Jednotný formát u všech bodů

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
vid02
Příspěvky: 120
Registrován: 9.4.2010, 22:42

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 42130Příspěvek vid02

Možná by také nebylo od věci vysvětlit některém správcům, že již od dob Jana Husa se v češtině používá diakritika, že většina navigací ji již dokáže používat, a pro ty, které to nedokáží, se diakritika může odfiltrovat při stahování...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 42131Příspěvek Gumídek

To říkám celou dobu, ale jsou tady správci, kteří nekomunikují, nebo je to nezajímá. Ještě je ta možnost, že jsou to konzervativci, kteří si na něco zvykli a nechtějí se nic učit, a něco měnit...
Uživatelský avatar
Strogoff
Příspěvky: 76
Registrován: 23.5.2008, 10:40

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 42133Příspěvek Strogoff

vid02 píše:...se diakritika může odfiltrovat při stahování...
A mohu se zeptat jak stahnout body bez diakritiky? Mam Garmin 3790 (bohuzel, je to peklo), a diakritiku neumi. Mam nastevene body ve formatu CSV. Predem dekuji.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ted Garmin 3597, drive Garmin 3790, Garmin 760
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 42137Příspěvek Gumídek

Ježišmarjá, vždy stahuješ body v tom formátu, který chroustá tvoje navigace...Já sthuji body v ov.2, a odfiltruje to vše mimo čárek....
Uživatelský avatar
Strogoff
Příspěvky: 76
Registrován: 23.5.2008, 10:40

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 42138Příspěvek Strogoff

Moje navigace "chrousta" CSV, jako GPX, ale vyhoda se CSV je, ze je to kompatibilni (s Excel, Access... pro dalsi zpracovani). Ale jo, ted jsem ztahnul soubor ve formatu GPX, a hacky-carky jsou pric.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ted Garmin 3597, drive Garmin 3790, Garmin 760
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 42139Příspěvek mila-p

...ach jo, ten pravopis :KO:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
Strogoff
Příspěvky: 76
Registrován: 23.5.2008, 10:40

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 42140Příspěvek Strogoff

Ano, vim, a moc se omlouvam. Ale Cestina neni muj matersky jazyk. Mam radeji psak Anglicky? :zamysl:
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ted Garmin 3597, drive Garmin 3790, Garmin 760
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 42141Příspěvek mila-p

Tak to omluva, to jsem netušil - to je jiná - OK
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 42152Příspěvek P800

Jsem správcem např. kategorie CZ-Posta_DPD. Vycházel jsem z označení poboček tak, jak je prezentuje společnost DPD na svých webových stránkách, viz http://www.dpd.com/cz/Home/Preprava/DPD ... -depa-v-CR. Pro porovnání:

Oficiální název pobočky: Depo 1380 - Ústí nad Labem
Název vyžadovaný adminy: Depo 1380

Dle mého názoru, zápis ve tvaru vyžadovaném adminy neodpovídá oficiálně uváděnému názvu a je min. neúplný. Žádám o vyjádření.

Díky a skvělý jarní den.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 42154Příspěvek Gumídek

No, pitvat, co si kdo dává do názvu je hloupost, protože pak začneme ještě pátrat, proč to tam vlastně dával. a můžeme také zjistit, že to tam dal jen kvůli usnadnění práce...A pak mít dva názvy je stejné jako v tom vtipu : Jeptiška, která si na svíčku dala ochranu.... Už jen proto, že si do názvu můžu dát třeba toto - Restaurace U Mrože Praha Seifertova. Jen kvůli tomu, že se chtěl někdo odlišit , tak se bude znovu v polích názvů opakovat Praha Seifertova ulice. Oni to mají v názvu třeby jen z důvodu toho, že pak žádnou další adresu neuvádějí, například v korespondenci atd...Takže stačí Depo číslo a je to. V dalších kolonkách jsou další údaje. Kolonky jsou rozdělené z důvodu přehlednosti a filtrování dat pro různé navigace. A ruku na srdce, opravdu chceme blamovat lidi ?? Jeden příklad za všechny, řešili jsme ho před pár dny. Některé řetězce, aby vyvolaly dojem, že jsou jinde, než skutečně jsou, tak si do názvu i do adresy dají název města, ačkoliv sídlí o notný kus dál. Např. spousta firem je v Čestlicích, vedle Průhonic, ale do názvu si dává Praha - Průhonice...Průhonice nepatří pod Prahu atd atd... Pokud budeme dublovat názvy, tak v tom případě to budeme muset dát do všech kategorií, nehledě na to, že se pak mine účinkem rozdělení do kolonek. A jejich další zpracování systémem při generování záznamů při stahování do navigací...A podívej se spíše na zápis do své navigace. Dám svůj - vymyšlený : Depo 125, Průhonice, K Čestlicům 323 a pak je telefon....Já na tom pořád nevidím nic špatného. Asi tam hraje roli ten psychologický efekt, že v navigaci je město hned u názvu bodu, kdežto zde na poi.cz až na dalším místě(na třetím)....Ale toto už téma jsme tu probírali už několikrát, nebylo by tedy lepší si to přečíst ? Není to žádná novinka, už to tu drahnou dobu předěláváme, nehledě na to, že větší procento kategorií je tak děláno od svého vzniku....
P.S. A oprav si PSČ do formátu, který je daný : xxx xx....
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 42161Příspěvek vrána

Tohle zrovna řeším u minipivovarů. Třeba taková Chýně. Název Pivovarský dvůr Chýně je prostě zažitý a je obsažen i v oficiální adrese. Zcela chápu, o co se Gumajz snaží a pokud to jde, děloám to taky tak, ale v podobných případech jsem opravdu na vážkách... :zamysl:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
vid02
Příspěvky: 120
Registrován: 9.4.2010, 22:42

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 42163Příspěvek vid02

No právě... Aby pak člověk nejel třeba do Pivovarského dvora v Plzni - Černicích místo do té Chýně :cheers: .
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 42164Příspěvek Gumídek

No tak to asi těžko....to by znamenalo, že tomu dotyčnému už ani navigace nepomůže...
Aby to nedopadlo, že zde budeme zadávat zažité názvy, tak budeme psát - U Nováků(ačkoliv tam už je dávno jiný název-ale za války to patřilo Novákům, a lidi jsou na tento název zvyklí), a místo adresy budeme psát - "Tam, co měli to jednovoký tele", protože to lidi neznaj podle jména ulice, ale takhlNesmějte se, liodé jsou zvyklí žít v zajetí dogmat, a hlavně neměnit zažité věci....Já tvrdím, že dublovat název města je blbost, a Henry mi dal také za Pravdu. Kvůli tomu byl systém vymyšlen a postaven tak, aby byla rozdělená pole. Název bodu, adresa, ulice, psč, telefon, popznámka....
A pánové, pletete si pojmy s dojmy. Něco jiného je název hospody Pivovarský dům Chýně- to je název. Tam se to skousne. Ale my zde řešíme názvy dep u DPD, kdy název firmy není DPD Brno, ale DPD depo 20. Zářný příklad je poště - Pobočka pošty má název Pošta 121, Pošta 35 atd. Tak co tu řešíme ???? Budeme bazírovat na nesmyslech, než abychom udělali pořádek....
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Jednotný formát u všech bodů

Příspěvek: # 42166Příspěvek Gumídek

Jinak už to nemusíme řešit, P800 to už opravil do nového formátu. Děkuji všem za připomínky do diskuze a P800 za opravy....
Odpovědět