Zmatená navigace (nuvi 1390T vs. nuvi 660)

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

zett_cz
Příspěvky: 22
Registrován: 27.2.2008, 10:07

Re: Zmatená navigace (nuvi 1390T vs. nuvi 660)

Příspěvek: # 42908Příspěvek zett_cz

Pánové, mám pocit jako bych někdy mluvil do zdi. Nejsou to první navigace které mám v ruce. Jsou v rámci možností nastaveny identicky. Mají stejnou mapu. Vyhýbání dálnícím opravdu není zatrženo. Navigují jinak. Tečka.
Popsal jsem to několikrát. A to že jsem v pár příspěvcích nahoře napsal, že navigace uhne z rozumné cesty znamená to, že to po ní jede a pak to najednou vezme oklikou. Dopravou to opravdu není... Navíc jeden z vás to zkusil na nuvi 765 a navigovalo to stejně blbě. Moje 660 vede jinudy, jinou, rozumnější cestou.

Vím že vy mi určitě neporadíte...každopádně díky za váš čas.

Z.
nuvi250
Příspěvky: 13
Registrován: 22.7.2009, 14:08

Re: Zmatená navigace (nuvi 1390T vs. nuvi 660)

Příspěvek: # 42909Příspěvek nuvi250

Tak nám zett_cz utíká. Představoval si, že rada přijde okamžitě a ihned, nejraději včera - třeba z nebes. Neuvedl, zda zkoušel jinou verzi firmware. Někteří uživatelé tomu připisují zázračné účinky...

Sleduji polské fórum http://www.garniak.pl/index.php kde jsou uživatelé otevřenější vůči chybám Garminu. Také naše http://forum.navigovat.mobilmania.cz/fo ... armin.html, a také http://www.path.cz/forum/index.php. To poslední je zaměřeno výhradně na Garmin. Ale pozor, radikální názory se na našich fórech nenosí.

Nikde jsem nenarazil na nářky právě a jen na tento typ (1390). Obvykle se všeobecně traduje, že Garmin rád preferuje vedlejší komunikace (osobně ověřeno). Kdyby se jednalo o vadu této řady výrobků, jistě by se o tom strhla debata.
Sám zett_cz píše, že názvy parametrů se v popisovaných navigacích liší. Je nutno přiznat, že Garmin má svérázné překladatele, kteří dělají lokalizaci. Možná, že by stačilo přepnout do angličtiny a znovu zkontrolovat nastavení. Mě to kdysi u 250W pomohlo, protože jsem nemohl přijít na to co znamená časká zkratka Nas.p?. Také je docela možné, že kolega má smůlu a právě jeho navigace nerespektuje volby typu tras.
Rubic
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 18:23

Re: Zmatená navigace (nuvi 1390T vs. nuvi 660)

Příspěvek: # 42914Příspěvek Rubic

Ještě si dovolím upozornit na příspěvek Romstara na vedlejším foru z 23.6.2011 12:16
http://forum.navigovat.mobilmania.cz/vi ... &sk=t&sd=a
Vše v dobrém.
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
zett_cz
Příspěvky: 22
Registrován: 27.2.2008, 10:07

Re: Zmatená navigace (nuvi 1390T vs. nuvi 660)

Příspěvek: # 42919Příspěvek zett_cz

nuvi250:

Šlo mně spíš o to, jestli se navigace někomu chová podobně. Dozvěděl jsem se že ano. Radu jsem ani nečekal, spíš jsem chtěl znát vaše zkušenosti. Bohužel aktuálně nemám po ruce jiný typ navigace takže rozdíly v navigovaných trasách různých typů nemohu sám porovnat.
Názvy parametrů se liší, ale ne tak aby nebylo jasné, že jde o "identické" nastavení. 1390T má například rozdělenou volbu pro automobil a motocykl, moje nuvi 660 má jednu společnou volbu. 1390T nemá možnost nastavit nákladní vůz, autobus, taxi, rychlá pomoc, moje nuvi 660 ano. To jsou ty popisované rozdíly v nastavení. Navíc podotýkám, že nejsem tak hloupý abych nevyzkoušel různé možnosti nastavení.
Firmware je poslední jak v 1390T tak 660. Při pročítání diskuzních fór jsem zjistil, že poměrně často dochází k opravě firmware kterou Garmin nazývá "Fixed several routing issues" proto problém už řešíme s výrobcem.

Z.
Uživatelský avatar
Tambor
Příspěvky: 7
Registrován: 28.11.2007, 14:08

Re: Zmatená navigace (nuvi 1390T vs. nuvi 660)

Příspěvek: # 42996Příspěvek Tambor

zett_cz píše:Pokud vím tak Mapsource naviguje stejně jako 1390T. Nesvaloval bych chybu jen na Atlas, ale především na navigační algoritmus v navigacích. Moje nuvi 660 se stejnou mapou nabídne naprosto normální a kvalitní cestu kterou by volila snad valná většina řidičů.

Já už jsem v mém nuvi měnil baterii a říkal jsem si, že bych někdy v blízké budoucnosti koupil novou navigaci co má pár zajimavých funkcí které v nuvi 660 nejsou, ale pokud by to mělo navigovat takhle tak to radši vydržím s tou 660 tak dlouho dokud bude fungovat a budou mapy...

Byl bych rád pokud by trasu otestovali další majitelé různých modelů navigací Garmin ať víme na čem jsme.
Měnil sis baterku v v nuvi 660 sám? Poradíš, jak se přístroj rozebere? Nějak nevím, jak na to :zamysl:
Garmin nüvi 660FM (SW: 4.90, Audio SW: 2.20, GPS SW: 3.00, BlueTooth SW: 3.40), SD2GB(Kingston)
Atlas Czech 2011 NT
City Navigator Europe NT 2008
zett_cz
Příspěvky: 22
Registrován: 27.2.2008, 10:07

Re: Zmatená navigace (nuvi 1390T vs. nuvi 660)

Příspěvek: # 43022Příspěvek zett_cz

Přesně takhle jsem to dělal. Sice jsem neměl přesně tyhle nástroje, ale něco obdobného. Chce to být šikovný a někdy se hodí i ruce navíc, je to totiž solidně zacvaknutý do sebe a ten plast je docela měký.

Z.
zett_cz
Příspěvky: 22
Registrován: 27.2.2008, 10:07

Re: Zmatená navigace (nuvi 1390T vs. nuvi 660)

Příspěvek: # 43023Příspěvek zett_cz

Jo a navíc jsem si k tomu vyrobil "battery pack" ze dvou liion 18650 takže teď vydržím snad 24h bez dobíjení. :palce:
Decathlon
Příspěvky: 7
Registrován: 7.5.2008, 9:14

Re: Zmatená navigace (nuvi 1390T vs. nuvi 660)

Příspěvek: # 43645Příspěvek Decathlon

Tak jsem dnes opět absolvoval trasu (asi 190km) s navigací garmin 1390T a jsem opět velice zklamán. Nejen že mě to zase navádělo na rozestavěné úseky silnic, ale když jsem vyloučil placené silnice, tak jsem tomu krámu pěkně zamotal hlavu a v jednu chvíli mě v malé vesničce naváděl stále dokolečka. Chvilku mě to pobavilo, ale když se situace o deset klilometrů dál opakovala, musel mě syn držet, abych ten podělanej krám nevyhodil z okna za jízdy. K tomu musím přičíst hrubý nedostatek, že někdy naviguje pozdě, někdy hlásí v zatáčce, abych odbočil jako na křižovatce a někdy drží hubu, když má kecat. Nedostatky se projevily jak s mapou Atlas 2011, tak s mapou CN Europe NT 2012.20. Z toho plyne závěr, že se s tímto krámem brzy rozloučím.
Garmin Nüvi 1390T
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmatená navigace (nuvi 1390T vs. nuvi 660)

Příspěvek: # 43646Příspěvek Jirásek

Já bych tak nezoufal. TT taky někdy hlásí - jeďte vlevo - když mám je rovně, a naopak nehlásí nic, když mám odbočit vpravo. Konkrétně křižovatka http://www.mapy.cz/s/22nb , ale i jiné. Nic není dokonalé. Hlavně to není chyba navigace, ale mapových podkladů.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Decathlon
Příspěvky: 7
Registrován: 7.5.2008, 9:14

Re: Zmatená navigace (nuvi 1390T vs. nuvi 660)

Příspěvek: # 43647Příspěvek Decathlon

No jo, ale já jsem jen uživatel, který za to zaplatil jako za celek, proto mě moc nezajímá kde a v čem je chyba, ale je pro mě podstatné, že ty chyby jsou a je jich dost.
Garmin Nüvi 1390T
Uživatelský avatar
Chip.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 31.12.2007, 11:17
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Zmatená navigace (nuvi 1390T vs. nuvi 660)

Příspěvek: # 43648Příspěvek Chip.cz

Sice jsi zaplatil za celek, ale přístroj(Garmin) je jedna věc a mapa druhá. Čpíš tady oheň a síru pouze na přístroj, i když chyba je zřejmě v mapě, nebo i v nastavení. Píšeš cituji:...jsem vyloučil placené silnice, tak jsem tomu krámu pěkně zamotal hlavu a v jednu chvíli mě v malé vesničce naváděl stále dokolečka. Tohle mi připomělo, že když jsem si chtěl projet nějakou kratší trasu simulací, tak mi to v jednom místě dělalo to samé. Zjistil jsem, že mám omylem zapnuté dvě mapy stejného území najednou. Ono i to nastavení je velice důležité a neznamená, že když to mám nastaveno půl roku, tak se to nemůže třeba po nějakém tom resetu anebo nějakou instalací změnit. Asi se zde těžko přiznáš, po přečtení toho co tu píšu, že jsi to měl třeba blbě nastaveno. Nevadí, ale hlavně hledej chybu mezi židlí a PC, nebo GPS. Také je patrna absence pořádného nanuálu a proto tolik otázek na různých fórech s GPS tematikou.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: aby slušní lidé nedělali nic.“ Edmund Burke.
Decathlon
Příspěvky: 7
Registrován: 7.5.2008, 9:14

Re: Zmatená navigace (nuvi 1390T vs. nuvi 660)

Příspěvek: # 43650Příspěvek Decathlon

Měl jsem zapnutou pouze jednu mapu, tak se namám k čemu přiznávat. A jak jsem již napsal, vůbec mě nezajímá zvlášť ten krám a zvlášť mapa. Koupil jsem celek a hodnotím jako celek. Když se mě na autě bude podělávat náprava, také neřeknu, že ta náprava je na prd, ale auto je na prd. Prostě se jim tahle navigace (komplet) nepovedla. Ono už jen to, že menu je přeloženo k zblití, tak už to mluví za všechno. A ten krám mám nastavený dobře, protože jsem to dělal podle manuálu a rad zde na fóru i dalších dvou fórech. Jinak k tomu přiznávání.......rád bych se k špatnému nastavení přiznal, kdyby mi to pomohlo a ten krám začal konečně fungovat jak má. Další věc, která asi nastavením nebude je to, že se ten krám samovolně občas vypíná a to i při připojení na napájení. Prostě to má mnoho nedostatků a chyb, které by to mít nemělo. A hledat chyby a nedostatky je věcí výrobců a to jak navigací, tak i mapových podkladů. Peněz si za to říkají celkem dost, tak by měli odvádět kvalitní práci. Ještě bych chtěl dodat, že tohle není moje první navigace, ale nikdy před tím jsem žádné problémy neměl. Ty nastaly až s tím hloupým rozhodnutím vyzkoušet Garmin. Chápu, že skalní zastánce Garminu asi popudilo, že to nazývám krámem, ale jsem z toho už fakt dost rozčílený.
Garmin Nüvi 1390T
Rubic
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 18:23

Re: Zmatená navigace (nuvi 1390T vs. nuvi 660)

Příspěvek: # 43652Příspěvek Rubic

Ale přátelé, Decathlon se na nic nedotazuje. On má jasno. Kdyby však místo nářků uvedl odkud kam jel a s jakou mapou, kde mu vznikl problém, bylo by to pro nás poučnější. :usmev:
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Decathlon
Příspěvky: 7
Registrován: 7.5.2008, 9:14

Re: Zmatená navigace (nuvi 1390T vs. nuvi 660)

Příspěvek: # 43653Příspěvek Decathlon

A na co se mám ptát? Já prostě jen konstatuju skutečnost. Ale pokud to chceš vědět, tak naposledy jsem jel z Liberce do Náchoda podle mapy Atlas 2011NT a později podle mapy CN Europe NT2012.20. V obou případech se projevovaly hrubé nedostatka, tak jak jsem psal výše. Ale krám jsem už dal na reklamaci, tak uvidíme. V nejhorším případě poletí, protože bych se musel stydět tohle někomu prodat.
Garmin Nüvi 1390T
Odpovědět