GO 930 se nepřipojí k PC

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Uživatelský avatar
bobesek
Příspěvky: 69
Registrován: 19.3.2008, 15:51

GO 930 se nepřipojí k PC

Příspěvek: # 40974Příspěvek bobesek

Mám tady od přítele jeden zlobivý Go 930 který se nechce připojit k TTH v PC. Dokonce mi občas i shodí W7 !
Můj XL se připojuje normálně.
Přes TCommandera se do GO dostanu a tudy jsem ho celý vymazal a nahrál nový navcore i mapu. GO teď běhá normálně,
ale k TTH se prostě nepřipojí - nejde tedy aktualizovat mapa apod.

Setkal se s tím někdo nebo nevíte co s tím?
TomTom GO Basic, RDS-TMC, Renault Laguna II, Samsung Galaxy J6+
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: GO 930 se nepřipojí k PC

Příspěvek: # 40975Příspěvek Gebič

Reset byl přítomen?? Popřípadě vše hodit na kartu a zkusit to z karty...
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: GO 930 se nepřipojí k PC

Příspěvek: # 40978Příspěvek Gumídek

Začal bych výmazem, ještě bych přidal vyčištění pomocí TT cleanerem, potom NC a mapu, a není boha, aby to nefungovalo....A samozřejmě také v počítači vyčištění registrů, aby nezůstal záznam o nepřipojení tohoto přístroje. Stává se, že ho pak počítač bere jako zařízení, které nelze připojit...Nehledě na to, že není potřeba lézt do něj přes commandera, ale stačí otevírat jaoko externí disk. Já když do něj kopíruju aktualizované body, tak vždy pouze jako do externího disku, a ani se svým, ani s přítelčiným, či s ostatními navigacemi svých přátel, či klientů nemám nikdy žádný problém....
Uvádím vždy postupy, které sám používám, a mám je ověřené, že fungují...
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: GO 930 se nepřipojí k PC

Příspěvek: # 40985Příspěvek Jirásek

Také bych zkusil odinstaloval TT Home, ručně vyčistil zbytky po instalaci, vyčistil registry a následně TT Home znovu nainstaloval.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
bobesek
Příspěvky: 69
Registrován: 19.3.2008, 15:51

Re: GO 930 se nepřipojí k PC

Příspěvek: # 40986Příspěvek bobesek

Ahoj Gumajzi,
děkuji za reakci. Všechno co popisuješ jsem udělal, ale bez výsledku. Jakmile zapnu navi, vrazím tam USB a na dotaz připojit klepnu ano tak následuje modrá smrt a pád W7. Když to udělalo poprvé, vymazal jsem celou navi, připojil ji na PC a chtěl sem přes TTH nahrát ofiko navcore ale TTH stále hlásil že není připojené zařízení, přitom ji W7 normálně viděli.
Také už mi pár navigací prošlo rukama ale s tímhle sem se ještě nesetkal.
Zajímavé je že na jeho noťasu to normálně funguje, takže se na to asi vykašlu....
TomTom GO Basic, RDS-TMC, Renault Laguna II, Samsung Galaxy J6+
Uživatelský avatar
bobesek
Příspěvky: 69
Registrován: 19.3.2008, 15:51

Re: GO 930 se nepřipojí k PC

Příspěvek: # 40987Příspěvek bobesek

TTH jsem kvůli tomu také aktualizoval na 2.8 - na noťasu kde to běží je tato verze
TomTom GO Basic, RDS-TMC, Renault Laguna II, Samsung Galaxy J6+
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: GO 930 se nepřipojí k PC

Příspěvek: # 40995Příspěvek fox50

Tohle dle popisu spíše vypadá na problém USB portu/ovladače na straně PC. :(
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: GO 930 se nepřipojí k PC

Příspěvek: # 41006Příspěvek Gumídek

Jo, to je možné, a zvlášť, jestli na tom počítači byl před tím jiný operační systém. (XP, Vista) Hodně také záleží, jestli jesou pro tvůj počítač ovladače na windows 7. Toto jsme řešili na kamarádovým noťasu, protože byl čtyři roky starý a po zakoupení a nainstalování "sedmiček" mu nechtěly fungovat některé funkce (wi-fi, bluetooth, touchpad). A zjistili jsme, že to dělají ovladače z Vist, které v počítači zůstaly. Chtěli jsme je nahradit, ale výrobce pro tento typ ovladače na "sedmičky" nemá a mít nebude. Vyřešilo se to samo, v noťasu odešla grafika(prý na to tento typ trpí, odešla již třetí, první dvě v záruce). Nová grafika s prací přes 5tis, tak kamarád šel a koupil nový noťas, a tenhle si vezme jeho žena...A na tom vše běží jako na drátkách..
Odpovědět