Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 30662Příspěvek freewall

Souhlasím s tebou, že je lepší jezdit tak, jak se má, osobně jsem už vyrostl z nějakého závodění, ale nemyslím si, že mobilní radary ztrácejí smysl. Samozřejmě proti těm, co jsou nasazená v autech je těžké nějaké varování, ale pořád zůstanou oblíbená místa, kde MP nebo státní policie ráda měří. Člověk si rád věci ulehčuje a rád sklouzává do stereotypů, pokud se něco osvědčilo - tím myslím ta místa a pokud projde legislativní návrh na zrušení označení měření, tak tahle místa zase ožijí. A nevím jak ty, ale hádej se s nějakým pitomcem, že jsi překročil rychlost třeba o 4 km/h
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 30663Příspěvek Scorpio_cz

Nejsmutnější na tom je, že se povinný označování měření MP (aspoň podle mého názoru) maximálně osvědčilo.
MP, místo aby buzerovali řidiče (což opravdu není primární náplň jejich práce, ale nejvíc nese) se konečně zase začala zabývat bezpečností a pořádkem ve městech - což je ta oblast která MP přísluší.
Ono by možná jenom stačilo aby pokuty co MP vybere nešly do městské kasy a rázem by MP dělala co má :mad2:
davidt
Příspěvky: 35
Registrován: 16.2.2008, 15:59

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 30664Příspěvek davidt

Tonny: můžeš si nahrát jenom stacionární, tady je supr, že jsou kategorie rozdělené a že se o to někdo tak stará

Jinak tohle je případ hlavně jižní Moravy, tam opravdu navigace řve na každém km. V jiných částech republiky jsou asi policajti mnohem pohodlnější a nesnaží se pořád vymýšlet novinky.. EDIT: a jsem rád, že jsou pohodlnější :grin:
Naposledy upravil(a) davidt dne 25.8.2009, 9:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 30665Příspěvek freewall

To Scorpio_CZ: Tak... tak...... vždyť by všem těm starostům mělo jít o jedno - o bezpečno v obci... tohohle měli vždy plná ústa, že jim nejde o pokuty, když se zavedly tabule, tak řvou, že to nemá cenu, aby měřili - tak jde jim o pokuty nebo o bezpečnost? Samozřejmě, že o pokuty, protože mnohdy je to slušný příjem do obecní pokladny.
Na druhou stranu osobně bych se přikláněl za zrušení označení ukončení měření, protože pokud pojede nějaký šílenec, který moooooc pospíchá, tak o to víc na to šlápne za cedulí končící měření, aby tu "strašnou" ztrátu dohnal a odnese se to třeba další obec ve směru, kde cedule nejsou
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 30668Příspěvek Tonny

davidt píše:Tonny: Jinak tohle je případ hlavně jižní Moravy, tam opravdu navigace řve na každém km. V jiných částech republiky jsou asi policajti mnohem pohodlnější a nesnaží se pořád vymýšlet novinky..
Ano, pokud někdo znáte úsek od Břeclavi směr Hodonín, tak je tam nesmyslně naládováno 70, křižovatka, konec 70, po 400 metrech 70, křižovatka, konec 70 a to se opakuje více méně až do Strážnice. Nejen, že ty konce jsou nesmysl, když to křižovatka ruší, ale hlavně se tím zodpovědnost za případnou nehodu převádí na řidiče jedoucího po hlavní silnici. Nikde jinde v republice ani na Slovensku jsem neznamenal takovou změť sedumdesátek jako na tomto cca 30 km úseku silnice.
Prostě někdo chytrý vylepšil situaci tím, že státní silnici degradoval na okresku nesmyslnými omezeními. Paradoxem je, že místní to téměř striktně dodržují, protože víme, že se tam skoro pořád "někde" měří.
Ale o bezpečnosti to není, já jedu 70 v omezení a jiní, neznalí mne předjíždějí jako o život. O kolik bezpečnější by bylo tam plynule jet devadesát a omezit předjíždění zákazovou značkou. Jen kdyby to někdo chtěl vysvětlit těm "nahoře". Je to pakárna a pak se někdo diví, že se "omezení "zpravidla" nedodržují.
Omlouvám se za odbočku od tematu, ale v tomto kontextu a na tomto úseku je poi mobilních radarů opravdu nesmysl. Tím neříkám, že to jinde není užitečné, viz má omluva v předchozím příspěvku.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

emc
Příspěvky: 17
Registrován: 1.11.2007, 0:14

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 30863Příspěvek emc

NOVÝ INDUKČNÍ RADAR - TRAFFIPAX POTVRZEN
- prosím místní z Náchoda o zaměření a zanesení do POI
- Pozice asi někde tady: 50°25'30"N, 16°9'43"E (soudě podle školy)
- Sám zadat nový radar nemohu, protože přesnou pozici neznám (výše uvedené souřadnice jsou pouze domněnkou)

EDIT: Na základě kritiky Gumajze promazávám tento příspěvek.
Naposledy upravil(a) emc dne 29.8.2009, 9:01, celkem upraveno 1 x.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 30867Příspěvek Gumídek

Ale takhle nové radary nezadáváme. Dej ho do žádosti o autorizaci, a je to....A už vůbec není potřeba sem dávat články z novin, které nic neřeší, jedinou věc, co ten článek udělal, že jsi nám jeho prostřednictvím oznámil jeden radar. Tímto se způsobuje nepřehlednost vláken, a další uživatelé http://www.poi.cz z toho budou jen otrávení. Stačilo napsat svými slovy a asi tak třemi větami, o co šlo v tom článku, a problém byl vyřešen....
monicav
Příspěvky: 2
Registrován: 4.10.2009, 12:00

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 31999Příspěvek monicav

Prosim o info, jak je to s radarem na zacatku obce Lubenec, smerem z KLV na Prahu. Dnes v 06h se rozblikala cedule padesatky a nasledne 2x blysklo cosi jako blesk. Chci se zeptat, zda slo o radar, ktery me zameril a vyfotil, nebo vice o vychovny a varovny prvek. Dik moc za info. Monika
hoh
Příspěvky: 16
Registrován: 28.12.2008, 0:56

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 32005Příspěvek hoh

b je správně. Ten jakoby blesk bliká jen když někdo jede jako prase :KO:
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34014Příspěvek Jirásek

Tak hoši z Práglu, nevím zda jste sledovali podvečerní zpravodajství na ČT v 18,00. Doufám že následující informace jsem dobře pochopil.
1. Magistrát má kompletně rušit všechny 70 od Jižního Města až po Prosek + další úseky. Kvůli hluku má být všude 50. Změna má proběhnout o Vánocích.
2. Ty nové úsekáče (Wilsonova, Evropská, Patočkova ...) prý byly postaveny z dotací EU za podmínky, že nebudou použity k represivním opatřením.

Připadám si, že žiji v jakémsi blázinci, nebo jsem sám :blazen:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34015Příspěvek Gumídek

To je banda debilů.....jasně, a pokud někdo pojede ryhleji, tak si pozvou na magistrát a řeknou mu : "Ty, ty, ty, ošklivý hochu, už to nikdy nedělej !!!" Aby to nebylo represívní opatření....Žiju ve světě plným bláznů....A takhle si tady žijem...
p.s. Ale já něco takového čekal od chvíle, co zmizela sedmdesátka směrem nahoru v Holešovičkách...Doufám jen, že ty idioty napadne pověsit cedule s padesátkou..Protože jinak je do měsíce půlka Prahy bez řidičáku. Protože jedu-li Holešovičkama nahoru padesát, jsem zodpovědně nejpomalejší auto na silnici....protože většina řidičů jezdí podle zvyku....pamatuji si, jak mi zde nejmenovaný uživatel poi vynadal, že dolů od Bulovky, ulice V Holešovičkách byla vždy sedmdesátka, že tam jezdí denně. A vůbec mu nedošlo, že mu je už velmi dávno sundali,a že je tam padesát. Ale je vidět, že i policajti jsou paka, protože tam zastavili mého kolegu, který tam jel 85, a vynadali mu a dostla jen pokutu za 15km navíc...Měl v té chvíli kliku, protože už má jeden flastr, kdy jel rychle o víc, takže mohl být bez not....
Zigac
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 6:25

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34016Příspěvek Zigac

ad 1) o tom, už jsem četl před cca 2měsícema a někteří promagistrátní odborníci na dopravu v článku uváděli, že nejlepší propustnost provozu a nejméně hluku je při 40km/h ... :koul:

ad 2) viděl jsem a směju se tomu, čekám jen kdy to na represi použijou protože jim vyjde pozitivní business case, že je lepší vybrat na pokutách za rychlost než dostaneme pokutu od EU za porušení dotačních podmínek, a tak nám to vytvoří finanční zásobu, že pak raději sami dotaci vrátíme, ale už budeme mít nové radary a dokonce díky bezúročné půjčku :pc: Já myslim, že to někdo dobře vymyslel :grin:
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34025Příspěvek Jirásek

Tak tady trochu podrobností ke snížení rychlosti
http://www.ct24.cz/doprava/74851-prazst ... rychlosti/
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34026Příspěvek freewall

To jsou prostě debilové, protože jsem přesvědčen, že dojde k tomu, jak to tam někdo píše - budou se tvořit fronty a tím pádem narostou zplodiny..... chtěl bych tam bydlet nebo ještě lepší by bylo tam přestěhovat pražské radní, aby poznali, co vymýšlí za p*čoviny
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 34122Příspěvek Jirásek

Tak se mi dnes na Bohdalci v Praze (Evidence motorových vozidel - vyřizoval jsem ukradené papíry od auta) dostal do ruky časopis Pražský dopravní magazín. Pro zajímavost jsem pro vás oskenoval dvě stránky.
Přílohy
PDM.pdf
(120.19 KiB) Staženo 1740 x
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Odpovědět