BMP dělají co?
Uživatelský avatar
Wojnar
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 7:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44829Příspěvek Wojnar

Máš to v SZ.
Když jsem použil pouze stažené *.bmp, Sygic je zobrazil nějak deformované. Teda byl to čtvereček, bylo poznat co je to za ikonu, ale bylo ta tak nějak "šikmo" deformované (nevím jak to napsat).
Když jsem si vzpomněl, že mám někde z minulosti předělané na 22x22x8BPP, tak jsem je tam hodil a krásné ikonky jsou na světě :palce: .
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44832Příspěvek Henry

Upravil jsem dle tvých souborů generování txt pro rupi formát a taky konvertuju bmp soubor na 8-bitovou hloubku (pouze pro ty, kteří mají "rupi" jako výchozí formát stahování), tak to vyzkoušejte.
Uživatelský avatar
Wojnar
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 7:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44834Příspěvek Wojnar

Pane, něco se nepovedlo :( .
Po stažení a konverzi ma výsledný *.rupi soubor jen pár bytů a samotný konvertor hlásí, že úspěšně konvertoval 1 poi a to asi ani to ne, páč v SYGIC-u tuto skupinu ani nelze otevřít.
Když otevřu nově stažený *.txt, tak jednotlivé POI nezačínají každý jeden pěkně na samostatném řádku.

Ikony: Po stažení a otevření Irfanview hlásí 22x22x8. Takže asi jo :usmev: .
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44837Příspěvek Henry

Jasně, blbá chyba opraveno...
Uživatelský avatar
Wojnar
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 7:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44865Příspěvek Wojnar

Děkuji Ti MISTŘE, teď je to v rámci dosavadních možností dokonalé.
Jen koukám, že ikony pro ty co mají nastaveno *.rupi se stahují v 4 bit barevné hloubce. Ale to asi nevadí :zamysl:
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Odpovědět