TT - nefunguje GPS

Vše o navigacích značky TomTom
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44290Příspěvek Gumídek

Ale ty se v tom vyznáš...Když někdo rozebere navigaci bez jakkýchkoliv znalostí o navigaci a GPS, tak je to sebevrah...Vždy nejdříve pátrám, zjišťuji a snažím se nasát nějaké vědomosti, a pak teprve laboruji...
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44291Příspěvek Jirásek

kingq píše: Jediny co me napada tak jestli je ta antena takovy ten maly kovovy ctvverecek s napisem XV4, tak do nej sem omylem ripl sroubovakem, a je na ni ryha, takze pokud je povrch te anteny nejak specialne pokryty nejakou vrstvou pokovenou, tak jsem ji narusil.
Tak to jsi asi rýpl do chipu. Navigace nemají oddělené antény, ta je součástí chipu. Záleží co je to "rýpl", jestli jde o lehký škrábanec, nebo o "zářez dlátem". Spíše bych si ale tipl na statiku, stačí nevhodně šáhnout na tišťák bez uzemněné ruky a v nevhodném oblečení - a je vymalováno. Podívej se také, zda není porušen kabílek (koax) co vede od chipu na desku.

Šťourat se v navi bez základních elektrotechnických znalostí a znalostí navigací je dost velký adrenalin. Jisté znalosti mám (studoval jsem to), ale do takovéto úpravy bych se nepustil. Respektive pustil s vědomím, že to mohu i zničit. Proč jsi do auta nezabudoval celou navi, tak jak je o výrobce?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
hafca
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 18:07

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44292Příspěvek hafca

A stejně vím prd velebnosti. :zed:
To věštění z koule mi moc nejde, chtělo by to trochu líp popsat.
Chodilo to v tý garáži po rozebrání? Jestli ano, KDE je v autě ta navigace přesně umístěná? Nebo byla rozebraná a položená na palubce? A když jí teď vyndáš a zkusíš znova v tý garáži, jde nebo ne? V ideálním případě někam dej alespoň jednu SLUŠNOU (ostrou) fotku, jak to uvnitř vlastně po tom škrábanci vypadá.
TomTom GO 720T NV 9.430
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44296Příspěvek Gumídek

Obávám se, že pravdu má Jirásek. Buď je to ten škrábanec, nebo statika....Zbytečně jsme dipleje do digitálek neměnili (za dřevních dob) na dřevěné desce, v bavlněném tričku, vedle dřezu s puštěnou vodou...protože jsme věděli, že statika ten displej odpálí velmi spolehlivě a bleskurychle...
hafca
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 18:07

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44297Příspěvek hafca

Je to sice OT, ale snad se to pro jednou může. Nikdy jsem se statikou neměl žádný zásadní problém. Ano, neměl jsem na sobě triko z nějakého uměleckého vlákna, ale normální bavlněné a dřevěnou židli. To ale byla veškerá anti ochrana. Když už jsou tu nakousnuté hodinky, v těch jsem pájel pistolkou kondenzátory když se předbíhaly a žádné se neodebraly do křemíkového nebe. Ani ten škrábanec bych neviděl nijak tragicky. Jestli ovšem není několik mm hluboký.
Snad se dozvíme jak to s tou navigací doopravdy je.
TomTom GO 720T NV 9.430
kingq
Příspěvky: 11
Registrován: 27.10.2011, 6:10

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44318Příspěvek kingq

Tak tady jsou nejake foto, omluvte kvalitu. Vite nekdo co je antena, co je prijimac a tak? prosim klidne to nejak laicky popiste at vim co muze byt spatne. jo a omlouvam se za velikost fotek ale aby to bylo videt...

Dekuji
Přílohy
311020111672.jpg
311020111672.jpg (147.71 KiB) Zobrazeno 4163 x
311020111674.jpg
311020111674.jpg (110.79 KiB) Zobrazeno 4163 x
311020111673.jpg
311020111673.jpg (198.93 KiB) Zobrazeno 4163 x
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44319Příspěvek Jirásek

To snad není možné, větší už ty obrázky nemohly být? Vždyť to nešlo ani prohlížet, upravil jsem to.
Nikde nevidím to "rýpnutí".
Chip je toto:
Přílohy
chip.jpg
chip.jpg (31.94 KiB) Zobrazeno 4165 x
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
kingq
Příspěvky: 11
Registrován: 27.10.2011, 6:10

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44321Příspěvek kingq

No tak presne na tom chipu z vrchu je to rypnuti, jeste jsem dam detail jen toho rypance.
Dekuji za upravu fotek, musim se to tu naucit...

A vsimli jste si nekdo neceho co by mohlo zpusobovat ze se chip nefixuje...?
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44323Příspěvek Jirásek

Marně hledám ten detail rýpance
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
kingq
Příspěvky: 11
Registrován: 27.10.2011, 6:10

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44324Příspěvek kingq

Chlapi omlouvam se ale rypanec bude dele, jsem v praci a nemam kabel k mobilu.

Ale je to videt na posledni fotce, jak je ten cip tak zespod ma rypanec v podobe 1cm carky od sroubovaku, vecer dodam presnou fotku...

Dekuji za zajem :)

Bery
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44326Příspěvek Tonny

Můj názor:
Tady vůbec nejde o nějaký rýpanec. Problém vidím jinde:
Někdo neodborně rozebral navigaci, přitom ji poškodil a teď hledá si "zdůvodnění" a něco, čím by si sám sobě vysvětlil, že to celé dokonale podělal.
Je vcelku jedno, kde je přesná příčina problému, základ je v tom, že každý má dělat to, čemu alespoň trochu rozumí. Zde dotyčný očividně šel do něčeho, co nezvládl a celá diskuse mi přijde tak říkajíc úplně o ničem.
Tazatel se ptá, zda "Vite nekdo co je antena, co je prijimac a tak?"
K čemu mu tato informace bude? To si bude přijímač měnit sám? Kde jej vezme? Z jiné navigace?
Mám pocit, že se zde bavíme absolutně o ničem a tazatel si sám době chce dokázat, že "za to nemůže, to se samo posralo".
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

hafca
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 18:07

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44327Příspěvek hafca

Tazatel hlavně vůbec neodpověděl na to, co jsem se ptal o kousek výš. Kde a kdy to funguje a kde je v autě ta navigace vůbec umístěná. Rýpanec na fotkách žádný nevidím. Spíš půjde o to, jakou silou byl udělaný a jestli při tom neutrhnul některé spoje pod součástkou. Při dnešním pájení bez olova by to nebyl zas až tak veliký problém.
Nevím, jak moc odborně by se navigace měla rozebírat. Podle mě jediné "odborné" rozebrání asi umí servis a nikdo jiný. Jestli ale fungovala rozebraná na stole, pak to zase až tak neodborně udělané nebylo.
TomTom GO 720T NV 9.430
kingq
Příspěvky: 11
Registrován: 27.10.2011, 6:10

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44328Příspěvek kingq

Ok tak jak píšeš to je, jen na to, že já vím, že jsem to posral, nehledám si důvod, abych se vymluvil že já za to nemůžu. To je jasný, že jsem to dokurvil neodbornou montáží, jen mě zajímalo, zda to spravit a proč vůbec se to posralo, vzhledem k tomu, že jsem studoval SPS automatizaci a pár plošných desek jsem udělal, předpokládal jsem, že nebude takový problém odstranit pár plastů, bohužel problém to byl a mě by zajímalo hlavně to kde jsem udělal chybu a když už je rozebraná proč se nezeptat kde je anténa a tak, aspoň uvidím jak to v reálu vypadá a navíc se můžu podívat jak přesně je udělaná...je to spíše ze zaujetí danou problematikou a ne tím, že se chci ospravedlnit, ale každý má svůj názor :)

Nicménně k té navigaci, po rezabrání a položení na stůl fungovala a zafixovala signál asi do 10minut. Poté byl proveden GPSquickFIX a bez zkoušky byla namontována do auta (je umístěna místo výdechu ventilace, nad ní je jen asi 0,5cm plastu z palubky) Ten rýpanec hned večer ještě nafotím.

Neznám lepší zdroj informací, než jsou fóra takže díky

Bery
hafca
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 18:07

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44332Příspěvek hafca

Podle mě jediné co ti teď zbývá je dát jí zpět na ten stůl. Připojit k PC, stáhnout GPSquickFIX a zkusit jí. Jestli bude fungovat, máš pro ní blbé místo v autě. Jestli ne, někde jsi něco pos... a je otázka, co to je. Někdy pomůže silná lupa a prohlédnou desku. Zvlášť pečlivě bych prohlédnul okolí, kde se ti povedl ten vryp.
TomTom GO 720T NV 9.430
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TT - nefunguje GPS

Příspěvek: # 44333Příspěvek Gumídek

Dovolím si jednu poznámku. Umístit něco do, nebo místo výdechu ventilace mi přijde dost nešťastné. Vysvětlím proč. V létě na ní zezadu bude foukat studený vzduch, a zepředu teplo, a v zimě naopak. A toto zrovna elektronika ráda nemá..To by se musel ten výdech ventilace(topení) v dostatečné vzdálenosti zaslepit a to tak kvalitně, aby tam nešla teplota, která v té ventilaci momentálně je....
Promiňte poznámku mimo téma...
Odpovědět