Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Odpovědět
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34850Příspěvek Docent

Gumajz píše:Na Lipské jsou z obou stran jen začátky a konce nikde....
Nemáš pravdu. Směrem z centra je cedule konec cca 80 metrů před semaforem, směrem do centra cca 200 metrů před sjezdem na Evropskou.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
vasin
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 13:29
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34851Příspěvek vasin

JJ přesně takhle byl teď označen "úsek" začátek nuselského mostu až ten radar co se tváří jako úsekový u OMV před sjezdem z 5.května na jižní spojku.

A i opačně byl tento "úsek" označen značkami.

Jde o evidentní zastrašování s možností měřit tam kdekoli.
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34854Příspěvek Docent

Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
vasin
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 13:29
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34856Příspěvek vasin

Spoň už víme, že ty značky tam, nejsou jen tak.
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34857Příspěvek Gumídek

Ale takovéto bezdůvpdné umístění přenosných značek je ale porušení předpisu o měření rychlosti. Je to tak Freewale ??? Značky mají být osazeny jen při měření, a pak se mají odstranit....Kam se toto může oznámit ??? To je porušování silničního zákona, protože jeho součástí je předpis o měření, nebo je to v zákoně o policii ???
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34861Příspěvek freewall

361/2000 Sb.
ZÁKON
ze dne 14. září 2000
o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu)
ve znění zákona č. 60/2001 Sb., zákona č. 478/2001 Sb. a zákona č. 62/2002 Sb., zákona č. 311/2002 Sb., zákona č. 320/2002 Sb.,
zákona č. 436/2003 Sb., zákona č. 53/2004 Sb., zákona č. 229/2005 Sb., zákona č. 411/2005 Sb., zákona č. 76/2006 Sb.,
zákona č. 226/2006 Sb., zákona č. 264/2006 Sb., zákona č. 342/2006 Sb., zákona č. 170/2007 Sb., zákona č. 215/2007 Sb., zákona č. 374/2007 Sb., zákona č. 124/2008 Sb.,
zákona č. 274/2008 Sb. a zákona č. 480/2008 Sb.


§ 79a
Měření rychlosti vozidel

(1) Za účelem zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích je policie a obecní policie oprávněna měřit rychlost vozidel. Obecní policie tuto činnost vykonává na místech určených policií, přitom postupuje v součinnosti s policií.
(2) Obecní policie může měřit rychlost výhradně v úseku určeném policií 13a), jehož počátek je ve směru silničního provozu označen přenosnou dopravní značkou s vyobrazením kamery snímající rychlost a nápisem "MĚŘENÍ RYCHLOSTI". Konec tohoto úseku je označen přenosnou dopravní značkou s tímto vyobrazením šikmo přeškrtnutým a nápisem "KONEC MĚŘENÍ RYCHLOSTI".



Asi těžko bychom se dohadovali, že tam neměří, když tam mají cedule, zatím jsem nenašel, že by ausgerechnet museli, když vyndají ceduli. Když to vymezíme negativně, tak nemohou měřit, když to není označemé. Ikdyby se do nějakého sporu šlo, zrovna museli odjet k naléhavému případu nebyl čas je odstranit, protože jeli k případu vyšší společenské nebezpečnosti, než nějaká cedule atd. atd., pokud vůbec někde je, že "musí měřit", když osadí cedule.

Ale protože v odstavci 2) se uvádí, že obecní policie může... - z toho lze vyvodit, že ale nemusí
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34862Příspěvek freewall

Nějaký pokus o stížnost nebo žádost o vysvětlení by se musel adresovat na městskou policii, resp. nějakému jejich nadřízenému, protože značky rozmisťuje obecní policie a ona v těhle místech měří
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34864Příspěvek Gumídek

Já to tušil, že v tom bude háček. To je pravda, vykecali by se z toho, že museli jet na zásah....takže to dělají proto, aby dotlačili zákonodárce k tomu, aby zrušili povinnost označovat tyto úseky. Já jsem od začátku říkal, že městská policie bude problém.....Škoda, že je tehdy Langer nedokázal zrušit....
Uživatelský avatar
Plano
Příspěvky: 125
Registrován: 18.6.2006, 14:06
Bydliště: pár kilometrů od Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34866Příspěvek Plano

Tohle nechávání přenosných značek na místě se poslední dobou velice rozmáhá. Vím o několika obcích, ve kterých jsou značky postaveny natrvalo již několik měsíců. Konkrétně v Lázních Bohdaneč jsem poslal dotaz na starostku obce, odpovědi jsem se však nedočkal.
Hyundai Santa Fe 2,0 CRDi 4x4
TomTom GO 750 Traffic, v9.465, Maps: Europe_East v905.4754
Beltronic RX65 Euro


www.e-samolepky.eu

Fotky radarů - rozdělení dle kategorií
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34868Příspěvek freewall

S úspěchem by se šlo do sporu, pokud někde "fest" - to pak není mobilní jak říká zákon, protože takhle kolega vyhrál nějaký spor o ceduli "parking", která byla taková mini, navíc někde na plotu, že je to jako rezervované místo...... značka má nějak vypadat, nějak být umístěna.... takže takové věci by šlo rozporovat. Ale jakmile je někde slůvko může.... tak se dohaduj - myslel zákonodárce, že "může" měřit ale také že "nemusí" a nebo to má význam, že "může" měřit jen tam kde jsou ty značky atd. atd..... je to slovíčkaření, ale na tom stojí náš kaučukovej právní řád, který si každý může vyložit po svém.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34872Příspěvek Scorpio_cz

OT: freewalle, my máme právní řád ? to je pro mě novinka, zatím jsem potkal akorát neřády :shock3:
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34873Příspěvek freewall

Kaučukovej prosím, kaučukovej.... já bych za nějakej skutek dostal třeba osmičku, ale nějakej modrej nebo oranžovej by povýšil třeba někam minimálně na ministerstvo :)))))
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
davidt
Příspěvky: 35
Registrován: 16.2.2008, 15:59

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34874Příspěvek davidt

Možná by se dalo jít tímto směrem:

1) Tuším, že MP může měřit jen v místech, která jim schválí PČR. (a těsně po novele se značkami jim trvalo několik měsíců než si ty povolení vyřídili, tady je to hned..)

2) I k umístění přenosné značky je potřeba nějaké rozhodnutí (myslím dopravního inspektorátu nebo správce komunikace), značky si nemůže ani policie umístit, jak se jí zlíbí.

Ale je zbytečné na to zbytečně upozorňovat teď, zkusil bych to využít až v případě, že někoho změří. Já nejsem z těch, co se uspokojují dopisováním s úřady jen kvůli principu, to je marná práce.

A na 5.května z centra byla minulý týden značka konec měření asi 1m před čárou, takže měření by bylo i tak neplatné, možná ji někdo posunul :blee:
Uživatelský avatar
vasin
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 13:29
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34876Příspěvek vasin

Teď před 20min už zase měření na lávce přes Nuselák, že si nedaj pokoj to jim to varování včera nestačilo :pistol:?

:grin: ale je pravda, že dnes už tam měřili chlapi
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
Martin Lexa
Příspěvky: 80
Registrován: 5.1.2010, 22:15

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34894Příspěvek Martin Lexa

Gumajz píše:No, a já bych měl prosbu na Martina_Lexu, který tu uveřejnil, že tyto nové "úsekové" radary nesmí být použity k represi. A uváděl tam právě, že Patočkova do centra právě patří mezi ně. A také říkal, že má informační zdroj, a ten je spolehlivý. Ale v tom případě mi s tím nehrajou ty cedule. A nechci, aby to bral osobně. Já bych se teď potřeboval dobrat, kde je pravda. Proto jsem byl zdrženlivý, co se týče těchto informací, protože(bohužel) se některé věci mění velmi rychle. Martine, zkus přes svůj zdroj zjistit, co je to zase za fór. Jednou tvrdí magistrát na netu a v novinách, že to nebudou úsekáče, a teď jsou u jednoho z nich cedule.....
Neboj, opravdu to není úsekáč, ale nic nebrání MP měřit mobilními radary v místech schválených PČR, což je i tento případ.
Odpovědět