Zkrat T 730 GO???

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Sasík
Příspěvky: 13
Registrován: 11.4.2009, 18:08

Zkrat T 730 GO???

Příspěvek: # 44692Příspěvek Sasík

Ahoj,

témat na nereagující navigace jsem našel více, ale všechny z nich šlo zapnout... proto zakládám nové vlákno s mým problémem.

Mám navigaci něco přes 3 roky, asi před týdnem jsem navigaci chtěl po 3 měsíční odmlce zase vyzkoušet a taky nabít.

Zapojil jsem tedy navigaci do zásuvky v autě a normálně zapnul. První co nefungovalo byl zvuk navigace. Když jsem se rozjel, začala navigace obrazově navigovat, ale místo zvuku se ozývalo pouze pravidelné ťukání. Musím říct, že auto ještě nebylo úplně zahřáté a přidávalo plyn na sytiči (zda to mělo vliv na napájení pro mne zůstává otázkou).

Asi po 200 metrech jsem zastavil a navigaci vypnul, s tím že ji zkusím znovu nahodit. Bohužel jsem uslyšel pouze prasknutí (podobně jako když praskne pojistka v autě) a od té doby navigace vůbec nereaguje. Nejde vůbec zapnout, jediné co na ní jde je kontrolka napájení.

Zkoušel jsem resetovat, různě dlouhé intervaly i přes minutu a stále nic.
Posílal jsem dotaz na TT support a odpověděli, že pravděpodobně odešla deska... :cry:

Samozřejmě pokud odešla, už jí není pomoci. Chtěl jsem jen vědět, zda TT neobsahuje uvnitř nějakou pojistku?
Zatím sháním informace co s tím, pokud nebude lepší nápad tak ji zkusím sám rozebrat a podívat se dovnitř. :-P

Navigace nebyla zrovna levná, a proto děkuji za každý dobrý nápad. Nákup nové navigace je zatím v nedohlednu...
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Zkrat T 730 GO???

Příspěvek: # 44693Příspěvek Gebič

to je opravdu zvlastni... Pripojil jsi ji ke compu a zkusil zapnout? Jelikoz pokud Ti nesel zvuk, to Tomik dela kdyz ma vybitou baterku... Uz jsem videl hodne umrenych navi, ale u zadny nesvitila kontrolka....
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Zkrat T 730 GO???

Příspěvek: # 44694Příspěvek Gumídek

No, jestli máš stré auto, a nemáš kontrolovaný alternátor, tak mohlo dojít k přebíjení. Stává se, že než to dokáže uhlídat pojistka, tak to přeběhne za ní....
Ale to bychom vařili z vody.
Ale pokud nejsi elektronik, tak se obávám, že na nic nepřijdeš....
hafca
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 18:07

Re: Zkrat T 730 GO???

Příspěvek: # 44696Příspěvek hafca

A jak je na tom napájecí adaptér kterým ta navigace byla v autě poháněná? Chtělo by to změřit jsetli z něj leze opravdu jen 5V. Tím bych začal. Jestli z něj leze o dost víc a podle té rány by klidně mohlo, pak to bude asi velký problém. Nic jiného nezbyde, než tu navigaci rozebrat. Ta rána by v ní měla být vidět. Pak je otázkou, co všechno stihlo umřít a jestli se případně najde někdo s patřčnou pájecí stanicí, orlím zrakem a pevnou rukou. Druhá otázka je, kam až se ten průšvih dostal. Ta viditelná část může být jen pověstná špička ledovce.
TomTom GO 720T NV 9.430
Sasík
Příspěvky: 13
Registrován: 11.4.2009, 18:08

Re: Zkrat T 730 GO???

Příspěvek: # 44698Příspěvek Sasík

Ahoj,

ke kompu jsem navigaci připojil, taky jsem si myslel že třeba nenabíjí. Nechal jsem jí 2x po 3 hod zapojenou přes dokovačku a stejně nic. Jen černá obrazovka ani náznak, že by se displej mohl rozsvítit. Pak jsem ji zkoušel ještě resetovat a držet znovu tlačítko asi 40 sek a vůbec nic.

Auto je z roku 2002, je pravda že mám možná slaběji nabitou baterku. Když auto nastartuji a je větší kosa, tak vidím i na světlech jak se víc rozsvítí při sepnutí automatického sytiče.

Kabel není nikde poškozený a při připojení navigace kontrolka nabíjení taky svítí, ale zkusím to proměřit i při studeným startu a uvidím jestli se to napětí mění.
Navigaci rozeberu, pokud uvidím někde čmouhu tak je to jasné. Ale na opravu si netroufám, spíš to odnesu nějakému profíkovi, aby mi řekl jestli se z toho dá něco zachránit.
Ze supportu psal, že oprava desky stojí cca 100 éček, to opravdu za opravu nedám.

Dík za rady.
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Zkrat T 730 GO???

Příspěvek: # 44700Příspěvek Gebič

vubec bych nepremyslel a koupil toto:

Kód: Vybrat vše

http://www.zbozi.cz/vyrobek/tomtom-go-750-europe-traffic/?seradit=nejlevnejsi
I ta cena je skoro za hubičku...
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Sasík
Příspěvky: 13
Registrován: 11.4.2009, 18:08

Re: Zkrat T 730 GO???

Příspěvek: # 44701Příspěvek Sasík

Dobrá nabídka, ale musím o tom přemýšlet.
Když mi to samé udělá i u nové navigace, tak to těžko budu reklamovat.

Navigaci jsem kupoval, když jsem jezdil mimo ČR. Teď ji sice vyloženě nepotřebuji, ale občas se hodí.
slofik1
Příspěvky: 254
Registrován: 6.1.2007, 12:33

Re: Zkrat T 730 GO???

Příspěvek: # 44702Příspěvek slofik1

Nejlacinější je v obchodě elektro Boom ale nějak nerozumím tomu popisu.Já GO750 měl a co vím tak pamět má jen 2GB.
V popisu píší:
navigace s podporou RDS-TMC
mapy 20 evropských států
přehledný 4,3" LCD displej
4GB interní paměti
Quick GPSfix#
bohaté body zájmu

Technická specifikace:
Displej kapacitní WQVGA TFT 4,3", rozlišení 480x272 px
Mapa v balení Tom Tom
Možnosti rozšíření Bluetooth, mini USB, vstup antény
Speciální funkce Automatické řazení v jízdních pruzích, automatický přepočet trasy, bezdrátové propojení Bluetooth, rychlostní profily technologie IQ Routes#
Paměť interní 2GB
Akumulátor výdrž 3 hodiny


Tak co je pravda?
hafca
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 18:07

Re: Zkrat T 730 GO???

Příspěvek: # 44703Příspěvek hafca

Sasík píše:.....Kabel není nikde poškozený a při připojení navigace kontrolka nabíjení taky svítí, ale zkusím to proměřit i při studeným startu a uvidím jestli se to napětí mění....
Kabel to určitě neudělal. V zástrčce kterou strkáš do zásuvky zapalovače je elektronika a pokud je špatná, pak chyba může být jedině tam. Jestli je v pořádku musí na výstupu držet napětí 5V od volnoběhu až do maximálních otáček.
TomTom GO 720T NV 9.430
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Zkrat T 730 GO???

Příspěvek: # 44705Příspěvek Gumídek

Nechat zkontrolovat dobíjení v autě, aby se to nemohlo opakovat...."Altík" nesmí přebíjet....A když s tím nic neuděláš(myslím tím neopravíš navigaci), tak bych se s navigací důstojně rozloučil a koupil novou...
Odpovědět