Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Uživatelský avatar
superkutil
Příspěvky: 3
Registrován: 18.7.2008, 6:39

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 33812Příspěvek superkutil

Jaký je vztah mezi GPX a GPI? Já mám Nuvi 765T a ta má v adresáři POI jen GPI soubory? Zkusil jsem nahrát radary přes POI loader z adresáře obsahujícího gpx a bmp soubory a vytvořil se gpi ale nezobrazovaly se ikonky. Mohu tedy do adresáře POI umístit i mimo gpi i soubory gpx, bmp, mp3 apod?
Garmin eTrex Legend HCx
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 33813Příspěvek freewall

GPI je v podstatě jeden soubor, který ti vytvoří POILoader a pošle do navigace, když překonvertuje ty tvoje .gpx kategorie s .bmp ikonami, ev. mp3 hláškami
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
POL68
Příspěvky: 6
Registrován: 11.11.2009, 16:57

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 34682Příspěvek POL68

Smaarty píše:Právě že ne, název {POI adresáře} nemusíš při generování souboru a cesty vůbec znát. Link se vyhodnocuje relativně k němu, čili jeho název se v linku už neuvádí (odzkoušeno v Nüvi 350).

Konkrétní příklad:
- já mám na svém počítači data pro navigaci v adresáři "D:\PRIVATE\GARMIN\POI\xfer\" (je to tedy můj {POI adresář})
- tento adresář uvádím v POI loaderu
- teprve v něm je adresář mp3 se zvuky, ostatní gpx a bmp soubory mám v sousedních adresářích (viz minulý příspěvek)
- v gpx souborech je link ve znění <link href="mp3/blabla.mp3"> a tak je to správně (adresář "xfer" se už do cesty neuvádí)
Jsem čerstvým vlastníkem Nuvi 765t. Dle výše uvedeného postupu jsem zkoušel "rozmluvit" radary. Nevím, jestli se něco nastavuje na přistroji, nebo dělám něco špatně. Pokud je na plánované trase radar, na displeji "vyskočí" rámeček s upozorněním, ale místo hlasového upozornění (*.mp3) se ozývá klingání. Kdo mi prosím poradí?
Garmin nuvi 765T nüMaps LIFETIME, CN Europe NT 2013.40 3D, CN Europe NT 2013.40,Adresy CRv13
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 34686Příspěvek freewall

A máš v nastavení povolené MP3
Setting.jpg
Setting.jpg (15.17 KiB) Zobrazeno 4185 x
Ještě se mrkni sem http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f ... 680#p34680, tak jeden kolega s tím zápasil :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
POL68
Příspěvky: 6
Registrován: 11.11.2009, 16:57

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 34689Příspěvek POL68

Dík, mrknu na to.
Garmin nuvi 765T nüMaps LIFETIME, CN Europe NT 2013.40 3D, CN Europe NT 2013.40,Adresy CRv13
bob99
Příspěvky: 17
Registrován: 16.11.2009, 7:52

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 34899Příspěvek bob99

Já bych se vrátil k původnímu tématu. Scháním POI body Německa. Našel jsem pár stránek, na některých je každá kategorie zvlášť v v gpi na jiných v gpx. Otázka zní?

1. Lze nějakým programem vytvořit z těchto souborů jeden gpi soubor s kategoriemi, který v navigaci bude zvlášť (např. jako GPS Travel Guide) ?

2. Nemáte někdo tip na nějakej pack POI bodů Německa ke stažení?

Díky za každej tip.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 34900Příspěvek freewall

http://www.poiplaza.com/index.php?p=dc&c=18
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
bob99
Příspěvky: 17
Registrován: 16.11.2009, 7:52

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 34907Příspěvek bob99

Jo o těhle stránkách vím. Dobré je stáhnutí poi bodů podle regionu (http://www.poiplaza.com/index.php?p=rgn) a pokud člověk ví jak na to tak se dají data stáhnout i s větší vzdáleností než je nabízených 20 km :-)

Co ten bod 1. ? V čem udělat vlastní databázi s kategoriema a subkategoriema ze souboru gpx?
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 34908Příspěvek freewall

No gpi ti vytváří POILoader (když si v nějakém commanderu nebo v průzkumníku mrkneš do navigace (poi adresář), tak ho tam uvidíš. A rozdělení podle katerogií jako to má GPSTravelGuide také jde. Není nic jednoduššího - vytvoř si adresáře v PC těch kategorií, do těch si nasypej body a POILoader ti to pak ve stejné podobě převede do navi. Uź jsem to popísoval asi 2x - naposledy zde: http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f ... der#p34680
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
bob99
Příspěvky: 17
Registrován: 16.11.2009, 7:52

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 34909Příspěvek bob99

Koukám na ten odkaz ale žádnej popis tam nevidím ??
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 34910Příspěvek freewall

Je tam screenshot, na kterém vidíš příklad rozdělení bodů do kategorií (adresářů) a takhle to pak uvidíš v navi - obdobně jako TravelGuide. Na to ses přeci ptal, ne?
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
bob99
Příspěvky: 17
Registrován: 16.11.2009, 7:52

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 34952Příspěvek bob99

Ted jsem se do toho nějak zamotal a odpověděl jsem do jinýho vlákna :koul:

No pokud jsi myslel tohle co píšeš tak ten odkaz neměl být http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f ... der#p34680 ale http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f ... der#p34624 :-)

...ale stejně díky.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 34953Příspěvek freewall

Prosím tě oba linky skončí na vláknu s názvem "POILoader", tak nevím cos kde hledal
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
bob99
Příspěvky: 17
Registrován: 16.11.2009, 7:52

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 34954Příspěvek bob99

Pokud zadáš odkaz na link ve kterém je další "name link" na část stránky "....#p34680" tak člověk předpokládá že na tom místě bude uvedená informace. Pokud máš browser, který to umí zpracovat tak určitě poznáš rozdíl když poklepáš na ty 2 odkazy :-)
bob99
Příspěvky: 17
Registrován: 16.11.2009, 7:52

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 34994Příspěvek bob99

freewall píše:Je tam screenshot, na kterém vidíš příklad rozdělení bodů do kategorií (adresářů) a takhle to pak uvidíš v navi - obdobně jako TravelGuide. Na to ses přeci ptal, ne?
Zkoušel jsem to rozdělení podle tvýho návodu což funguje ALE... Adresáře jsou vkládat pouze do první úrovně a pokud do navigace nahraju více souborů gpi tak se v navigaci sloučí v jednu položku "Uživatelské body zájmu". Lze to oddělit s vlastním pojmenováním + podadresáře tak jako u zmiňovanýho TravelGuide??
Odpovědět