ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Vše o navigacích značky TomTom
slofik1
Příspěvky: 254
Registrován: 6.1.2007, 12:33

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 36541Příspěvek slofik1

vrána:dobrá rada,přesná odpověd na to co jsem se ptal já!!
----------------------------------------------------------------------
1.držák nemám na skle ale na palubce
2.parkuju v garáži
3.kupovat navi za xtisíc a kupovat si k tomu další držák min za litr se mi zdá kravina ale i tak ti děkuji za radu
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 36545Příspěvek vrána

Cheche, co bys čekal od ruskýho ptáka. :osli: Osobně mám nalepen na palubkce henten oný dajaký disk a přísavku držáku přisávám k němu, tudíž jde navi sundat i s držákem a vůbec by se z něj nemusela vyndavat. Akorát že používám tomtoma v PDA a držák takovej univerzální na banánu, takže i tak to jde oddělit během pikosekundy.
Ale teda jinak než řešit takovéhle problémy a strachovat se, zda se ta fórovka nerozpadne, to bych raději ten litr investoval. Jen se obávám, že držák od Broditu nebude za litr. :KO: :cry:

Divím se ale, že se zatím nikdo rozumnej neozval... :lol1:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 36546Příspěvek Crusy

Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Cheetah007
Příspěvky: 47
Registrován: 24.1.2010, 10:43

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 36954Příspěvek Cheetah007

Trochu to zde ozivim.S navigaci jsem stale spokojeny jen by se dala vycist jedna vec a to je vypocet trasy ktery "trochu" trva....266Mhz CPU je znat a i vykresleni na mape je desne pomale.Pro zrychleni vypoctu pomuze v nastaveni vypnout IQ Routes ktery mi prijde trochu zbytecny....rozdilu s/bez jsem si nevsiml a poravde ani netusim z ceho cerpa informace kdyz nemam pripojeny TMC.
Garmin nuvi 3790LMT LifeTime Update FW4.30, CN2012.20
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 36956Příspěvek Tonny

IQ Routes nečerpá data z TMC, to je velký omyl.
IQ Routes má data ze statistických údajů o časové délce projížděné trasy, které navigace odesílá.
Více např. na stránce http://www.tomtom.com/whytomtom/subject ... =12&Lid=10
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 36957Příspěvek vilik

Jsi na omylu. IQ Routes nezpomaluje výpočet ani zobrazení. Data pro IQ Routes čerpá z uložených aktualizací, nebo přes RDS-TMC, které je v tvém případě vypnuté. A pokud neaktualizuješ, rozdíl nemůžeš poznat. Nejvíce zdržuje zobrazování velkého počtu BZ. S výpočtem trasy nic nenaděláš. To je spíše záležitost HW a částečně i SW. Jen pro uřesnění. IQ Routes není jen okamžitá situace na silnici. Jsou to statistická data o průjezdnosti na naplánované trase v době, kdy se tudy pohybuješ.
Dám příklad. Několikrát se mě stalo, že jsem jel z PH do Č. Budějovic. Bez RDS-TMC. Navigace naplánovala trasu a já vyrazil. Po nějaké době navigace pípla na nabídla trasu jinou, pro tuto chvíli optimálnější, ně byla ve chvíli výpočtu. Jednoduše jsem se přiblížil k okamžiku, kdy se na původní trase statisticky vyskytují dopravní problémy a navigace nabídla alternativu. Objektivně nemohu posoudit, zda její nabídka byla správná. Poslechl jsem ji, ale nevím jaká situace by mě potkala na původní trase.

Edit: Tonny byl rychlejší.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 36958Příspěvek Jirásek

....Data pro IQ Routes čerpá z uložených aktualizací, nebo přes RDS-TMC....
:zamysl: vilíku, trochu jsi mne překvapil. Upřímě, žil jsem v domění, že IQ Routes využívá pouze data získaná z map a z aktualizací přes TTHome ("statistcká" shromážděná data/informace o průjezdnosti na daném úseku silnice v závislosti na aktuálním čase a dni v týdnu) a nevyužívá data RDS/TMC. Nebo jsem špatně pochopil Tvůj příspěvek?
Samozřejmě, TomTom při plánování trasy využívá sanostatně jak informace jak IQ Routes (pokud je zapnuto), tak i informace ze systému TMC (opět v závislosti na nastavení navi).
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 36959Příspěvek Tonny

Znovu jsem si na webu TOMTOM přečetl vše dostupné o IQ Routes a opakuji, že IQ Routes nemá souvislost s RDS TMC.
Jde o dvě samostatné a na sobě dvě nezávislé navigační techniky.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Cheetah007
Příspěvky: 47
Registrován: 24.1.2010, 10:43

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 36960Příspěvek Cheetah007

Dekuji vsem pritomnym za uzitecne informace nicmene skutecne kdyz je IQ Routes deaktivovano napriklad vypocet trasy Praha-Trutnov trva pouhych 6sec. pred tim to bylo 17sec.,schvalne si zkuste v hlavni nabidce volbou "pripravit trasu" a zadejte vyse zminene,je to stejne i kdyz jsem v aute a signal GPS mam plne dostupny :mrk:
Zeptam se jeste z ceho presne tedy navigace data pro funkci IQ Routes bere?,k TT Home se pripojuji kazdy tyden a aktualizuji jak QuickGPS Fix tak MapShare ale ty s tim myslim nesouvisi...stahuje TT HOME jeste dalsi data o kterych uzivatel ani nevi?

EDIT:
Co ctu zde: http://www.tomtom.com/whytomtom/subject ... =12&Lid=10 tak v kazde navigaci se ukladaji jista data se statistikami jednotlivych tras/mist,ty se po pripojeni k TT HOME odeslou do centraly TT kde je vyhodnoti,zpracuji a pote pres TT HOME odesilaji zpet k uzivatelum...chapu to spravne? :usmev:
Garmin nuvi 3790LMT LifeTime Update FW4.30, CN2012.20
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 36961Příspěvek Tonny

...stahuje TT HOME jeste dalsi data o kterych uzivatel ani nevi? ...

Stahuje i odesílá, ale ne, že o tom uživatel neví. Při prvním spuštění se navigace ptá, zda uživatel souhlasí s anonymním poskytnutím dat a pokud odpovíš kladně, pak jsi zařazen do "sběru dat" IQ Route.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 36962Příspěvek vilik

Jirásek píše: :zamysl: vilíku, trochu jsi mne překvapil......
Jo, máte oba pravdu. To RDS beru zpět. :koul:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 36963Příspěvek vilik

Cheetah007
K aktualizaci musíš dát souhlas v nastavení TT Home. Zeptá se ti zda souhlasíš s anonymním odesíláním dat. Myslím, že hned při instalaci.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Cheetah007
Příspěvky: 47
Registrován: 24.1.2010, 10:43

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 36964Příspěvek Cheetah007

V predvolbach TT Home mam sber anonymnich stat. udaju povolen :mrk: dik za vysvetleni
Garmin nuvi 3790LMT LifeTime Update FW4.30, CN2012.20
slofik1
Příspěvky: 254
Registrován: 6.1.2007, 12:33

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 36971Příspěvek slofik1

Cheetah007 píše:Dekuji vsem pritomnym za uzitecne informace nicmene skutecne kdyz je IQ Routes deaktivovano napriklad vypocet trasy Praha-Trutnov trva pouhych 6sec. pred tim to bylo 17sec.,schvalne si zkuste v hlavni nabidce volbou "pripravit trasu" a zadejte vyse zminene,je to stejne i kdyz jsem v aute a signal GPS mam plne dostupny :mrk:
Zeptam se jeste z ceho presne tedy navigace data pro funkci IQ Routes bere?,k TT Home se pripojuji kazdy tyden a aktualizuji jak QuickGPS Fix tak MapShare ale ty s tim myslim nesouvisi...stahuje TT HOME jeste dalsi data o kterych uzivatel ani nevi?

EDIT:
Co ctu zde: http://www.tomtom.com/whytomtom/subject ... =12&Lid=10 tak v kazde navigaci se ukladaji jista data se statistikami jednotlivych tras/mist,ty se po pripojeni k TT HOME odeslou do centraly TT kde je vyhodnoti,zpracuji a pote pres TT HOME odesilaji zpet k uzivatelum...chapu to spravne? :usmev:
Souhlasím s tebou,také vyzkoušeno.
Kozelsky
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 14:11

Re: ONE IQ Routes™/XL IQ Routes™ - Zkušenosti

Příspěvek: # 36987Příspěvek Kozelsky

Samozřejmě že výpočet trasy se zapnutým IQváčem je delší, jinak by to nebylo IQ ..... prostě jednoduše to pracuje jak psal JIRASEK s aktuálnímy dny a časem kdy zrovna plánujete trasu (tedy jedete). Jednoduše řečeno GPS ví (informace vložené od výrobce, které získává od xxxx), že v pracovní dny třeba od 8 hodin do 17 hodin je nejrychlejší trasa z BODU A do B zpomalena zácpami (třeba o 25 minut) a proto Vás pošle jinou trasou, která je pomalejší (druhá v pořadí) o proti nejrychlejší (bez IQ). Samozřejmě musí být ta pomalejší v tomto případě pomalejší maximálně o těch 25 minut :usmev: Pak když pojedete tu samou večer, třeba v 19 hodin, tak už vybere tu nejrychlejší, protože IQ už tam má zpoždění 0 minut).
TomTom GO930T
Odpovědět