zmena systemu při zadavani poi

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37327Příspěvek Scorpio_cz

Tompr píše:vy tu mate zimní čas??? :zamysl:
My ne, ale Ty ano, protože jsi si nenastavil v uživatelském panelu že platí čas letní :blee:
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37328Příspěvek mila-p

Pro Tompr: Především to co tady děláme, děláme ve svém volném čase, je to naše hobby a za nějaký nepřesně umístěný BZ tu nikdo nikomu hlavu netrhá - neber to až tak smrtelně vážně, všechno se dá opravit, ostatně od toho tu existuje systém zadávání oprav. Jsi tu nový, tak se ti to snažíme (opravdu zřejmě marně) vysvětlit - víc už nevím, co bych k tomu dodal... :mrk:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37329Příspěvek fox50

Na netu se povaluje spousta neudržovaných stránek firem. Něktré stránky jsou tak udělané, že ani nepoznáš že na ně nikdo 2 roky nesáhnul. A mezitím mohla i firma zaniknout. Takže zadávat jen takové, které jsou aktualizované, třeba ty které vydávají každý den jídelní lístek.

Ověřování (opravy) by měl člověk zadávat pokud osobně ověří že se daný bod změnil.
Zadát bod by měl pokud najde (osobně) místo které v databázi nemáme.

Normální uživatel by měl bod přidat pokud ho sám navštivil nebo má ověřený zdroj. Kdyby jsi pracoval na ČOI a věděl že máte databázi restaurací které někdo od vás zkontroloval řekněme v posledních 3 měsících beru to jako ověřený zdroj.

Pokud ale například v dobré víře použiješ mapy.cz a budeš se snažit podle nich doplnit databáži poi.cz, zjistíš že je tam spousta firem zapsána špatně, jak místo, tak popis a hromada jich už neexistuje. Tímto zanášíš chyby i do poi.cz.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37336Příspěvek Tompr

no ja nevim ja mam letni čas...ale prispevek vlozeny te bude o hodinu min..ted je 13:25
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37337Příspěvek Tompr

me jen vadi kdyz tu do me husti ze zadavam body ktere neexistuji ale aby nekdo konkretne ukazal prikald to ne...to umi kazdy takhle kybicovat...
ja tu daval oprav pozic ruznych bodu a neresim to ale aby se tu do me kuli tomu do me nekdo navažel :lol1:
z meho okoli bylo zadano 80%bz ten zbytek byl zdaleka kde bz chybeli...
treba InfoCentra overuji ze dvou zdroju mapy.cz a turistika.cz
bankomaty CS mapy.cz, česka spořitelna.
takze tu nezadavam nejake nesmysly restaurace mapy.cz a pokud maji web tak kontrola
nevim co vic muzu pro to udelat pak snad už jen se na to vysr....a jen tu sosat jak to tu dela vetsina.

jdu se radsi divat na fotbal
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37353Příspěvek Scorpio_cz

Tompr píše:no ja nevim ja mam letni čas...ale prispevek vlozeny te bude o hodinu min..ted je 13:25
Až si v "uživatelském panelu" fóra poi.cz, v sekci "nastavení" (http://www.poi.cz/phpbb/ucp.php?i=165) změníš volbu "Platí letní čas:" z "Ne" na "Ano", pak uvidíš správné časy, tak jako je vidíme my ostatní co to máme nastavené správně.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37354Příspěvek Jirásek

Je to v tomto vlákně OT, předem se omlovám, neměl bych to tu psát. Ale reagova musím.
Tompr píše:treba InfoCentra overuji ze dvou zdroju mapy.cz a turistika.cz
Tompře, nikdo se do tebe nenaváží, pouze se Ti v různých vláknech snažíme naznačit, že neděláš vždy dobře, když důvěřuješ umístění BZ na různých internetových mapách.
Abych dal konkrétní příklad (nemusel jsem hledat dlouho) přímo z InfoCenter, které ověřuješ, jak píšeš, z několika zdrojů:
BZ č. 70024, IC Harrachov 150, městský úřad. Pouhým pohledem na mapy.cz je mi jasné, že jsi se nechal unést zelenou ikonou IC. To je jiné infocentrum v Harrachově - Informační středisko Správy KRNAP Harrachov (BZ 69989, mimochodem taky blbě umístěný, viz dále) . To Tvoje je tady - http://www.mapy.cz/#mm=ZP@sa=s@st=s@ssq ... 02208@z=16 .
BZ č. 69677, IC Harrachov 629 - má být v oblasti Nového Světa, Ty ho máš v Centru. Zadáním adresy do vyhledávač mapy.cz vidím, že jsi někde úplně jinde, správně tady - http://www.mapy.cz/#mm=ZP@sa=s@st=s@ssq ... 20234@z=16 Mimochodem - správný název by měl být TIC Harrachtour
BZ 69989, je špatně umístěn (viz výše), navíc má identické souřadnice jako BZ 69677 (v názvu BZ je i "u autobusového nádraží" - stačí se podívat kde je autobusové nádraží, ono je to v mapách napsáno). A název - asi přesněji Informační středisko KRNAP.

To byl jen jeden příklad z Tvé kategorie, na které usilovně pracuješ. Nevyčítám, upozorňuji. Každý se může splést, utnout .... Znám to z vlastní zkušenosti, jsme chybující. Ale nenapadám ostatní. Ty jsi se nechal pravděpodobně splést turistickou mapou, která je v tomto směru ABSOLUTNĚ nepřesná a silně zavádějící !!!! Zkus si dole u této kategorie zadat 0m u analýzy blízkosti BZ - 22 duplicit (pokud správně počítám) ! :zamysl: Velice užitečná funkce, dík patří autorům.

Když jsem u té kategorie InfoCenter - někde je diakritika, někde jen částečně, někde chybí úplně. Někde je uvedeno město, někde je město v názvu, někde chybí úplně. Chybějí odkazy na www ( u Harrachova např. http://www.harrachov-info.cz/cz/harrach ... -harrachov ), PSČ, stát ...... Tdyž už na tom děláš, což chválím, proč to neděláš jednotně a dle zvyklostí POI.CZ ? :zamysl:

EDIT PS: Zkuste se podívat na oblat Harrachova na http://amapy.centrum.cz a na jejich umístění výše zmiňovaných Infocenter. Prozradím jejich úspěšnost 33% .
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37358Příspěvek Tompr

tak jsem zvedav s tim casem.
a to nejde nastavit automatiku?
to tu budu muset kazdy 1/2rok menit nastaveni...?
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37359Příspěvek Tompr

:zamysl: tak to pozor!!!
ja to spravuji cca mesic max a Harachov jsem nedelal napis na jake je to strance ja byl na 6te a nenasel jsem to.
opravil jsem jen okoli tj. prvni stranka na IC.
že je tam chyb nasekanych hodne to teda je!
ale jen vypomaham spravcem je nekdo jiny a jak zadaval pozice za to ja nemuzu a jakym systemem.
že jsou IC v lesich a polich..bohužel ale opravovat 600 IC to fakt nebudu překontroloval jsem okolí a opravil popr.doplnil.
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37360Příspěvek Tompr

http://www.harrachov-info.cz/cz/harrach ... harrachov/

a ono ted jsem na to koukal a na obou mistech tvych uvedenych jsou IC celkem jsou tři.
opravim to
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37363Příspěvek Jirásek

Já netvrdím, že za všechno můžeš Ty. Vím že jsi spolusprávce. Ale konkrétně ten první Harrachov byl na cca 3 stránce, poměrně čerstvé. Chtěl jsem tím hlavně upozornit na velké nepřesnosti na mapových serverech.
A jinak ano, jsou celkem tři, v databázi jsou také tři. Ale ani jeden neseděl.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37364Příspěvek rossini

Kluci, už tady mlátíte prázdnou slámu.

Tompr: Jsi tu nový (myšleno "novější" než správci). Poslechni jejich dobré rady, rukama jim prošly doslova tisíce bodů a díky nim máme kvalitu, kterou nikdo jiný (včetně firemních BZ např. od společností TomTom /radary/ nebo Navigon /radary/) nepřevyšuje. Naše databáze se kvalitativně pohybuje na špici a svojí aktuálností díky častým opravám chyb jsme mezi nejlepšími taktéž. Jejich rady tedy hlavně poslouchej, každý máme svůj názor, ale oni mají to hlavní - ZKUŠENOST.

Admini: Kluci, Tompr je velmi aktivní a nebylo by moudré někoho takového odhánět či zatracovat. Zkuste mu trpělivěji vysvětlovat to, co víte. Jsem si jistý, že se nám to vrátí v dobrém. Lidí, jako je on, je jako šafránu a já je vítám.

A teď věcně.... :palec:
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37365Příspěvek Henry

Tompr píše:... napis na jake je to strance ja byl na 6te a nenasel jsem to...
Pokud si prohlížíš záznamy, tak můžeš dát nahoře v políčku "Hledat" a uplatní se filtr na záznamy, které vyhovují hledanému záznamu: http://www.poi.cz/index.php?poi=zazna1& ... =harrachov

Jinak jsem udělal změnu u těch časů na fóru. Už by neměla být přístupná volba "letní" x "zimní" čas a mělo by to probíhat automaticky. Jestli se to správně "samo" přepne v říjnu si ale budeme muset počkat :usmev:
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37366Příspěvek Tompr

Harrachov by mel byt ok opraveny.
ja je nasloucham a nehadam se jen konstatuji jak to vidim ja.

možna to vypada jako hadka ale není alespon z me strany akorat me parkrat vytočil Gumajz :zamysl: ale beru ho je tu dost aktivní a zlepsuje to tu take jako ostatní.
jsem za poi rad pouzivam to tu a je to fakt na dobre urovni!!
Tompr
Příspěvky: 122
Registrován: 5.1.2010, 17:20

Re: zmena systemu při zadavani poi

Příspěvek: # 37367Příspěvek Tompr

ok Henry dobry to napad přeci jenom to přepinat...v dnesni dobe neni zrovna in.
jsem prave myslel že se to automat. přenastavuje proto me to zarazilo že je tam jiny čas...
Odpovědět