POI a Ovi Maps 3

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

parnie
Příspěvky: 1
Registrován: 6.8.2009, 12:05

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 36773Příspěvek parnie

Konvertuji csv na lmx (na stránce výše uvedené) a při otevření v mobilu mi to píše - Nelze otevřít orientační bod :koul:

Mám 5800 a mapy 3.03
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 36832Příspěvek Scorpio_cz

Nová produkční verze : maps_installer_3.04_10wk17_b07_s60_5.0
Krátké testování : funguje.

====================
!!! VAROVÁNÍ !!!
====================


!!! Pokud nemáte neomezený datový tarif (internet) na telefonu, pozorně čtěte, jinak můžete přijít o peníze !!!

Tato verze také aktualizuje aplikaci Moje Poloha, a přidává další volbu pro nalezení polohy s označením (Wi-Fi / Síť). Tato volba je po instalaci Nokia Maps zmíněné verze aplikace povolená.

====================
!!! VAROVÁNÍ !!!
====================


Kdo nemá neomezený tarif, doporučuji následující postup :
1) instalovat výšeuvedený program v OFFLINE profilu telefonu, a ihned ukončit jak se po instalaci spustí Mapy
2) v aplikaci "Umístění" / Poloha (nastavení) / Metody určování polohy vypnout Wi-Fi/Síť
3) pro paranoiky lze odinstalovat aplikaci "Ovi Maps Wi-Fi/Network Positioning"

Volbu #3 příliš nedoporučuji, neboť příští verze mapy si ji stejně zase přinese ssebou - pokud se tam nechá, bude si telefon možná pamatovat že nastavení bylo vypnuté - po odinstalaci tohoto doplňku se nainstaluje aktivovaný :cry:
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 36834Příspěvek Gumídek

Tak jsem je nainstaloval....A jsem zklamaný kvůli totální neaktuálnosti map...Vidím to už jen při prvním zapnutí, ve svém okolí. Ulice nemají jména, spousta jich chybí...A navíc je zde zakresleno spousta polních cest, spousta jich neexistuje....Ach jo....
rawa
Příspěvky: 12
Registrován: 4.3.2010, 13:03

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 38150Příspěvek rawa

V navigaci se mi objevila nová ikona "Další" a pod ní jsem mimo jiné našel "Reporter map", který slouží k upozornění na chyby v mapách. Aktuálně tam lze upozornit na chybějící ulici (cestu), špatnou adresu, špatnou jednosměrku, zablokovanou ulici, špatný rychlostní limit, ulici nevhodnou pro chůzi a špatně osvětlenou ulici. V nastavení navigace je možnost "Vylepšení aplikace Mapy", která s tím umí pracovat. K využití je nutné být online na internetu.
Nějaké info o této funkci jsem našel zde:

Kód: Vybrat vše

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/11821_Ovi_Maps_adds_Maps_Reporter_fu.php
V tomtéž článku jsem narazil na odkaz na stránky Navteq, kde je možné upozornit firmu, že v dané lokalitě mají chybné mapy a měli by je aktualizovat. Odkaz je zde:

Kód: Vybrat vše

http://mapreporter.navteq.com/
Edit 17.7. - Zajímavé, dnes mi Reporter map z nabídky zmizel :zamysl:

Edit 17.7. podruhé - podle diskuze na allaboutsymbian (viz odkaz výše) mají technické potíže :grin:
Naposledy upravil(a) rawa dne 17.7.2010, 15:16, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 38152Příspěvek Scorpio_cz

Dneska jsem po delší době připojil mobil k maploaderu, a byly mi aktualizovány všechny mapy.
Je veliká škoda že se nedá nikde dočíst verze a hlavně build date mapových podkladů.
rawa
Příspěvky: 12
Registrován: 4.3.2010, 13:03

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 38153Příspěvek rawa

V aplikaci Ovi Mapy v mobilu dáš Volby-Podpora-O aplikaci a druhý řádek je verze map - v mém případě 0.1.24.114
Na serveru je totéž. Už by mohli vydat novou.
Buddyman
Příspěvky: 1
Registrován: 20.7.2010, 19:34

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 38254Příspěvek Buddyman

:zamysl:
Ted potrebuju pomoc ja.
Do meho telefonu Nokia C5 jsem nahral POI body
vsechno v pohode jsou tam jako orientacni bodym, ale maj stejnou ikonu a to hvedicku.
A ja bych chtel treba ikonu "50". A jestli je vubec možnost aby mě to upozornilo jako mě to upozorňuje na vysokou rychlost.
Děkuji za info

JO a lepší konvektor na konverzi POI bidů do nokia maps je

Kód: Vybrat vše

http://garmin.gps-data-team.com/poi_manager.php
NOKIA C5-00
Ttrutnovacek
Příspěvky: 2
Registrován: 8.3.2008, 19:01

OviMaps a Poi

Příspěvek: # 39174Příspěvek Ttrutnovacek

Jakým způsobem a jaké POI použít pro mapové podklady v navigacích, nebo spíše mapách nainstalovaných v telefonech Nokia.
Tuto informaci hledám již delší dobu a nic.
Děkuji za info

Edit Jirásek: Asi jsi hledal špatně, protože jsi založil zbytečně nové vlákno (přesunuto sem) a nevšiml si, že na toto téma se tu diskutuje o pár řádků níže. ::prav:: Mimochodem, google na dotaz "poi ovi maps" vyhodí jako první odkaz právě toto vlákno.
Ttrutnovacek
Příspěvky: 2
Registrován: 8.3.2008, 19:01

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 39254Příspěvek Ttrutnovacek

Už si nevím rady.
Jak dostanu do mobilu a do map POI? Mám nokii C6 a ani holé GPX ( používám mimo jiné i garmina), ani konvertované lmx mi to nebere. Kde dělám chybu
rawa
Příspěvky: 12
Registrován: 4.3.2010, 13:03

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 39762Příspěvek rawa

Tak nám Nokia uvolnila nové mapy (verze 0.1.25.114) - konečně :jupi:
Dokonce je v nich i upravený jeden úsek jedné výpadovky, kde je už rok hypermarket a přibylo pár kruháčů - asi jsem nebyl sám, kdo to posílal na Navteq (přes Navteq reporter (viz výše) - dokonce i odpověděli). Jo a před pár týdny začal fungovat Map reporter v navigaci - ale zatím jsem ho nepoužil (používám Navteq reporter na webu - sice mimo cestu, ale z bezpečí počítače - za jízdy mám raději ruce na volantu).
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 39820Příspěvek Gumídek

Včera jsem upgradoval mapy na novější, a opravdu jsem byl překvapen. Sice ještě mají dost chyb, ale poskočili dopředu. Sice to mám navíc, víc používám TT, ale kdybych byl někde bez auta a navigace, bude se to hodit. Dokonce již konečně začínají přibývat i názvy ulic i v menších městečkách, či vesnicích, což je velmi příjemné. Píšeš o hlášení chyb přes Navteq. Teď jsem už něco nahlásil, a mají to udělané velmi pěkně.....Přehledné, jednoduché, a nahlásit chybu dokáže každý....
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 39831Příspěvek Scorpio_cz

Holt to asi ještě laděj. Řekl bych že vzhledem k ceně už to začíná být docela dost muziky za málo peněz :blee:

Víš Gumajzi že je i nová (beta) verze mapový aplikace 3.06 - viz :

Kód: Vybrat vše

http://betalabs.nokia.com/apps
Prý má nějak úplně jinak udělané mapy, docela už se na ně těším ...
Potíž je, že nemám ženušku a ani její mobil doma, nemohu testovat :cry:

Bohužel nová aplikace nefunguje se starým MapLoader-em, pouze s novým OVI tools,
(který neumí nahrávat mapy "kontinentů" nebo to možná neumím :zamysl:)
rawa
Příspěvky: 12
Registrován: 4.3.2010, 13:03

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 39832Příspěvek rawa

To už jsem na Nokia BetaLabs nebyl už docela dlouho. Ale mám smůlu - moje E52 zatím není podporovaná :cry:
Dle popisu to ale vypadá pěkně.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 39833Příspěvek Gumídek

No, já mám taky E52....
rawa
Příspěvky: 12
Registrován: 4.3.2010, 13:03

Re: POI a Ovi Maps 3

Příspěvek: # 39876Příspěvek rawa

Gumajz, i když vydali nové sestavení (22.10.), tak my majitelé E52 máme furt smolíka :nastvany:

Compatibility: Ovi Maps for mobile v3.06 is available on the following devices:

Symbian^3: N8, E7, C7, C6-01
S60 5th Edition: N97, N97 mini, X6, C6-00, 5800XM, 5235, 5230 & 5230 Nuron

Please note that S60 3rd Edition, FP1 or FP2 devices (non-touch) are not supported in this release
Odpovědět