TOM TOM XXL První zapnutí a nejede

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Uživatelský avatar
vw-mm
Příspěvky: 19
Registrován: 13.3.2009, 17:47
Kontaktovat uživatele:

TOM TOM XXL První zapnutí a nejede

Příspěvek: # 42716Příspěvek vw-mm

Přeji vám dobrý den, já ho začal špatně s Tom Tomem, dnes jsem dostal navigaci Tom Tom XXL. Navigaci jsem napojil na PC Software se aktualizoval a nainstaloval. Zapl jsem navigaci objevil se výběr jazyka. Bohužel se mi navolil omylem afrikánský jazyk a skočilo to na obrazovku s červeným knoflíkem NEE a na JA mačkám NEE a ono se vůbec nic neděje když dám JA tak navigace vůbec nereaguje. Skusil jsem ji vypnout a po nějaké době ji zapl a mám tam pořád to samé. Když ji připojím na počítač aby ji PC rozpoznal tak už se neděje vůbec nic. Mám ji nechat zaplou a nechat ji vybít ? Jsem z toho v šoku, první zapnutí a sekla se neb co. :cry: :cry: :cry: Děkuji všem za odpovědi.
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: TOM TOM XXL První zapnutí a nejede

Příspěvek: # 42717Příspěvek Gebič

Proč jsi nedal češtinu? Nevim jak je to u XXL, ale každá navigace má reset tlačítko a nebo tlačítko zapnutí podržíš cca 10s, pokud se nepletu...
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM XXL První zapnutí a nejede

Příspěvek: # 42742Příspěvek vrána

Jestli by nebylo lepší si nejprve přečíst návod, než mačkat tlačítka a navíc v nějaké nesrozumitelné hatmatilce... :lol1: Bez resetu to, zdá se, nepůjde. A pokud se ti to podaří zresetovat, tak než TT zase připojíš k síti a začneš do toho něco stahovat a aktualizovat, udělej si zálohu toho "syrového" zařízení na HD svého počítače, ať se máš případně k čemu vracet! Jsou tu o tom mnohá vlákna, stačí trochu pohledat.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM XXL První zapnutí a nejede

Příspěvek: # 42744Příspěvek vrána

Apropos, píšeš, žes ji dostal... ten přístroj byl koupený u nás v oficiální prodejní síti?
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vw-mm
Příspěvky: 19
Registrován: 13.3.2009, 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM XXL První zapnutí a nejede

Příspěvek: # 42877Příspěvek vw-mm

Problém vyřešen ! Prvně děkuju za odpovědi ! :jupi: Delší dobu jsem nebyl na internetu, Navigaci mi koupila mamka v DATARTu,
Naučil jsem se ji restartovat tu navigaci,ale stejně po několikátý se tam zvolila afrikánština, čeština nešla dat nebo jiný jazyk jen africky. Na tom tom stránkách jsem našel radu, připojit XXL k internetu a pokusit se aktualizaci, tato prvni aktualizace u nekerych verzi resi tento problem, kdyz je baterie vybita navigace nereaguje, ale zajimavy je ze jsem ji nabijel 3h v kuse ! :-P
STahli se aktualizace a navigace jede skvele. Opravdu musim rict ze je XXL bombastickej model teda kdyz to srovnam s predchozim Blaupunktem Lucca 3.5, Tak jsem si stahl aktualizace mapy, ikonku a samozrejme poibody z našich oblíbených stránek www.poi.cz a spokojenost,Mrzi me ze v tom tomtomu jsou nekery sluzby b´placeny jako je ceny paliva a to jde myslim jenom v USA. Nacitani RDS a TMC dat je rychle a vynikajici. Dal jsem si pobocky Ceske posty, chtel jsem na postu podle navigace a bum posta byla zrusena, pokusim se to tu nejak opravit. Dekuju vsem za odpovedi M.M.
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM XXL První zapnutí a nejede

Příspěvek: # 42878Příspěvek vrána

Tak to je dobře, že ti to šlape. Bohužel aktuálnost kategorií je jen taková, jakou si ji sami uživatelé dělají, obzvláště u těch rozsáhlých, kde správce nemá šanci to nějak uhlídat. Takže pokud se setkáš s bodem, který neexistuje nebo existuje v pozměněné formě, najdi si ho zde na webu v příslušné kategorii a zadej změnu.
JInak na RDS-TMC u nás moc nespoléhej, na rozdíl od sousedních západních států to u nás není moc spolehlivé.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TOM TOM XXL První zapnutí a nejede

Příspěvek: # 42882Příspěvek Gumídek

A při připojení k počítači se navigace nedobíjí, ale tzv. jen udržuje....Nabíjíš ji při připojení na nabíječku buď v autě, nebo doma....
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM XXL První zapnutí a nejede

Příspěvek: # 42883Příspěvek vrána

To by se z toho USB port mohl taky po*rat, žejo :lol1:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
wittmann
Příspěvky: 26
Registrován: 6.2.2011, 19:09
Bydliště: Rakovník

Re: TOM TOM XXL První zapnutí a nejede

Příspěvek: # 42910Příspěvek wittmann

Gumajz píše:A při připojení k počítači se navigace nedobíjí, ale tzv. jen udržuje....Nabíjíš ji při připojení na nabíječku buď v autě, nebo doma....
Dovolím si nesouhlasit. Mě se navi přes USB v compu dobíjí.
TomTom GO 730, Mapa: WaC Europe 2GB v900.4602, Apl: 9.465, Boot: 5.5120,
RDS-TMC:
4V00.013, Pam. karta: SDHC KINGSTON 8GB Class 10
Obrázek
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TOM TOM XXL První zapnutí a nejede

Příspěvek: # 42920Příspěvek Gumídek

Nenabíjí. To je pouze udržování, pokud tam necháš navigaci déle, tak se sice trochu nabije, ale když napojíš navi na mini usb, který je jen pro nabíjení (nabíječka), tak se doplna nabije daleko rychleji. Kledně oponuj, ale je to ověřené...dle obsazení pinů v zásuvce mini-usb....
Jinak to udržování je normální funkce, je to kvůli tomu, aby při připojení navi neklekla...
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: TOM TOM XXL První zapnutí a nejede

Příspěvek: # 42921Příspěvek Gebič

XXL je super, jen je problém s tím, že má pouze 2 giga paměť (nemá v "zákadu" SD slot).... TZN., celou evropu tam prostě nedáš, to beru jako velké mínus...
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
vw-mm
Příspěvky: 19
Registrován: 13.3.2009, 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: TOM TOM XXL První zapnutí a nejede

Příspěvek: # 42922Příspěvek vw-mm

Je to pravda, naplno se prez USB nenabila, autozapalovac je autozapalovac, byl k navigaci pouze USB kabel a autozapalovac. Normalni nabijecka k tomu neni. Udelal jsem si aktualizaci map a byla tam strasny vychytavka nastesti jsem mel kliku. O co jde?
Mohl jsem si zvolit prez TOMTOM Home kterou cast evropy chcu aktualizovat, dal jsem streni oblast, aktualizovalo se a dalsi uz nesla stahnou! Treba skandinavie, trosku jsem stim pocital, kdybych klikl treba na vychodni cast, tak bych toho velice litoval. Jak tak koukam okolni staty mam ale nemam treba chorvacko, ukrajina. Ale to jeste nevim jestli tam vubec nekdy pojedu. RDS TMC, to je pravda, ze to bohuzel u nas tolik nefunguje, neaktualni informace, snad se to casem zlepsi, hodne mi RDS a TMC pomaha v ucpane a rozkopane Vidni s Tom Tomem jsem to jeste neskusil. Je fakt skoda ze to nema slot na kartu,clovek se musi asi hodne uskromnit co tam chce zadat. Tedka jsem se trapil s Home, da se tam zadat potrebny veci v textovem formatu. txt. nebo html. ulozil jsem si txt a na zkousku i html (bez obrazku), vlozil jsem to do slozky text a nevim kde to v navigaci najit. Budu hledat,snad neco najdu :) Preji Vam vsem stastnou cestu !
Uživatelský avatar
bolo365
Příspěvky: 111
Registrován: 28.2.2009, 16:56

Re: TOM TOM XXL První zapnutí a nejede

Příspěvek: # 42924Příspěvek bolo365

To Chorvatsko je právě v té východní oblasti ... samozřejmě včetně ČR a všech okolních států....
TT XL IQ, Navcore 9.061,Central and Eastern Europe 865.3245,
Odpovědět