Colorado 300 - rychlost získání signálu

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
jan.novak92
Příspěvky: 3
Registrován: 31.3.2010, 7:06

Colorado 300 - rychlost získání signálu

Příspěvek: # 36037Příspěvek jan.novak92

Dobrý den,
prosím Vás o radu. Koupil jsem si přístroj Garmin Colorado 300. Chci se zeptat, zda je normální, že signál GPS obdrží nejdříve za 25 minut po zapnutí při přímém výhledu na oblohu v přírodě? Jakmile přístroj signál má a následně jej vypnu a zapnu, tak signál GPS přístroj načte ihned.
Nepomohla mi ani aktualizace na nejnovější verzi firmvare. Baterie jsou vždy plně nabité, používám GP 2700.

Bývá obecně u GPS navigací běžné, že signál GPS obdrží po až tak dlouhé době?

velmi děkuji
Honza
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Colorado 300 - rychlost získání signálu

Příspěvek: # 36038Příspěvek Jirásek

Zdravím nového uživatele.
Příště prosím využít hledání na fóru, tato tématika se tu již mnohokrát řešila pro různé navigace.
Volně cituji z jiného mého příspěvku:
1.Počasí, zástavba, okolní terén - to vše má vliv na příjem signálu z družic. Signál dopadající k GPS čipu je velmi slabý. Mlha, déšť, mraky a pod. za jistých okolností omezují průchod signálu atmosférou (je to trochu složitější problematika, záleží například na velikosti rozptýlených vodních částí v atmosféře).
2. ..... Obzvlášte pohyb dobu logování výrazně prodlužuje. Další vliv má doba od posledního použití a vzdálenost mezi místem posledního vypnutím navi a místem opětovném zapnutí. GPS čip musí dostat z družice informace o aktuálním rozložení viditelných družic (almanach), to znamená nepřetržitý datový přenos (bez výpadku), přenosová rychlost je nízká. K přesnému určení a zalogování potřebuje dokonce celou navigační zprávu (navigation message), její přenos trvá 12,5 min!! ......

Nevím jak u tohoto Garmina, ale například TT umožňuje aktualizaci těchto základních informací (QuickGpsfix) po internetu přenosem z PC, což "nastarování" GPS výrazně urychlí.

Mám eTrex Vistu. Po delším vypnutí nabíhá cca 5min. Navigace položená, bez pohybu, s dobrou viditelností "na oblohu". Ta obdobných podmínek je 25min velmi dlouho, uvažoval bych o závadě na přístroji.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
jan.novak92
Příspěvky: 3
Registrován: 31.3.2010, 7:06

Re: Colorado 300 - rychlost získání signálu

Příspěvek: # 36061Příspěvek jan.novak92

Velmi děkuji za Vaši odpověď!

Jedná se o terénní GPS a tady na fóru jsem našel spíš informace týkající se GPS do auta, které se podle mě musí chovat trošku jinak co se týká signálu a jeho příjmu přes čelní sklo auta, určitě tam musí řešit nějaké odrazy signálu apod.

Kontaktoval jsem i technickou podporu v UK, která mi sdělila, že chování není moc normální a doporučila master reset. Zkusím to podle jejich návodu a uvidím.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Colorado 300 - rychlost získání signálu

Příspěvek: # 36062Příspěvek Jirásek

Princip příjmu signálu je stejný (či velmi obdobný) u všech běžných navigací, bez rozdílu jejich základního použití. Všechny navi používají chipsety od stejných výrobců (SiRF, ATR, MTK, UBX). Podstatné rozdíly mohou být u starších navi, kde jsou staré modely čipů. O nějakých vysloveně speciálních vychytávkách pro turistiku/auto/námořní v tomto směru nevím. Něco jiného je provedení (vodotěsnost a pod.).
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
jan.novak92
Příspěvky: 3
Registrován: 31.3.2010, 7:06

Re: Colorado 300 - rychlost získání signálu

Příspěvek: # 36065Příspěvek jan.novak92

děkuji moc za info
Uživatelský avatar
Jarynek
Příspěvky: 49
Registrován: 21.4.2010, 17:13
Bydliště: 200m sv. od nejbližší hospody

Re: Colorado 300 - rychlost získání signálu

Příspěvek: # 37343Příspěvek Jarynek

Mám zkušenost, že do přístroje Colorado 300 je nejvhodnější zakládat kvalitní monočlánky NiMH AA s nejvyšší kapacitou ( nejméně 2700 mAh ). To podle mých zkušeností ovlivňuje čas vyhledání družic po delší přestávce v používání. :usmev:
Všechno mě ukradli, nebo jsem to ztratil...
jan_hrusa
Příspěvky: 8
Registrován: 9.1.2010, 21:58
Bydliště: Bakov nad Jizerou

Re: Colorado 300 - rychlost získání signálu

Příspěvek: # 37674Příspěvek jan_hrusa

Ať jsou skoro vybité či úplně nabité myslím tam má navigace najde signál do 5 minut a pokud již byla zapnutá a po opětovném zapnutí to trvá kratší dobu. Mám vyzkoušeno v městě, lese i na širém prostranství i hory v 3000mnm. Nejdéle trvalo město a les. Volné prostranství je tak do 2 minut možná i dříve.

Používám 2700mA a baterie mi vydrží cca 15 hodin v teplém počasí. Nemyslím si, že to má vliv na rychlost náběhu signálu.
Jan Hruša
Garmin Oregon 550t
Prokestom
Příspěvky: 9
Registrován: 2.1.2007, 20:29
Bydliště: Praha

Re: Colorado 300 - rychlost získání signálu

Příspěvek: # 37834Příspěvek Prokestom

Oregony mají bohužel tu nectnost, že ve vypnutém stavu se jim rozcházejí hodiny, při vyndání baterií se zastaví. Jednou, nevím, jak se to stalo, mi po zapnutí Oregon 300 ukazoval datum o dva dny v budoucnosti. Pak není divu, že "chytání signálu" trvá velmi dlouho.
Reklamoval jsem, v GPS centru to ochotně vzali na reklamaci, ale GARMIN jim to vrátil s tím, že to není chyba, to je vlastnost - až se signál chytne, čas se přeci spraví. :KO: Hlavě, že za to chtěj tolik peněz a nedokážou ani udělat pořádně hodiny.... :((
Uživatelský avatar
Jarynek
Příspěvky: 49
Registrován: 21.4.2010, 17:13
Bydliště: 200m sv. od nejbližší hospody

Re: Colorado 300 - rychlost získání signálu

Příspěvek: # 37876Příspěvek Jarynek

Colorado 300 mám od června 2008 k plné spokojenosti. Před týdnem jsem se vrátil z dovolené a sledoval pro zajímavost i rychlost náběhu signálu. Vždy téměř okamžitě žádné podstatné zdržení. A doma ji používám na kole - bez problémů, že bych byl omezován nefunkčností vlivem času náběhu. Vždy používám plně nabité monočlánky AA. :osli:
Všechno mě ukradli, nebo jsem to ztratil...
Odpovědět