TomTom7 PDA - neuveřitelné zpomalení

Vše o navigacích značky TomTom
lordboos
Příspěvky: 2
Registrován: 5.6.2011, 14:19

TomTom7 PDA - neuveřitelné zpomalení

Příspěvek: # 42587Příspěvek lordboos

Zdravím,
Stáhl jsem si několik POI kategorií, ale jakmile jakoukoli zobrazím na mapě (kromě těch co tam už původně byli), celá navigace se neuvěřitelně začne sekat. Je to tím že to moje PDA (HTC TyTN2 Kaiser) nestíhá? Je ale divné, že původní POI mohu mít zaplé všechny najednou bez sekání, ale jakmile zobrazím jakoukoli POI, kterou jsem si přidal, tak se začne strašne sekat.
Děkuji za odpovědi.
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom7 PDA - neuveřitelné zpomalení

Příspěvek: # 42593Příspěvek vilik

Nestíhá ti procesor. Čím více toho zadáš k zobrazení, tím více ho zatěžuješ. Dej si tam jen to nejnutnější, co potřebuješ. A určitě jich nepotřebuješ několik desítek. :usmev:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom7 PDA - neuveřitelné zpomalení

Příspěvek: # 42594Příspěvek Jirásek

Bylo to tu řešeno již mnohokrát. Dohrávané kategorie mají jinou strukturu uložení dat, než kategorie dodávané společně s mapou (poi.dat). Proto také dohrávané kategorie při zapnutém zobrazení (upozornění) daleko více zatěžují HW. Navíc, pokud se nepletu, je zde i početní omezení počtu kategorií - cca 30.
Doporučuji radu vilíka - mít zapnuté pouze nejnutnější minimum.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom7 PDA - neuveřitelné zpomalení

Příspěvek: # 42618Příspěvek vrána

HTC Kaiser už taky, mám dojem, nebude nejmladší - procesor je čtyřstovka? A to si vem, že ti tam jede ještě vlastní PDA... A jinak je to přesně, jak píše Jirásek. Jen mám dojem, že o TT mobile 7 už to omezení počtu uživatelsky nainstalovaných kategorií není tak drastické, mám jich tam mnohem víc... IMHO je limit někde kolem stovky?

Jinak doporučuji povypínat jakékoliv zobrazování POI v mapě - to je na nic a jen to strašně zatěžuje procesor. K čemu ti to je, když ti za jízdy na obrazovce vyskakují ikonky bodů, okolo kterých projíždíš? Když je potřeba, zapnu si v menu statickou mapu, najdu místo a pak teprve si nechám zobrazit tu potřebnou kategorii (pozor, stále se bavíme o těch dohrávatelných). Po zjištění potřebných informací ji zase v zobrazování vypnu a přejdu do vlastní 3D navigace.
Jinou věcí je vlastnost upozornění na blížící se POI, ale tam mi Omnia II zvládá bez problémů opravdu hodně kategorií - a to jsou některé i opravdu velké. Je ale fakt, že má dvojnásobně výkonnější a i modernější procesor a další HW. Ale i tak mám dojem, že je pro HW velký rozdíl mezi "zobrazit na mapě" a "upozornit na blížící se bod". I když to na displeji pak vypadá stejně a ještě se spustí akustická či přímo hlasová výstraha.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
lordboos
Příspěvky: 2
Registrován: 5.6.2011, 14:19

Re: TomTom7 PDA - neuveřitelné zpomalení

Příspěvek: # 42632Příspěvek lordboos

Mas pravdu, take uz jsem vse povypinal. Mam jeste ale dve otazky.
1) Jak se zapina to upozorneni na blizici se POI?
2) Jde nejak stahnout "balicek" vsech CZ POI co sou zde na webu? Po jednom je to strasne nadlouho, zvlast kdyz musim zvlast stahovat obrazky a u kazde kategorie opisovat captchu.
Dekuji za odpovedi.
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom7 PDA - neuveřitelné zpomalení

Příspěvek: # 42638Příspěvek vilik

1. správa BZ - upozornění na BZ- atd.
2. http://www.poi.cz slučování kategorií a dál je to tak jednoduché, že to nestojí za to vysvětlovat. :usmev:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom7 PDA - neuveřitelné zpomalení

Příspěvek: # 42640Příspěvek Jirásek

Stahování všech či většího počtu kategorií najednou je omezeno úmyslně. Toto stahování (a hlavně generování) neúnosně zatěžuje server, proto byla před pár lety tato možnost zrušena.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
vid02
Příspěvky: 120
Registrován: 9.4.2010, 22:42

Re: TomTom7 PDA - neuveřitelné zpomalení

Příspěvek: # 42646Příspěvek vid02

Zatímco ze serverů výrobců navigací se statují mapy o velikosti gigabytů, tady pár set kilo zatíží neúměrně server... Něco bude asi špatně :nositka: .
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom7 PDA - neuveřitelné zpomalení

Příspěvek: # 42647Příspěvek Gumídek

Nebude to třeba tím, že výrobci navigací to dělají za peníze ???
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: TomTom7 PDA - neuveřitelné zpomalení

Příspěvek: # 42653Příspěvek Gebič

vid02:

:silis: :silis: :silis: opravdu hloupost je vsemocna!! :silis: :silis: :silis:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TomTom7 PDA - neuveřitelné zpomalení

Příspěvek: # 42655Příspěvek Tonny

vid02- je tak těžké pochopit, že NE stahování pár set kilo navíc, ale GENEROVÁNÍ těch souborů, které požaduješ zatěžuje server????
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom7 PDA - neuveřitelné zpomalení

Příspěvek: # 42657Příspěvek Gumídek

Klid, vid02 si stejně povede svou....To už tu bylo...i u jiných uživatelů...no comment...
vid02
Příspěvky: 120
Registrován: 9.4.2010, 22:42

Re: TomTom7 PDA - neuveřitelné zpomalení

Příspěvek: # 42662Příspěvek vid02

To Tonny: V tom případě by asi chtělo vyměnit 486ku za něco lepšího.
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TomTom7 PDA - neuveřitelné zpomalení

Příspěvek: # 42663Příspěvek Tonny

Hmmm... je složité diskutovat s člověkem, který nechápe, že se soubory GENERUJÍ až v okamžiku požadavku na stahování a to přímo na na SERVERU, ke jsou uloženy. NE NA POČÍTAČI, odkud požadavek vzešel.
ČÍM VÍCE souborů se bude slučovat nebo generovat v "jedné chvíli" tím větší výpočetní výkon musí SERVER tomuto věnovat,

TO, na jakém a jak výkoném serveru běží poi.cz je věcí webhostingu a určitě to není "obyčejná 486".
Poi.cz není určitě jediný web na tomto hostingu, server nemůže celý svůj výkon věnovat jen poi.cz a vid02 nechápe, že je vcelku jedno, jestli jsem na internet připojen ze 400 megabajtové 15 let staré šunky, nebo z nejnovějšího počítače NASA, který má 16 giga paměti a osmi jádrový procesor na frekvenci kmitání atomu vodíku :usmev: .

NA generování souborů na SERVERU HOSTINGU a tedy na jeho okamžitou zátěž nemá výkon mého počítače a obecně výkon jakéhokoli počítače, který soubory stahuje/ žádný vliv. Jenže to by uživatel vid02 musel znát pojem hosting, server, pracovní internetová stanice a vědět, co se kde, v které chvíli a na tom kterém zařízení odehrává a kde je místo celého procesu, KTERÉ JE NEJVÍCE ZATĚŽUJÍCÍ DANNÝ ŘETĚZEC GENEROVÁNÍ A PŘENOSU DAT.

V tomto případě ne ve stahování, ale v generování.
A proto to, jestli mám 486 nebo cokoli jiného, ať pomalejšího nebo rychlejšího tento konkretní problém, tedy RYCHLOST GENEROVÁNÍ, potažmo zátěže serveru neřeší VŮBEC.
Přeji pěkný den.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

vid02
Příspěvky: 120
Registrován: 9.4.2010, 22:42

Re: TomTom7 PDA - neuveřitelné zpomalení

Příspěvek: # 42664Příspěvek vid02

Bez obav, vzhledem k tomu, že se v oboru IT celkem úspěšně živím pěkných pár let, mám o těch pojmech nejspíš lepší představu než ty. Takže řečičky o tom, jak je server zatěžován při generování souborů o velikosti pár stovek kB, jsou jen maskováním neschopnosti najít si pořádný webhosting nebo provozovat vlastní server.
Zamčeno