Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Romul
Příspěvky: 33
Registrován: 7.7.2008, 22:03

Zkušenosti - nová řada TT Go 1000/1005 a Via 120/125

Příspěvek: # 40493Příspěvek Romul

Doufam, ze se ke me brzy nekdo prida a rozsiri poznatky o teto nove rade. Koupil jsem si tento tyden v Nemecku TomTom Via 125, protoze muj vyhlidnuty TomTom Go 1005 zatim vyprodali. Asi je to tam stejne pred vanoci jako tady. Uvadim nejake poznatky:
Navcore je nove 10.050.582543.32
Boot 534808
dodavana mapa na zarizeni je Europe v855.3019 tedy v tuto chvili 45 statu
pamet 4 GB
procesor 500 MHz
grafika 128 MB a je to fakt znat
Volání hands-free přes rozhraní bluetooth ®
Parkovací asistent - navigace na nejbližší parkoviště v okoli cíle
5“ širokoúhlá dotyková obrazovka musim rici, ze do auta je to pro me super, nemusim zaostrovat zrak jako u mensich navigaci.
Mapa celé Evropy (45 zemí) se širokou databází detailních bodů zájmu
ZARUKA NEJNOVEJSI MAPY 90 DNU OD PRVNI AKTIVACE
Technologie IQ RoutesTM - využívá jedinečnou databázi skutečných jízdních časů a proto vždy pojedete po trase, která je v danou denní dobu nejrychlejší
Dokonalé navádění jízdními pruhy pro mimořádný přehled při navigaci komplikovanými křižovatkami
Předinstalované radary
Přijímač informací o dopravní situaci RDS-TMC součástí balení

Navcore je docela orezane v menu je jen jedna obrazovka se sesti ikonami a v podmenu nastaveni je jich dalsich 5.
Byl jsem tedy u upravenych devitek zvykly na vetsi rozsah nabidek :grin:
Zapnuti a nabehnuti je ovsem uy nekde jinde, nestacite ani mrknout a navigace je pripravena. jakekoliv slozite vypocty trasy kamkoliv po Evrope jsou hotovy behem chvilky. Procesor je opravdu znat.

Ovsem pro nas co se v tom radi hrabeme je velka zmena. Pristroj nepouziva TomTom Home 2, ale novou aplikaci pro tuto radu
My TomTom a to znamena, ze zarizeni jiz nevidite jako dalsi disk v PC, ale primo se pripojujete do jejich stranek a tam se delaji updaty ci nakupy map. Takze na cokoliv "jineho" muzeme zatim zapomenout. I cislo zarizeni uz vypada uplne jinak je 12 mistne s kombinaci cislic a pismen. Jsem zvedav kdy to nekdo upravi. Nemoznost nahrat si alespon POI body, ktere chci je pro dost podstatna. :zamysl:
Aby toho nebylo malo stranky zatim nejsou v provozu. Muzete si jen stahnout programek My TomTom a tam pisi, ze vase zarizeni je aktualizovano coz je blbost mam tam treba jen nemecke hlasy a ceske jsou nevysvicene. Podle navodu umi tato navigace jiz hlasove navadeni, pokud tam je nahran pocitacovy hlas. :KO:
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Nova rada TomTom Go 1000,1005,Via 120 a 125

Příspěvek: # 40507Příspěvek Gebič

Tak koukam, pokukoval jsem po nove rade 1000... Ma osvedcenou 930 - a fakt spokojenost... No budu cekat dale... Jsem takovy dost zvedavy, jelikoz spojeni Sony a TOMTOM si myslim, ze nebude dobre (sony navi des bes), ale uvidime... :pistol:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova rada TomTom Go 1000,1005,Via 120 a 125

Příspěvek: # 40510Příspěvek Jirásek

:zamysl: Gebiči, mám pocit že to o čem píšeš, tedy spojení Sony a TomTom = XNV-660BT (770). Nikoliv 1000/1005 a Via. Těchto navigací se to snad netýká.
XNV-660BT (770) je trošku jiná kategorie, hlavně cenově.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nova rada TomTom Go 1000,1005,Via 120 a 125

Příspěvek: # 40513Příspěvek Gumídek

Děsí mne to, co již píše další člověk : nemožnost vkládat vlastní poi......Pokud se toto nezmění, tak mne TomTom tímto odradí...
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Nova rada TomTom Go 1000,1005,Via 120 a 125

Příspěvek: # 40514Příspěvek Gebič

Jirasek: Tak beru zpet, tedka jsem si poradne precetl a skutecne je to tak jak rikas... Ale nic to nemeni na faktu, ze Tomtom byl vzdy NO.1 navigace diky POI, pokud tuto funkci odriznou, nadelaji si do bot... Ale co, 930 mi snad jeste nejaky cas vydrzi, NC10 nejaky Rusak jiste prekope (vice nebudu rozvadet), jako tedka NC 9... :usmev:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nova rada TomTom Go 1000,1005,Via 120 a 125

Příspěvek: # 40518Příspěvek Gumídek

Jo, jo....Vypadá to, že to vyřeším stejně.....Uvažoval jsem o tisícovkové řadě, ale pokud splní, co tvrdí, tak je to jasné. Budu dál používat 730 do doby, dokud se to nevyřeší atd atd...
Charlie1

Re: Nova rada TomTom Go 1000,1005,Via 120 a 125

Příspěvek: # 40522Příspěvek Charlie1

Tak koukám že můžu být rád že mi teď šef pořídil 950 na nějakou dobu bude klid :blazen:
wood
Příspěvky: 27
Registrován: 6.12.2010, 20:25

Re: Nova rada TomTom Go 1000,1005,Via 120 a 125

Příspěvek: # 40531Příspěvek wood

Zdravím všechny, kdo se poohlíží po nové řadě TT 1000 a přidám se také s nějakými poznatky. Nebudu se opakovat s tím, co zde psal již Romul - to všechno potvrzuji, jenom doplním nějaké drobnosti.
Na úvod jen krátce, proč jsem opustil po mnoha letech svou GO720: Vypršelo předplatné map, baterie opět dosluhovala (již jsem ji jednou měnil) a zlobily mě neustále někde omotané dráty od RDS-TNC (které jsem nakonec ani nevyužíval). Takže od nové navigace jsem očekával hodně. Pořídil jsem si GO1005. Zatím z ní mám však nějaké rozpačité pocity.
- slot na SD karty mě osobně vůbec nechybí. Mapy se do přístroje vejdou a nepamatuji se, kdy naposledy jsem někomu na TT ukazoval fotky, nebo přehrával hudbu. Poslední dva roky jsem ve slotu ani kartu neměl.
- jsem naprosto mile překvapen konstrukcí uchycení zařízení v držáku i s konektorem pro připojení. Když pominu fakt, že GO1005 už nemá mini USB, ale nějaký svůj nový speciál, tak vlastní připojení konektoru "mlaskne" hladce přes magnet a drží. Totéž platí u držáku, kam se prostrčí do otvoru dodávaný kabel od zapalovače a v něm je i zabudovaná anténa (?) pro RDS-TNC. Přestože jsem se na to zprvu díval dost nedůvěřivě (konektor poněkud v otvoru držáku kvedlá), tak navigaci s naprostou lehkostí a jistotou přiblížím k držáku a ke konektoru a magnet držáku si ji přitáhne a skvěle sedí i s konektorem. A automaticky funguje RDS-TNC a samozřejmě i nabíjení bez dalších otravných kabelů.
- velikost displeje byla další důvod, proč jsem ji chtěl. Nicméně ten lesklý displej bych někomu s odpuštěním omlátil o hlavu. Občas jsou ty odlesky dosti nepříjemné. Na druhou stranu nemám problém s čitelností displeje na sluníčku (pokud na mě zrovna nedělá prasátko :-) ) Taky nevím, proč někdo někde v recenzi kritizoval kapacitní displej (asi kvůli tomu odlesku), protože zoomovat tak, jak jsme dnes již zvyklí z mobilů pomocí dvou prstů je skutečně příjemná funkce.
- líbí se mi rychlost, s jakou navigace startuje a s jakou počítá trasy

No a nyní ty moje rozpaky:
- české hlasy tam mám dva: mužský a ženský. Je to samozřejmě o zvyku (měl jsem původně dohranou Elišku), ale způsob namluvení se mi příliš nelíbí. Další české hlasy k dispozici nejsou a jak vyplývá z prvního příspěvku, nahrát ani nejdou (leda by je vydal oficiálně TomTom).
- nelze nahrát vlastní POI ( z výše uvedeného důvodu). Doufám, že je to dočasný stav. Toto je zatím moje největší zklamání.
- mám problém i se zadáním bodu zájmu: když si vytvořím vlastní skupinu BZ a doplním si souřadnice nových BZ, tak při pokusu o navigování na BZ, se mi ukáže, že skupina BZ je prázdná. Přestože při kontrole přes edit tam body definované jsou. Nevím, co si o tom mám myslet.
- nevím, zda nyní již funguje MapShare. Opravy si udělat můžu, ale nemám pocit, že bych něco "dostával" (funkci mám povolenou), protože přes nainstalovanou aplikaci, která spouští webovou stránku, mi neustále tvrdí, že mám mapy aktuální a nic není připraveno k aktualizaci.
- ty mapy jsou vůbec zvláštní. Podle stránek TT jsou k dispozici nové mapy (tuším že 86xxx). V navigaci je mapa 855xxx. Podle návodu na balení GO1005 jsem chtěl na stránce http://www.tomtom.com/code, zadat svůj kód (pro aktivaci 2roky map) a stránka píše, že nová mapa bude k dispozici 30.listopadu 2010 a že mám stránku navštívit později. Dnes je 6.12.2010 a stále to píše to samé a stále se na stránce spojené s mým GO1005 objevuje, že jsou mapy aktuální. A k tomu všemu si snad dělají ze mě srandu, když mi včera přišlo na mail upozornění, že jsou k dispozici nové mapy. Takže opravdu nevím...

Doufám, že je to všechno dáno jenom tím, že jde o novinku a že se spousta problémů vyřeší časem. Ale překvapuje mě, že TT pustil do světa věc, která z části nefunguje jak se očekává... A nezbývá mi, než doufat, že se problém s aktivací a aktualizací map vyřeší do té doby, než mi propadne lhůta pro zadání kódu nových map od první registrace zařízení :-)

Tak to je asi všechno, co mě napadlo k tomuto zařízení sdělit. Rád si přečtu i jiné poznatky.

Zdraví wood
TT GO Premium X
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nova rada TomTom Go 1000,1005,Via 120 a 125

Příspěvek: # 40534Příspěvek Gumídek

Ten mail byl asi automaticky generovaný, protože přišel i mně....a já nemám řadu 1000....
Pokud nevyřeší TT zadávání externích poi a hlasů atd, tak přijde o spoustu zákazníků. Ale jak vidíme, to už je dnes asi každému ve velkých firmách jedno...
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova rada TomTom Go 1000,1005,Via 120 a 125

Příspěvek: # 40535Příspěvek Jirásek

Bohužel se domnívám, že omezení zadávání externích poi a vůbec nový systém připojení k PC (neukazuje se jako ext disk), je cílená a umyslná obchodní politika TomTom. Chtějí zabránit (omezit na maximum) nelegální užívání map a donutit zákazníky k maximálnímu využití jejich databáze poi a placených kategorií (radary). Obchodně předpokládají, že ztráta "několika" nadšených uživatelů, kteří se v navigaci šťorají, bohatě vynahradí legální nákup map a radarů. Odhaduji, že procento uživatelů ve světě, kteří se v navi šťourají a využívají import databází poi, je mizivé. Oproti prostým uživatelům, kterých je většina.
Taky mne to s..e :nastvany: , těšil jsem se na 1005. :hudry:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nova rada TomTom Go 1000,1005,Via 120 a 125

Příspěvek: # 40536Příspěvek Gumídek

Většina výrobců, kteří se začali takto chovat, pohořeli. A TomTomu se to stane také. A také protože jim začíná ujíždět vlak. Například Garmin už má svou prodejnu, kde poskytuje rady školený personál, a i svůj časopis. Dostal se mi nedávno do ruky. Je to jedna z cest, jak si udržet své zákazníky, aby neutekli k navigacím, kde jsou mapy zdarma...A ostatní výrobci nespí na vavřínech. Ale ano, ať zabrání v používání nelegálních map, to je jejich právo, ale proč by se uživatelé měli vzdávat vlastních bodů zájmu, když výrobce není schopen a ochoten takové body poskytnout....
Pokud tuto politiku nezmění, já se začnu poohlížet po jiné navigaci, až mi má doslouží.
Naposledy upravil(a) Gumídek dne 5.7.2011, 14:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Nova rada TomTom Go 1000,1005,Via 120 a 125

Příspěvek: # 40537Příspěvek Scorpio_cz

Ještě by to mohl být důsledek prohraného soudního sporu o použití FAT32 filesystému.
Možná (spekulace) pokud se TT chce vyhnout povinnosti platit licenční poplatky, nemůže FAT32 použít.
Pak nemůže dát ani kartu, ani připojit NAVI k počítači jako disk :zamysl:
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nova rada TomTom Go 1000,1005,Via 120 a 125

Příspěvek: # 40538Příspěvek Gumídek

To mne nenapadlo, vidíš, to může být důvod. Ale ať potom vymyslí způsob, jak třeba do TT Home, nebo jak teď začíná My TomTom, vložit body zájmu a prostřednictvím tohoto programu je přetáhnou do navigace, potažmo do mapy....Vždyť to by nemusel být takový problém....Nebo to holt bude muset vymyslet nějaký šťoura. To by šlo, ne ???
Naposledy upravil(a) Gumídek dne 5.7.2011, 14:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Nova rada TomTom Go 1000,1005,Via 120 a 125

Příspěvek: # 40539Příspěvek Scorpio_cz

Já bych tipoval na nějakého šťouru z východních slovanských zemí :grin:

Když jsem se díval na seznam toho co všechno pro novou řadu Go 1xxx a Via 1xx nefunguje, tak mě celkem omejvali.

Tipuju, že nějaký marketingový ředitel rozhod, že to musí jít do prodeje nejpozději měsíc před Vánocema,
ať už to funguje a nebo ne ... tak to prostě pustili na trh, a uvidí se ... před Vánocema musej urvat, co se dá
z podílu na prodeji, a řešit problémy se holt budou až "potom" ... a zákazníci to holt nějak přežijí, že ?

Navíc, navi koupená pod stromeček jim dá čas navíc (momentálně více než 2 týdny) na "doladění" :zamysl:
wood
Příspěvky: 27
Registrován: 6.12.2010, 20:25

Re: Nova rada TomTom Go 1000,1005,Via 120 a 125

Příspěvek: # 40544Příspěvek wood

No, ještě jedna věc - uvědomil jsem si po tom všem vypisování informací o navigaci, že zatím nikdo nezmínil jednu zásadní a naprosto očekávanou vlastnost - a to, že navigace skutečně naviguje. A naviguje dobře, tak je u TT zvykem. :grin:
Takže se nakonec domnívám, že "svoje" zákazníky si tento typ najde i bez těch POI.
I když já osobně zatím nevím, jak se s tím srovnám, protože třeba za upozornění, že se "blíží nebezpečné místo", jsem už byl několikrát v neznámém prostředí vděčný...

PS: jinak se omlouvám za překlepy v RDS-TMC.... asi se mi neustále asociují TNC konektory :zamysl: :grin:
TT GO Premium X
Odpovědět