Problém s Tomtom ONE

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
adinek
Příspěvky: 3
Registrován: 12.8.2011, 21:24

Problém s Tomtom ONE

Příspěvek: # 43444Příspěvek adinek

Zdravim.Mám problem s Tomtom ONE.Dnes jsem zapnul v autě svou GPS bez napájení a vše bylo v pořádku.Ale když jsem do ní zapojoval napájení tak se zasekla a po chvíly restartovala a od té doby se mně ptá na nastavení jazyka času a když vše navolím a dám ok tak místo aby naběhla do normálního navigačního režimu tak se znovu restartuje a tak je to pořád dokola dokud ji nevypnu.Nejsem si jist jestli se to stalo přímo v té chvíly když jsem zapojoval to napájení ale nejspíš ano.Ještě bych asi měl podotknout že ten DC adaptér neni originální protože ten originální jsem měl v autě a před nějakým časem nám vykradli auto a ukradli i ten kabel a tak jsem koupil nový ale ne origo.Také včera když jsem jel tak GPS kvuli mastnému sklu se odlepila a spadla na palubní desku ale poté ještě v pořádku i druhý den fungovala.Tak bych prosil někoho o radu jak tento problém napravit rád bych se vyhnul drahé opravě v servisu(GPS už neni v záruce)...Jestli je to jen nějaká maličkost tak bych se pokusil to opravit sám..Předem děkuji za vaše cenné rady.:)
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Problém s Tomtom ONE

Příspěvek: # 43447Příspěvek Gumídek

1) Mažeš všechny trasy ?? Myslím tím postup : Menu , navigovat, smazat všechny ujeté trasy.
2) Projet navigaci programem TT Clear Flash. Postup : Stáhnout tento program do PC. Připojit navigaci, potom rozkliknout TT Clear Flash, "odsouhlasit", a pokračovat a klikat na "instalovat" atd dokud nedojdeš do konce, pak odpojit navigaci..
Pozor, poklud nemáš v navigaci legál mapy, nelze tento program použít. Nelegální mapy přestanou fungovat atd...
Pokud toto vše nepomůže, tak sbohem. V navigaci prakticky nemáš co opravovat. Pokud tím pádem došlo k závadě, tak s tím nic neuděláš...
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Problém s Tomtom ONE

Příspěvek: # 43471Příspěvek Scorpio_cz

První bych z adresáře mapy smazal mapsettings.cfg (udělat zálohu do počítače).
To jak se to chová je buď poškozená mapa, nebo právě mapsettings.cfg.
adinek
Příspěvky: 3
Registrován: 12.8.2011, 21:24

Re: Problém s Tomtom ONE

Příspěvek: # 43486Příspěvek adinek

Tak problém vyřešen.Děkuji za vaše rady opravdu to bylo tím mapsettings.cfg.jen se mi vymazaly všechny oblíbené pozice a nastaveni ale body zájmu atd zůstaly.Tak ještě jednou děkuji a rady..:)
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Problém s Tomtom ONE

Příspěvek: # 43496Příspěvek Scorpio_cz

Pokud máte zálohu v počítači, oblíbené body lze z mapsettings.cfg získat, například programem POIEdit 2007 :

Kód: Vybrat vše

http://www.poiedit.com/downloads.htm
Nahrajte mapsettings.cfg "jako" .ov2 soubor, a pak vybrané oblíbené a poslední cíle (mohou být i duplicitní) po kontrole a vyřazení duplicit uložte jako jiný .ov2 soubor a pošlete do navigace. Přidejte si nějakou pěknou ikonku a hotovo.

Osobně vyzkoušeno :jupi:
adinek
Příspěvky: 3
Registrován: 12.8.2011, 21:24

Re: Problém s Tomtom ONE

Příspěvek: # 43509Příspěvek adinek

Děkuji za radu a do které složky mám nakopírovat ten .ov2 soubor?
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Problém s Tomtom ONE

Příspěvek: # 43525Příspěvek Scorpio_cz

Do složky s mapou. Je to soubor z body zájmu, podobně jako soubory tady z WEBu. Třeba moje.ov2
Je tedy zobrazován v TomTom jako další kategorie bodů zájmu, a jeho obsahem jsou "bývalé oblíbené".
Když se němu nakopíruje ikonka v příslušném formátu moje.bmp (výběr je i zde na WEBu), tak je pak i s ikonou.
laik
Příspěvky: 1
Registrován: 6.2.2012, 12:45

Re: Problém s Tomtom ONE

Příspěvek: # 45071Příspěvek laik

Ahoj vsem! Prosim o radu: mam TomTom One s v8.010 a mapou Eastern Europe v 715.1689, GPS v1.21. Nasela by se tu dobra duse co by mi polopaticky vysvetlila jak nainstaluji novejsi mapu? Podle te co mam se jiz neda jezdit...(( Diky moc za odpoved.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s Tomtom ONE

Příspěvek: # 45073Příspěvek Jirásek

To je jednoduché.
1. Nejdříve udělat kompletní zálohu navi
2. Připojit navigaci k aplikaci TomTom Home a pomocí této aplikace zakoupit novou mapu
3. Poté stáhnout novou mapu a pomocí TomTom Home ji nainstalovat do navigace

A nyní pozor: Není třeba psát stejný příspěvek do všech možných vláken a zasvinit půlku fóra (to trochu přeháním, ale všechny ostatní jsem zamítl). Dále, pokud dotaz směřoval na snahu o instalaci nelegálně stažené mapy - jsi na špatném fóru a hlavně si přečti TOTO !!! Hlavně jako "nováček" na tomto fóru. To nemyslím nijak špatně ani ironicky, ale je dobré se nejdříve seznámit s chodem a pravidly.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Odpovědět