Itinerář, plánování trasy

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 36731Příspěvek Jirásek

Dvě možnosti:
1. navigovat na - bz - vybrat kategorii - vybrat v kategorii příslušný BZ
2. Zapnout zobrazování této kategorie (to může být nakonec trvalé), a dále postupovat například - navigovat na bod na mapě a vybrat příslušné místo
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
merapi
Příspěvky: 9
Registrován: 2.12.2009, 14:16

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 36738Příspěvek merapi

Díky za nápovědu, už jsem to převedl do bodů zájmu, trochu jsem bojoval s tím, že vytvořené body zájmu vzdálené 800 km mi to moc nenabízelo, pak jsem je - paradoxně - našel pod kategorií "BZ blízko vás".
Musel jsem rovněž těch cca 80 BZ rozsypat do několika kategorií, protože se mi zase v seznamu pro výběr neobjevily všechny.
Snad je postup správný.
Ještě jednou děkuji

Richard
lubosimrysek
Příspěvky: 6
Registrován: 20.10.2008, 8:32
Bydliště: Praha 4

Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 36743Příspěvek lubosimrysek

Pánové, napadla mě jedna taková věc. Nebylo by vhodné/možné, aby tak, jak jsou k dispozici ke stažení body zájmu byly i některé itineráře na webu k dispozici ke stažení ? Moje představa zahraniční ( například Praha - Split a objížďka dálnice ve Slovinsku) a ČR - trasy zajímavých výletů. Je to samozřejmě věcí diskuse, itn. by musely být sestaveny s "nadhledem" a určitě by byla pěkná spousta problémů okolo. Berte to prosím jako námět a vyjádření určité potřeby jednoho z uživatelů. To co je k dispozici na oficiálním webu TOM TOM je trochu diskutabilní, zda lze vůbec použít v reálné praxi. Doufám, že nejsem off topic. Díky za reakci.

Luboš

(Používám TT 720, NC 8,351 a mapy W+C E v.845.2645)
TomTom GO 720T NC 9.400 +TMC 4V00.014(USB)+WCE v885.4009 + SDHC 8GB Kingston; PC: Win XP HomePremium, TTH 2.8.3.2499
merapi
Příspěvky: 9
Registrován: 2.12.2009, 14:16

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 36744Příspěvek merapi

Pěkný den,
to by jistě šlo, proč ne, takto teď právě připravuju trasy pro dovču v Itálii. Řada věcí se dá najít na Google maps, když někdo dá svou mapu veřejně.
Takto jsem třeba vloni dával západní Krétu:
http://maps.google.cz/maps/ms?ie=UTF8&h ... 7571c&z=11

Dá se tam hledat takto:
http://maps.google.cz /když dáte com, budou vzdálenosti v mílích a mapa bude místo ČR na USA
do políčka vyhledávání vložíte hledanou oblast /třeba Alsasko - Alsace
klikněte na "zobrazit možnost vyhledávání" /vedle vyhledávacího pole
objeví se rozbalovací seznam, kde je položka "mapy vytvořené uživateli", kterou potvrdíte
dáte hledat
a vlevo se objeví všechny mapy od uživatelů
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 36747Příspěvek Jirásek

lubosimrysek píše:......například Praha - Split a objížďka dálnice ve Slovinsku....
http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f ... +slovinsko ::prav:: :pc: :doutnik:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
slofik1
Příspěvky: 254
Registrován: 6.1.2007, 12:33

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 36752Příspěvek slofik1

lubosimrysek píše:Pánové, napadla mě jedna taková věc. Nebylo by vhodné/možné, aby tak, jak jsou k dispozici ke stažení body zájmu byly i některé itineráře na webu k dispozici ke stažení ? Moje představa zahraniční ( například Praha - Split a objížďka dálnice ve Slovinsku) a ČR - trasy zajímavých výletů. Je to samozřejmě věcí diskuse, itn. by musely být sestaveny s "nadhledem" a určitě by byla pěkná spousta problémů okolo. Berte to prosím jako námět a vyjádření určité potřeby jednoho z uživatelů. To co je k dispozici na oficiálním webu TOM TOM je trochu diskutabilní, zda lze vůbec použít v reálné praxi. Doufám, že nejsem off topic. Díky za reakci.

Luboš


(Používám TT 720, NC 8,351 a mapy W+C E v.845.2645)

Vždyt na TTHome je možnost stáhnout trasu objíždka přes Slovinsko mimo dálnici.
jendam
Příspěvky: 15
Registrován: 31.5.2009, 9:03

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 37008Příspěvek jendam

Přeji hezký den, jsem bývalý Garmiňák a současný nový majitel TomTom GO 750. Mám na vás dotaz, vždy jsem si plánoval trasu v programu MapSource a pak přetahoval do navigace. Jak to funguje u TomToma, existuje nějaký podobný program, kde si přesně určím v mapě jak mám jet a nebo se to plánuje přímo v navigaci. Předem děkuji za odpovědi a prosím nekamenujte mě pokud tro je tady někde popsané.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 37009Příspěvek Scorpio_cz

Zdravím,
buď přímo v navigaci, nebo např. pomocí T.Y.R.E : http://www.tyre.tk/
Bohužel vypadá to že mi úplně poslední verze TYRE nějak nešlape :cry:
jendam
Příspěvky: 15
Registrován: 31.5.2009, 9:03

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 37084Příspěvek jendam

Tak jsem se pokoušel naplánovat trasu v TYRE, překopíroval jsem ho do navigace GO 750, v itineriáři body trasy vidím, ale už mi v navigaci nejde vytvořit trasa tak jak jsem si ji naplánoval v TYRE. Poradí někdo, jak tuto trasu vytvořenou v TYRE načíst a aktivovat v TT GO 750. Předem děkuji a nekamenujte mě, pokud tu to je.
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 37085Příspěvek mila-p

...a máš ten soubor s příponou "itn" nakopírovaný v adresáři "ITN" v adresáři přístroje??? Postupuješ v menu TomTom - "plánování itineráře" > "možnosti" > "načíst itinerář" > "ano" a následně vybrat příslušnou trasu???
Edit: Všechny body kromě posledního /cílového musí být označené oranžovou šipkou (jako průjezdní) a ten cílový musí být označen praporkem (cílem). TT pak naviguje na ten poslední cílový bod a postupně tě vede přes ty průjezdní...
Naposledy upravil(a) mila-p dne 3.6.2010, 17:38, celkem upraveno 1 x.
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
jendam
Příspěvky: 15
Registrován: 31.5.2009, 9:03

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 37087Příspěvek jendam

Ano mám nakopírovaný, ano přesně tak to dělám a vždy mě to naplánuje jinak než mám připraveno, posílal jsem to přímo z TYRE do navigace, před chvilkou jsem to překopíroval přímo ze souboru na pevném disku do adresáře INT v navigaci a světe div se, nevím jak je to možné, ale už to tvoří trasu přesně jak jsem v tyre naplánoval.
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 37088Příspěvek mila-p

Tak sláva, hlavně že se dílo podařilo :mrk:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Romanos6
Příspěvky: 7
Registrován: 18.6.2010, 21:12

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 37548Příspěvek Romanos6

:koul: zdar, kopil jsem TT XL2 IQ europe 42, zadám trasu zadám průjezd a když chci zadat další tak se ten původní smaže, takže se dá zadat jen jeden průjezd? to by byl TT na nic mám MIO C320 a je to ve všem daleko lepší, poradí někdo? jinak ho prodám dík
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 37550Příspěvek Gumídek

No, problém je, že jsi zakoupil XL, a to není zrovna hodně vybavená navigace. A pokud tím "průjezdem" myslíš trasu, tak na to máš "připravit trasu" a uložit jako itinerář....
Odpovědět