Falešný aktivační kod

Vše o navigacích značky TomTom
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Falešný aktivační kod

Příspěvek: # 34633Příspěvek Gebič

Promin, ale stejne mi to prijde moc veci najednou a moc infa co jsi najednou o osobe ziskal... Pokud to tak neni sorry, ale za me, tomu moc neverim...

PS: Neverim, ze by Ti tomtom rekl, kdo si aktvoval ten kod a jeste email + datum aktivace, kdyz by jsi tam mel znameho, neco jineho, ale na podpore neverim, ze by jsi tuto informaci dostal, pracoval jsem v telekomunikacich jako produktak a tohle kdyby rekl operator, tak leti okamzite... :pistol:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
papirak
Příspěvky: 57
Registrován: 3.1.2010, 13:06
Bydliště: Praha-západ

Re: Falešný aktivační kod

Příspěvek: # 34635Příspěvek papirak

Ok verit nemusis, ja te k tomu nenutim;-) Ale rikat ze necemu neveris a pritom o tom nic nevis je alibismus. Pokud chces napis mi tvuj mail poslu ti komunikaci s TT podporou. Neni to nic tajemnyho. Jaky maj oni pravidla nevim, ja jen pracuju s tim co mi rekli a kdyz umis napsat do googlu jmeno a prijmeni, tak najdes pri trose stesti i danou osobu. Anonymita na internetu je dost omezena.
Zajimalo by me, co bys delal na mym miste? Jestli by ses na to cely vykaslal a nechal si srat na hlavu. Ja takovy nejsem a snazim se najit pricinu a vysvetleni.
TomTom GO 750 traffic
ivos
Příspěvky: 221
Registrován: 10.8.2007, 6:10

Re: Falešný aktivační kod

Příspěvek: # 34650Příspěvek ivos

No pánové, mě život naučil že aktivně řešit cizí problém se ne vždy musí vyplatit. A problém by podle mě měl mít TomTom, protože dle tvrzení zákazníka nesplnil Kupní smlouvu. Vzhledem k tomu, co ti řekli na TT podpoře je zřejmé, že TY jsi si koupil TomTom s dvouletou garancí map a ta měla být součástí dodávky a ceny. Jenže tato funkce nefunguje. Tedy jednoduše a hlavně oficiálně reklamovat nefunkčnost u prodejce. Veškeré další dokazování a komunikaci bych nechal na ně. Pokud si někdo aktivoval kód z tvojí krabice, tak musel mít vytvořený účet. Prodejce prodává tobě a pokud elektronickými prostředky plní obsah kupní smlouvy, tak on musí dokázat, že splnil smluvní povinnost. Samozřejmě, dohodnout se s někým, kdo to aktivoval místo tebe může být možná rychlejší cesta. A nebo také ne. Navíc - ty dokážeš TomTomu, že kód je tvůj a pro TomTom musí být jednoduché ten samý kód jednoduše zablokovat u jiného uživatele a pustit ho u tebe. A ty budeš složitě běhat a zjišťovat, kdo a proč to zneužil. Prostě oficiálně sepsat a doručit reklamaci s dokumentací, ze které je zřejmé, že tvůj kód nefunguje a dál bych to neřešil.
TomTom GO 920T, Apl. 9.103.539753.2 (emuX30), Boot.5.5259, RDS-TMC 4V00.013, akt. držák BRODIT, microSDHC- SanDisk 8GB, Maps : Western and Central Europe v.885.4009 + North America
papirak
Příspěvky: 57
Registrován: 3.1.2010, 13:06
Bydliště: Praha-západ

Re: Falešný aktivační kod

Příspěvek: # 34653Příspěvek papirak

Zni to logicky. Ja TomTomu poslal veskerou dokumentaci vcetne fota s kodem v krabici a oni rekli at kontaktuju prodejce. Tomu jsem dodal take pozadovane info a ted cekam co bude.
S tou blokaci kodu si nejsem jist, jak to u TT funguje, jestli je to vubec mozne. Kazdopadne jim to mohu navrhnout.
TomTom GO 750 traffic
ivos
Příspěvky: 221
Registrován: 10.8.2007, 6:10

Re: Falešný aktivační kod

Příspěvek: # 34656Příspěvek ivos

Už si to tedy moc nepamatuji, ale myslím, že na oficiální reakci reklamace mají dle zákona 30 dní. Byl bych potichu a pokud do 30 dní prodejce nezareaguje, šel bych na ně s krabicí a požadoval kompletní výměnu nebo vrácení peněz. Protože nereagovat = uznat reklamaci. Upřímně - já být prodejce, tak ti raději vybrakuju kód z jiné krabice a tu pak u dodavatele reklamuji jako vadnou dodávku. Ale nic jsem neřekl !!
TomTom GO 920T, Apl. 9.103.539753.2 (emuX30), Boot.5.5259, RDS-TMC 4V00.013, akt. držák BRODIT, microSDHC- SanDisk 8GB, Maps : Western and Central Europe v.885.4009 + North America
papirak
Příspěvky: 57
Registrován: 3.1.2010, 13:06
Bydliště: Praha-západ

Re: Falešný aktivační kod

Příspěvek: # 34830Příspěvek papirak

Tak mi po 14ti dnech odepsala na mail ona slicna slecna, ktera pouzila muj kod k aktivaci s tim, ze si navigaci koupila normalne v Datartu, a ze nevi co je za problem. Na podekovani a prosbu o zaslani fota krabice s kodem zatim nereaguje:-)
Stejne tak prodejce, ktery se jiz pres tyden neozval...
TomTom GO 750 traffic
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Falešný aktivační kod

Příspěvek: # 34904Příspěvek fox50

Dobrá detektivka, čekám a těším se na pokračování :)
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
papirak
Příspěvky: 57
Registrován: 3.1.2010, 13:06
Bydliště: Praha-západ

Re: Falešný aktivační kod

Příspěvek: # 34928Příspěvek papirak

Tak panove mam pro vas pointu. Neni tak dramaticka a spektakularni jak mozna nekteri cekali:-) V patek mi prisel email od prodejce, ze byli kontaktovani spolecnosti TomTom (zrejme jim poslali mou reklamaci), a ze bylo prislibeno, ze moje navigace bude preregistrovana. Predali jim kontakt na me s tim, ze me TT kontaktuje.
Asi za 2h prisel email od TT Support s tim, ze dvouleta zaruka map byla pridana na muj ucet. Jsem z toho trosku v rozpacich, pac to, ze mi to aktivovali si asi tezko nekde overim:-( Jedine az vydaji novou mapu a budu ji chtit stahnout. Ale jsem rad, ze se to alespon takto vyresilo.
Nevim jak to TT technicky vyresil, ale asi vygenerovali novy kod (ktery neznam), aby se vlk nazral a koza zustala cela. Asi to nechteli nijak dal resit.
TomTom GO 750 traffic
Cheetah007
Příspěvky: 47
Registrován: 24.1.2010, 10:43

Re: Falešný aktivační kod

Příspěvek: # 34929Příspěvek Cheetah007

Zkusit to muzes hned jestli ti TT HOME nabidne posledni v840 ja ji uz v ramci free updatu do 30dni mam a je fajn.
Jinak je pristup tech. podpory vyborny,je mozne ze by ve dvou kusech orig. zabalenych navigaci,byly stejne aktivacni kody?
Garmin nuvi 3790LMT LifeTime Update FW4.30, CN2012.20
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Falešný aktivační kod

Příspěvek: # 34934Příspěvek Gumídek

Pro Cheetah007 : Záruka nejnovější mapy, a dvouletý upgrade map jsou dvě rozdílné věci.....On má navigaci novou, takže novou mapu si snad hned stáhl v rámci záruky nejnovější map...
papirak
Příspěvky: 57
Registrován: 3.1.2010, 13:06
Bydliště: Praha-západ

Re: Falešný aktivační kod

Příspěvek: # 34938Příspěvek papirak

Presne jak pise Gumajz. Mam mapu 840.2566. Jinak s tim stejnym kodem ve dvou krabicich si nejsem moc jisty, ale nejaka minimalni pravdepodobnost tu je.
Jinak na strankach TT si chci na svem uctu v sekci moje produkty pridat moji navigaci, ale nevim co myslej po pojmem kod produktu? Zkousel sem tam ten z krabice i seriove cislo a furt to hlasi chybu...
TomTom GO 750 traffic
Cheetah007
Příspěvky: 47
Registrován: 24.1.2010, 10:43

Re: Falešný aktivační kod

Příspěvek: # 34939Příspěvek Cheetah007

Nekde v napovede se pise ze kod produktu platil do verze map 7xx a slouzil k jejich aktivaci.U novych verzi map jiz probiha aktivace samocinne (pocitam ze si to pri pripojeni pres TT Home vytahne cislo navigace),takze nic nezdadavej,jen svuj model a hotovo,mam to taky tak.

Konkretne se to v podpore pise zde: http://cz.support.tomtom.com/cgi-bin/to ... _topview=1
Garmin nuvi 3790LMT LifeTime Update FW4.30, CN2012.20
papirak
Příspěvky: 57
Registrován: 3.1.2010, 13:06
Bydliště: Praha-západ

Re: Falešný aktivační kod

Příspěvek: # 34940Příspěvek papirak

Dik,uz jsem to tak udelal.
Jinak nevite nekdo, jestli se da nekde overit, ze je aktivovana 24M aktualizace? V TT Home ani v system info sem to nenasel, nevim jestli se to vubec nekde da zjistit.
TomTom GO 750 traffic
Cheetah007
Příspěvky: 47
Registrován: 24.1.2010, 10:43

Re: Falešný aktivační kod

Příspěvek: # 34945Příspěvek Cheetah007

Zkus se podivat tady: http://cz.support.tomtom.com/cgi-bin/to ... _topview=1
Jinak jsem se tam mj. docetl,ze aktualizaci map na dva roky pomoci kodu je nutne uplatnit behem 90dni.
Garmin nuvi 3790LMT LifeTime Update FW4.30, CN2012.20
marco.linar
Příspěvky: 7
Registrován: 10.10.2007, 8:29

Re: Falešný aktivační kod

Příspěvek: # 34955Příspěvek marco.linar

to papirak: kdyby prodejce nebyl vul tak uz by ti rekl ze tu dvouletou zaruku map mas na ucte a z toho uctu byla ta sluzba odebrana. sluzba je aktivni od patku....
Zamčeno