RADARY - IGO

Vše o navigacích značky iGO a Mio

Moderátor: Scorpio_cz

Zamčeno
Uživatelský avatar
vasin
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 13:29
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Jo jo

Příspěvek: # 3565Příspěvek vasin

Mám nastavené plné varování, nic méně se mi tak nějak víc zamlouvalo, že GPS mlčí pokud jedu u radaru dorou rychlostí a jen upozorňuje když překračuju povolenou rychlost.

Proč sem to navrhl to snížení u semaforů? No protože je u nich úplně jedno jak jedeš rychle, u nás nejsou semaforové radary zaznamenávající rychlost, zaznamenávají jen průjezd na červenou a tak je to docela fuk co tam máš za rychlost.

A naopak ta 50ka může být matoucí, páč někdo se podívá na displej když uslyší oznámení o radaru uvidí jen tu 50ku (ono to není moc přehledné a při jízdě přesně zkotrolovat co tam bliká už je v rámci ztráty pozornosti nad řízenim) a pak projede ten semafor v klidu na červenou (žluto,červenou) protože bude mít dojem že on jel přeci 40 takže není důvod být vyfocen.


Ale je to jen můj názor, chtěl jsem právě vyvolat diskusi, aby se vidělo jak to sedí ostatním.
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
Uživatelský avatar
vasin
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 13:29
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Diskuse

Příspěvek: # 3622Příspěvek vasin

No vidím, že můj poslední přiípěvek vyvolal přímo smršť nápadů a připomínek :wink:

Všiml jsem si, že s radary ve formátu z POI.CZ se mi u úsekových radarů nezobrazuj průměrná rychlost. (nějak sem si toho do teď nevšiml), což se s radary ve formátu z první stránky této diskuse (byl to ten soubor co jsi podle něj Henry dělal ten svůj výstup) se to normálně ukazovalo.

Má někdo tucha co je kde špatně?

Netušíš Henry?

Máte někdo nějaké další nápady, či připomínky k těmto SpeedCamerovým bodům?
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
danik

Příspěvek: # 3763Příspěvek danik

no, me se u usekovych radaru u Igo stalo, ze to sice pocitalo dobre prumernou rychlost, i to rvalo jak krava pri prekroceni rychlosti, ale kdyz jsem z usekoveho radaru vyjel, tak to porad rvalo, ze jedu moc rychle a nepomohlo nic jineho, nez Igo vypnout a znovu zapnout.

Asi byl spatne oznaceny konec toho usekoveho radaru. Stalo se mi to nekde na pul cesty mezi Prahou a Budejovicema, smerem na Budejky v jedne vesnici........

sice to uplne nesouvisi s Vasinovo prispevkem, ale taky postreh :)
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3766Příspěvek libor_m

není to náhodou Miličín?
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
j3nda
Příspěvky: 14
Registrován: 12.9.2006, 10:19

Příspěvek: # 3772Příspěvek j3nda

Zdravim vsechny,
predem se omlouvam za sve stupidni dotazy, ale na par mesicu jsem igo zavrhl, kuli neschopnosti upozornovat na radary a ted koukam, ze se toho dost zmenilo. Daji se tu nekde stahnout radary primo pro igo nebo si musim stahnout soubor pro tomtom a upravit poieditem? Vsiml jsem si, ze ovsem radary pro tomtom svym umistenim na silnici igo priliz nevyhovuji. Kdyz stahnu radary pro tomtom, co s tim dale musim udelat? Neustale se tu bavite o nastaveni rychlosti a zpusobu upozorneni, jake doporucujete pouzit?
danik

Příspěvek: # 3783Příspěvek danik

libor_m píše: není to náhodou Miličín?


no, mam dojem ze jo!! taky se ti to stalo?
Marek_026
Příspěvky: 6
Registrován: 4.3.2007, 9:30
Bydliště: Praha

Příspěvek: # 3787Příspěvek Marek_026

Zdravim. Mám jeden dotaz. Když si stáhnu aktualizované soubory pro POI v TXT tak je dám do speedcameras. Igo si je natáhne při spuštění Doposud vše ok, ale mám jeden problém a to že i když mám všude nastaveno plné hlášení tak některý radary sice maj ikonku, ale nepípaj a některý jo. když tam dám můj starší soubor (nevim z jakýho už byl data) tak to hlásí vše v pořádku. Je jedno jestli jedu rychle nebo jak mám. Nevim jestli nedělám někde chybu, ale jedná se o radary stacionární semafor či mobilní. U usekovýho jsem to nezaznamenal, jelikož ho nemám při cestě. Děje se toto taky někomu nebo je někde něco špatně nastavený? Mohl by mě popřípadě někdo poradit? Předem velice děkuji.
danik

Příspěvek: # 3823Příspěvek danik

nemuze to souviset s tim, ze poloha toho radaru neni uplne presne na trase, ale treba kousicek vedle??

btw. me se to taky stava a neni to moc prijemne :(

EDIT by Admin: Necitujte předcházející příspěvek!
Marek_026
Příspěvky: 6
Registrován: 4.3.2007, 9:30
Bydliště: Praha

Příspěvek: # 3844Příspěvek Marek_026

To nevim, ale myslim si že ne. Hlavně bych to teda nepředpokládal třeba u semaforů.

EDIT by Admin: Necitujte předcházející příspěvek!
tolux
Příspěvky: 1
Registrován: 27.3.2007, 8:11
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Úsekové radary

Příspěvek: # 3853Příspěvek tolux

Mám "drobný" problém s úsekovými radary. Po cestě do města a trablích s úsekovým radarem už nevímkde nasimuloval jsem si do speedcameras.txt úsekový radar u nás na vsi :-) Je to správně tak že jeden řádek je začátek úseku a následující řádek konec úseku? Před příjezdem k počátku úseku iGO pípá nebo řve podle rychlosti, po přejetí kolem radaru vyskočí okno s průměrnou rychlostí, potud vše v pořádku. Po projetí kolem konce úseku začne počítat znovu průměrnou rychlost jakoby začínalo měření a musím ťapnout na display aby okno zmizelo. Zkoušel jsem doplnit sloupec IDX do speedcameras.txt a dát úsekovým radarům stejné číslo, avšak nemělo to účinek. Je chyba v iGO nebo v speedcameras.txt?
HTC BlueAngel + SF200 + iGO2006 beta 3.2007
Marek_026
Příspěvky: 6
Registrován: 4.3.2007, 9:30
Bydliště: Praha

Příspěvek: # 3856Příspěvek Marek_026

to admin: omlouvám se.

Admin: v poho
j3nda
Příspěvky: 14
Registrován: 12.9.2006, 10:19

Příspěvek: # 3887Příspěvek j3nda

Zdar borci,
prosim poradte mi jak nastavit upozornovani na radary. Mam iGO2006 beta z 2.3.2007 pro PDA, stahl jsem si zde vsechny radary v textovem souboru pro igo a vlozil do adresare speedcameras - spustil igo a naimportovalo se to v poradku. Radary se mi na mape sice zobrazuji, ale igo ani nepipne. Je v zakladnim nastaveni jako po instalaci. Volbu zpusobu upozornovani na radar jsem nikde nenasel. Prosim poradte.
tonko
Příspěvky: 6
Registrován: 3.4.2007, 17:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3937Příspěvek tonko

Kedze som nikde nenasiel radary pre Slovensko, pokusim sa nejako zacat a vytvarat nejake sam.
Pouzivam IGO 2006 + a rocne najazdim cca 40 - 50 tisic a poznam dost miest, kde sa schovavaju nase zabky zelene. Kedze pre SK je pouzitelny pre PDA zatial len IGO (TomTom ma veeeelmi mizerne pokrytie), vytvoril som skusobne 3 stacionarne radary priamo v IGO. Radary su umiestnene viac menej od oka +/- 40m, ide hlavne o test. Po zatvoreni IGO sa v /igo/poi/speedcam vytvori subor s nazvom "SpeedcamUpdates.spud" s mnou updatovanymi radarmi.
Trochu som patral po inete a nasiel som na http://www.gpspassion.com/forumsen/topi ... 62&#479095 excelovske makro, ktore dokaze tento subor otvorit, editovat, ulozit naspat do SpeedcamUpdates.spud alebo do *.kml.
Takze sa s vami zatial podelim o tieto subory, skuste to, ci to u vas funguje, pripadne pridajte aj vy nejake radary a postrehy.
Vsetky 3 subory musia byt v rovnakom dir! Funguje to len v MS excel, v OO nefunguje. Treba mat povolene makra.
Upozornujem ze zatial to je len test, pre overenie funkcnosti a zaujmu o taketo poi, dalsie radary zacnem pridavat az po odladeni .
Zaujimalo by ma, ako zlucit viac *.kml suborov do jedneho pre buduce upravy. Subory najdete v tomto vlakne: http://www.poi.cz/poibb/viewtopic.php?t=536

Ospravedlnujem sa za duplicitu prispevkov, ale predpokladam ze editacia pomocou toho excel makra bude zaujimat aj Ceskych kolegov, nielen Slovenskych :lol:
Návštěvník

Re:

Příspěvek: # 4023Příspěvek Návštěvník

j3nda píše: ... jak nastavit upozornovani na radary. Mam iGO2006 beta z 2.3.2007 pro PDA ...

Nastavení -> Obecné -> Výsrahy (šipkou rolovat až dolů) -> Povolit upozornění na radary a zároveň nastavit zvukové varování na Úplné.
Ondrej Pisklák

Re: RADARY - IGO

Příspěvek: # 4025Příspěvek Ondrej Pisklák

Zdravím všechny prosim vas nechcu kritizovat je to bajecna prace co tu vsichni delate, ale nahral jsem si nejakou novou databazy primo z tadyma tu sloucenou. Radary vsechno OK ale ty rychlosti tomu vubec nerozumim na dalnici je nastavenych 20 nekde 30 ve meste v praze kde je vsude 70 mi to zase porad hlasi 50 nevim mozna je chyba u me. Jezdém denne jsem montazník takze mam spoustu casu to vyzkouset. Dekuji
Zamčeno